bitkilerime ışık yetersiz kalıyor

walterwhite

Yeni üye
arkadaşlar 600w ful spektrum tüm dönemler için led ışığım var yalnız çiçeklenmenin 7. haftasına girdik ve yeterince büyümediler ışığım az geliyor ve ışık alacak param yok ne gibi çözümler olabilir yardım lütfen

Daren

Yeni üye
arkadaşlar 600w ful spektrum tüm dönemler için led ışığım var yalnız çiçeklenmenin 7. haftasına girdik ve yeterince büyümediler ışığım az geliyor ve ışık alacak param yok ne gibi çözümler olabilir yardım lütfen
Kanka sulama da onemli o hatayo bende yapiyordum sadece kokunu suladigim icin bitki buyumuordu etrafinida sula toprağının ha birde sana plant light meter uygulamasi var onu tavsiye ediyorum isik yeterli degii anlarsin .

Regu

Kıdemli Üye
kanka sekiz tane bitki var ilk deneyimim bu arada ve hepsi de foto bitki ve duvarlarda yansıtıcı olarak alüminyum folyo var alanı hesaplamadım kabinin içinde yetiştirmiyorum ufak bir depo gibi düşün
Kanka zaten o ışık o kadar bitkiye bakmaz ki altına sığdırman bile başarı

Diyojen19

Yeni üye
çiçeklenme süresini arttırma gibi bi şansın yok saatle oynayarak. bitkiler photo ise zaten daha uzun sürüyor çiçek dönemi auto bitkiye göre. aceleci davranma bence toplam 12 hafta sürebilir çiçek dönemi olgunlaşıncaya kadar

mandarine

Ordinaryüs
kanka çok önemli bir kısımda büyük bir sıkıntı var ve inan bana bundan eminim çünkü kendim denedim ve teorik anlamda mantıklı. alüminyum folyo görsel anlamda yansıtıcı olabilir ama bu grow muhabbetlerinde kesinlikle kullanışlı birşey değil çünkü bütün ışığı soğuruyor. mesela folyoya ısıtan bir fenerle ışık tut eline geri yansıyan ışık sıcak olmaz. folyoyu fotokopi çekince siyah çıkar çünkü makinenin ışığını yansıtamıyor. olması gereken şey mylar film veya acil durum battaniyesi diye satılan folyoya benzeyen ama daha naylonumsu bir malzeme. ona tut sıcaklık yayan feneri eline yansıyan ışık da elini ısıtıyor veya fotokopi çekince beyaz çıkıyor.
bunun dışında arkadaşın dediği gibi kuru kalma süresini biraz uzatıp uzaktan uzaktan sulamak kök sistemini geliştirir. onun da büyük önemi var. bu kadar bitki için co2 de iyi olabilirdi çünkü ışıkları da az.

walterwhite

Yeni üye
kanka çok önemli bir kısımda büyük bir sıkıntı var ve inan bana bundan eminim çünkü kendim denedim ve teorik anlamda mantıklı. alüminyum folyo görsel anlamda yansıtıcı olabilir ama bu grow muhabbetlerinde kesinlikle kullanışlı birşey değil çünkü bütün ışığı soğuruyor. mesela folyoya ısıtan bir fenerle ışık tut eline geri yansıyan ışık sıcak olmaz. folyoyu fotokopi çekince siyah çıkar çünkü makinenin ışığını yansıtamıyor. olması gereken şey mylar film veya acil durum battaniyesi diye satılan folyoya benzeyen ama daha naylonumsu bir malzeme. ona tut sıcaklık yayan feneri eline yansıyan ışık da elini ısıtıyor veya fotokopi çekince beyaz çıkıyor.
bunun dışında arkadaşın dediği gibi kuru kalma süresini biraz uzatıp uzaktan uzaktan sulamak kök sistemini geliştirir. onun da büyük önemi var. bu kadar bitki için co2 de iyi olabilirdi çünkü ışıkları da az.
cevaplarınız için çok teşekkür ederim bu dediklerinizi uygulayacağım ve bu alüminyum folyoyu sökmeme gerek varmı ve karbondioksit te yapacağım aynı zamanda. .Teşekkürler .

mandarine

Ordinaryüs
cevaplarınız için çok teşekkür ederim bu dediklerinizi uygulayacağım ve bu alüminyum folyoyu sökmeme gerek varmı ve karbondioksit te yapacağım aynı zamanda. .Teşekkürler .

mylar film alırsan folyoyu sök yerine tak ama almayacaksan öyle kalsın. kötü olur ama mylar veya acil durum battaniyesi olsa daha çok yararlanırlar ışıktan. şuan folyoya giden ışık ölüyor direk. ve senin de problemin az ışık.

nasa

Doktor
kanka 600w ledin altına 8 photonun sığacağını kim söyledi sana :D sen ortalama bitki başına şuan 9.000 lümen veriyorsun sınır 11k lümen buda düşük performans için ortalama growerlar 15 17 bin lümen arasında veriyor bitki başı lümen

walterwhite

Yeni üye
kanka 600w ledin altına 8 photonun sığacağını kim söyledi sana :D sen ortalama bitki başına şuan 9.000 lümen veriyorsun sınır 11k lümen buda düşük performans için ortalama growerlar 15 17 bin lümen arasında veriyor bitki başı lümen
kanka ilk growum ve acemiliğimi atmaya çalışıyorum ışık seçmede çok acele ettim ve yeteri kadar araştırmadım bir daha yaparsam quantum board kullanacağım dediğim gibi şu an ışık alma şansım yok böyle devam edecek sanırım tahmini kaç gram çıkar buradan onu da kestiremiyorum artık

nasa

Doktor
kanka ilk growum ve acemiliğimi atmaya çalışıyorum ışık seçmede çok acele ettim ve yeteri kadar araştırmadım bir daha yaparsam quantum board kullanacağım dediğim gibi şu an ışık alma şansım yok böyle devam edecek sanırım tahmini kaç gram çıkar buradan onu da kestiremiyorum artık
kanka kafadan 3 bitki atarsan yine aynı hasadı alırsın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
    ******** **
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    hahahaha* ****** ******* *** *** **
    ***** ****** hahahaha*** ***** **** ***** ********** ***** ********* ******* ******
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ***** ****** **** hahahaha** ****** *********
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ***** *** ******* ********* *** hahahaha*
  • İstanbul İstanbul:
    *** hahahaha**** ****** ********** ********
  • İstanbul İstanbul:
    ******** ***** ******* ******** ***** **** **** hahahaha **** ***** ****** ****** ******
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ******** *** hahahaha**** ******* ******* ****** ****** ********** ****** ******* **** ** ****** ***** ******** ********
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ***** * *** hahahaha* * **** *** *** ****
    +1
    **** ****** **** ** ***** ******** hahahaha* ******* *** **** ***
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul: