Bitkim ölmeye başladı beyler acil yardım

Mushazee

Yeni üye
15 günlük amnesia haze auto bitkimde bir sorunlar ortaya çıkmaya başladı aynı sorunlar 10 günlük bitkindeyse de gözükmeye başladı sebebi nedir acaba gelişimi güzel gidiyor ama korkmaya başladım

HighMann

Müptezel
bitkin çok aç canna abimin dediği gibi calmag ver ve npk gübre başla düzelir aynı sorun bendede vardı hemen hemen 13 bitkimde connoisseur ab kullandım 2. sulamada eser kalmadı hiç bi bitkimde npk başla açım diyo bitki ölmez korkma bi sorunu yok başka

C

Canna

Guest
Bekle düzelir, baska bir sorun görmedim ama @OttoMan47 de bir baksin, bekle onun yorumunuda, baska kankalarda yorum yapacaktir, o saramalar calmag eksikliginden. Göndrdigin linke bak gerci Almanca ama google sana tercüme eder.

HighMann

Müptezel
sulamayı çeşmedenmi yapıyorsun nası yapıyorsun ph ayarlaman gerek ph dalgalanmasıda var ph ı sabit tutup sürekli aynı ph su vermen gerekli 6.0 6.2 arası ph iyidir imkanın varsa en iyi su kar ve yağmur suyudur biriktir ph ayarlamadan gönül rahatlığıyla kullanabilirsin

Mushazee

Yeni üye
bitkin çok aç canna abimin dediği gibi calmag ver ve npk gübre başla düzelir aynı sorun bendede vardı hemen hemen 13 bitkimde connoisseur ab kullandım 2. sulamada eser kalmadı hiç bi bitkimde npk başla açım diyo bitki ölmez korkma bi sorunu yok başka
Npk dan kastın grow gübresi mi
sulamayı nasıl yapıyorsun ışık kac cm de ?
ışık qb 100 w 40cm de
Toprağın ph kontrol et buyuk bir ihtimal ph yuksek bitkin beslenemiyor
pH yüksekse eğer 5.5 pH lık su yapıp sulasam olur mu ve boş sulama mı yapayım onu

HighMann

Müptezel
evet grow gübresinden bahsediyorum toprağın altından gelen suyu ölç bi bak bakalım kaç ph çıkıyor ona göre 5.5 verirsin calmag sorunu bu kesinlikle daha 10 gün önce her bitkimde vardı benim bu ph danda kaynaklanıyor yüksek ph da bitkin ememez kalsiyumu falan beslenemez gübre veriyorum dersin ama bitkin alamaz o gübreleri topraktan

C

Canna

Guest
Verdigin suyun %20 kadari alttan cikmaz ise saksida tuz birikimi olur, tavsiyem 50 tl civarinda EC ölcer al, ve verdigin ve alttan suyun EC sini sürekli kontrol et.

C

Canna

Guest
Dostum o asama gecmis, yani az sulama asamasi, ver suyu bitkine alttan cikana kadar, eger EC 450ppm ise sen dogru dürüst gübre vermiyorsun ki, cesme suyunun zaten 400 ppm gibi bir EC degeri var.

OttoMan347

√SEFİR√
Bitki daha ufak 15 günlük bukadar zamanda toprağın ph çok fazla yükselemez suyun ph kontrol etmek gerek sadece. Gübreye başlanmadıysa acil başlanacak bitki artık gübre istiyor. Nem kaçta ortamın sıcaklığı ne 1 haftaya drenaj gösterene kadar toprağı doyurarak sulamaya başla. 2 hafta sonra da drenaj akıtmaya başlayabilirsin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ********** ***** ******* ********* ***** ****** ** ***** *** *** *** ********* ******* ******* ** ***** ******* hahahaha ******* ********* ******* ***** *** ********** ** ***** **** ***** **** ******** **
  • T terbiyeligunahkar:
    *** hahahaha** *** ****** hahahaha **** *** **
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ********* ***** ***** **** hahahaha hahahaha** *** ****** ******
  • K kamdavulu:
    hahahaha** ******* ***** ****** ***** **** ****** ******** ******* ********** ********* ******* ******** ****** ********* ********** *** hahahaha****** ****** **** **
    ** ***** ***** *** hahahaha**** *** ***** ******* *** ***** ***** **** ***** **** **** ** ***** *** ********* ****** *** *** ****** hahahaha ** ****** *** ***** ****** ********* ***** ****** ******* ****** ********* *****

***** ***** ******* ********* ***** ****** ** ***** *** *** *** ********* ******* ******* ** ***** ******* hahahaha ******* ********* ******* ***** *** ********** ** ***** **** ***** **** ******** **
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ********** ********* ********** ***** ********** **** ***** **** *** ********** ***** ******** *** **** **** ****** hahahaha** **** hahahaha ******** hahahaha* hahahaha**** *** ********** ***** ***** *** hahahaha**** *** ***** ******* *** ***** ***** **** ***** **** **** ** ***** *** ******** ****** *** *** ****** hahahaha ** ****** *** ***** ****** ********* ***** ****** ******* ****** ********* *****
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ** *** ** *** ********** ***** **** ****** ******* **** ***** ***** *** hahahaha**** *** ***** ******* *** ***** ***** **** ***** **** **** ** ***** *** ********* ****** *** *** ****** hahahaha ** ****** *** ***** ****** ********* ***** ****** ******* ****** ********* *****
  • K kamdavulu:
    *** ********** **** ***** ******* ***** **** hahahaha* *** **** ********* **** *** **** ***** *** ***** ***** ***** *** hahahaha**** *** ***** ******* *** ***** ***** **** ***** **** **** ** ***** *** ********* ****** *** *** ****** hahahaha ** ****** *** ***** ****** ********* ***** ****** ******* ****** ********* *****
  • T terbiyeligunahkar:
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahaha *** ****** ********* ********** **** ***** ******* ***** **** hahahaha* *** **** ********* **** *** **** ***** *** ***
    **** hahahaha******** *** ******* ******** *** *** *** ******** hahahaha hahahaha*
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahaha ********** hahahaha******** *** ******* ******** *** *** *** ******** hahahaha hahahaha*
    ***** ***** ***** hahahaha ***** hahahaha *** ** hahahaha *** ** *** ******** ******** ********* *** ********** **** ***** ******* ***** **** hahahaha* *** **** ********* **** *** **** ***** *** ***
    ***** ***** ***** ***** ******** **** **** **** *** **** *** *** ** ******* hahahaha* *** *** **** *** ******* ****** hahahaha ******
  • T terbiyeligunahkar:
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ***** ******* ***** *** **** ******** ****** ** ******* ***** ******* hahahaha ******** *** ******** hahahaha ******
  • K kamdavulu:
    ** ***** *** *** ******** hahahaha ****** * ***** hahahaha* **** hahahaha ***** **** hahahaha** * *** ******* * **** ***** * **** ***** * **** ********** * **** **** ******** ** **** *** *** **** *******
  • T terbiyeligunahkar:
    ****** ********* ********** ****** ******** ***** ******* ***** *** **** ******** ****** ** ******* ***** ******* hahahaha ******** *** ******** hahahaha ******
    ***** **** ***** ******** hahahaha*** *** hahahaha*** hahahaha
    hahahahahahahaha *** **** ***** **
  • T terbiyeligunahkar:
    ******** ***** ***** ****** ********* hahahaha****** **** hahahaha* **** ***** ******** hahahaha*** *** hahahaha*** hahahaha
  • K kamdavulu:
    *** hahahaha* **** ********** ******* **** ** *********
    K kamdavulu: *** hahahaha* **** ********** ******* **** ** *********