Bitkimde sararma lütfen yardım edin

q_life

Yeni üye
Cvp: Bitkimde sararma lütfen yardım edin

halil1q' Alıntı:
Yok mu bi yardım edicek

Kankacım ne aralıkta suluyosun, yeni bitkiye gübre verdinmi. Co2 varmı hava sürkülasyonu varmı bunları yazmazsan neye göre yorum yapsınlar.

halil1q

Yeni üye
Kusura bakmayın fazla bilgi paylaşmadım benim hatam toprak kurudukça su vermeye çalışıyorum ama o haldeyken bile böyle bazen 4 bazen 3 bazen 5 günde su veriyorum 1 ml advenced nurients grow vermiştim 2 hafta önce bu bitki 24 günlük ama gelişimi durdu yaprakları sarardı beyaz cfl kullanıyorum çok sulamadan kaynaklandığını düşünmüyorum biraz araştırdım besin eksikliği olduğuna karar verdim bu konuyu açtıkdan ertesi gün litreye 2 ml grow ve bloom gübresi ekleyip verdim 1.5 litre sulama yaptım bundan öncede konu açmıştım, flush attım öncesinde gübreyi erken vermişsin demişlerdi, biraz düzelir gibi oldu sonra iyice sarardı bende bu konuyu açtım sonrada gübre verdim şimdi yine toplar gibi oldu ama bilmiyorum bakıcam tavsiyeleriniz için sağ olun fazla sulamamaya dikkat edicem fakat toprağı kontrol ediyorum kupkuru geliyor alt kısımlarını kontrol edemediğim için ondan fazla sulama oldu sanırım bu arada çok uzun oldu kusura bakmayın

q_life' Alıntı:
halil1q' Alıntı:
Yok mu bi yardım edicek

Kankacım ne aralıkta suluyosun, yeni bitkiye gübre verdinmi. Co2 varmı hava sürkülasyonu varmı bunları yazmazsan neye göre yorum yapsınlar.

özellikle co2 vermiyorum hava sürkülasyonu 1 saat var yarım saat yok şeklinde

sanırım sorun ph tan kaynaklanıyor kullandığım suyun phı 7.3 müş salak gibi hiç kontrol etmedim hazır su kullanıyorum diye acaba ph ı nasıl düşürebilirim limon ve sirkeyle litreye kaç damla atmam lazım birde şimdi ph ayarlayıp hemen sulayayım mı yoksa kurumasını mı bekleyeyim ? yardımlarınız için sağolun

Ü

Üye silindi 7637

Guest

Ph down kullanabilirsin en sagliklisi daha dusuk ph su al onun disinda cok sulama 1 lt yeter

Bloom verme mikro gubresi ver growla beraber litreye 1ml koy yeter isigin yetersiz gibi duruyor ayrica isik ile bitki arasindaki mesafeyi azalt bitki boyuna buyumus

q_life

Yeni üye

halil1q' Alıntı:
Kusura bakmayın fazla bilgi paylaşmadım benim hatam toprak kurudukça su vermeye çalışıyorum ama o haldeyken bile böyle bazen 4 bazen 3 bazen 5 günde su veriyorum 1 ml advenced nurients grow vermiştim 2 hafta önce bu bitki 24 günlük ama gelişimi durdu yaprakları sarardı beyaz cfl kullanıyorum çok sulamadan kaynaklandığını düşünmüyorum biraz araştırdım besin eksikliği olduğuna karar verdim bu konuyu açtıkdan ertesi gün litreye 2 ml grow ve bloom gübresi ekleyip verdim 1.5 litre sulama yaptım bundan öncede konu açmıştım, flush attım öncesinde gübreyi erken vermişsin demişlerdi, biraz düzelir gibi oldu sonra iyice sarardı bende bu konuyu açtım sonrada gübre verdim şimdi yine toplar gibi oldu ama bilmiyorum bakıcam tavsiyeleriniz için sağ olun fazla sulamamaya dikkat edicem fakat toprağı kontrol ediyorum kupkuru geliyor alt kısımlarını kontrol edemediğim için ondan fazla sulama oldu sanırım bu arada çok uzun oldu kusura bakmayın

q_life' Alıntı:

özellikle co2 vermiyorum hava sürkülasyonu 1 saat var yarım saat yok şeklinde

sanırım sorun ph tan kaynaklanıyor kullandığım suyun phı 7.3 müş salak gibi hiç kontrol etmedim hazır su kullanıyorum diye acaba ph ı nasıl düşürebilirim limon ve sirkeyle litreye kaç damla atmam lazım birde şimdi ph ayarlayıp hemen sulayayım mı yoksa kurumasını mı bekleyeyim ? yardımlarınız için sağolun

Co2  ve nem vermiyorsan bitkiden gelişmesini bekleme kankacım ilk 15 20 gün bitkinin gelişmesini sağlayan  şeyler

BigBudFtw

Yeni üye

Toprağın üstü kurumuş olabilir ama altı bitkiye göre aşırı nemli. Pet şişeden saksı olmaz etrafını bir şekilde kapat bitki kökleri büyüyünce ışık almasın, sadece altına değil sağına soluna da bol bol delik aç. Aşırı sulamadan kökleri öldürmüşsün bu yüzden de bitki topraktan besin alamamış. Kolay gelsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ****** **** ** **
    ********** ********* **
  • T terbiyeligunahkar:
    **** ** *** * ** ***** hahahaha* hahahaha******* ********* ** **** **
    **** * ** ***** ****** **
  • T terbiyeligunahkar:
    ** ***** ** **** hahahaha *****
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********* **** ********** hahahaha*** ******* ***** hahahaha hahahaha**
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahaha** ****** ******** *********
    **** ****** *** ******** ****** ********* ******* *** **** ****** ******* ********* *** ******** ***** hahahaha ******* **** *********
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    *** ******** hahahaha** ********** ****** ******** ******* ******* ******* ****** ****** ******** ******
    ******** **** ***** ******* ******** *** ******* *** **** hahahaha* **** **** ******* hahahaha* ****** ***** hahahaha*** ***** * **** ********* ********* hahahaha ****** *** ********* **** ****** hahahahahahahaha* ****** ******** *********
    ****** ******* * ***** **** **** ******** ****** ***** **** ***** ****** **
    *** hahahaha ****** ******* **** hahahaha*** hahahaha
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ****** ****** *** ********** *
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahaha ******** ******* hahahaha ****** *** ********** *
  • T terbiyeligunahkar:
  • T terbiyeligunahkar:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha** **********
  • yoqyaa yoqyaa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • yoqyaa yoqyaa:
    hahahaha**** ******** ** ******** ***** ***** ** ****** ****** ********** ******* * *******
  • yoqyaa yoqyaa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** hahahaha* ***** *** **** ******* ***
  • kawinnnz kawinnnz:
    kawinnnz kawinnnz: ****** ******** *****