bitkiye 1 haftada kaç litre sulama yapılmalı?

husyn

Doktor
dostum sulama yapma şekilleri var sen nasıl yapmak istiyorsan artık,
yöntenler;
1- Bitki saksısını tamamen suyun içine sokup, hava bolonçukları bitene kadar, çıkartılıp altan akan su tutulmayacak şekilde tutulur o sırada gübrelemede yapıla bilir. dediğim gibi saksı altından akan su birikmeyecek direk dışarıya atılacak. bir sonraki sulama gene bu şelikde toprak tamamen kuruyana kadar en az 2 hafta geçmeli bence
2- Bitki saksısına azar azar su vermek, mesela 2-3 günde bir 1 su bardağı yada her gün 1 çay pardağı
3- haftada bir 1-2 litre suyla sulama,

Burdaki oranlar ortama göre değişir, hava sirkilasyonu ve saksı şekli (bez delikli filan)

saguex

Üye
dostum sulama yapma şekilleri var sen nasıl yapmak istiyorsan artık,
yöntenler;
1- Bitki saksısını tamamen suyun içine sokup, hava bolonçukları bitene kadar, çıkartılıp altan akan su tutulmayacak şekilde tutulur o sırada gübrelemede yapıla bilir. dediğim gibi saksı altından akan su birikmeyecek direk dışarıya atılacak. bir sonraki sulama gene bu şelikde toprak tamamen kuruyana kadar en az 2 hafta geçmeli bence
2- Bitki saksısına azar azar su vermek, mesela 2-3 günde bir 1 su bardağı yada her gün 1 çay pardağı
3- haftada bir 1-2 litre suyla sulama,

Burdaki oranlar ortama göre değişir, hava sirkilasyonu ve saksı şekli (bez delikli filan)
kanka çiçekdeki autoflower için kaç lt gerekli 1 lt gübreli su verdim az önce 15lt saksı

husyn

Doktor
kanka çiçekdeki autoflower için kaç lt gerekli 1 lt gübreli su verdim az önce 15lt saksı
şimdi kanka bahçe toprağını ele alalım bu toprakta bilmem kaç mikronla bilmem kaç mikronluk tanecikler var, su bu taneciklerin etrafını sararak gidiyor emme olmuyor su etrafını sarıyor, suyun oksitlendirme özelliği var bu tanecikteki bazı elementleri oksitleyerek acığa çıkarıyor ve bitki onu köklerle emiyor, tabi bitki suyunda bir kısmını emiyor ama bu su bitmeden su vermek iyi değil diye biliyorum

kendinepablo

Yeni üye
12 litre bez saksı ve nominal tutarlı sıcaklık değerlerinde 3 günde bir sulamada auto bir genetikte ben filizle 250 ml ile başlayıp kademeli olarak artırıyorum 4 hafta veg süresinde 1 litreye ulaşıyorum çiçek 2 hafta itibari ile 1.5 litre ile bitiriyorum sulamalarıda 2 ye bölüyorum genelde yani 1.5 litreyi bir seferde vermiyorum. flush ı da 4 litre ile yapıyorum.
Saksın daha büyükse eğer bu değerleri bi tık daha artırabilirsin büyüklüğü oranınca sıcaklığın daha fazla ve hızlı bir kuruma oluyorsa gübre miktarını azalatıp daha sık sulamalısın mesela çok fazla değişken var ama genelde bu sistem iş görüyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • B bandaleros:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • K Kolpa.:
    ***** ********* ****** ****** ******* ***** ******** ***** **** ********* *** ****** ****
  • kawinnnz kawinnnz:
    ******* ****** ***** ****** dready**** ******* **** **** ***** ******* ******
  • S serdar1122:
    ********** **** ***** dready
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* **** ****** ********* ** dready* ** *** ********* ********* **** *********
  • S serdar1122:
    ******* ****** ***** ****** dready***
  • kawinnnz kawinnnz:
  • zero00 zero00:
    ******** ********** dready*** ********** ***** ****** ********** ********** ***
  • kawinnnz kawinnnz:
    ******* ****** ***** ****** dready*** dreadydready
  • S serdar1122:
  • zero00 zero00:
    ** * ******** dready ********** *******
  • zero00 zero00:
    ** *** ****** *********** **** dready******* ***** ********
  • kawinnnz kawinnnz:
    +1
  • K Kolpa.:
    ******* ** dready* ** *** ********* ********* **** ********* ***** *** *** ********** *** ***** ***** *** *** *** *********
  • S serdar1122:
    *** ******** ******** dready
  • zero00 zero00:
  • kralartur01 kralartur01:
    ********** ********* *********** ********* ** ********* ****** ******* **** *********** ***** ******* ***** ***** *** ***** **********
  • kawinnnz kawinnnz:
    ****** ***** ******** dreadydready***
  • camelonhigland camelonhigland:
    ******* *** ******* *********** *** **** ***** ****** ***** **** **
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** *** *** ********** *** ***** ***** *** *** *** dready *** *** ** ***** ****** **** ********* ****** ******* ********* *********** ****** ********** ********* ****** ****** *********** ********* **** *** ******** *** ***** *******
  • zero00 zero00:
    ***** ** ********* *** ******* *********** *** **** ***** ****** ***** **** **
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    Nazim_Red Nazim_Red: ********** ********* *********** ********* ** ********