Bodur kaldı, neden acaba ?

VodkaSevmez

Yeni üye
İyi akşamlar herkese,
Çiçeklerimi 2 hafta beyaz ampul ışığı ile 18-24 çalıştırdım. 550 full speckrum ışığımı yaktım 2. Haftadan sonra direk geçiş yaptım.70 cm civarın da uzaklığı filizlendikten sora bu ayar da bıraktım.
1-)Pancar gib neden olmuş olabilir ki ?
2-)Fan yaprakları çok büyük boyuna göre fan yapraklarını kessem sıkıntı olur mu ?

Tohum cins değil beğendiğim sigaranın tohumu, toprak ise önceki growdan kalan toprak ile a101 de satılan toprağı karıştırdım.Bunu sadece kelle ucurma işlemi nasıl olur diye eğitimler verip denemek için yetiştiriyorum ama boyu ve böyle olması herşeyi karıştırdı :/

Brother

Doktor
genetikten olabilir
ışık fazla gelmiş olabilir
stressten olabilir
kısaca anlatırsan yardımcı oluruz

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Kelleyi sanki çok erken almışsın. İnce bir ara yap bazı filizler al bence max 4 tane filiz bırak. Herşey birbirine girmiş. Fan yaprakların kalsın bence. Işığınıda 1 metreye falan kaldır. Açılsın bitki. Boy yapsın biraz.

VodkaSevmez

Yeni üye
@Brother genetiğini bilmiyorum böyle genetikler olabiliyor mu ? Öyleyse genetikdendir. Işık fazla geldiğini sanmıyorum yanın da iki bitki daha var aynı zaman da ektiğim ikisi sağlıklı.Stres de stres yaratıcak birşey yapmadım rütin sulamalarını yapıp yerine koyuyorum.
Biobiz fish-mix kullanıyorum bir boş bir dolu, ilk hafta bir kere 4 ml biobizz root-juıce kullandım kökler için, 1 kere de 2. haftadan sonra Alg-A-Mıc 2 ml verdim 1.5 litre suya katıp.
Genel de 3-4 günde bir sulama yapıyorum.

@A lone
Kelle erken olabilir ama internetteki eğitimlere göre yaptım, Dediğin gibi biraz kırpabilirim öyle deneyim.Altta kocaman fan yaprakları var, üstte de var, üstekilerini alsam, alt taraf da olan fan yaprakları bitkiyi besler diye düşünüyorum sizce bir sıkıntı olur mu ?

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Fan yapraklarını alma istersen bitki enerjisini kullansın yapraklarda o marul gibi olan kısmı açmaya çalış ben olsam öyle yaparım.

VodkaSevmez

Yeni üye
Valla üstadlar bu kızın üst fan yapraklarını aldım tepe noktasını boğdum alt dallar ışık alsın diye açtım eğer düzgün seviye’ye gelirse paylaşırım.
şimdi yeni tohum siparişi verdim
1.Jack herer Autoflowering
2.Pineapple Epxrees Autoflowering
3.Orange Autoflowering

Hepsini filizden hasata kadar full spektrum 550 volt ışığı kullansam sıkıntı olur mu ?

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Auto çıkabiliyor bazan değilse gelişir boyanır. Neden auto tohum havalar serinliyor sıcaklık stresin pek olmaz ama deneme yanılma payın az. Erken hasata girmek içinse photo da da 45 günde 12. 12 ye girersin tamamen sana bağlı O marul gibi olan bitkiyi çöpe atma auto ların yanında olur oda. Yeni bitkilerinide kelle alma istersen lst eğitimi ver sadece.

VodkaSevmez

Yeni üye
Üstadlar bodur olan çiçek kız çıktı diğer ikisi erkek çıktı.Ben baya toparladım o fan yapraklarını kestim açtım budadım en son aşağıdaki gibi oldu kızım beni üzmedi.
-Şimdi ben alt dallar küçük kaldı diye kademeli hasat yapmayı düşünüyorum.
-Şuan boş sulama zamanım ama ana dallın %70-80 ini kahve oldu gibi flus atıp üstü alsam mı yoksa boş sulamayı yapıp bir gübreli su daha verip sonra mı flus atsam ?
-Kararsızım
-sulama sıklığım havalardan dolayı 4 günde bir oluyor.

VodkaSevmez

Yeni üye
Valla süprizler ile dolu bir grow oldu. 6-7. Hafta da 12-12 ye aldım sadece 4 günde bir toprağım kuruyor o biraz growu uzattı.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • K Kafirimam:
    **** ****** ** ****** **** ****** ******** **** **** ****** ****** ***** *********
  • R raw.w33ds:
    ******** ******* ** ****** *** **** ******* *** **
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
  • İstanbul İstanbul:
  • R raw.w33ds:
    hahahaha*
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    ***** **** ********** ** ***** *** *** ** ****** *** ***** ********* **
    ***** ***** * ***** **** ******* *** ***** **** ** ***** ******** ********** ******* ** ****** *** **** ******* *** **
  • K Kafirimam:
    ******* ******* ****** ***** ******* *** ***** ****** *** ** ** hahahaha***
    +1
    +1
    +2
  • K Kafirimam:
  • K Kafirimam:
    ****** ***** **
  • R raw.w33ds:
  • K Kafirimam:
    ***** hahahaha *** ********* ******* **** ******* ******** ********** **** ***** ***** **** ********* ***** ********* *** ******
  • R raw.w33ds:
  • R raw.w33ds:
    hahahaha ******* ****
  • R raw.w33ds:
    hahahahahahahahahahahaha***
  • R raw.w33ds:
  • K Kafirimam:
    ******* **
  • zero00 zero00:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00: