Bubble Gum Auto - Lsd Auto | First Growth - 190 g. hasat gerçekleşti. Kafa raporu !!

username

Yeni üye
Dostum selam, hayırlı olsun. Sistemimiz benzer, ben de bir iki gün içinde başlayacağım. Sponsordan super lemon haze auto tohumlarım var. Tohumları nasıl başlatıp çimlendirdin, paylaşabilir misin? Baya okudum araştırdım ama hangi yöntemi kullansam kararsız kaldım, küçük plastik saksı, jiffy pot var. Tohum kaybetmek istemiyorum. Sen hangi yöntemi kullandın? Bir de giriş fanın growkent'de satılan markasız 100mm 130m3 olan sanırım, onun ses durumu nasıl? Bende 240m3 çıkış fanı var o, sendeki giriş fanından düşünüyorum belki.

Değerli bilgiler için çok sağol kanka :)

- Işıkları tam performans olarak çiçeklenmeye girince kullanmayı düşünüyordum veya her hafta %10 arttırayım diyordum.. Şimdiden % 100 mü yap diyorsun yani ?

- Karanlık dönemini gündüz yaptım kanka, gece soğuk olacak, şimdi olmasa da kasım ve aralık o ortam çok soğuk olacak.. Kuzey tarafı cam balkonda ve burası Trakya..

- Şuan evet güzel hava ve 22-24 derece arası gidiyor, ama ben şimdiden önlemimi alayım kanka, kasım, aralık orayı 20 derecede tutamayacağıma eminim. Belki de ışıklar %100 performansta ısıyı tutar... deneyeceğim bakalım.
Karbon filtre şuan takmadım, çiçeklenmeye girdiğinde takacağım. Belki takmam da, çıkış yağmur giderine bağlı ve çatıdan çıkacak kirli hava, duruma göre bakacağım.

- Karbon olarak CO2 tabletlerim var kanka, Bu ürün . Ne dersin? İlla dediğini mi yapayım, yoksa tabletleri mi kullanayım ?

12. Gün Resimleri

Ekli dosyayı görüntüle 3726 Ekli dosyayı görüntüle 3727
Co2 tabletin varsa dediğime gerek yok tabiki.

Işıkları tam performans kullan dememin sebebi bu ledlerde lümen değeri değilde par lmol önemli ve fotosentez yaprakların bariz çalışmaya başlamış nekadar çok verirsen hem yukarda gördüğün kısım gelişir hem de kök kısmı büyür uzar sarmaşık olur iyi besin alır .

Dostum selam, hayırlı olsun. Sistemimiz benzer, ben de bir iki gün içinde başlayacağım. Sponsordan super lemon haze auto tohumlarım var. Tohumları nasıl başlatıp çimlendirdin, paylaşabilir misin? Baya okudum araştırdım ama hangi yöntemi kullansam kararsız kaldım, küçük plastik saksı, jiffy pot var. Tohum kaybetmek istemiyorum. Sen hangi yöntemi kullandın? Bir de giriş fanın growkent'de satılan markasız 100mm 130m3 olan sanırım, onun ses durumu nasıl? Bende 240m3 çıkış fanı var o, sendeki giriş fanından düşünüyorum belki.
Jiffy vs gerekmez . Cam bardağa koy yarım bardak su içinde karanlıkta 24 saat beklet.
Sonra selpak rulo havlu tarzı biseye suz 12 saat de öyle beklet ve direk toprağa al

Vybz Kartel

Müptezel
Co2 tabletin varsa dediğime gerek yok tabiki.

Kanka dediğini yaparsam bitkilerin yanında sıcaklı 32 dereceyi bulacak. 2 tane TS1000 var ve kabin 90*90. Bu dedğin az havalar soğuyunca olur sanırım. Şuan % 60 ile çalıştırıyorum ve sıcaklık gündüz 26 gece 24 derece civarı. Mesafe de 65 cm.

Son düzenleme:

Vybz Kartel

Müptezel
Dostum selam, hayırlı olsun.

Sağol kanka....

@Acemikaptan kankamın dediği doğru, öyle de yapabilirsin.

Beni soracak olursan önce 1 bardak suya attım tohumları, 24 saat sonra dibe çöktüler. Dibe çöktükten sonra tohumlara dokunmadan, cımbız yardımı ile tohumları jiffy tablete altım. 2 gün içinde patladılar, 5. gününde de saksıya aldım kanka.

Giriş fanına gelince, doğru, dediğin fandan aldım, gayet sessiz çalışıyor kanka..

Vybz Kartel

Müptezel
Tüm kankalara selamlar.
15. Gün resimleri kankalar. Bubble Gum gayet güzel ilerliyor ve gelişiyor. Ona nazarak LSD auto daha yavaş ilerliyor kankalar.

Aslında 11. gün desek daha doğru olacak. İlk 4-5 gün strese girdiler ve büyümeleri durdu.. Ama yine de doğrumdan sayıyorum.

Kuru maya ve şeker ile CO2 hazırladım yerleştirdim kankalar. Ayrıca Karbon ısıtıcı aldım, tam kabin zemini boyutunda, üzerine halı serdim ve test ettim. Termostatlıdır ve kabini istediğim derecede tutuyor. Başka bir özelliği de nemi düşürdüğünü fark ettim. Bu sayede nem kontrolüm altında olacak.

bubb.jpg lsd.jpg kabin.jpg

Son düzenleme:

natarK

Üye
Bende senin konuya baktım da bir kaç kere bulamadım, güzel devam ediyorsun kardeşim bu şekil devam ben takipteyim arada bir güncelle sorun olduğunda söyle kabin muhabbetini çok anlamam ama Bitkiyle ilgili bir sorun olduğunda çözeriz kanka iyi growlar

Vybz Kartel

Müptezel
Bende senin konuya baktım da bir kaç kere bulamadım, güzel devam ediyorsun kardeşim bu şekil devam ben takipteyim arada bir güncelle sorun olduğunda söyle kabin muhabbetini çok anlamam ama Bitkiyle ilgili bir sorun olduğunda çözeriz kanka iyi growlar
Sağol kanka. İyi gidiyor dediğin gibi. 3-4 günde bir güncelliyorum, yeni resimler ve ne yaptığımla ilgili. Şuan sağlıklı bir şekilde devam ediyorum :)
İyi forumlar kanka.

Vybz Kartel

Müptezel
20. Gündeyiz kankalarım...

Işık periyodu 20 / 4 ten , 24 - 0 a çekildi kankalar. Aralık ayının soğuk ayazına kalmasın. 19. gününde 2. gübrelemeyi yaptım. Şuan gayet sağlıklı şekilde ilerliyoruz.
Bubble Gum daha alçak bir boyda ama 5. yapraklar geliyor. Buna nazaran LSD de aynı boyda ama henüz 4. yapraklar yeni gözüktü.

LSD nin 2. yapraklarında bir sorun var sanki, çözemedim onu... 3. yapraklar sağlıklı...

bubble 20.jpg lsd 20.jpg

Son düzenleme:

Vybz Kartel

Müptezel
22. Günde sorunsuz ilerliyorum kankalar.
Sadece LSD autonun yaprakları buruş buruş oluyor. Biraz da büyümeyi ağırdan alıyor gibime geldi. Bubble Gum efsane ilerliyor.

Yapraklarında bir sorun mu var acaba? Yoksa genetik icabı mı :) Ne dersin @krataN ?

Bubble Gum kızıma 5. yaprakta topping uyguladım. LSD auto kızıma da 4. yaprakta topping uyguladım. Aynı zamanda Ufaktak LST de yapıldı. Dallar az uzayınca devam edeceğim eğitime. İlk growumda çok şey mi istiyorum acaba :)

AN revive 3 ml / litre vede Cal mag 1 ml / litre şeklinde ; İkisine de 4' der litre sulama yaptım. Saksılar 19 Lt olduğundan bol su yiyor ya. Saksılar pişmanlık ama ne yapıcan :)

bubble 4.jpg lsd-3.jpg yaprak.jpg

hasatın bol olsun kanka cok güzel sistem kurmuşsun.

bende ts1000 kullanıyorum

ışıkla kızların arası 45 50 cm olsun derim.

birde buruşuk yaprak olayını dert etme yeni gelenlerden de arada bi denk gelebilir problem değil.

ışık periyodunu 1 kere değiştirmişsin zaten tekrar değiştirme saatinide süresini de .

bitkin stres yapıp hermafrodit olabilir ve tohum üretebilir.

olabildiğince stresten uzak takılsınlar.

ts1000 dimmer ile oynamanı tavsiye etmiyorum %100 de kalması gerekiyor ama sen bilirsin sıcaklık etki etmez .

hasatın bol olsun kanka

natarK

Üye
pek sorun olacağını sanmıyorum, ama 4 litre su verme o bitkilere o su çok kanka kök çürümesi felan yaşama şuan iyi ilerliyor gayet, eline sağlık iyi gidiyosun

Vybz Kartel

Müptezel
hasatın bol olsun kanka cok güzel sistem kurmuşsun.

Sağol kankam, senin de hasatın bol olsun..

Tamam kanka, 50 cm e çekiyorum... 2 x TS1000 olduğundan öyle 60 cm yaptıydım..

Işık artık 24 saat kanka, daha değişmez. Stres için AN revive kullanıyorum. Kelle uçurmadan sonra dün bi verdim reviveyi... Bitki başı 1 er yaprak ta budama yaptım.

Dediğim gibi kanka, 2 tane ışık olduğundan gücü azalttım. Şuan %90 kanka. Arttırayım madem :)

Tekrar sağol. Konunu takip ediyorum, ödülün yakın gibi duruyor :) . Hasatın bol olsun tekrardan.

Vybz Kartel

Müptezel
pek sorun olacağını sanmıyorum, ama 4 litre su verme o bitkilere o su çok kanka kök çürümesi felan yaşama şuan iyi ilerliyor gayet, eline sağlık iyi gidiyosun
Kanka saksılar büyük ya, o yüzden dedim bu sefer alttan az bi gelsin su. O yüzden böyle yaptım ama, yanlış mı yaptım. 4 litre dökünce alttan 1 bardak kadar su geldi...

Bide kanka, yerden ısıtma kullanıyorum, karbon ısıtıcı.. Akşamları açıyorum onu, toprak çabuk kurur diye tahmin ediyorum...

Son düzenleme:

natarK

Üye
Kanka saksılar büyük ya, o yüzden dedim bu sefer alttan az bi gelsin su. O yüzden böyle yaptım ama, yanlış mı yaptım. 4 litre dökünce alttan 1 bardak kadar su geldi...

Bide kanka, yerden ısıtma kullanıyorum, karbon ısıtıcı.. Akşamları açıyorum onu, toprak çabuk kurur diye tahmin ediyorum...
full profesyonel gidiyosun alttan ısıtmalar felan helal olsun sana bunlardan benim büyük beklentim var :Dalttan su çıkmasını şuan çok takma kafana o iş bitkiler büyüyünce olur şimdi gerektiği kadar su ver 2-2,5 litre yetecektir diye düşünüyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Reyis Reyis:
    ******* ***** ******* ***** *** **
  • Reyis Reyis:
    ******* ***** **** ******** ******* hahahaha********
  • Reyis Reyis:
    ******** ******* hahahaha **
  • A ax-b:
    ********* hahahaha* ***** **
  • A ax-b:
  • Reyis Reyis:
    **** ********* *** ********** ******** ********* hahahaha ****** ******** *****
  • Reyis Reyis:
    ******* hahahaha*******
  • Reyis Reyis:
    hahahaha*** ******
  • Reyis Reyis:
  • Reyis Reyis:
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    **** ***** ******** ***** hahahaha** **** ** *****
  • Reyis Reyis:
  • A ax-b:
    * ******* ***** hahahaha ****** *****
    ***** ******* ** **
  • A ax-b:
    ***** ******** **
  • Reyis Reyis:
    ***** ****** ********* ****** ****** ****** ********** **** hahahaha* ***
  • A ax-b:
    ***** **** ******** ******* hahahaha** ** ******* **** *** *********
  • A ax-b:
  • Reyis Reyis:
    ** ******** hahahaha ********** ***** ** ***** ********* *****
  • A ax-b:
    ** ******* *** ****** hahahaha** ******* ********** ****
    hahahaha** ****** ******** ******* ******* **
  • Reyis Reyis:
    ******* hahahaha *** **** *** hahahaha *** ******
    ******* hahahaha *** **** *** hahahaha *** hahahaha* ********** ****** ***** ** ****** ******** ***
  • A ax-b:
    A ax-b: ***** ********* ******** ****** ******