Budama yapılmalımı ? Yapılmamalımı ?

Gıddo

Üye

31 günlük BLUE DREAM AUTO (400 w cob led, 18/6 ışık)

@Neroo07 bu grow işine başlamadan önce bilgi toplarken ablamıza denk geldim..bilinçli veya bilinçsiz lst eğitimi bence böyle verilmeli https://imgbb.com/xLrXgT6 demiştim ve konuyu kaydetmiştim.

Aradan aylar geçti ve bugün cheat de bir kaç kişiye danıştım budama yapayımmı yapmayayımmı diye olumlu yanıt alınca aldım elime jileti ve fan yapraklarını budadım..

Sorunum şu: evet bitkileri durduk yere strese soktum evet hasat sürem ortalama 10-15 gün uzadı fakat budama yaparak yanlışmı yaptım ? doğrumu yaptım ? kimi diyor bitkinin ağzına sıçmışsın.. kimi diyor birşey olmaz hasat süren uzadı..kimi diyor daha iyi ışık görmeyen yerler ışık gördü bitki enerjsini direk sömek olacak yerlere verir..kimi diyor hasatın çok az olacak orası kesin kimi diyor hasatın daha çok olacak..kimi diyor gübreyi fazla verdiğin an bitkin yanacak..beynim yanmış vaziyette ve moralim normal olarak bozuldu.

şimdi ne olacak ? bu saatden sonra bitkinin kurtarılacak bir yanı kalmadı haliyle yardım isteyebileceğim bir durumda kalmadı ortada..yol gösterip akıl verirseniz sevinirim SAYGILAR..

@silas34 @HHH @Ripley'sOG @KingKong @Keyfci @SerseriGrow @Aguş @RabbitKanka

Byfendi

Kıdemli Üye
Kanka güzel görünüyorlar, ancak bundan sonra kesinlikle stres yaşatmamalısın..sonucunu paylaşirsan biz de görmüş oluruz. Bol hasatlar.

S

silas

Guest
Olan olmuş sıkıntı yapma her şey tecrübe edilerek öğreniliyor kafaya da takma. Önermemiştim hatırlarsan ama yaptıysan da koy rahman gitsin iyi yapmışsın. Gübreyi azalt, aşırı sık sulama yapma, 1 gübreli 1 gübresiz sulama yap.

Metgen7

Kıdemli Üye

31 günlük BLUE DREAM AUTO (400 w cob led, 18/6 ışık)

@Neroo07 bu grow işine başlamadan önce bilgi toplarken ablamıza denk geldim..bilinçli veya bilinçsiz lst eğitimi bence böyle verilmeli https://imgbb.com/xLrXgT6 demiştim ve konuyu kaydetmiştim.

Aradan aylar geçti ve bugün cheat de bir kaç kişiye danıştım budama yapayımmı yapmayayımmı diye olumlu yanıt alınca aldım elime jileti ve fan yapraklarını budadım..

Sorunum şu: evet bitkileri durduk yere strese soktum evet hasat sürem ortalama 10-15 gün uzadı fakat budama yaparak yanlışmı yaptım ? doğrumu yaptım ? kimi diyor bitkinin ağzına sıçmışsın.. kimi diyor birşey olmaz hasat süren uzadı..kimi diyor daha iyi ışık görmeyen yerler ışık gördü bitki enerjsini direk sömek olacak yerlere verir..kimi diyor hasatın çok az olacak orası kesin kimi diyor hasatın daha çok olacak..kimi diyor gübreyi fazla verdiğin an bitkin yanacak..beynim yanmış vaziyette ve moralim normal olarak bozuldu.

şimdi ne olacak ? bu saatden sonra bitkinin kurtarılacak bir yanı kalmadı haliyle yardım isteyebileceğim bir durumda kalmadı ortada..yol gösterip akıl verirseniz sevinirim SAYGILAR..

@silas34 @HHH @Ripley'sOG @KingKong @Keyfci @SerseriGrow @Aguş @RabbitKanka
Kolay gelsin usta benimde bu dönemlerde baktığım 2 saksı var ama Bende çiçeklenme girdi ve stresli bi durum yok bi önceki growda bi kere kafa kaporma yapdık:) hiç denemedim bu sefer stresli olmasın diye ama dalları sağa sola çektim bu sefer fazla yormak istemiyorum

Gıddo

Üye
Olan olmuş sıkıntı yapma her şey tecrübe edilerek öğreniliyor kafaya da takma. Önermemiştim hatırlarsan ama yaptıysan da koy rahman gitsin iyi yapmışsın. Gübreyi azalt, aşırı sık sulama yapma, 1 gübreli 1 gübresiz sulama yap.
keşke heyecana kapılmayıp bekleseydim eyvallah silas abi :) sonuçları ne olur sence boşamı kürek çekmiş olacağım

S

silas

Guest
Hayır sert eğitim vermişin ama auto bu yazık olmuş, photo olsa dediğin gibi ileride çok faydasını görürdün ama autonun ömrü ne kadar ki

Gıddo

Üye
Hayır sert eğitim vermişin ama auto bu yazık olmuş, photo olsa dediğin gibi ileride çok faydasını görürdün ama autonun ömrü ne kadar ki
çöp oldu bunlar ozaman sıfırdan başlamalımıyım yoksa devam edip sonucumu görmeliyim ? @Half-Life da blue dream auto bitksine aynı şekil budama uygulaması yaptıgını söyledi şuan bitkileri gayet güzel görünüyor

S

silas

Guest
Kanka şu gübreleri yarı yarıya azalt, su miktarınıda öyle 3-4 günde 1 sulama yap, arayada boş gübresiz calmaglı sulamalar koy yeter artık 30 kere yazdırtma aynı şeyi

KingKong

Üye
Cannabis Of War Cannabis Savaşlarında Giddo Çephesinde Büyük Başarı Cannabislerin Yer Altından Çıkan Kalabalık ve Gür Dallarını Silahlı İnsalı Makas Aracı ( SİMA ) İle Darmadağın Etti . Şimdi Bölgeye Gidiyoruz ve Strateji Uzmanı @silas34 ün Söylemnlerinden Yola Çıkarak Ateşkes Çagrısında Bulunuyoruz ... BIRAK ARTIK ŞU ÇİÇEKLERİ DE BÜYÜSÜNLER :)

S

silas

Guest
Cannabis Of War Cannabis Savaşlarında Giddo Çephesinde Büyük Başarı Cannabislerin Yer Altından Çıkan Kalabalık ve Gür Dallarını Silahlı İnsalı Makas Aracı ( SİMA ) İle Darmadağın Etti . Şimdi Bölgeye Gidiyoruz ve Strateji Uzmanı @silas34 ün Söylemnlerinden Yola Çıkarak Ateşkes Çagrısında Bulunuyoruz ... BIRAK ARTIK ŞU ÇİÇEKLERİ DE BÜYÜSÜNLER :)
düşünsene çiftçisin domateslerin yapraklarını budasam mı, çeltikleri toplasam mı düşünüyorsun gördünüz mü böyle çiftçi sal kanka harbiden çiçekleri sal elleme büyüsünler

KingKong

Üye
düşünsene çiftçisin domateslerin yapraklarını budasam mı, çeltikleri toplasam mı düşünüyorsun gördünüz mü böyle çiftçi sal kanka harbiden çiçekleri sal elleme büyüsünler
Aynen Öyle 2 Saatta 1 Toping Yapacak Çok Heyecanlı 1 Yaprak Görüyor Filiz Hemen Başlıyor Kessem mi Kesmesem Mi Müteahhit Gibi Gördüğü Yere Kepçe Vuruyor Çarpık Kentleşmenin Başı Böyle ...

Gıddo

Üye
saldım artık kral daha ne elimi vururum ne birşey yaparım başkalarının lafıyla haraket etmenin cezasını bir kez daha çekiyorum inanılmaz soğudum..

A

ALTINPİPO

Guest
e.jpgresim_2020-11-02_175321.png
ornek resımlerdekı gıbı olmalı kanka budama en ıyı veg 5 veg 6 dır bana gore bıraz erken olmus senın budama ama olsun... bıtkı gorılla glue veg 5

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Mordecai:
  • İstanbul İstanbul:
  • G GaribanMüptezel:
  • G GaribanMüptezel:
  • Mordecai Mordecai:
    ******* ******** ****** ******* **** ******* *** ******* *********** ********* **** *********** **********
  • G GaribanMüptezel:
    dready**********
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • Mordecai Mordecai:
    +1
    *** ******* **** ****** * **** ** ** ******** ***** ****** *** ******* dreadydready
    dready *** **** ******* ********** ***** *** ****
  • G GaribanMüptezel:
  • M Merciless:
    dready********** ** ***** **********
    **** ***** ** ******** * **** ***** ******** ***** ********* **** ********* ******
  • G GaribanMüptezel:
    ******** ****** dready* *********** ****** ** ********** ******* ****
  • M Merciless:
  • G GaribanMüptezel:
    **** ***** * ***** **** ** ***** ******* ****** **** ******* ******** ****** dready* *********** ****** ** ********** ******* ****
  • Mordecai Mordecai:
  • G GaribanMüptezel:
    +1
    ***** ******* **** ** *** ****** *** ******* *** **** ***** *********** ***** ****** ******* ******
  • Mordecai Mordecai:
    +1
    ***** *** ***** ***** **** ****** ****** ** ** ***** ** ********* *********** ******
  • G GaribanMüptezel:
    ***** *** ****** *********** ****** ********* ******* ** ******* ********* ****** *******
    G GaribanMüptezel: ***** *** ****** *********** ****** ********* ******* ** ******* ********* ****** *******