Budama yapılmalımı ? Yapılmamalımı ?

hacı sen bana sordun ben de ne yaptığımı söyledim. evet bende böyle budadım hatta şimdi diyorum ki daha fazla alsaymışım yapraklar yine çoğaldı diyorum. sıkıntı olcak bi durum yok autoda olsa photoda olsa sonuçta bitkin yaşamaya devam ediyor devam et gübreyi abartma yüzün gülecek

Neroo07

Üye

31 günlük BLUE DREAM AUTO (400 w cob led, 18/6 ışık)

@Neroo07 bu grow işine başlamadan önce bilgi toplarken ablamıza denk geldim..bilinçli veya bilinçsiz lst eğitimi bence böyle verilmeli https://imgbb.com/xLrXgT6 demiştim ve konuyu kaydetmiştim.

Aradan aylar geçti ve bugün cheat de bir kaç kişiye danıştım budama yapayımmı yapmayayımmı diye olumlu yanıt alınca aldım elime jileti ve fan yapraklarını budadım..

Sorunum şu: evet bitkileri durduk yere strese soktum evet hasat sürem ortalama 10-15 gün uzadı fakat budama yaparak yanlışmı yaptım ? doğrumu yaptım ? kimi diyor bitkinin ağzına sıçmışsın.. kimi diyor birşey olmaz hasat süren uzadı..kimi diyor daha iyi ışık görmeyen yerler ışık gördü bitki enerjsini direk sömek olacak yerlere verir..kimi diyor hasatın çok az olacak orası kesin kimi diyor hasatın daha çok olacak..kimi diyor gübreyi fazla verdiğin an bitkin yanacak..beynim yanmış vaziyette ve moralim normal olarak bozuldu.

şimdi ne olacak ? bu saatden sonra bitkinin kurtarılacak bir yanı kalmadı haliyle yardım isteyebileceğim bir durumda kalmadı ortada..yol gösterip akıl verirseniz sevinirim SAYGILAR..

@silas34 @HHH @Ripley'sOG @KingKong @Keyfci @SerseriGrow @Aguş @RabbitKanka
Sevgili kardeşim öncelikle hiç umutsuzluğa kapılma bitkide sorun yok gayet güzel gidiyorsun.

Bu benim ikinci GROW um, ben ki hayatım boyunca tek bir dal ekmemişken karar verdim bu işe. Maddi sıkıntım çok yok şükür 10bin TL harcadığım ilk growumda 3 bitkiden 75 aldım ama dünyada benden daha mutlu kimse yoktu.

Şimdi mevzu ya dönelim. İlk growumda hiç bişey bilmediğim için hiç dokunmadım bitkiler çok nadiren fan yapraklarını aldım o kadar. Bitkilerim 1.5 mt yi geçti hatta biri 2 ye dayandı ama 4 bilemedin 5 büyük sümek bolca zayıf güneş görmemiş sömek olmuştu. İkincisinde eğitimi kafaya takmıştım auto da olsa kelle uçuruma ve lst yi yapacaktım. Ve yaptım da evet abarttım hatta bokunu çıkardım ama bilinçsizce yapmadım çok okudum izledim tekniğini doğru uygulamaya çalıştım. Tek hatam fazla yaprak budama oldu onu yapma o zaman besleniyor ve küçük kalıyorlar haricinde eğitimden pişman değilim senin konuda örnek verdiğin kızın şu anki hali aşağıda kanka bak bakalım eğitim yaramış mı? Merhaba
Dumanın bol olsun

Gıddo

Üye
Sevgili kardeşim öncelikle hiç umutsuzluğa kapılma bitkide sorun yok gayet güzel gidiyorsun.

Bu benim ikinci GROW um, ben ki hayatım boyunca tek bir dal ekmemişken karar verdim bu işe. Maddi sıkıntım çok yok şükür 10bin TL harcadığım ilk growumda 3 bitkiden 75 aldım ama dünyada benden daha mutlu kimse yoktu.

Şimdi mevzu ya dönelim. İlk growumda hiç bişey bilmediğim için hiç dokunmadım bitkiler çok nadiren fan yapraklarını aldım o kadar. Bitkilerim 1.5 mt yi geçti hatta biri 2 ye dayandı ama 4 bilemedin 5 büyük sümek bolca zayıf güneş görmemiş sömek olmuştu. İkincisinde eğitimi kafaya takmıştım auto da olsa kelle uçuruma ve lst yi yapacaktım. Ve yaptım da evet abarttım hatta bokunu çıkardım ama bilinçsizce yapmadım çok okudum izledim tekniğini doğru uygulamaya çalıştım. Tek hatam fazla yaprak budama oldu onu yapma o zaman besleniyor ve küçük kalıyorlar haricinde eğitimden pişman değilim senin konuda örnek verdiğin kızın şu anki hali aşağıda kanka bak bakalım eğitim yaramış mı? Merhaba
Dumanın bol olsun

teşekkür ederim abla yorumunu yazdığın gün görmüştüm fakat tamamen vazgeçmiştim kendi kendime umutsuzluğa kapılıp.inan şu yorumun beni tekrar kaldığım yerden devam etmeme yardımcı oldu..derken bu seferde ışığım bozuldu ve tamirde yaklaşık 6 gündür.bütün sorunlar beni buldu bahtsız bedevi gibi.bu hafta içi geliyor ışığım kızlar çiçeklenmeye girdiler yavaştan ışıksız kalmalarının zararı ne olacak veyahut ne oldu bilmiyorum ama gerçekten kafama takmak istemiyorum çünkü fazlasıyla canımı sıkıyor.sona doğru yaklaşırken ne olup ne bittiğini burada açıklayacağım şuanlık sağlıklılar yavaşta olsa toparladılar.saygılar..

Neroo07

Üye
Işıksız kalmaları kötü olmuş amanyapacak bişey yok sen elinden geleni yap mutlaka emeğinin karşılığını alırsın.bu sefer az olur tecrübe olur ikinciye herşey daha güzel olur kardeşim merak etme dumanın bol olsun.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!