Calmag yerine evde ne kullanılabilir ?

Koal

Üye
Selam kankalar ;
Bitkim 38. Gününde alt ve orta yaprakların yanlarında sararma , kuruma ve bazılarında noktasal lekeler mevcut
Forumda bazı arkadaşlar ‘Kalsiyum’ eksikliğinden kaynaklandığını ve Calmag kullanmam gerektiğini söylediler.
Bitkilere 300 ml su ve 100ml süt mixi yapıp verdim.
Calmag kullanmak yerine bu şekilde evde yapabileceğim mixler işe yarar mı , yoksa kesinlikle sipariş etmeli miyim ?

Tavsiyelerinizi bekliyorum, iyi growlar :)

süt ne alaka onu anlamadım

burada ki gibi yumurta kabuklarını tavada ve ya fırında bi süre işlemden geçirip toz haline getirdikten sonra bir kapta üstüne sirke ekleyip sirkenin uçmasını bekleyerek ev yapımı calmg elde edebilirsin.

Koal

Üye
süt ne alaka onu anlamadım

burada ki gibi yumurta kabuklarını tavada ve ya fırında bi süre işlemden geçirip toz haline getirdikten sonra bir kapta üstüne sirke ekleyip sirkenin uçmasını bekleyerek ev yapımı calmg elde edebilirsin.
100ml süt de 125 mg kalsiyum var kanka , yumurta ile benzer mantık
100gr yumurtada da 64 mg varmış
teşekkür ederim kanka deneyeceğim.

Malika26

Yeni üye
Bitkilerimiz hemen hemen aynı bende böyle bi sorun olmadı pek de gubre kullanmadım 34 gündeyim işin rast gelsin

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Selam kankalar ;
Bitkim 38. Gününde alt ve orta yaprakların yanlarında sararma , kuruma ve bazılarında noktasal lekeler mevcut
Forumda bazı arkadaşlar ‘Kalsiyum’ eksikliğinden kaynaklandığını ve Calmag kullanmam gerektiğini söylediler.
Bitkilere 300 ml su ve 100ml süt mixi yapıp verdim.
Calmag kullanmak yerine bu şekilde evde yapabileceğim mixler işe yarar mı , yoksa kesinlikle sipariş etmeli miyim ?

Tavsiyelerinizi bekliyorum, iyi growlar :)
Ben epsom tuzu yada aktarlarda ingiliz tuzu olarak satılır , magnezyum sülfat kullanırım her gübreli suya çeyrek çay kaşığı şu zamana kadarda hiç calmag sorunu yaşamadım.

bildiğim kadarıyla yumurta kaynattığın su ve yumurta kabukları çok iyi bir calsiyum ve magnezyum kaynağıdır.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • D Dalibor:
  • D Dalibor:
    D Dalibor: ****** **** *** *** ** ***** *********