CANNABİS KALP ÇARPINTISI YAPIP HASTANELİK EDER Mİ ?

Baronn

Yeni üye
herkese merhaba dostlarım normalde aşşa yukarı 5 senedır bu illetle uğraşıyor içiyor ve geliştirmesini yapıyorum daha onceleride hep araştırdım bir kaç kez grow yapma gibi bi durumum oldu içtim felan hiç bir sıkıntı yaşamadım ama arkadaşımın bana indica diye hitap ettiği cannabis diye gorulen sigarayı içtiğim zaman kendımı çok kötü hissediyorum strese gidiyorum kalbim kemiğe vuruyor ve buda piskolojimi bozuyor kendımı hastaneye atasım gelıyor kusmadanda rahatlamıyorum aramızda bu konu hakkında bilgisi olan veya şunu şöyle yap kanka diyen var  mı bu zaman kadar kendı yaptım sativa sigaralarımdan hiç bir problem yaşamadım ama bana verdiği bonzai olduğundan supeleniyorum sizce aramıda bilen car nı esrar insanı bu kadar kötü eder mi ?

Ü

Üye silindi 7637

Guest
Cvp: CANNABİS KALP ÇARPINTISI YAPIP HASTANELİK EDER Mİ ?

Kardesim o arkadasina bi tokat at ve yol ver bilmedigin seyleri de agzina surme,

Ayrica hep on numara cocuklardan korkun, torbacinin ne oldugu belli ama on numara dedigin arkadasinin ne cikacagi belli degil dikkat et

Esrar da dediğin gibi etkiler yaratabilir ama bu esrarın suçu değildir kişinin sinir sitemi ve psikolojisi ile alakalıdır öyle sanarsan öyle olur(hissedersin) muhabbeti. Bonzai olduğunu anlamak kolay 1 veya 2 duman al saniyeler içerisinde yoğun etki yaşıyorsan bonzai türevidir. Geçmiş olsun dikkat et illede kusucam kötümüyüm tarzı düşünceleri kendine yakıştırma yoksa öyle yaşamaya devam edersin iyi forumlar.

xCashflow

Yeni üye
kanka yaşamış oldugun bad trip aynı olay benim başımada geldi  2 kere hemde indicada daha kötü tribe girersin sativada daha azdır ama oda tövbe ettirir bu tribe girmemen için açık alanda dışarda olman ve yanında arkadaşınla içmen lazım ortamın muhabbeti güzel ve zevkine içmek gerekiyor kederine içersen sıkıntı ben ne zmaan evde tek basıma sıkıntıdan yakarsam hep bu tribe giriyorum kanka hani desemki ulan ot degilde bonzaimi yok kanka kendi yetiştirdigimi içiyorum dışardaki insanlardan kaynaklanan bişey degil bu (tabi bu dısardakilerin güvenilir oldugu anlamına gelmez) ayrıca tribin belirtilerinide söyliyeyim ilk başta gögsünün ortasında yogun bir his kalp çarpıntısı kusma hissi sol elde karıncalanma beyin kısmına yogun bir kafa vurup vurup durur geçtiğini sanarsın ama her vurdugunda tövbe edersin hatta ambulansı falanmı arasam dersin yani bide elin ayagın titrerr ses tonun değişir aglamakla ağlamamak arasında kalırsın etkisi ise tahminim 3.saatin sonuna doğru biraz iyiye gittiğinde kafayı vurup yatman iyi olacaktır bir şeyler yiyip içmeyide unutma geçmiş olsun kanka .

Justpide

Yeni üye
Biraz ara ver kanka bence. Arkadasin da soyledigi gibi yalnizken veya evdeyken icme,  ic disari cik. Kafani mesgul tut. Icmek icin icme, eglenmek icin ic. Her sey senin kafanda bitiyor. Bir hafta ara ver ve bol su ic, bir sonraki kullaniminda da kendine eglenmek konusunda telkinde bulun ve kendini motive et. Hicbir problem kalmayacagina adim gibi eminim. Aksini yapip kendini zorlar ve bu sikintilarla bogusursan hem seni hem psikolojini oldukca yipratirsin. Saglicakla kal!

Rosen

Yeni üye
Kendin hiç indica strain yetiştirip içtin mi ve onda böyle bir durum yaşadın mı kanka?

Sn.Kenevir

Yeni üye

xspower' Alıntı:
kanka yaşamış oldugun bad trip aynı olay benim başımada geldi  2 kere hemde indicada daha kötü tribe girersin sativada daha azdır ama oda tövbe ettirir bu tribe girmemen için açık alanda dışarda olman ve yanında arkadaşınla içmen lazım ortamın muhabbeti güzel ve zevkine içmek gerekiyor kederine içersen sıkıntı ben ne zmaan evde tek basıma sıkıntıdan yakarsam hep bu tribe giriyorum kanka hani desemki ulan ot degilde bonzaimi yok kanka kendi yetiştirdigimi içiyorum dışardaki insanlardan kaynaklanan bişey degil bu (tabi bu dısardakilerin güvenilir oldugu anlamına gelmez) ayrıca tribin belirtilerinide söyliyeyim ilk başta gögsünün ortasında yogun bir his kalp çarpıntısı kusma hissi sol elde karıncalanma beyin kısmına yogun bir kafa vurup vurup durur geçtiğini sanarsın ama her vurdugunda tövbe edersin hatta ambulansı falanmı arasam dersin yani bide elin ayagın titrerr ses tonun değişir aglamakla ağlamamak arasında kalırsın etkisi ise tahminim 3.saatin sonuna doğru biraz iyiye gittiğinde kafayı vurup yatman iyi olacaktır bir şeyler yiyip içmeyide unutma geçmiş olsun kanka .

Indica turleri ohh tın hass sie Modu yaratır rahatinizin bozulmasini kesinlikle istemezsiniz  sativalarsa bi panik modu sanki bişey olckmis memur tribi anne baba eş vs,, tripleri çok yaratır knka çarpılmak kişinin kendi elinde bünyan zayıfsa bedava die yada para verdim bn buna die hayvan gibi cekmiycen Bizim türklerin içme tarzıyla ne içiciler gördüm genetik sigara iki duman alip  çarpılan saman elinse samanlık kendinin yemek çok die para verdim ben buna die yada bedava die dozunda yetmezsen o bile çarpıntı yapar

xCashflow

Yeni üye

Sn.Kenevir

Indica turleri ohh tın hass sie Modu yaratır rahatinizin bozulmasini kesinlikle istemezsiniz  sativalarsa bi panik modu sanki bişey olckmis memur tribi anne baba eş vs,, tripleri çok yaratır knka çarpılmak kişinin kendi elinde bünyan zayıfsa bedava die yada para verdim bn buna die hayvan gibi cekmiycen Bizim türklerin içme tarzıyla ne içiciler gördüm genetik sigara iki duman alip  çarpılan saman elinse samanlık kendinin yemek çok die para verdim ben buna die yada bedava die dozunda yetmezsen o bile çarpıntı yapar

Sativa turlerinde evet paranoyak daha fazla diger bir konu ise growa baslamadan once disardan aldigim zamanlar evet bilincsiz iciyordum 7 8 duman aliyordum yukleniyodum hemen  bi sure sonra aslinda yanlis ictigimin farkina gecde olsa anladim kendi ektigimi icmeye karar verdigimde deneme yanilma yontemiyle tecrube edindim cogu seyi kendi hasatimi aldikdan sonrada evde oglen 2 duman gece 2 duman hergun boyle olunca beyinde kopukluklar oldu tabi dedim bilincli iceyim artik hani disarda arkadaslayken muhhabetine yalan yok 1 sigarayi bitiriyoruz cokda guzel zaman gecio knk ama evdeyden bir duman alip 5 10 dk sonra 1 duman daha aldigimda baktimki artik beni o tribe surukluyor cunki yasadim bikere ister istemez aklima geliyor uzun lafin kisasi evde kapali alanda tek basina icmeyi ve cok icmeyi tavsiye etmiyorum yeni baslayan arkadaslarada bilgi olsun.

Weedseed93

Kıdemli Üye
Kankacim oncelikle gecmis olsun...herkes de farkli etkiler edebiliyor nadir de olsa bende de kusma asiri uyku hali vb haller yaptigi oluyor indica da...bunlarda farkli faktorler de etken tabi kisinin metabolizmasi , beyin vb. Ara verince gecer mi bilemeyecegim ama kafan guzelken bos muhabbetten ziyade muzik dinlemeni oneririm veya sigara yada bong tan aliyorsan biraz dozunu dusurebilirsin.birdaha bad e girmemen dilegiyle ...

Baronn

Yeni üye
herkese tek tek yazdığı için eline koluna sağlık dediniz gibi ben daha oncede böye bir olay yaşadım ilk kez içiyordum yetiştirdiklermden ama hiç bilmedimden kapak yaptım 2 kapak sigarasız aldım ilk 10 dk çok güldüm baya sonra kalp çarpıntısı yaptı yukarıda dostumun anlattının aynısı oldu bu sefer az takıldım ama gine aynı hissi yaşadım kendımı takmamlada çok alakası var sanırım bol bol su içip yetiştirip devam edicem bunun içinden çıkmam lazm ki kendımıze gelelim şimdi diceksiniz yaramıyorsa içme kardeşim yok öyle değil aslında sigaradan daha yararlı olduğunu dusunduğum bişey ama bilinçsiz içince paket ediyor çok sağolun tekrardan yüreğinize sağlık umarım toplarım ileride devamını yazarım yine böyle böyle oldu böyle yaptım yaşayan arkadaşlar için esrarınız bol olsun

Toska

Üye

Baronn' Alıntı:
herkese tek tek yazdığı için eline koluna sağlık dediniz gibi ben daha oncede böye bir olay yaşadım ilk kez içiyordum yetiştirdiklermden ama hiç bilmedimden kapak yaptım 2 kapak sigarasız aldım ilk 10 dk çok güldüm baya sonra kalp çarpıntısı yaptı yukarıda dostumun anlattının aynısı oldu bu sefer az takıldım ama gine aynı hissi yaşadım kendımı takmamlada çok alakası var sanırım bol bol su içip yetiştirip devam edicem bunun içinden çıkmam lazm ki kendımıze gelelim şimdi diceksiniz yaramıyorsa içme kardeşim yok öyle değil aslında sigaradan daha yararlı olduğunu dusunduğum bişey ama bilinçsiz içince paket ediyor çok sağolun tekrardan yüreğinize sağlık umarım toplarım ileride devamını yazarım yine böyle böyle oldu böyle yaptım yaşayan arkadaşlar için esrarınız bol olsun

Dostum öncelikle geçmiş olsun. Diğer arkadaşların da dediği gibi ölçeği iyice azalt ve kendini rahat/mutlu hissetmediğin ortamlar da çok fazla tüketmemeye bak. Bu çarpıntı durumunu yaklaşık 5-6 ay önce çok yakın bir arkadaşım yaşamıştı. Çorbacıdan aldığımız maldan kaynaklıydı sanırım çünkü daha sonra internetten baktığımda bonz olduğunu anladım. Arkadaşımı o gece bad tribe girdiğini zannederek ve eğer iş hastaneye kadar uzarsa başımız belaya girer diye ambulansı aramamıştık. Ertesi gün kalkar kalkmaz hastaneye gitti ve o gece travma yaşadığını söylemiş doktor. Bir kaç ay boyunca ilaç kullandı kalp çarpıntısı için şuan devam ediyor mu bilmiyorum artık görüşmüyoruz. Senin bunu okuduktan sonra iyice triplere girmene lüzum yok çünkü %100 doğal takılıyorsan büyük şeyler yaşamazsın. Sadece kendini ve içtiğini daha iyi tanı ::D

Bu arada e-posta attım sana bi bakarsan sevinirim.

Levlevi

Yeni üye

Merhaba kanka, bahsettiğin durumla igili tecrübe ve bilgi sahibiyim öncelikle ne olduğunu tanımlayıp sonra nasıl kurtulacağını açıklayayım. Yaşadığın şey esrar kullanımı sırasında gerçekleşmiş bir panik atak bad trip diyen de olur. Panik atak nedir ne değildir bunu araştır edindiğin bilgileri cebe at. Esrar bildiğimiz gibi duygu yoğunluğunu arttırdığı içim kullanım sırasında yaşadığın panik atağı daha yoğun bir şekilde yaşamana neden olur. Ben önceden de içiyordum bu meleti o zamanlar niye bu durumu yaşamıyordumda şimdi yaşıyorum dersen bunun cevabı yok varsa da bilinmeyen yüzlerce değişkene bağlı olabilir hiç bulmaya uğraşma. Şimdi ne oluyor sana bu sırada kalbin hızlanıp çarpıyor, yoğun bir endişe zihnini kaplıyor ve kendini hastanaye götürmek istiyorsun. Yani bu demek oluyorki beynin yanlış bir alarm vererek senin hayatta kalma modunu çalıştırıyor, hayatta kalma modu tüm canlıların sahip olduğu bir moddur. Vahşi doğada çok işe yarar örneğin afrika savanlarında dolaşan bir canlısın birden karşına bir aslan çıkıyor noluyor beynin otomatik algı ve tepkiyle böbrek üstü bezlerinden adrenalin salıyor, kalbin deli gibi çarpmaya başlıyor kol ve bacaklarına oksijenli kan pompalamak için, nefes alıp verişin panikli bir şekilde hızlanıyor ciğerlerine daha çok oksijen çekmek için, zihnin sadece endişeye yoğunlaşıyor çünkü hayatta kalman için o an önemli olan sadece o aslan başka birşey düşünmene izin vermiyor, ve beynin sana şunu fısıldıyor savaş veya kaç. Aslanla savaşamazsın çünkü o seni parçalar bunu biliyorsun geriye tek bir şeçenek kalıyor o da kaçmak işte bu durumun senin üzerinde yansımasıda şu anda iyi değilsin ölüm tehliken var hastaneye git. Yaşadığın durum özetle bu. İnsanın vahşi doğadan ayrılıp modern yaşamına geçmesiyle birlikte artık bu mekanizmaya halen gerekli olsada eskisi kadar ihtiyacı yok ama bu hayatta kalma modu halen genetiğimize kodlu ve çalışabilecek bir durumda. İnsan modern yaşantısında çeşitli sebepler bu modu yanlışlıkla çalıştırıyor ve ortaya panik atak diye isimlendirilen durum çıkıyor. Sen bu panik atağı talihsiz bir biçimde esrar içerken yaşadın ve koşullu öğrenme yoluyla zihnine esrar içtiğin zaman bunu yaşayabilirsin diye kodlandı. Bunun bak bunu böle yaparsan çarpılırsın şu şekilde içersen **** olursunla alakası yok. Tek yapman gereken beynindeki bu yanlış kodlanmayı kırmak ve esrar içme deneyimini eski haline döndürmek. Bunun içinde binlerce farklı yol olabilir yönünde. Ama benim önerebileceğim psikiyatriste gidip panik atağım var diyip yarım kullanım dideral hapı yazsırabilirsin. Dideral adrenalinin kalp üzerindeki hızlandırıcı ve basınçlı kan pompalama etkilerini azaltır bu hapı sahneye çıkıp topluluğa itap edicek insanlarda kullanırlar o esnada heyecandan kalbi çarpıp endişe duyup sıçmamak için. Bunu kullanıp esrar içtiğin zaman istesende istemesende kalbin bikere öyle deli gibi çarpmayacak ve zaman içinde eskisine göre daha sakin olucaksın. İşte sonrasında da bu daha sakin olma durumundan faydalanıp kendini telkin ve motive ediceksin. O an ne hissettiğini iyice anlayacaksın neyden korkmakta olduğunu irdeleyeceksin örneğin kalbin hızlı çarpıyor bu yüzden kalp krizi falan geçirmekten korkuyorsun ve bir an önce hastaneye gitmek istiyorsun eğer böyleyse diyeceksinki kendine şu an yaşadığım şey beynimin istemsiz verdiği yanlış bir alarmdan ibaret, kalp krizi falan geçirmiyorum, yalnızca biraz panikledim, ve herşey normale dönecek gibi şeyler gerekirse yüksek sesle kendinden emin bir konuşma tonuyla tekrarlayacaksın bir süre sonra da nasıl azalıp yok olduğuna ve esrar içmekten nasıl eskisi gibi sadece keyif aldığının farkına varacaksın. Baya uzun oldu ama elimden geldiğince kısa kesmeye çalıştım :) söylediklerim umarım anlamlı gelmiştir :)
merak ettiğin birşey olup konuşmak istersen iletişime geçebilirsin kardeşim yardımcı olmaktan keyif duyarım.

xCashflow

Yeni üye

Levlevi' Alıntı:
Merhaba kanka, bahsettiğin durumla igili tecrübe ve bilgi sahibiyim öncelikle ne olduğunu tanımlayıp sonra nasıl kurtulacağını açıklayayım. Yaşadığın şey esrar kullanımı sırasında gerçekleşmiş bir panik atak bad trip diyen de olur. Panik atak nedir ne değildir bunu araştır edindiğin bilgileri cebe at. Esrar bildiğimiz gibi duygu yoğunluğunu arttırdığı içim kullanım sırasında yaşadığın panik atağı daha yoğun bir şekilde yaşamana neden olur. Ben önceden de içiyordum bu meleti o zamanlar niye bu durumu yaşamıyordumda şimdi yaşıyorum dersen bunun cevabı yok varsa da bilinmeyen yüzlerce değişkene bağlı olabilir hiç bulmaya uğraşma. Şimdi ne oluyor sana bu sırada kalbin hızlanıp çarpıyor, yoğun bir endişe zihnini kaplıyor ve kendini hastanaye babuşürmek istiyorsun. Yani bu demek oluyorki beynin yanlış bir alarm vererek senin hayatta kalma modunu çalıştırıyor, hayatta kalma modu tüm canlıların sahip olduğu bir moddur. Vahşi doğada çok işe yarar örneğin afrika savanlarında dolaşan bir canlısın birden karşına bir aslan çıkıyor noluyor beynin otomatik algı ve tepkiyle böbrek üstü bezlerinden adrenalin salıyor, kalbin deli gibi çarpmaya başlıyor kol ve bacaklarına oksijenli kan pompalamak için, nefes alıp verişin panikli bir şekilde hızlanıyor ciğerlerine daha çok oksijen çekmek için, zihnin sadece endişeye yoğunlaşıyor çünkü hayatta kalman için o an önemli olan sadece o aslan başka birşey düşünmene izin vermiyor, ve beynin sana şunu fısıldıyor savaş veya kaç. Aslanla savaşamazsın çünkü o seni parçalar bunu biliyorsun geriye tek bir şeçenek kalıyor o da kaçmak işte bu durumun senin üzerinde yansımasıda şu anda iyi değilsin ölüm tehliken var hastaneye git. Yaşadığın durum özetle bu. İnsanın vahşi doğadan ayrılıp modern yaşamına geçmesiyle birlikte artık bu mekanizmaya halen gerekli olsada eskisi kadar ihtiyacı yok ama bu hayatta kalma modu halen genetiğimize kodlu ve çalışabilecek bir durumda. İnsan modern yaşantısında çeşitli sebepler bu modu yanlışlıkla çalıştırıyor ve ortaya panik atak diye isimlendirilen durum çıkıyor. Sen bu panik atağı talihsiz bir biçimde esrar içerken yaşadın ve koşullu öğrenme yoluyla zihnine esrar içtiğin zaman bunu yaşayabilirsin diye kodlandı. Bunun bak bunu böle yaparsan çarpılırsın şu şekilde içersen babuş olursunla alakası yok. Tek yapman gereken beynindeki bu yanlış kodlanmayı kırmak ve esrar içme deneyimini eski haline döndürmek. Bunun içinde binlerce farklı yol olabilir yönünde. Ama benim önerebileceğim psikiyatriste gidip panik atağım var diyip yarım kullanım dideral hapı yazsırabilirsin. Dideral adrenalinin kalp üzerindeki hızlandırıcı ve basınçlı kan pompalama etkilerini azaltır bu hapı sahneye çıkıp topluluğa itap edicek insanlarda kullanırlar o esnada heyecandan kalbi çarpıp endişe duyup sıçmamak için. Bunu kullanıp esrar içtiğin zaman istesende istemesende kalbin bikere öyle deli gibi çarpmayacak ve zaman içinde eskisine göre daha sakin olucaksın. İşte sonrasında da bu daha sakin olma durumundan faydalanıp kendini telkin ve motive ediceksin. O an ne hissettiğini iyice anlayacaksın neyden korkmakta olduğunu irdeleyeceksin örneğin kalbin hızlı çarpıyor bu yüzden kalp krizi falan geçirmekten korkuyorsun ve bir an önce hastaneye gitmek istiyorsun eğer böyleyse diyeceksinki kendine şu an yaşadığım şey beynimin istemsiz verdiği yanlış bir alarmdan ibaret, kalp krizi falan geçirmiyorum, yalnızca biraz panikledim, ve herşey normale dönecek gibi şeyler gerekirse yüksek sesle kendinden emin bir konuşma tonuyla tekrarlayacaksın bir süre sonra da nasıl azalıp yok olduğuna ve esrar içmekten nasıl eskisi gibi sadece keyif aldığının farkına varacaksın. Baya uzun oldu ama elimden geldiğince kısa kesmeye çalıştım :) söylediklerim umarım anlamlı gelmiştir :)
merak ettiğin birşey olup konuşmak istersen iletişime geçebilirsin kardeşim yardımcı olmaktan keyif duyarım.

eline saglık bendede aynı sorun var sayende bilgilendim kanka

Baronn

Yeni üye

Levlevi' Alıntı:
Merhaba kanka, bahsettiğin durumla igili tecrübe ve bilgi sahibiyim öncelikle ne olduğunu tanımlayıp sonra nasıl kurtulacağını açıklayayım. Yaşadığın şey esrar kullanımı sırasında gerçekleşmiş bir panik atak bad trip diyen de olur. Panik atak nedir ne değildir bunu araştır edindiğin bilgileri cebe at. Esrar bildiğimiz gibi duygu yoğunluğunu arttırdığı içim kullanım sırasında yaşadığın panik atağı daha yoğun bir şekilde yaşamana neden olur. Ben önceden de içiyordum bu meleti o zamanlar niye bu durumu yaşamıyordumda şimdi yaşıyorum dersen bunun cevabı yok varsa da bilinmeyen yüzlerce değişkene bağlı olabilir hiç bulmaya uğraşma. Şimdi ne oluyor sana bu sırada kalbin hızlanıp çarpıyor, yoğun bir endişe zihnini kaplıyor ve kendini hastanaye babuşürmek istiyorsun. Yani bu demek oluyorki beynin yanlış bir alarm vererek senin hayatta kalma modunu çalıştırıyor, hayatta kalma modu tüm canlıların sahip olduğu bir moddur. Vahşi doğada çok işe yarar örneğin afrika savanlarında dolaşan bir canlısın birden karşına bir aslan çıkıyor noluyor beynin otomatik algı ve tepkiyle böbrek üstü bezlerinden adrenalin salıyor, kalbin deli gibi çarpmaya başlıyor kol ve bacaklarına oksijenli kan pompalamak için, nefes alıp verişin panikli bir şekilde hızlanıyor ciğerlerine daha çok oksijen çekmek için, zihnin sadece endişeye yoğunlaşıyor çünkü hayatta kalman için o an önemli olan sadece o aslan başka birşey düşünmene izin vermiyor, ve beynin sana şunu fısıldıyor savaş veya kaç. Aslanla savaşamazsın çünkü o seni parçalar bunu biliyorsun geriye tek bir şeçenek kalıyor o da kaçmak işte bu durumun senin üzerinde yansımasıda şu anda iyi değilsin ölüm tehliken var hastaneye git. Yaşadığın durum özetle bu. İnsanın vahşi doğadan ayrılıp modern yaşamına geçmesiyle birlikte artık bu mekanizmaya halen gerekli olsada eskisi kadar ihtiyacı yok ama bu hayatta kalma modu halen genetiğimize kodlu ve çalışabilecek bir durumda. İnsan modern yaşantısında çeşitli sebepler bu modu yanlışlıkla çalıştırıyor ve ortaya panik atak diye isimlendirilen durum çıkıyor. Sen bu panik atağı talihsiz bir biçimde esrar içerken yaşadın ve koşullu öğrenme yoluyla zihnine esrar içtiğin zaman bunu yaşayabilirsin diye kodlandı. Bunun bak bunu böle yaparsan çarpılırsın şu şekilde içersen babuş olursunla alakası yok. Tek yapman gereken beynindeki bu yanlış kodlanmayı kırmak ve esrar içme deneyimini eski haline döndürmek. Bunun içinde binlerce farklı yol olabilir yönünde. Ama benim önerebileceğim psikiyatriste gidip panik atağım var diyip yarım kullanım dideral hapı yazsırabilirsin. Dideral adrenalinin kalp üzerindeki hızlandırıcı ve basınçlı kan pompalama etkilerini azaltır bu hapı sahneye çıkıp topluluğa itap edicek insanlarda kullanırlar o esnada heyecandan kalbi çarpıp endişe duyup sıçmamak için. Bunu kullanıp esrar içtiğin zaman istesende istemesende kalbin bikere öyle deli gibi çarpmayacak ve zaman içinde eskisine göre daha sakin olucaksın. İşte sonrasında da bu daha sakin olma durumundan faydalanıp kendini telkin ve motive ediceksin. O an ne hissettiğini iyice anlayacaksın neyden korkmakta olduğunu irdeleyeceksin örneğin kalbin hızlı çarpıyor bu yüzden kalp krizi falan geçirmekten korkuyorsun ve bir an önce hastaneye gitmek istiyorsun eğer böyleyse diyeceksinki kendine şu an yaşadığım şey beynimin istemsiz verdiği yanlış bir alarmdan ibaret, kalp krizi falan geçirmiyorum, yalnızca biraz panikledim, ve herşey normale dönecek gibi şeyler gerekirse yüksek sesle kendinden emin bir konuşma tonuyla tekrarlayacaksın bir süre sonra da nasıl azalıp yok olduğuna ve esrar içmekten nasıl eskisi gibi sadece keyif aldığının farkına varacaksın. Baya uzun oldu ama elimden geldiğince kısa kesmeye çalıştım :) söylediklerim umarım anlamlı gelmiştir :)
Kankacım bi mahsuru yoksa mail yoluylada senle iletişime geçmek isterim eline yüreğine sağlık güzel yazmıssın çok sağol ?

Toska' Alıntı:
Baronn' Alıntı:

Dostum öncelikle geçmiş olsun. Diğer arkadaşların da dediği gibi ölçeği iyice azalt ve kendini rahat/mutlu hissetmediğin ortamlar da çok fazla tüketmemeye bak. Bu çarpıntı durumunu yaklaşık 5-6 ay önce çok yakın bir arkadaşım yaşamıştı. Çorbacıdan aldığımız maldan kaynaklıydı sanırım çünkü daha sonra internetten baktığımda bonz olduğunu anladım. Arkadaşımı o gece bad tribe girdiğini zannederek ve eğer iş hastaneye kadar uzarsa başımız belaya girer diye ambulansı aramamıştık. Ertesi gün kalkar kalkmaz hastaneye gitti ve o gece travma yaşadığını söylemiş doktor. Bir kaç ay boyunca ilaç kullandı kalp çarpıntısı için şuan devam ediyor mu bilmiyorum artık görüşmüyoruz. Senin bunu okuduktan sonra iyice triplere girmene lüzum yok çünkü %100 doğal takılıyorsan büyük şeyler yaşamazsın. Sadece kendini ve içtiğini daha iyi tanı ::D

Bu arada e-posta attım sana bi bakarsan sevinirim.

Kontrol edip cevaplıyorum şimdi dostum tavsiyelerin için çok sağol çukurdan çıktım sayılır sıkıntı yok

kushspirit

Moderator

Merhaba kanka, bahsettiğin durumla igili tecrübe ve bilgi sahibiyim öncelikle ne olduğunu tanımlayıp sonra nasıl kurtulacağını açıklayayım. Yaşadığın şey esrar kullanımı sırasında gerçekleşmiş bir panik atak bad trip diyen de olur. Panik atak nedir ne değildir bunu araştır edindiğin bilgileri cebe at. Esrar bildiğimiz gibi duygu yoğunluğunu arttırdığı içim kullanım sırasında yaşadığın panik atağı daha yoğun bir şekilde yaşamana neden olur. Ben önceden de içiyordum bu meleti o zamanlar niye bu durumu yaşamıyordumda şimdi yaşıyorum dersen bunun cevabı yok varsa da bilinmeyen yüzlerce değişkene bağlı olabilir hiç bulmaya uğraşma. Şimdi ne oluyor sana bu sırada kalbin hızlanıp çarpıyor, yoğun bir endişe zihnini kaplıyor ve kendini hastanaye götürmek istiyorsun. Yani bu demek oluyorki beynin yanlış bir alarm vererek senin hayatta kalma modunu çalıştırıyor, hayatta kalma modu tüm canlıların sahip olduğu bir moddur. Vahşi doğada çok işe yarar örneğin afrika savanlarında dolaşan bir canlısın birden karşına bir aslan çıkıyor noluyor beynin otomatik algı ve tepkiyle böbrek üstü bezlerinden adrenalin salıyor, kalbin deli gibi çarpmaya başlıyor kol ve bacaklarına oksijenli kan pompalamak için, nefes alıp verişin panikli bir şekilde hızlanıyor ciğerlerine daha çok oksijen çekmek için, zihnin sadece endişeye yoğunlaşıyor çünkü hayatta kalman için o an önemli olan sadece o aslan başka birşey düşünmene izin vermiyor, ve beynin sana şunu fısıldıyor savaş veya kaç. Aslanla savaşamazsın çünkü o seni parçalar bunu biliyorsun geriye tek bir şeçenek kalıyor o da kaçmak işte bu durumun senin üzerinde yansımasıda şu anda iyi değilsin ölüm tehliken var hastaneye git. Yaşadığın durum özetle bu. İnsanın vahşi doğadan ayrılıp modern yaşamına geçmesiyle birlikte artık bu mekanizmaya halen gerekli olsada eskisi kadar ihtiyacı yok ama bu hayatta kalma modu halen genetiğimize kodlu ve çalışabilecek bir durumda. İnsan modern yaşantısında çeşitli sebepler bu modu yanlışlıkla çalıştırıyor ve ortaya panik atak diye isimlendirilen durum çıkıyor. Sen bu panik atağı talihsiz bir biçimde esrar içerken yaşadın ve koşullu öğrenme yoluyla zihnine esrar içtiğin zaman bunu yaşayabilirsin diye kodlandı. Bunun bak bunu böle yaparsan çarpılırsın şu şekilde içersen **** olursunla alakası yok. Tek yapman gereken beynindeki bu yanlış kodlanmayı kırmak ve esrar içme deneyimini eski haline döndürmek. Bunun içinde binlerce farklı yol olabilir yönünde. Ama benim önerebileceğim psikiyatriste gidip panik atağım var diyip yarım kullanım dideral hapı yazsırabilirsin. Dideral adrenalinin kalp üzerindeki hızlandırıcı ve basınçlı kan pompalama etkilerini azaltır bu hapı sahneye çıkıp topluluğa itap edicek insanlarda kullanırlar o esnada heyecandan kalbi çarpıp endişe duyup sıçmamak için. Bunu kullanıp esrar içtiğin zaman istesende istemesende kalbin bikere öyle deli gibi çarpmayacak ve zaman içinde eskisine göre daha sakin olucaksın. İşte sonrasında da bu daha sakin olma durumundan faydalanıp kendini telkin ve motive ediceksin. O an ne hissettiğini iyice anlayacaksın neyden korkmakta olduğunu irdeleyeceksin örneğin kalbin hızlı çarpıyor bu yüzden kalp krizi falan geçirmekten korkuyorsun ve bir an önce hastaneye gitmek istiyorsun eğer böyleyse diyeceksinki kendine şu an yaşadığım şey beynimin istemsiz verdiği yanlış bir alarmdan ibaret, kalp krizi falan geçirmiyorum, yalnızca biraz panikledim, ve herşey normale dönecek gibi şeyler gerekirse yüksek sesle kendinden emin bir konuşma tonuyla tekrarlayacaksın bir süre sonra da nasıl azalıp yok olduğuna ve esrar içmekten nasıl eskisi gibi sadece keyif aldığının farkına varacaksın. Baya uzun oldu ama elimden geldiğince kısa kesmeye çalıştım :) söylediklerim umarım anlamlı gelmiştir :)
Bilmiyorum hala aktif kullanıcı mısın ama neredeyse 5 yıl önce bu konuya bu cevabı yazmışsın, tam olarak yaşadığım şeye cevap vermişsin önerilerin ve açıklaman için çok teşekkür ederim

flnfln

Yeni üye
Değerli kardeşlerim, indica veya sativa farketmeksizin eğer sigaramız doğal ise ve yinede bad trip yaşatıyorsa, bilin ki; gündelik yaşantımızla ritim içinde değiliz. Her gün yeni bir sorumlulukla gelir ve her sorumluluk omuzlanmak üzere sizden bir eylem bekler. Bu "fiziksel" bir eylemdir ve yerine getirildiğinde bize dinginlik, mutluluk verir. Spor da bu mantıkla iyi hissettirir. Fakat çevresel realitemizle yani sorumluluklarımızla güzel bir biçimde paslaşmayı ihmal edersek spor da sürdürülebilir olmayacaktır, sigara da. (olmadı!) Yani aracı materyalimiz ne olursa olsun, eğer ki günün sonunda vaktinde omuzlanmamış, ertelenmiş ve hatta bir **** kurusu gibi göz ardı edilmiş bir ya da birçok sorumluluk ile keyif deryasına dalmaya kalkışırsak, o derya durgun, barışçıl bir su birikintisi olmaktan çıkacak ve gün geçtikçe fırtınalı-dalgalı bir denize dönüşecektir. (dönüştü!) Ki burada konu her şey olabilir; derslerimizle olan ilişkimiz, işimizle ilişkimiz, eşimizle ilişkimiz, çocuğumuzla ilişkimiz, anne-baba-kardeşlerimizle ilişkilerimiz ya da sevgilimizle ilişkimiz ve hatta planlarımızla/hayallerimizle ilişkimiz, aklınıza ne gelirse... Bunların hepsi hayatımızdaki major ilişkilerdir, üzerinde yürüdüğümüz zeminin taşlarıdır ve çıktığımız yolculuğun komforunu farkında olsakta olmasakta etkileyecektir.

Son olarak sigaranızı yakmadan önce bir durun... hayatınızda yolunda olmayan bir şeyler varsa dahi, o sorun için en azından elinizden gelen her şeyi yapmış olduğunuzdan emin olun. Kendinize verdiğiniz telkinlerde de dürüst olun. Afiyet olsun.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • deyorke deyorke:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    Emmy Emmy: ** ****** ******* ******* ****** ****** *** ***** ********