CFL Grow Işık Sistemi Hakkında

ifyouhighbro

Yeni üye
Kankalar selamın aleyküm. Yeni bir growa başlayacağım ve bu sefer cfl ile yapmak istiyorum. Önceki growda cob led ile yaptım fakat ısınma problemi beni yaktı kül etti. Artık zahmetsiz sadece ampulu takıp bırakmak istiyorum.

Öncelikle autoflower jack herrer yetiştireceğim göz önünde bulundurularak;
1- Aldığım CFL ampullerin kelvin değeri ne olmalıdır ?
2- Veg ve çiçeklenme dönemi için ampulleri değiştirmem gerekli ? Yoksa başladığım ampul ile bitirebilir miyim ? (Bitki auto olduğu için aklımda böyle bir soru oluştu)
3- 5'li duy çoğaltıcı alacağım kaç wattlık tasarruflu ampul takarsam 1 bitki için yeterli olur ?

Kankalar bu arada hedefim çooook yüksek gramajlar almak değil içimliğimi çıkarmak onun için aşırı masraf yapıp bilmem kaç yüz wattlık sistemler quantum boardlar cob ledler ile uğraşmak istemiyorum. Fikirleriniz ve bilginiz benim için çok önemli. Yardımcı olan kankalara şimdiden teşekkürler.

selam kanka, ben photo yetiştiriyorum cfl ile veg dönemini 60watt x3 6400k ışık ile geçirdim şuan bloomda 2. haftadayım üstünde 8x23watt 2700k cfl var ısı sorunu yaşadım sayılmaz. auto yapmadığım 2. soruya kesin bişey söyleyemiyorum bilgim yok ve en az bi bitkiye 180watt ışık ve 10000 lümen değerden fazla sağlarsan dediğin gibi içimliğini çıkarabilirsin bence bol hasatlar

Aguş

Doktor
Selamlar,
COB den şaşma bence çünkü,
1-Veg için 6500 Bloom için 2700
2-1 şıkta söyledim veg ayrı bloom ayrı diye
3-Saksı başı 75 100w veg için yeterli anca bloomda yeterli gelmiyor cfl

ekmelbayrak24

Yeni üye
bende cfl kullanmak ıstıyorum auto alıcam bebeklerı 5 lı duy sıstemı kullanıcam nasıl bır yol ızledın hocam hangı ısıkları kullanıyosun yardımcı olabılırmısın devam edıyorsan ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Mordecai:
    ******* ******** ****** ******* **** ******* *** ******* *********** ********* **** *********** **********
  • G GaribanMüptezel:
    dready**********
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • Mordecai Mordecai:
    +1
    *** ******* **** ****** * **** ** ** ******** ***** ****** *** ******* dreadydready
    dready *** **** ******* ********** ***** *** ****
  • G GaribanMüptezel:
  • M Merciless:
    dready********** ** ***** **********
    **** ***** ** ******** * **** ***** ******** ***** ********* **** ********* ******
  • G GaribanMüptezel:
    ******** ****** dready* *********** ****** ** ********** ******* ****
  • M Merciless:
  • G GaribanMüptezel:
    **** ***** * ***** **** ** ***** ******* ****** **** ******* ******** ****** dready* *********** ****** ** ********** ******* ****
  • Mordecai Mordecai:
  • G GaribanMüptezel:
    +1
    ***** ******* **** ** *** ****** *** ******* *** **** ***** *********** ***** ****** ******* ******
  • Mordecai Mordecai:
    +1
    ***** *** ***** ***** **** ****** ****** ** ** ***** ** ********* *********** ******
  • G GaribanMüptezel:
    ***** *** ****** *********** ****** ********* ******* ** ******* ********* ****** *******
    +1
    *** *** ***** ***** ***** *** ****** *********** ****** ********* ******* ** ******* ********* ****** *******
  • Mordecai Mordecai:
    ********* ***** **** *** ******** *********** ** ***** ******* *********** *** ***** ***** **** ****** ****** ** **
  • Mordecai Mordecai:
    ********* **** ** *** ******** ********* * ***** **
  • Mordecai Mordecai:
    Mordecai Mordecai: ** ****** ***** ******** ******