Cob led için gerekenler ve montaj

• Konbuyu başlatan Üye silindi 13123
  • Başlangıç tarihi

Kubilay06

Yeni üye
Cvp: COB LED GEREKENLER VE MONTAJ

psypanic' Alıntı:
hepkafaadam' Alıntı:
kanka konu çok iyi guzel anlatmissin ama benim gibi elektrikten hic anlamayanlar icin ledi baglarken onemli yerlerinde video ile cekip anlatsaydin bu boyle olacak diye mukemmel olurdu yinede emegine saglik malzemeleri getirtip bi ustaya yaptiracagim artik

RedCliffe anlatmış ama yine anlatır bence. Elektrikçiler uğraşmıyor ben de kendim yapacağım. Hatta yaptığımı satabilirim arkadaşlar ilgilenen olursa. Quantum'a geçicem ben. elimde 20 adet 50W Aynı ledlerden var. mercekleri de var. 10 güne gelir.

Uygundan verirsen alabilirim, benimkiler de 3,5 güne gelcek

psypanic

Üye

Kubilay06' Alıntı:
psypanic' Alıntı:
RedCliffe anlatmış ama yine anlatır bence. Elektrikçiler uğraşmıyor ben de kendim yapacağım. Hatta yaptığımı satabilirim arkadaşlar ilgilenen olursa. Quantum'a geçicem ben. elimde 20 adet 50W Aynı ledlerden var. mercekleri de var. 10 güne gelir.

Uygundan verirsen alabilirim, benimkiler de 3,5 güne gelcek

Aliexpres'den kaça aldıysam o kadar veririm gösteririm kardeşim sipariş ekran görüntüsünüde ister öyle veririm ister yaptığım zaman. ama yaptığım zaman extra 550 TL sadece soğutması tutuyor. yani onların malzemesiyle birlikte 900-1000 liraya geldi lamba nerdeyse. Quantum Boardlar 240 480 olarak değişiyor onlarda 2500 4500 arası fiyatlar.

Kuru

Yeni üye

Kanka iki sorum olucaktı.Ledler sadece bloom dönemi için olsun istiyorum hangisini seçmem lazım birde lensleri kaç derece seçtin

Ü

Üye silindi 13123

Guest

Kuru' Alıntı:
Kanka iki sorum olucaktı.Ledler sadece bloom dönemi için olsun istiyorum hangisini seçmem lazım birde lensleri kaç derece seçtin

Sarı olandan almalısın o zaman  3500 K yazar  ve ben lens olarak 120 açı kullanıyorum kabinin  dar ve bitkin az ise  60 veya 90 kullanmanı öneririm geniş kabine iş görmez ama  120 alman gerekir  ledler 120 açılı yazıyor fakat   120 den fazla  ölçtüğümde  140-150 gibi bi ışık yayıyor normal hali.

Kubilay06

Yeni üye

Redcliffe318' Alıntı:
Kuru' Alıntı:

Sarı olandan almalısın o zaman  3500 K yazar  ve ben lens olarak 120 açı kullanıyorum kabinin  dar ve bitkin az ise  60 veya 90 kullanmanı öneririm geniş kabine iş görmez ama  120 alman gerekir  ledler 120 açılı yazıyor fakat   120 den fazla  ölçtüğümde  140-150 gibi bi ışık yayıyor normal hali.

Bloom veya grow için ayrı ayrı LED almak mı daha verimli yoksa tam spektrum lu mu

AtaknS

Yeni üye

çok güzel konu ellerine sağlık kankacım ama bunları ben yapabileceğimi düşünmüyorum elektrikçiye götürüp yaptırsan da ne yapacan yada manalı bakışlar **** yok mu bunu hayrına yapıp satan 3 5 fazlasını verip alalım

Kuru

Yeni üye

kanka ledler ve lensleri aldım çok sağol.Şimdi termal ped alıcamda bu attığında 1 tane mi var sadece eğer öyleyse her led için bir tane mi sipariş edicem? Ve daha ucuzlarda var onlra ne dersin

Ü

Üye silindi 13123

Guest

Kuru' Alıntı:
kanka ledler ve lensleri aldım çok sağol.Şimdi termal ped alıcamda bu attığında 1 tane mi var sadece eğer öyleyse her led için bir tane mi sipariş edicem? Ve daha ucuzlarda var onlra ne dersin

kanka   4 tane lede yeterli olur 1 ped kesip kullanacaksın.

Kubilay06

Yeni üye
RE: COB LED GEREKENLER VE MONTAJ

Kanka bitkinin üstüne sistemi yaptık. Bitkinin yanlarada 4er5er LED koysak - si var mıdır . Bitkinin her dalına daha fazla lümen ?

Ü

Üye silindi 13123

Guest

Kubilay06' Alıntı:
Kanka bitkinin üstüne sistemi yaptık. Bitkinin yanlarada 4er5er LED koysak - si var mıdır . Bitkinin her dalına daha fazla lümen ?

- si olmaz kanka faydası olur nekadar  ışık okadar verim kanka  imkan varsa ekle ışık.

psypanic

Üye

Redcliffe318' Alıntı:
Kuru' Alıntı:

kanka   4 tane lede yeterli olur 1 ped kesip kullanacaksın.

20 LED'e 4-5 tane alacağım o zaman. termal macun görevi görmüyor mu bu zaten? Macun sürsek? Ped'ler daha mı etkili?

benim 2-3 güne geliyor istanbula giriş yapmış 120 aılı 20 adet lens ve 20 adet Full spektrum lambalar.

Aluminyum soğutucu çözüp bakacağız işlere. 20 tane de var ister bu he belki 22

aklımdaki kurulum 70 x 40 genişliğindeki dolaba 60 cm soğutuculardan kestirip 3 x 50 w cob takıp üzerince 2 pc fanı takmayı düşünüyorum altında 2 auto yetiştiricem 70 - 100 gr arası hasat istiyorum yeterli olur mu üstad

selamsalam' Alıntı:
aklımdaki kurulum 70 x 40 genişliğindeki dolaba 60 cm soğutuculardan kestirip 3 x 50 w cob takıp üzerince 2 pc fanı takmayı düşünüyorum altında 2 auto yetiştiricem 70 - 100 gr arası hasat istiyorum yeterli olur mu üstad

Dolabın boyu hariç fikir harika gözüküyor kanka 2 degilde 1 autoflower daha kolay olabilir

Ritimetkisi

Yeni üye

Panpa 3500k ledlerde full spectrum değilmi tüm dönem için kullanılmıyormu ? 
CREE XLamp CXB 2540  falan koysak nasıl olur ? 
fikrin nedir panpa.

Ü

Üye silindi 13123

Guest

Ritimetkisi' Alıntı:
fikrin nedir panpa.

Kanka onlar için extra driver gerekeceği için daha maliyetli olur benim kullandıkların kendinden driverli   kurulumu  daha kolay  oluyor  ve çok daha ucuzlar diğer ledlere göre  verimi de baya  iyi konuyu  açarken 5 bitkim var diye yazmıştım  şuan   bu ışıklar altındalar hala 65. günde durum böyle  https://imgur.com/Jhvz95b  https://imgur.com/ezVj83T  sömekleri gayet güzel  şişiriyor  bu ledleri kullanmanı öneririm.

Ritimetkisi

Yeni üye

Redcliffe318' Alıntı:
Ritimetkisi' Alıntı:
fikrin nedir panpa.

Kanka onlar için extra driver gerekeceği için daha maliyetli olur benim kullandıkların kendinden driverli   kurulumu  daha kolay  oluyor  ve çok daha ucuzlar diğer ledlere göre  verimi de baya  iyi konuyu  açarken 5 bitkim var diye yazmıştım  şuan   bu ışıklar altındalar hala 65. günde durum böyle  https://imgur.com/Jhvz95b  https://imgur.com/ezVj83T  sömekleri gayet güzel  şişiriyor  bu ledleri kullanmanı öneririm.

Agacım şimdi şöyle kafanı karıştırıcam k.bakma 
Şimdi Benim alan 2x3 
1 yada 2 eleman istiyorm yani şartlar duruma göre. Gr olarak verim alırmıyım. :)  
Elk fazla girmeden hani aylık 120 130 
Senin tecrübene dayanarak 5 led birleştirdiğim zaman benim iş tamam. Teşekkürler ustacım.
Kafamı karıştıran bu aliexpressten ne kdr zamanda elimize geçiyor. 3 aylık süre veriyor sitede 3 ay çok bi zaman başka bi sitede Creelerin Ledini buldum hemen gelir. onun için sana sundum fakat tabi driver olayıda var. nası olcak bilmiyoz walla :)

psypanic

Üye

Ritimetkisi' Alıntı:
Redcliffe318' Alıntı:

Şimdi Benim alan 2x3 
1 yada 2 eleman istiyorm yani şartlar duruma göre. Gr olarak verim alırmıyım. :)  
Senin tecrübene dayanarak 5 led birleştirdiğim zaman benim iş tamam. Teşekkürler ustacım.
Kafamı karıştıran bu aliexpressten ne kdr zamanda elimize geçiyor. 3 aylık süre veriyor sitede 3 ay çok bi zaman başka bi sitede Creelerin Ledini buldum hemen gelir. onun için sana sundum fakat tabi driver olayıda var. nası olcak bilmiyoz walla :)

Dün teslim aldım ledleri. 8 günde geldi bana çok ilginçtir.

Ü

Üye silindi 13123

Guest

Ritimetkisi' Alıntı:
Redcliffe318' Alıntı:

Şimdi Benim alan 2x3 
Kanka aliden al dediğim sistem yap çok daha  kolay olur senin için kargo  takipli  seçersin 5-10 tl verip  max 15-20 gün içinde gelmiş olur kapına 20 günü  geçmiyor genelde.2 bitki için 300W cob yapabilirsin faturan  150 gelir  seni tatmin edicek bi hasat alırsın.Tabiki lenste almalısın  verimini  arttırır.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Mordecai:
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    *** ***** *** ** ********* **** ****** ****** ** ***** ****** *** ****** **** ******* **** ******* ********* **** *** ****** ****
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ***** **** ** ***** * **** ***** ******* ****** * ** ****** **
  • İstanbul İstanbul:
    **** dready*** ***** ****** ***** dready**********
  • İstanbul İstanbul:
    ******* **
  • Mordecai Mordecai:
    ******** ***** ********* dready** ***** **** ** ***** * **** ***** ******* ****** * ** ****** **
    *** ***** ***** *** ******** **** ********* ********** **** ***** ****** ** **** dready*** ***** ****** *****
    ******* **** ******** * ******* ***** **** ******* *** ***** *** ***** ********* ** ******* **
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • M Merciless:
    dready********** ****** ******** ********** ***** *** ***
    ****** ***** *** **** *** ** ******* **** **** ******** ** ******** *** ********** ******* ** *****
  • İstanbul İstanbul:
    **** ********** ******** dready*** ***** *********** ***** ** ** ***** ********* ** ******* *** ** ********* ***** ******
    +1
  • K K....K:
    **** *********** ** ******** ****** ****** ****** ********** dready***
    *** ***** ***** ** **** ********** ******** dready*** ***** *********** ***** ** ** ***** ********* ** ******* *** ** ********* ***** ******
    *** **** ******** ***** ******* *** ****** *********** ** ******** ****** ****** ****** ********** dready***
  • G GaribanMüptezel:
    ***** *** ******** **** **** ****** ******** ******** ****** **** dready* ***** ****** **** ******** *********
  • B Bomberx:
    **** ***** ****** ****** dready********** ****** ******** ********** ***** *** ***
    +1
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
    B Bomberx: ****** ****** **** ******** *******