Cob led kullanan arkadaşlar?

• Konbuyu başlatan kybozkurt
  • Başlangıç tarihi
K

kybozkurt

Guest
Arkadaşlar çin den 10 adet RoHs marka led siparis ettim. 8 cm genişliğinde ve 30 cm uzunlugunda bir sogutucu panele 6 veya 7 adet baglayacagim. 6 adet de 12v lık fan bağlayacağım. Belkide yandan birde salyangoz bağlarım emsin diye bilmiyorum. Neyse konumuza gelirsek. Cob led kullanan arkadaşlar patlama bozulma yanma gibi durumlar yaşıyor mu? 3 ay çalışması yeterli olacaktır bana. Ince ama önemli detaylar verebilirmisiniz rica etsem. 6 7 tanesiyle ışık yapip 2 3 bitki beslicem. Bozulan olursa kalan 2 3 taneyi yedek kullanicam. Fakat bozulunca hepsi birden mi bozulur? Ne durumlarda bozulur? Ne yaparsam saglam sekilde kullanabilirim? Teşekkürler şimdiden

Marazzssc

Müptezel
Cob ledi genelllikle nem bozar 50 bin saat calisma omru vardir bozulursa hepsi bozulmaz teki bozulur genelde onuda soker yaparsin

monkey

Üye
Arkadaşlar çin den 10 adet RoHs marka led siparis ettim. 8 cm genişliğinde ve 30 cm uzunlugunda bir sogutucu panele 6 veya 7 adet baglayacagim. 6 adet de 12v lık fan bağlayacağım. Belkide yandan birde salyangoz bağlarım emsin diye bilmiyorum. Neyse konumuza gelirsek. Cob led kullanan arkadaşlar patlama bozulma yanma gibi durumlar yaşıyor mu? 3 ay çalışması yeterli olacaktır bana. Ince ama önemli detaylar verebilirmisiniz rica etsem. 6 7 tanesiyle ışık yapip 2 3 bitki beslicem. Bozulan olursa kalan 2 3 taneyi yedek kullanicam. Fakat bozulunca hepsi birden mi bozulur? Ne durumlarda bozulur? Ne yaparsam saglam sekilde kullanabilirim? Teşekkürler şimdiden
30 cm panele 6 tane koyma sakın tıkış tepiş ısının önüne geçemezsin en azından 60cm tut. Yapa yapa kurdu oluyosun

K

kybozkurt

Guest
30 cm panele 6 tane koyma sakın tıkış tepiş ısının önüne geçemezsin en azından 60cm tut. Yapa yapa kurdu oluyosun
Dostum başta 10 tane dizmeyi düşünerek 50 cm aldım. 50 olacaktı yanlış yazmışım ^^ beyin hesap yapıp dile getirmiş kendince. Dostum 50cm kütleye 6 veya 7 led takıp 6 fanla sogutucam. Tam 6 fan sığıyor. Fanlar birbirine bitişik olursa etkileri azalır mi? Yani arasinda mesafe olan 5 fanmi daha etkili olur yoksa dip dibe 6 fanmı daha etkili olur

monkey

Üye
Dostum başta 10 tane dizmeyi düşünerek 50 cm aldım. 50 olacaktı yanlış yazmışım ^^ beyin hesap yapıp dile getirmiş kendince. Dostum 50cm kütleye 6 veya 7 led takıp 6 fanla sogutucam. Tam 6 fan sığıyor. Fanlar birbirine bitişik olursa etkileri azalır mi? Yani arasinda mesafe olan 5 fanmi daha etkili olur yoksa dip dibe 6 fanmı daha etkili olur
ne kadar fan o kadar gürültü ama bi o kadarda serinlik demektir led için.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
  • Emmy Emmy:
    ******** hahahaha
  • kkush kkush:
  • Night owl Night owl:
    * **** ***** **** *** *** ******* ***** ******* **** *** ***** hahahaha
  • A ax-b:
  • Night owl Night owl:
    ***** ***** *** ********** ** **** ***** ***** ******* **** ** ****** *******
  • kkush kkush:
    ********** ****** ***** ***** hahahaha**** **** ***** **** *** *** ******* ***** ******* **** *** ***** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ******* hahahaha ****
  • Night owl Night owl:
    ** ********** ****** ***** ***** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    *** ***** hahahaha* *** ******** ****
  • Night owl Night owl:
    ** *** ******** hahahaha
    +1
  • kkush kkush:
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** ******** ********** ******* * ******* ****** ***** ** **** *** ***** ***** ***** ****** ***** **** ****** *** ***** *** ***** *** ******* *** ********** ********
  • kkush kkush:
    ***** **** ********** ****** hahahaha* ******** ********** ******* * ******* ****** ***** ** **** *** ***** ***** ***** ****** ***** **** ****** *** ***** *** ***** *** *******
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******** **** ******* ***** ******* ***** **** *** **** ***** ** ******* **
  • Night owl Night owl:
    ** ***** ****** * ***** ****** **** hahahaha ***** **** ********** ****** ********
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ***** ***** ******** **** * * ***** ******** ******* ***** **** ** ***** ******* ******** ********* ****** *** **** *** ** ** **** ****** ******* **** ** ******* ********
  • kkush kkush:
    hahahahahahahaha
    +1
  • kkush kkush:
    hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    **** hahahaha* ******** ***** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    Night owl Night owl: **** ******* **** ***** ***** ***** ********** **** ****