Coco'da Swiss Cheese Syto [ İlk Coco deneyimim]

Prof Haze

Yeni üye
Genetik

Pink Kush
Blue Dreamx3

Malzemeler

100*100*180 harves master kabin
Harvest master pro rb 420 ışık
S p 240m3 slient fan
Growsan 330 m3 karbon filtre (3 grow kullanıldı )
Turbine 150mm 330 m3 giriş fanı
Scrog filesi 90*90
PPM ölçer
Problu Nem ve ısı Ölçer
Simbo buhar makinesi
Zaman ayarlayıcı
TA ph ölçüm sıvısı
Kumaş Saksı 3,7 lt (x4)
Kumaş Saksı 19lt (x4)
Su sızdırmaz tablası 50*50(x4)
Saksı tablası 100*100
Sera bug sticks

Toprak

50 lt jiffy Coco toprak
10lt vermikülit
10lt hidroton

Gübreler

TA Nova Max grow 500ml
TA Nova Max bloom 500ml x2
TA Fulvic 500ml
TA Calcium Magnesium 500ml
TA Ph up 250
Hıdroponic ph down
TERPINATOR 1lt
Aptur Holland Regulator 50ml
AN big bud 250ml
AN sensizym 250ml
AN flawless finish 500ml
sponsor Azos
Yarasa Gübresi

27.09

Tohumları bardağa attım 3 gün oldu henüz bir belirti vermediler bu akşam peçeteye alıp üzerine biraz Azos serpiştireceğim.

Elimde 50lt plagron lightmiz ve perlitimde var ama Coco nun verimi beni cezbetti.

Bir günden kısa sürede kurumasını istemiyorum, %75 Coco %25 vermikülit yapıp saksı dibine 2-3cm hidroton döşeyeceğim. Hem Cocoda yetiştirip hemde çok hızlı kurumasını istemiyorum, vakit ayırabilirim ama çook fazla vakit ayıramam günlük bir saat rutin halinde uğraşabilirim ama günde 2 kez sulama vs konuları beni Coco dan korkutan şey sadece. Vermikülit ile buna biraz merhem olabileceğimi düşünüyorum.

Cocoda ilk deneyeyimim her türlü fikre beyin fırtınasına açığım. Coco tecrübesi olan kankalar özellikle sizlerin tecrübeleri okumak isterim.

Son düzenleme:
kanka eğer coco ya dikmediysen toprağa al bende ilk defa denedim coco yu her şeyi araştırdım uyguladım olmadı söktüm toprak yaptım pişman oldum tabi yine de sana kalmış ne yapmak istersen yap ama tamamen çözmeden coco yapmanı önermem

Maho1221

Üye
Bro 3 gun mudur suyun içinde cok bekletmişsin inşallah bozulmamiştir kendı yaptığım teknigi soyliyeyim ince zımparalar var rulo şeklinde yap kaç tane ekiceksen at içine 5 7 defa calkala sonra suyun içine at suyun içine attıktan sonra 3 saat sonra elinle tohumlar dokun suyun dibine batarlar 12 saat sonra peçeteye al peçete de 12 saate yakın kalsın arada kontrol edersin baş vermişse topraga gomersin

Prof Haze

Yeni üye
kanka eğer coco ya dikmediysen toprağa al bende ilk defa denedim coco yu her şeyi araştırdım uyguladım olmadı söktüm toprak yaptım pişman oldum tabi yine de sana kalmış ne yapmak istersen yap ama tamamen çözmeden coco yapmanı önermem

Okuduk araştırdık sıra uygulama da denemeden asla öğrenemem. Karssız kaldığım için toprağım bile duruyor hala. En kötü sökerim.

Prof Haze

Yeni üye
Bro 3 gun mudur suyun içinde cok bekletmişsin inşallah bozulmamiştir kendı yaptığım teknigi soyliyeyim ince zımparalar var rulo şeklinde yap kaç tane ekiceksen at içine 5 7 defa calkala sonra suyun içine at suyun içine attıktan sonra 3 saat sonra elinle tohumlar dokun suyun dibine batarlar 12 saat sonra peçeteye al peçete de 12 saate yakın kalsın arada kontrol edersin baş vermişse topraga gomersin

Peçeteye alıyorum şimdi gözlemleyeceğim. Peçetende jiffy tablet yada eazy plug tabletlere alacağım.

Prof Haze

Yeni üye
Bir serüven başlamadan bitti. Elimde 4 adet swiss Cheese auto tohumu var onları suya attım bekliyorum.

Prof Haze

Yeni üye
Auto tohumlar hemen patladı. Bir arada muhafaza ettiğim tohumlar sponsor tohumu. Konunun adını değişiyorum farklı genetik ile devam.

Jiffy tablete aldım kabine karanlığa bıraktım yavrucakları.

Altı ve üstüne hidroton serip %30 perlit ile karıştırıp cocodan devam edicem. Boğulacaksak büyük denizde boğulayım.

TheBigBongTheory

Kıdemli Üye
Kolay gelsin kanka. Tohumun uçlanan beyaz kısmı aşağı, kabuk çanak kısmı yukarı gelecek şekilde jiffy'e yerleştirmelisin. Jiffy'i kapalı büyük plastik mutfak kabına koyup aynı kabın içine çeyrek çay bardağı ılık su koyarsan (buhar yapması için), birkaç saatte bir bunu tekrar yapıp her seferinde kabın içini kurularsan gününde kafayı çıkartırlar. Tableti şişirdikten sonra 3-4 gün su vermene gerek yok. Kabın altına modem gibi hafif ısınan bir şey koyarsan suyu bir kere koyman yeter. Şu an %90'larda nem ve ideal sıcaklıktan başka bir beklentisi yok.

Prof Haze

Yeni üye
Dediğin şekilde sallamıştım tablete. Gece hava serin oluyor. Dibimde modem var üzerine koyayım bakalım. Ara sıra seni rahatsız ederim kanka :)
Kolay gelsin kanka. Tohumun uçlanan beyaz kısmı aşağı, kabuk çanak kısmı yukarı gelecek şekilde jiffy'e yerleştirmelisin. Jiffy'i kapalı büyük plastik mutfak kabına koyup aynı kabın içine çeyrek çay bardağı ılık su koyarsan (buhar yapması için), birkaç saatte bir bunu tekrar yapıp her seferinde kabın içini kurularsan gününde kafayı çıkartırlar. Tableti şişirdikten sonra 3-4 gün su vermene gerek yok. Kabın altına modem gibi hafif ısınan bir şey koyarsan suyu bir kere koyman yeter. Şu an %90'larda nem ve ideal sıcaklıktan başka bir beklentisi yok.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E ErdemRS6:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    **** hahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
  • bandaleros bandaleros:
  • E ErdemRS6:
    hahahaha***
  • bandaleros bandaleros:
    +1