comeback 3xblue dream

Gıddo

Üye
selam kısa ve öz şekilde özetliyeyim kızların başına neler geldiğini az çok bileniniz var haddinden fazla stres sorun yaşadılar.. fan yapraklarını fazla budamıştım..sürekli bitkiyle oynayarak lst eğitimi vermiştim ve en son olarak da geçen haftadan bu yana 6 gün ışık sız kaldılar (ışık bozuldu ve tamire göndermiştim)

ışıksız kaldığı süre zarfı içinde çiçeklenmeye girdiklerini gözlemledim elimden birşey gelmediği için çaresizce beklemek zorunda kaldım.
8 gün önceki hallerini ve şuan ki durumlarını yorumlarsak sevinirim.

https://imgyukle.com/i/ToS3Hh önceki halleri..ortalardan gözüktüğü üzere sararmalar vardı sorun teşkil ettiğini düşünmüyordum fakat dünden beri 24 saat ışık altındalar ve herhangibir sarılık kalmadı sorun var isede toparladıklarını düşünüyorum.

şuan ki halleri ;

bir miktar susuz kaldıkları için yapraklarda solukluk olduğunu düşünüyorum normal sulamadan 1.5 gün fazla susuz kaldılar..42. gün sulamasını resimleri çekmeden önce yaptım 1 lt suya AN 1 ml A 1ml B ve 0.5 ml carboload vererek 250 ml bitki başı sulama yaptım.görüşlerinizi düşüncelerini merak ediyorum.

@silas34 @Neroo07 @Ripley'sOG @KingKong @Altınpipo @Byfendi @Aguş

S

silas

Guest
iyiler, susuz kaldılar diye aşırı sık sulama yapma toparlar zamanla

S

silas

Guest
evet üstte gödüklerim pistil, dallar sertleşince sal artık eğitimi sert tutmuşsun sal bitkiyi

Gıddo

Üye
fazla şok yaşatmışsın , budama yapcaksanda bunu hergune degıl 1 gune yay 1 kere yaşasın şoku kankam
evet budamayı tahmini 15 gün önce felan tek seferde yapmıştım yapmamam gerektiğini öğrendim.hatta vazgeçmiştim fakat okadar emeğin çöpe gitmesini istemedim sorunlara rağmen mücadeleye devam etmem gerektiğini düşündüm..gidişat nasıl peki ? olumlu şeyler olurmu ? seninde yorumunu düşüncelerini almak isterim ilk kez :) saygılar..

Gıddo

Üye
Meraba giddo kanka carboload 1ml koy ısık 20 4 ver
merhaba dostum cuma günü 1 lt suya AN 1ml A 1ml B ve 0.5 carboload vererek 3 bitkiye böldüm bitki başı yaklaşık 400-450 ml felan verdim.Fazla geldi biraz ve birkaç yaprakda besin yanması oluştu 1.5 gün içinde kurudu toprak ve sade sulama yaptım 2 gün içinde bitkide çok tuhaf gelişmeler oldu 24 saat ışığa döndüm. saygılar

Gıddo

Üye
selam beyler 45.gün 24 saat ışık veriyorum 3 günde azda olsa hatrısayılır değişim gözlemledim 1.5 gün önce bitki başı 400 ml sade su verdim besin yanması yaşadım için. bu akşama doğru toprak kurur.. tang çizelgesine göre gitmeye çalşıyorum arada sade sulama calmagli sulama felan yaptığım için tam çizelgeye uyamıyorum.bu sulamada overdrive vermelimiyim ? çizelgede zamanı geldi gösteriyor.. (artık şu içimden geçenleri yazayım gerçekten 3 gündür kafama çok takılıyor..bitkiler bodur kaldı 1.5 karış var yok arasılar bu süreden sonra gelişim olurmu ? çiçeklenmeyede girdi tam bilgi sahibi değilim bu konularda.gövdede ve dallarda kalan filizler küçükler büyürlermi ? çoğu arkadaşın bitkilere bakıyorum benimkilerin şimdiki halleri onlarinkinin 20 günlük halleri :) ama bende bitkilere çok stress yaşattım bilmeden KENDİ KENDİME BEKLEMEDİĞİM Bİ ANDA GÜZEL ŞEYLER OLACAK DİYE TESELLİ EDİYORUM :D ..saygılarrr

1.KIZIM

2.KIZIM

3.KIZIM

KABİN İÇİ

@silas34 @JrGrow @Keyfci @Sayko14 @NyxSteel @DeepVape @Serixx21 @KingKong @garabebe

Son düzenleme:

Organik

Kıdemli Üye
@Gıddo dostum öncelikle biktlilerinin sağlığı konusunda bir sıkıntı durmuyor fakat ışık yetersizliğinden doğan bir gelişememe durumu görüyorum ben kullandığın ışık nedir acaba onu öğrenirsek birde 45-60cm arasında olsun sürekli ışığın 50 idealdir ,tang çizelgesi hakkında pek bir bilgim yok uygulamadım fakat overdrive son 2-3hafta kala başlanıyor yine üstatlar daha net cevaplar vericektir tang çizelgesinde oynuyodur diye düşünüyorum ama daha çok erken overdrive için.

Gıddo

Üye
@Gıddo dostum öncelikle biktlilerinin sağlığı konusunda bir sıkıntı durmuyor fakat ışık yetersizliğinden doğan bir gelişememe durumu görüyorum ben kullandığın ışık nedir acaba onu öğrenirsek birde 45-60cm arasında olsun sürekli ışığın 50 idealdir ,tang çizelgesi hakkında pek bir bilgim yok uygulamadım fakat overdrive son 2-3hafta kala başlanıyor yine üstatlar daha net cevaplar vericektir tang çizelgesinde oynuyodur diye düşünüyorum ama daha çok erken overdrive için.
kanka 400 w cob kullanıyorum yetersizlik konusunda ışık süresinin yetersizlği olabilir haklısın çünkü çiçeklenmeye girene kadar 18/6 veriyordum ve pişmanım 35 günlük felanlardı ışığım arıza yaptı bi süre ışıksız kaldılar..saygılar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Didrug Didrug:
    ***** ** ********** **
  • TabldotLife TabldotLife:
    ** ** hahahaha * ****** * ***** **********
  • Emmy Emmy:
    ***** **** ** hahahahahahahaha** ***** ** *** **** *** **** ******* *** ******* **** ******* ***
  • D DrNewMember:
    **** hahahaha **** ***** ****
    ***** * ****** * ***** ** ***** ******* **** ******** ** **** ******** **
  • Didrug Didrug:
    **
  • Emmy Emmy:
    ***** **
  • Emmy Emmy:
  • D DrNewMember:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ***** ** ******** **** ** *** **
  • D DrNewMember:
    hahahaha ** ***** ** ** hahahaha
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    *** hahahaha*** ******** ** **** **** **** ***** ***** ********* hahahaha** ******** ***** ***** **** ******
    +1
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    ******* ******** ****** **** **
  • Emmy Emmy:
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ******* hahahaha*** ******* ***** *** **
    +1
  • muadip muadip:
    *** ******** ** ***** ***** ***** hahahaha**** ******** ****** **** **
  • Didrug Didrug:
    ****** ***** ****** ****** ** ******** **
    ***** *** **** ***** **** hahahaha ****** ******** **** *** ******** ********** ***** ********** hahahaha hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    ****** ** *** ***** ******* *** ****** *** *** ****** *** ******* ** ********** ****** ***** ******* *****
    Emmy Emmy: ****** ** *** ***** ******* *** ****** *** *** ****** *** ******* ** ********** ****** *****...