Deep webteki dolandırıcı marketleri tespit etme

Dostlarım ben SKY 1 yıl önce Dark Turkish Forum'dan dolandırıldım ama ben ve forumdan arkadaşlarım durmadık bu zamana kadar forumda DM atarak onlarca insanı dolandırlmaktan kurtardık. Sizede tavsiyem bizim yaptıgımız gibi kişilere bilgilendirici mesajlar atmanız degil, size tavsiyem temiz nette topluluklara bilgilendirici metinler yazmanız veya benim metnimi etrafa yaymanız. Özelliklede yayıncılara izlemeleri için youtube var olan videoları atmanız.

Her hangi bir forumda yine her hangi bir market hakkında çok iyi yorumlar görüp ama hiç kötü bir yorum görmüyorsanız bilinki bir sıkıntı var demektir. İlk işiniz forumda yeni konu açıp adı geçilen market hakkında kötü bir yorum yapıp dolandırıldım diyin ve bir süre bekleyim max 1 gün sonra;

1- Başka bir kesaptan konunuz görünüyormu diye kontrol edin (genelde açtıgınız konuyu sadece sizin görebileceginiz şekilde ayarlıyorlar)
2- Şifreniz degiştimi veya hesabınızı sildiler mi diye kontrol edin (Daha öncesinde hesabımı alıp kullanıyorlardı :D)
3- Ban yediniz mi diye kontrol edin

Benim edindigim bilgilere göre adları farklı olabilir ama amaçları aynı, türklerin açtıgı deep webteki sitelerin istisnasız tamamı insanları dolandırmak üzerine kurulu. Sizlerden tek istegim bu dolandırıcıların artık daha fazla insanları magdur etmesine izin vermemek için kısa bir video hazırlayın veya diyerk aşagıda bıraktıgım videoları twitchteki yayıncılara atın izlesinler o zaman daha fazla kişi bilgilenirde bu ucubelere artık paralarını kaptırmazlar.

Dolandırıcıların index (Her kes marketin veya forumun ismini yazıyor ama bu isimleri sürekli degiştiriyorlar en iyisi bunların index sitesini atmak)

Youtube da var olan videolar

NOT: mod. bu konuyu yukarıya sabitlersen ve yazım yanlışları gibi şeyleri düzeltirsen pek çok insan bu konudan yararlanabilir. TEŞEKKÜRLER:)

Türk marketlerine girip bakmanıza bile gerek yok yıllardır alayı scam. Forumları ve marketleri açan elemanlar aynı, o yüzden foruma girdiğinizde market hakkında iyi yorumlar görüyorsunuz fakat o yorumları yapan elemanlar da üye değil, aynı kişiler :D global marketlerde turk vendor bulun illa tr içi istiyorsanız

nasa

Doktor
deepwebdeki neredeyse her şey sizi dolandırmak üzere kurulu zaten escrow lu alışverişler bile artık güven vermiyor çünkü yaptığınız escrow site sahiplerine ait oluyor. boşuna macera aramaya gerek yok.

dolandırıcıların github daki index siteleri kapanmış bende konuya güncelleme getireyim istedim. forumda "razor" nickli kişi konu açmış alttada yorumda root ve onun yalaka köpekleri destekler nitelikte yorumlar yazdıklarını fark etmem iyi oldu :)

DOLANDIRICILARIN GÜNCEL LİNKLERİ:

bu linkler daha da çogaltılabilir sizlerde insanları bilgilendirin en basitinden deep webe giren biri veya merak eden birisini görürseniz ona deep webte var olan tüm türk siteleri dolandırıcı demeniz yeterli. en azından bunu deyin korkmanıza gerek yok bir şey kaybetmezseniz. :)

Dolandırıcıların forumunu kapatamayız ama forum linklerini şikayet ederek kapatabiliriz
Dolandırılan bir madur ile konuştugumda bana github linkini sibere şikayet ettikten bir süre sonra kapandıgını söyledi ne kadar dogrudur bilmiyorum ama denemeye deger.

NOT: .onion linklerini sibere şikayet etmeyin kapanmaz .com ve .org gibi biten index linklerini şikayet ederseniz kapatabilirsiniz. Eskiye göre forum kullanıcıları çok ciddi oranda bir düşüş yaşadı.

ŞİKAYET LİNKİ (şikayetinizi yaparken .onion mail kullanabilirsiniz veya direk siteden şikayetinizi bildirin): https://www.egm.gov.tr/siber

Şu an hepsi dolandırıcı. Rusya Ukrayna savaşı (ne alaka çözemedim) dark webe sıçramış. Marketlerin hepsi saldırı altında, dread aylardır kapalı. Açık olan marketler güven vermiyor. Dark fail bazen giriyor ama güven vermiyor pek...

nobody12

Yeni üye
Şu an hepsi dolandırıcı. Rusya Ukrayna savaşı (ne alaka çözemedim) dark webe sıçramış. Marketlerin hepsi saldırı altında, dread aylardır kapalı. Açık olan marketler güven vermiyor. Dark fail bazen giriyor ama güven vermiyor pek...
çok garip olay ya dread'e aylardır giremiyorum delireceğim her yer çökmüş

Charon_666

Yeni üye
Dark Web'deki hiçbir Türk forumuna güvenmeyin. Şuanda da hali hazırda açık bir forum (deepx) var o da aynı şekilde scam.
Foruma ilk girdiğimde cannazon adlı bir türk market sitesi (baştan söyleyeyim scam bir site) için çok güvenli kesinlikle güvenebilirsiniz gibi bir sürü yorumlar görüyordum. Hatta "sözde" aldıkları ürünün fotoğrafını da atıyorlardı. Çok geçmeden başka bir gün tekrar foruma girdiğimde cannazon market hakkında ne kadar açılan konu ne kadar yazılan yanıt varsa hepsinin ismi agora market olarak değişmişti.
Anlayacağınız o atılan yorumlar, forumdaki kişiler hepsi sahte. Bunların bir ekibi var sürekli bu tarz forumlar açıp milleti dolandırıyorlar yıllardır.
Ayrıca Deep Web Türkçe İndex adlı sitedeki listelenen sitelere de yine dediğim gibi güvenmeyin. Cannazon marketin adı Agora olunca nasıl oluyorsa anında listede güncellemiş. Büyük ihtimalle bu ekibin sitesidir zaten.

deepweb'te güvenilir market kaldı mı?
Selam, nemesis ve breaking bad yeteri kadar güvenilir, düzgün geri dönüşlü vendorları seçmek sizin elinizde, escrow sistemi de düzgün çalışan bir site olarak özellikle nemesis i öneririm.

Uyarı: Alışveriş yapmadan önce her zaman minimum tutarla sitelere para yatırmayı deneyin ve url nizi sürekli olarak kontrol edin, pishingi darkweb de çok yapıyorlar. Çoğu insan alışveriş yaptığı market dolandırıcı olmasa da proxy yüzünden dolandırılıp yetersiz ingilizceden kaynaklı site adminlerini suçluyor. Adamlar her yere yazmış ama anlamıyınca anlamıyorsun :)

birdbox

Yeni üye
Pek çoğu dolandırıcı arkadaşlar forumda paylaşılan linklerin de tamamı dolandırıcı düzembazlardan oluşuyor hesap açarak güya tavsiye adı altında reklam yapıyorlar. inanmayın kanmayın.

Azer

Üye
Selam, nemesis ve breaking bad yeteri kadar güvenilir, düzgün geri dönüşlü vendorları seçmek sizin elinizde, escrow sistemi de düzgün çalışan bir site olarak özellikle nemesis i öneririm.

Uyarı: Alışveriş yapmadan önce her zaman minimum tutarla sitelere para yatırmayı deneyin ve url nizi sürekli olarak kontrol edin, pishingi darkweb de çok yapıyorlar. Çoğu insan alışveriş yaptığı market dolandırıcı olmasa da proxy yüzünden dolandırılıp yetersiz ingilizceden kaynaklı site adminlerini suçluyor. Adamlar her yere yazmış ama anlamıyınca anlamıyorsun :)
nemesis güvenilir mi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • S serdar1122:
    **** ***** hahahaha*
  • Coke Coke:
    ********** ***** ***** *** hahahaha ****** ****** ******* * ******* ***** hahahaha ***** ****** ********** ******* ****** hahahaha*** ** ****** ******** ********* ******** ***** ****** ***** ****** **** ******* ******** ******* ******** ********** ****** ******** ****** hahahaha*** ******* hahahaha******
  • S serdar1122:
    ***** *** ******** ***** ********** ********* ******* hahahaha*** *** ***** ****
  • Coke Coke:
  • Coke Coke:
  • Coke Coke:
    **** hahahaha*** ******* ********** ****** ******** ***** ********* *** ***** ***
  • S serdar1122:
  • Coke Coke:
  • S serdar1122:
  • Coke Coke:
    *** ******** **** *** *** ****** ***** ****** hahahaha***
    +1
  • kawinnnz kawinnnz:
  • S serdar1122:
    ***** ******** ******** hahahaha* *** ******* ********* **** hahahaha**** *** *** ****** ****** *****
  • kawinnnz kawinnnz:
    **** ********* ***** ******** hahahaha*****
  • Coke Coke:
  • Coke Coke:
    hahahaha ****** **
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ******** ******** hahahaha* *** ******* ********* **** hahahaha**** *** *** ****** ****** ***** ****** ***** ****** ******
  • S serdar1122:
    **** ********* **** ********** **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Coke Coke:
    ***** ****** *** ***** ******* ********** ***** hahahaha***
  • kawinnnz kawinnnz:
    **** ******** hahahaha ******** **
  • Coke Coke:
    ****** hahahaha ****** hahahaha**
  • Coke Coke:
    hahahahahahahaha*******
  • Bomberx Bomberx: