Dolapta açan çiçekler

• Konbuyu başlatan Üye silindi 24060
  • Başlangıç tarihi

husyn

Doktor
yok ya kankacım bende torch+LED projektörlü sistem var şimdilik para ve zaman ayıramıyorum. senin yöntem aklımdaki yöntem ama ortaya bir şey çıktıysa merak ettim sen yaptın mı imalatı diye.

çok yakışıklı bitkiler ma-şal-lah dostum :D bi günlük aç da oradan takip edelim. bir de kaç bitki yapıyosun ve ışık ne kullanıyosun?
ben kendime aldım ama ledleri leğimletmem gerek firsat bulunca, ben bunu yapıyorum LH351B
ışık, 3 tane 50W'lik Grow Cob Led Full Spectrum, 2 tanede 30W'lık 6500k ampul, 14 bitki kanka

husyn

Doktor
14 bitkiye o kadar ışıkla bakıyosan helal olsun dostum. bir de 14 bitkiyle nabıcaksın sebil diye mahalleye mi dağıtacaksın :D
yok kanka ben kellelere yöneleceğim, yani ana sömeye, her birinden 20-30g alsam işte bakacağız, daha farklı bir yötem deniyorum bakalım 3ayda bitirmeye calışacağım

husyn

Doktor
kankalar cobled sistemini sıkıntıdan 10A göre baktım ürünleri ve fiyatı 1750TL düşürdüm değeri ortalama bir sistemin çok üstünde o değerlerde kullanmak tam bir uzmanlık ister yani öğle 1200umol/s/m2 filan değil 3000umol/s/m2 kadar çıkara bilirsiniz bu değerlerde piyasada satılan bir ürün bulamazsınız, bu fiyata adaptör satıyorlar :) cobledler Samsung orjinal led, ledelerin buyutları çok küçük olduğundan üzerinde herhangi bir kod yok ama cobledlerin üzerinde firma kodları var yani sattekarlık olmaz
@A lone
@nomad
@TengriKutCannabis

Son düzenleme:

husyn

Doktor
Ya kankacım sen yola grow light yapıcam diye çıktın frenkeştayn yapmışsın o mol değerleri ile bizi karısı yapar tanrı muhafaza.

Şaka bi tarafa eline sağlık.
kankacım resmi beyanlarda bu veledi tüm evrelerini 2 ay içinde bitire biliyorlarmış yani üniversitelerin kaynaklarında bile var, ben her şeyi geçtim trikomları nasıl evresini tamamlayabiliyorlar çok düşündüm ışıktan başka bir şeyle olamaz dedim sonra bu konuları derinleştirince ısıya göre ışık verilebilindiğini öğrendim ama resmiyette 40°C üstüne çıkan değerler yok 2000 μmol m-2s-1 üstünde de değerler vermiyorlar. 3000 μmol m-2s-1 değerlerine sağip olmak duruma göre esneklik yapmanı sağlar bence

husyn

Doktor
kenevir konusunda dicle üniversitesinde bir hoca var açıklamaları çoknet ve tamamlayıcı ama ışık meselesini iyi bir şekilde anlatmasına rahmen ışık hakkında bir bölümü daha var ama içerik sifreli bir üniversiteden araştırmacı şifresi iştiyor pi*çin orda ne yazdığını hep merak etmişimdir ama şifre için baş bursam bölümüm izin vermiyor çünkü benim bölümümde gizli hiçbir konu olamaz

husyn

Doktor
bakın yeni öğrendiğim bir şey daha yeni oldu, Grow (Full Spectrum) lümen değerleri düşük olduğu için hep eliyordum ama foton yoğunluğunu proğramlar daha fazla çıkarıyorlar ben onların yalancısıyım Spectrum dağınık olmuyor kırmızı ve mavi kendi izalarında dik çıkıyorlar, bu marka bilindik markalardan biri ama değerlerini beyan eden hiçbir yer bulamadım markanın sitesinide bulamadım değişik bir yer çıkıyor ama aralara eklemeler yapıla bilir yani iyide olur. piyasadaki satıcılar verdiği değerleri bile tam olarak veremiyorlar zor bir şeyde değil neden acaba biz ölçünce doğru olmuyacak diyemi bide lüx değerini lümen değeri olarak verenlere kıl oluyorum bilmiyorsan yapma sen yapmadıysan aldığın yere sor oda bilmiyorsa eyvah amınakoyayım benim çalıştığım yerde 1 hafta tumazlar kapıya koyarlar

1672221547487.png

husyn

Doktor
kenevir konusunda dicle üniversitesinde bir hoca var açıklamaları çoknet ve tamamlayıcı ama ışık meselesini iyi bir şekilde anlatmasına rahmen ışık hakkında bir bölümü daha var ama içerik sifreli bir üniversiteden araştırmacı şifresi iştiyor pi*çin orda ne yazdığını hep merak etmişimdir ama şifre için baş bursam bölümüm izin vermiyor çünkü benim bölümümde gizli hiçbir konu olamaz
aranızda gazeteci öğretmen doktor gibi kankanız varmı olsa çok iyi olurdu o içerik saplantım oldu gibi, sahiden adam çok açıklayıcı konuşmasına rahmen o bölümde ne yazmış olabilirki butür adamlar için kaynak çok önemlidir bir hata olamaz birde her bölüm en az 20 sayfa

husyn

Doktor
birde arkadaşlar şunuda şöylüyeyim voltaj ve akım kontrol kartımız sistemin üstünde açık bir şekide ya ondan birşey olmayacağı gibi açıkta olması daha iyi ısınma için sonra elektirik filan çapma telikesi filan düşünmeyin parmağınızı iştediğiniz gibi soka bilirsiniz doğru akım çarpmaz içbir sıkıntı olmaz silikonla yapıştıracağız ama yapıştırmayada gerek yok kablolamadan sonra gidecek yeride yok, sadece öneli olan kabloları vidalara sıkarken ne az sıkıp sonradan gevsemesi nede çok sıkıp yalama yapmak bu işlemde sıkıntı yapacağınızı düşünüyorsanız iç denemeye kalmayın bence :)
alimüyum yumuşak bir meteryal olduğu için akıllı vidaları torna vida ilede yapabilirsiniz ama küçük bir matkap gibi bir şeyle 1 saatinizi almaz yani 30 vidayı 1 gün boyunca sıkacak değilsiniz ya

husyn

Doktor
kanka sen bu ledin LH351B verilerine bakmışmıydın bilmiyorum ama ben sana lümen değerlerini paylaşayım birde okumaya çalışayım, şimdi açı kısmında lm etkilerini görüyoruz ben led açılarının 100derece yapınca 1m2 alanın içinde kalıyor ışık yani dışa çıkan kısım 200dereceye kadar bitkimize etkisiyok, yani biz 90-120 derece kısmı ilgilendiriyor (kabin 1,5x1,5m olsaydı açı değerimiz artacaktı) Tabi bütün ledlerde genel açıklama kısmındaki veriler en yüksek olan veri ama dağılıma bakınca işler değişiyor, ama benim incelediğim ledler arasında değerleri en çok bu hoşuma gitti, güzel olan tarafıda ledin kendisini kademeli olarak kullanımı ve verileri,
bitkimizin ilk zamanlarında 350mA olabilir 900 umol/s/m2 ortalama, 700mA de 1369.11 umol/s/m2 1050mA 1618.73 umol/s/m2 1500mA 2186.04 umol/s/m2, farkettinmi bilmiyorum bu aldığım değerler ledin en düşük değerleri, daha önceki hesapladıklarımızın değerleri hep en yüksek oladı
ben gene ara ölçüğü 30cm tüttüm, 25cm oninkinede bakalım,
350mA olabilir 980.31 umol/s/m2 ortalama, 700mA de 1775.45 umol/s/m2 1050mA 2330.96 umol/s/m2 1500mA 3147.89 umol/s/m2,
Ekli dosyayı görüntüle 15526

bu resim deki kabin 1m2 gene, led açıları 100derece kabin içine ışık dağılımı tam geliyor.
Ekli dosyayı görüntüle 15527

bu resimdeki ledlerin açısı 150derece
Ekli dosyayı görüntüle 15528
@dumanlıkafa
bak kanka benim sana önereceğim bu, eğer sahidende yapmak iştersen sana bu konuda yardımcı olurum satan fima ile ledleri lehimli gönderim yaptıra biliriz bu ledleri samsungda övüyor, türkiyeden toplarız

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • J Chat bot:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • N newbieweeder:
    **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ****** *** ** hahahaha *** ******** ****
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahaha***** **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
    +1
  • K Kblaybrn:
    hahahaha ******** ******* *** **** **** ***** ********* ******* **
  • bandaleros bandaleros:
    ********** ******* ** ** ** ********* ***** ********* ********** hahahaha* ****
  • K Kblaybrn:
    ***** ** **** hahahaha***** ****** ****** ********** ** *******
  • K Kblaybrn:
  • R raw.w33ds:
    *** ********* ****** hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
  • kralartur01 kralartur01:
  • bandaleros bandaleros:
    *** **
  • bandaleros bandaleros:
    **** ******* ******* hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
  • C caaranasıl:
    ******** hahahaha** ****** ***
  • O otonomon:
  • O otonomon:
    ******* *** ***** ****** * *** hahahaha******* ***** ****** ****** ******* hahahaha*
    O otonomon: ******* *** ***** ****** * *** hahahaha******* ***** ****** ****** ******* hahahaha*