Dolapta açan çiçekler

• Konbuyu başlatan Üye silindi 24060
  • Başlangıç tarihi

husyn

Doktor
bu modelde benim hoşuma gitti, yani yapımı ve leyimlemesi daha az en azı bu oldu zaten benim baktığım sitedeki ledler aşağı link attım, sadece bir ledi max güç verince 550lümen birtanesi yapıyor min da 177lümen yapıyor, güneşe eşdeğerliği CRI90, diğer diyotların en iyisi CRI80 gibi idi ve fiyat olarakta gene bu daha uçuz,

Son düzenleme:

husyn

Doktor
dostum ben görebildiğim sistemleri en makul şekilde birebir oranında yapıyorum, bu sadece senin için yada başka arkşar için değil kendimede hazırlıyorum bu şekilde paylaşma benim içinde fikir olabilirdiye yani fikirleşmek için tatışmak için senin aklında olan şeyler varsa duyduğun onlarada bakalım çünkü ben kendime yapsam onu 3-4yıl kullanacağım ama sistem iyi olursa 4yıl sonra sadece diyotları değiştirdinmi gene aynı güçte benim olur,
ben yeni bu piyasaya girmiş bir site farkettim bu konularda, linkini ekliyorum.

husyn

Doktor
dostum, ben devam edeyim bütün sistemleri bitirdik galiba bazı diyotlarda var 1200lm değerlerinde ama onları pas geçtim olumlu gelmedi
LH351B Samsung diyotlar, lümen değerleri çok iyi şimdi paylaşacağımda uv de ekledim 6adet ama 700mA oluduğu için sistemi tamamen ona uydurmak gerekiyor güzel yanı bu diyotta 700mA de en iyi lm değerlerini veriyor

bu sağutucuya 10 pcb sıralana biliyor ben uvler için 6dan altı olmuyor, bu soğutucuda en büyük olan
her PCB 14 seri bağlı, diyotların ideal volttu 3v = 36v
6 adet PCB birbirine paralel bağlı ideal Amper 700mA = 4200mA yani sisteme 36Volt 4,2Amper ile beşlemeli = 152Walt + fan = 160Walt
1669693903569.png1669694107494.png

fanlar kesinlikle böyle olacak çünkü ya güç kaynağında ayrı kablo çekilmeli yada 36v ayarlanmış beslememizden seri olarak bağlan malı böyle olması hava hareketi içinde iyi maliyet olarak 40tl gibi bir artısı oluyor bir şey değil
1669694194240.png

Adaptörümüz 24v 250w yetiyor, görmüş olduğun güç kaynağı sistem Max 15Amper lik ve akımı kontrol etmemizi saylıyor bunların hazır satılanlarıda var dostum ama 1600-2000tl civarlarında bizim toplam sistem o kadara yaklaşmaz bile, şu anda regülatörün üzerine fan gerekmez ama led sayısı artarsa gerekecektir
1669695202157.png

başka ne diyeyim, her diyot 700mA de 350lm değerinde 6,2μmol/s uvler hariç 24000lm değerinde
ama üstteki 4 şeritli olan 26400lm değerinde :)
mesela büyük sistem olsaydı ben böyle toplam değerler veremezdim diyorlar birbirlerine yakın oldukları için total değer veriyor
sistem güzel.

Son düzenleme:

husyn

Doktor
bak kanka bazı arkadaşlar IR DIR UV gibi sistemde olmazsa doğru olmaz diyor bende tam olarak böyle diyemem, ama Samsung bile bitki için diye ürettiği ledlerde onlar yok, ışık konusunda tablo bu ama oradaki üç uça gittikçe renk netleşiyor ama lümen foton düşüyor ortadaki skalada nm değeri tek olmasada lümen artıyor, ne bileyim işte
1669702018816.png1669702556165.png

Ü

Üye silindi 30565

Guest
bak kanka bazı arkadaşlar IR DIR UV gibi sistemde olmazsa doğru olmaz diyor bende tam olarak böyle diyemem, ama Samsung bile bitki için diye ürettiği ledlerde onlar yok, ışık konusunda tablo bu ama oradaki üç uça gittikçe renk netleşiyor ama lümen foton düşüyor ortadaki skalada nm değeri tek olmasada lümen artıyor, ne bileyim işte
Ekli dosyayı görüntüle 15433Ekli dosyayı görüntüle 15434
Büyük müptezelsin saygı duyuyorum , iyi kafa yoruyorsun.

Ü

Üye silindi 30565

Guest
kanka burda boş muhabbet yapmıyoruz :) uygun bulduğum sistemi ben toparlayacağım o şekilde de değerlere bakacağız daha
Örnek rehber olarak kullancam gardasim en son konuyu bi toparla bi konu aç, ışık olayını tam cozmussun respect +1 :D bu kadar uğraşın bosa olacağını sanmıyorum bizlere de birer ışık tuttun bu yolda takipteyim kolay gelsin Allah zihin açıklığı versin :)

husyn

Doktor
Samsung full liste bakan olursa dikkatini çeken bir şeyler olursa, bitkiler için uygun diyotlar sonlarda zaten foton akı yoğunluklarında veriyor zaten bir çoğunu bula bileceğimizi sanmıyorum bulunurda paket anca, bizim az önceki sistem 72 diyottan oluşuyor, neyse ciddi bakanlar mA değerlerine dikkat benim seçtiğim led 5w 550lm ama tabloda 350mA değerini veriyor 1w, bazı yerleri anlayamamış olabilir bakıyoruz

Son düzenleme:

husyn

Doktor
kanka, birde hep demek istedim bu işte leğim yapmak mesele olarak görünüyor o kısında ben sana leyim yaptırmayacağım punta attırcam basit olacak puntayı sökmeside basit küçük bir nokta o kısma gelelim

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Görsele bayıldım kankam. Kankam kusura bakma bu aralar foruma çok giremiyorum işten dolayı evdede malum sebeb ler. Uygun maliyet, uzun kullanım ömrü ve yüksek verim bu üçünü hanginde topluyoruz kankam. Benim kafa toplamıyoda ;) :) :D

Tam olgunlaşmadan hasata gitmek zorunda kaldım çok şeffaf trcom vardı daha 20 gün daha belki. Ama fakat çünkü lakin yanma şeker yapraklarına gelmişti.

Moderatör tarafında düzenlendi:

husyn

Doktor
Görsele bayıldım kankam. Kankam kusura bakma bu aralar foruma çok giremiyorum işten dolayı evdede malum sebeb ler. Uygun maliyet, uzun kullanım ömrü ve yüksek verim bu üçünü hanginde topluyoruz kankam. Benim kafa toplamıyoda ;) :) :D

oralara gireceğim daha sonra, ben terciğimi yaptım ve siparişleri verdim dün inşallah bugun göderirler gelsin ben kafama göre değerlere bakyım sizlerlede paylaşağım

husyn

Doktor
kanka sen bir kere sistemde buda olsun ben isterim dersen bakmak lazım kanka ama demessen onada öğle bakacağız kanka diğeceğini de bakalım ki ne çıkıyor ortaya belki bende o dediğinde olsun isterin

husyn

Doktor

Tam olgunlaşmadan hasata gitmek zorunda kaldım çok şeffaf trcom vardı daha 20 gün daha belki. Ama fakat çünkü lakin yanma şeker yapraklarına gelmişti.
bu kunuda, alacağımız hiç bir üründe ömür olarak sıkıtı cıkaçağını sanmam sehir sebekesinde sorun olmadıkca ordaki voltaj sabit değildir düşerve yükselir sürekli adaptörler ordaki ortalama endekse göre ayarlanırlar ama belli bir voltajı üstünde yanarlar, genellikle içindeki sigorta yanar ama köprü diyot yanarsa tamir parasına değmez, bu kısımı ben sana listemiz netleştirirken gene geleceğiz, ama diyotlar öğle değillerdir kullandıkca zayıflarlar ışığın ömrü 10yıl kadar sürsede bizim foton dağılımının ömrü çok değil bana göre idaal ömrü 3-4yıl düşünüyorum kısaca spektrumlarda hergecen gün değişmeler olacaktır.

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 24060

Guest
bu kunuda, alacağımız hiç bir üründe ömür olarak sıkıtı cıkaçağını sanmam sehir sebekesinde sorun olmadıkca ordaki voltaj sabit değildir düşerve yükselir sürekli adaptörler ordaki ortalama endekse göre ayarlanırlar ama belli bir voltajı üstünde yanarlar, genellikle içindeki sigorta yanar ama köprü diyot yanarsa tamir parasına değmez, bu kısımı ben sana listemiz netleştirirken gene geleceğiz, ama diyotlar öğle değillerdir kullandıkca zayıflarlar ışığın ömrü 10yıl kadar sürsede bizim foton dağılımının ömrü çok değil bana göre idaal ömrü 3-4yıl düşünüyorum kısaca spektrumlarda hergecen gün değişmeler olacaktır.
Kankam zaten 50.000 saat diyorsa onu 40.000 de bırakmak gerekir yada 35.000 lerde daha ilerisi istenilen performansı vermez. Ama sistemi kendimiz monte edeceğimiz için led değişimini yapabiliriz en azından. Birde bu kullanacağımız ledler lehim yapmaya uygun mu yüksek sıcaklıktan yakmayalım. Havya ile yapabiliriz dimi bu lehim işine Uygun ledler.150w ile 200w arası ideal kankam bu şekilde. Daha yüksek w değerine sahip ışık ta led leri bu şekilde bir araya taplamak bana mantıklı gelmiyor.

husyn

Doktor
Kankam zaten 50.000 saat diyorsa onu 40.000 de bırakmak gerekir yada 35.000 lerde daha ilerisi istenilen performansı vermez. Ama sistemi kendimiz monte edeceğimiz için led değişimini yapabiliriz en azından. Birde bu kullanacağımız ledler lehim yapmaya uygun mu yüksek sıcaklıktan yakmayalım. Havya ile yapabiliriz dimi bu lehim işine Uygun ledler.150w ile 200w arası ideal kankam bu şekilde. Daha yüksek w değerine sahip ışık ta led leri bu şekilde bir araya taplamak bana mantıklı gelmiyor.
çalışma saat meselesi sana kalmış, led değişimi için kolay sökülecek sekilde yapmalı zaten onu görsel olarak anlatmak en güzeli, ledlere havya ile 3sn olarak mail aldım, ben led lerin şiparişini verdim ama daha kargoya vermediler gelmesini bekliyorum,
tasarımda yapıştırıcı ile filan isimiz yok ama ama soğutumuza 52 delik açasaksın belki leğimden çok o vatını alabilir
diyotları elime alınca güzel bir kılavuz azırlarım sana

Ü

Üye silindi 24060

Guest
çalışma saat meselesi sana kalmış, led değişimi için kolay sökülecek sekilde yapmalı zaten onu görsel olarak anlatmak en güzeli, ledlere havya ile 3sn olarak mail aldım, ben led lerin şiparişini verdim ama daha kargoya vermediler gelmesini bekliyorum,
tasarımda yapıştırıcı ile filan isimiz yok ama ama soğutumuza 52 delik açasaksın belki leğimden çok o vatını alabilir
diyotları elime alınca güzel bir kılavuz azırlarım sana
Havya lehim delme vidalama hepsi mevcut kankam. Şu durumlarımı düzelteyim sorunlarımı halledeyim sakin kafa ile başlarım bende toplamaya.

husyn

Doktor
bu iki adaptörden hagisi;

bu regülatörler hangisi;

sen özelliklerden çok fiyatlara bak

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Emmy Emmy:
    *** ** ** ****** **** ** ***** ****** **** *** ***** ***** ******* ********* *******
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Emmy Emmy:
    **** ** ** * ***** ******** ** **** ***** ******** ****** *** ** ********** **********
  • Emmy Emmy:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ********* **** ****** ** ***** ******* **
  • Trouble39 Trouble39:
    ***** *** ***** ******* *** hahahaha ****** ****** ****** **** ********** ******** ********** **** ******** ****** ****** *****
  • Emmy Emmy:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** *** * ***** ********** hahahaha** **** ****** ** ***** ******* **
  • kawinnnz kawinnnz:
    *** ** hahahaha* ****
  • kawinnnz kawinnnz:
  • T terbiyeligunahkar:
    ******** ********** *** *** *** *** ****** *** hahahaha****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ******** *** ***** ***** **** ***** ******** ********** *** *** *** *** ****** *** hahahaha****
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Emmy Emmy:
    ********** ***** ** **** **** ******* **** ******** *** ** ***** ***** ***** ********* ***** *****
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • T terbiyeligunahkar:
    ****** ******** ******** ** hahahaha** *** ***** ***** **** *****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Emmy Emmy:
    ******* ** **** hahahaha *** ******
    Emmy Emmy: ******* ** **** hahahaha *** ******