Dr. Karbon Filtre Farkı

• Konbuyu başlatan Üye silindi 31751
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 31751

Guest
Selamun aleyküm. Herkese hayırlı kazasız growlar dilerim. Okuyacağınız bu konuyu kabin kurulumu aşamasında hata yaparsanız nasıl sıkıntılar çekebileceğinizi aktarmak ve Dr. Karbon Filtreye teşekkür etmek amaçlı yazıyorum.

Havalandırma ve karbon filtreyi alırken ucuza kaçmamak ve danışmadan hareket etmemek lazımmış arkadaşlar. Ben 120.120 kabinime ilk olarak bir firmanın önerisi ile Soler Palau TD-250 Slient 240m3 Sessiz Çıkış modelini aldım. Yanında da 330luk bir karbon filtre aldım. Benim çilem o gün bugündür bitmedi. Şöyle ki ben bunları kabine konumlandırdım. Karbon filtreyi takmadan hava çekimi gayet güzel ancak sessiz diye aldığınız ürün hiç öyle sessiz falan değil. Uğultu oranı çok fazla. Ben karbon takmadan evvel nem yetiştiremiyordum kabinde iki adet nem makinem vardı. Giriş fanım 125lik bosch marka bu arada. Geceleri sıkıntıya giriyorum sesten çünkü diğer odadan ince bir şekilde duyuluyor bu da insanı biraz rahatsız,tedirgin ediyor. Neyse dedim karbonu takayım kurtulayım şu sesten. Karbonu taktım ve benim işçilik dönemim başladı. Bir kere o çekimi yapan üründen eser kalmadı. Giriş fanı dahi çalışmıyor. Normal şartlarda ışık açıkken(550 watt cob led) kabinim 24-26 derece iken içerde sıcaklık 30-31 dereceleri buluyor. Nem makinelerini fullemek zorunda kalıyorum haliyle. Sabah bir uyanıyorum her yer su içinde. Her gün vileda ile kabinden su çekersiniz bu hatayı yaparsanız. Ben yaptım öyle anlatıyorum. Bu size öyle zarar verir ki ışığınızdan eder. Nerden mi biliyorum 550 watt olan ledim 400 watt kaldı. Diğerler nemden dolayı patladı. Hava sirkülasyonu falan hiç yok. Giriş fanım çalışsın diye önüne mini pervane koyuyordum artık. Çiçek döneminde olmamama rağmen bitkilerde koku başladı. Karbonu da çıkartamıyorum tabi. Bu sırada canıma tak etti dedim bu sistemi değiştireceğim.

Aradım Dr. Karbon Filtre yetkilisi ile görüştüm problemi baştan sona anlattım inanın kendi kabiniymiş gibi ilgilendiler. İşin matematiğini anlattılar. Sorunumun nasıl çözüleceği konusunda söyledikleri gayet ikna ediciydi, aynı gün sipariş verdim.480 m3 karbon filtre ve Vortice Quiet 350m3 modelini seçmiştik beraber. İdeal olacağını söylediler. Ürünler ertesi gün elime ulaştı :) Hem şehir yakındı hem de bitkilerim tehlikede olduğu için çok hızlı davrandılar. Hemem kurulumu yapıp kabine yerleştirdim. Kurulum aşamasında benden önce davranıp neyi nasıl konumlandırırsam nasıl performans alacağıma dair vb uzun uzun mesajlar attılar tabi bu arada kabinimin kaç tane deliği olduğunu vb soruyorlar ezbere iş yapmakta yok sizden detayları alıyorlar. İletişim falan harikaydı. Arkadaşlar ben kurulumu yaptığım günden beri askerden terhis olduğumu hissediyorum. Bütün çilem bitti. Efsane bir sessizlik var adamlar akustiği güzel yapmışlar. Karbon baya ağır bu içindeki karbon miktarı için sizin yüreğinizide ferahlatıyor(ne demek istediğimi diğerlerini kullanıp buna geçince anlarsınız). Şuan karbon filtre takılı halde çalışıyor fan. İnanın çok güzel bir hava sirkülasyonu yakaladım her şey olması gerektiği gibi. Kafam çok rahatladı. Artık kabine yine her yer su doldu mu aman sıcaklık yükseldi mi diye sürekli koşarak gitmiyorum. Açıkçası artık kabine havalandırma sorunlarım için gitmiyorum :) Bu süreçte ben yazmadığım halde Dr. Karbon Filtre sürekli en ufak problemde bizimle iletişime geçin diye uyarıda bulunuyor. Yani öncelik cidden memnuniyetimizmiş. Lütfen Dr. Karbon Filtreye danışmadan havalandırma olayı için satın alım yapmayın. Paranızı çar çur etmeyin, benim verdiğim para boşuna gitti sizinki gitsin istemem. Bu tarz olaylar insanı growdan da soğutur. Artık Dr. Karbon Filtreye ilgilerinden, dürüst ve güvenilir ticaretlerinden dolayı teşekkür etmeyi bir borç bilirim :) Umarım yazımı dikkate alıp buna göre hareket edersiniz, her şey gönlünüzce olsun :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Melez

Müptezel
Selamun aleyküm. Herkese hayırlı kazasız growlar dilerim. Okuyacağınız bu konuyu kabin kurulumu aşamasında hata yaparsanız nasıl sıkıntılar çekebileceğinizi aktarmak ve Dr. Karbon Filtreye teşekkür etmek amaçlı yazıyorum.

Havalandırma ve karbon filtreyi alırken ucuza kaçmamak ve danışmadan hareket etmemek lazımmış arkadaşlar. Ben 120.120 kabinime ilk olarak bir firmanın önerisi ile Soler Palau TD-250 Slient 240m3 Sessiz Çıkış modelini aldım. Yanında da 330luk bir karbon filtre aldım. Benim çilem o gün bugündür bitmedi. Şöyle ki ben bunları kabine konumlandırdım. Karbon filtreyi takmadan hava çekimi gayet güzel ancak sessiz diye aldığınız ürün hiç öyle sessiz falan değil. Uğultu oranı çok fazla. Ben karbon takmadan evvel nem yetiştiremiyordum kabinde iki adet nem makinem vardı. Giriş fanım 125lik bosch marka bu arada. Geceleri sıkıntıya giriyorum sesten çünkü diğer odadan ince bir şekilde duyuluyor bu da insanı biraz rahatsız,tedirgin ediyor. Neyse dedim karbonu takayım kurtulayım şu sesten. Karbonu taktım ve benim işçilik dönemim başladı. Bir kere o çekimi yapan üründen eser kalmadı. Giriş fanı dahi çalışmıyor. Normal şartlarda ışık açıkken(550 watt cob led) kabinim 24-26 derece iken içerde sıcaklık 30-31 dereceleri buluyor. Nem makinelerini fullemek zorunda kalıyorum haliyle. Sabah bir uyanıyorum her yer su içinde. Her gün vileda ile kabinden su çekersiniz bu hatayı yaparsanız. Ben yaptım öyle anlatıyorum. Bu size öyle zarar verir ki ışığınızdan eder. Nerden mi biliyorum 550 watt olan ledim 400 watt kaldı. Diğerler nemden dolayı patladı. Hava sirkülasyonu falan hiç yok. Giriş fanım çalışsın diye önüne mini pervane koyuyordum artık. Çiçek döneminde olmama rağmen bitkilerde koku başladı. Karbonu da çıkartamıyorum tabi. Bu sırada canıma tak etti dedim bu sistemi değiştireceğim.

Aradım Dr. Karbon Filtre yetkilisi ile görüştüm problemi baştan sona anlattım inanın kendi kabiniymiş gibi ilgilendiler. İşin matematiğini anlattılar. Sorunumun nasıl çözüleceği konusunda söyledikleri gayet ikna ediciydi, aynı gün sipariş verdim.480 m3 karbon filtre ve Vortice Quiet 350m3 modelini seçmiştik beraber. İdeal olacağını söylediler. Ürünler ertesi gün elime ulaştı :) Hem şehir yakındı hem de bitkilerim tehlikede olduğu için çok hızlı davrandılar. Hemem kurulumu yapıp kabine yerleştirdim. Kurulum aşamasında benden önce davranıp neyi nasıl konumlandırırsam nasıl performans alacağıma dair vb uzun uzun mesajlar attılar tabi bu arada kabinimin kaç tane deliği olduğunu vb soruyorlar ezbere iş yapmakta yok sizden detayları alıyorlar. İletişim falan harikaydı. Arkadaşlar ben kurulumu yaptığım günden beri askerden terhis olduğumu hissediyorum. Bütün çilem bitti. Efsane bir sessizlik var adamlar akustiği güzel yapmışlar. Karbon baya ağır bu içindeki karbon miktarı için sizin yüreğinizide ferahlatıyor(ne demek istediğimi diğerlerini kullanıp buna geçince anlarsınız). Şuan karbon filtre takılı halde çalışıyor fan. İnanın çok güzel bir hava sirkülasyonu yakaladım her şey olması gerektiği gibi. Kafam çok rahatladı. Artık kabine yine her yer su doldu mu aman sıcaklık yükseldi mi diye sürekli koşarak gitmiyorum. Açıkçası artık kabine havalandırma sorunlarım için gitmiyorum :) Bu süreçte ben yazmadığım halde Dr. Karbon Filtre sürekli en ufak problemde bizimle iletişime geçin diye uyarıda bulunuyor. Yani öncelik cidden memnuniyetimizmiş. Lütfen Dr. Karbon Filtreye danışmadan havalandırma olayı için satın alım yapmayın. Paranızı çar çur etmeyin, benim verdiğim para boşuna gitti sizinki gitsin istemem. Bu tarz olaylar insanı growdan da soğutur. Artık Dr. Karbon Filtreye ilgilerinden, dürüst ve güvenilir ticaretlerinden dolayı teşekkür etmeyi bir borç bilirim :) Umarım yazımı dikkate alıp buna göre hareket edersiniz, her şey gönlünüzce olsun :)
Dr karbon filtre gerçektende en iyi sponsor işlerinde okadar iyilerki resmen bu iş için doğmuşlar keşke ama keşke sponsor seedsbanklar içinde aynı şeyleri söyleyebilsek

Aynisi banada oldu poşetlerde 1 2 3 yazio sordum soyledi isimlerini ama guvenemio insan 2 auto 1 photo genetik almıştım simdi acaba hangi poset auto hangisi photo emin olamiyorum. Ona gore saksi toprak ve en 9nemlisi zamanimizi ayarlicaz bi el atsalar iyi olur. En azından genetiklerin bas harfi yazsa bari.
Evet tohum bugün geldi, poşetlerde 1-2-3 yazıyor bu nedir ya ben hangi tohum ismi ne nereden bilecem. Bunun ismini kağıda yazmak bu kadar zor mu ilk siparişten böyle olursa ooo işimiz var

higthead

Jolly Green
@xtoronto dostum öncelikle geçmiş olsun sonrasında ise sorunun çözüldüğü için sevindim. Her zaman söylerim 3 ana demirbaş vardır bunlar alan(kabin) - havalandırma - ışık bu 3 ü 7-24 kullanılıcak ürünlerdir ve ürün veya ürün alımında bu 3 demirbaşa daha özen göstermek daha iyi hesaplamalar yapmak lazım.

Neyse sorunun çözülmüş DR.Karbon Filtre yapıyor yine yapıcağını burdan bizde teşekkür ediyoruz.

Bahsettiğin TD-250 yi 3 yıldır kullanıyorum 6. grow dayım hiçbir sorun yaşamadım ve karbon henüz bitmiş değil forumun en büyük sorunu tohum tedariği tartışılacak bir konu varsa budur
Genelde istenilen genetikler olmuyormu 2 sponsordada?
Ek olarak sponsordan adrese karbonfitre havalandırma felan sipariş verenler oldumu. Adamlar ilgili kaliteli güzel esnaf insanlar ama gizlilik konusunda nasıllar?

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
@CyberiAn Dostum kargoları nötr yanı yazı vs yok. ADresınede soyleyebılırsın havalandırma firması ve bu ürünleri bir çok işletnmeler imalathaneler vs kullanıyor ama Ben karbon filtrelerimi falan şubeye söylüyorum subeden teslim alıyorum.

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 31751

Guest
Bahsettiğin TD-250 yi 3 yıldır kullanıyorum 6. grow dayım hiçbir sorun yaşamadım ve karbon henüz bitmiş değil forumun en büyük sorunu tohum tedariği tartışılacak bir konu varsa budur
120.120 alanda td250 yetersiz kalıyor. Karbon filtre ile gücü çok daha düşüyor. Yaşadıklarımı direkt olarak aktardım.

Ü

Üye silindi 31751

Guest
Dr karbon filtre gerçektende en iyi sponsor işlerinde okadar iyilerki resmen bu iş için doğmuşlar keşke ama keşke sponsor seedsbanklar içinde aynı şeyleri söyleyebilsek
Dr. Karbon filtre için kesinlikle haklısın kanka, sponsor seedsbank hiç denemedim.

Ayhan

Administrator
Evet tohum bugün geldi, poşetlerde 1-2-3 yazıyor bu nedir ya ben hangi tohum ismi ne nereden bilecem. Bunun ismini kağıda yazmak bu kadar zor mu ilk siparişten böyle olursa ooo işimiz var
gizlilik nedeniyle öyle yapar bütün tohum bankaları. Sen hariç başka birisinin eline geçerse en azından üzerinde numara yazması Amnesia haze yazmasından iyidir. Buraya yorum yazana kadar sorsan hangi numara hangi genetik diye sana söylerler zaten.

Ü

Üye silindi 31751

Guest
@highthead hava sirkülasyonumuz değiştiğinden beri daha mutluyuz, yaprak uçlarındaki ısı stresi falan gitti abi :) 12 litrede olan autolar 13 günlük, photo purple punch ise dün 5 litreden 38 litreye transfer oldu 30. Günü :) @Xcd farklı ile ehehe :)

• Like
Tepkiler: Xcd

higthead

Jolly Green
@highthead hava sirkülasyonumuz değiştiğinden beri daha mutluyuz, yaprak uçlarındaki ısı stresi falan gitti abi :) 12 litrede olan autolar 13 günlük, photo purple punch ise dün 5 litreden 38 litreye transfer oldu 30. Günü :) @Xcd farklı ile ehehe :)

Muhteşem gözüküyor ellerine sağlık. Efsane olucaklar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha***** *** *** **** ****** *** ********* ******* ****** ********** ***** ********** ***** **** * ********** ******* ********* ***** **** ******** ***** ******* *****
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ***** ***** ****** ****** hahahahahahahaha***
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha ******* *** hahahaha* **** **** **** **** * ****** ****** ******** *** ****** ******* ********* ******* **** *** ******* ****** **
  • A ax-b:
    ****** ****** ***** ******** * ********* **** ******* ********* ******** ******
  • bandaleros bandaleros:
    ********* ***** *** ***** ****** ********** ** ***** hahahaha ***** ***** ****** ****** hahahahahahahaha***
  • A ax-b:
    **** ** ********* ******* ******* **** hahahaha * *** ***** ****** ****** ***** *** ****** ***
  • Mordecai Mordecai:
  • bandaleros bandaleros:
    ******* hahahaha** ******** ******
  • A ax-b:
    *** hahahaha* *** * **** ********* hahahaha** ***** hahahaha** ******* *** hahahaha* **** **** **** **** * ****** ****** ******** *** ****** ******* ********* ******* **** *** ******* ****** **
  • kokokoco kokokoco:
  • bandaleros bandaleros:
    **** *** hahahaha* *** * **** ********* hahahaha** ***** **
  • bandaleros bandaleros:
  • Mordecai Mordecai:
  • Bomberx Bomberx:
  • A ax-b:
    **** ****** ****** **** ******* * ****** ********* ******* hahahaha***
  • bandaleros bandaleros:
  • Night owl Night owl:
  • F Flair:
    ********** **** ***** ********* ****** ***** ***** *** **** ** ****** ** ** ******** ** ** ******** ****** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ***** ******** **** ***** ** ***** ***** *** **** ******* ****** ********** **** ***** ********* ****** ***** ***** *** **** ** ****** ** ** ******** ** ** ******** ****** ***** hahahaha*
  • F Flair:
    hahahaha hahahaha* * ***** ******** **** ****** **********
  • F Flair:
    * **** **** hahahaha *** *****
  • F Flair:
    *** hahahaha** ******** **** ******* ***** **********
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ***** ****** ** ** ******** **** *** ***** ********* ******** ****** ***** *********
  • bandaleros bandaleros:
    bandaleros bandaleros: ***** **********