EL YAPIMI LED SİSTEM

HowHigh

Yeni üye
Selamın aleyküm babuşlar

Daha önce köfteci tohumlarını aydınlatmada kullandığım ve bana göre başarılı olan el yapımı led sistemini sizlerle paylaşmak istedim. Görüşlerinizi önerilerinizi  bekliyorum kankalar.

Malzemeler:

1. 3 çipli kırmızı renk şerit LED (4mt ) 20 tl

2. 1 çipli mavi renk şerit LED   (2mt)  5tl

3.  12 v 8.4 amper LED trafosu (1 adet) 15 TL

4.  Kompozit panel kaplama malzemesi  (30 cm x 25cm elimde vardı)

5. Lehimleme makinesi ve lehim teli (elimde vardı)

6. 0.75 kablo (5mt) 5 TL

7. Fiş  (1 adet) 2 tl

8. Sıcak silikon makinesi (elimde vardı)

Yapım : Kompozit panel kaplama malzemesi iki tarafı alüminyum kaplı plastik alaşımdan olduğu için ısı yalıtımı ve yayılım açısından iyi oluyor. LED şeritleri üzerine + ve - yönleri ayarlayarak yapıştırdım arka kısmına trafoyu yapıştırdım sıcak silikon ile. Daha sonra şerit ledleri ana trafoya Monte ettim ve bu sayede direk 220 v bağlayarak LED sistemi 12 v olarak çalıştırıyorum. Bu LED trafolarinin en güzel özelliği üzerinde ışığın şiddetini ayarlayabilirsiniz yani amper ayarı var.

Enerji tüketimi çok komik derecede uzun ömürlü.

Evlerinin koridor , mutfak ,salon ve Tavan havuz aydınlatmalarinda kullanılır.

220 v olup 12 v çıkışlı ve 20 ampere kadar fanli soğutmalı olan modelleri bile var.

Ben sırf merak üzerine demedim ve kullandım gayet başarılı bana göre. Denemek isteyenler bu şekilde bir yol izleyebilir.

https://imgur.com/gallery/vBAIn

yesil_asigi

Yeni üye
Ellerine sağlık kardeş çok güzel görünüyor. Elektrik tasarrufu ve üretim maliyeti gerçekten harika  acaba yaptığın ürün toplam kaç watt ve lümen  değerini hesaplaman mümkün mü?

alygreat41

Yeni üye
gerçekten oluyormu oluyosa cok ıyı bende yaparım boyle watt ve lumen değeri de hesaplanabılıyorsa cok daha ıyı olur

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • J Chat bot:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • N newbieweeder:
    **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ****** *** ** hahahaha *** ******** ****
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahaha***** **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
    +1
  • K Kblaybrn:
    hahahaha ******** ******* *** **** **** ***** ********* ******* **
    K Kblaybrn: hahahaha ******** ******* *** **** **** ***** ********* ******* **