Eldeki fazla tohumlar ne şartlarda saklanır

Ü

Üye silindi 27418

Guest
  • Tohumlarımı ne kadar süre saklayabilirim?
    Serin, karanlık, kuru ve hava geçirmez koşullarda muhafaza edilirse tohumlarınız en az 2 yıl taze kalacaktır. Tohumları yaklaşık 4-6 santigrat derece sabit bir buzdolabında saklayarak saklama süresi arttırılabilir. Tohumların bulunduğu kap iyi kapatılmalıdır.
Kanka böyle yazıyor yabancı bir sitede

Mertali54

Doktor
  • Tohumlarımı ne kadar süre saklayabilirim?
    Serin, karanlık, kuru ve hava geçirmez koşullarda muhafaza edilirse tohumlarınız en az 2 yıl taze kalacaktır. Tohumları yaklaşık 4-6 santigrat derece sabit bir buzdolabında saklayarak saklama süresi arttırılabilir. Tohumların bulunduğu kap iyi kapatılmalıdır.
Kanka böyle yazıyor yabancı bir sitede
Teşekkürler kanka

Mertali54

Doktor
Allah'ına kurban :D
Sponsordan 5 tane almıştım 7 tane göndermişler. Hepsi patladı, ektim dün.
Birde istediğim genetik ise tadından yenmez :)
Kanka çok sevindim vallahi benimkiler de cumaya kadar gelicek 2 farklı bankadan verdim siparişi 1 i garanti yer aylardır uğraşıyordum onlarla temas kurmaya dün yazdılar bana dün aldım ama daha önceden de aldığım bir yer var di belki onlar dolandırıcıdır bilmiyorum ama gelebilirde gelmiyiyebilirde ilk sipariş verdiğim bankadan pek ümidim yok kanka ama önemli olan istediğim yerden siparişi verebilmek oldu ilk sipariş verdiğim yerden 3 tanesine 300 TL verdim en fazla bu yalan olur

Tamam da nerede muhafaza edeceğiz buzdolabında mı buzlukta mı derin dondurucuda mı yoksa güneş görmeyen bir yerde mi
Kanka ben kaç senelik olduğunu bilmediğim tohumları buldum geçen sene komidinin altından pakette. Verdim toprağa sıkıntı çıkmadı. Işık almasın, serin ve kuru bir alanda olduğu sürece senelerce dayanır. Kimisi buzdolabına atıyor ben tavsiye etmiyorum. Serin karanlık bir yer yeterli mesela çekmece.

Mertali54

Doktor
Kanka ben kaç senelik olduğunu bilmediğim tohumları buldum geçen sene komidinin altından pakette. Verdim toprağa sıkıntı çıkmadı. Işık almasın, serin ve kuru bir alanda olduğu sürece senelerce dayanır. Kimisi buzdolabına atıyor ben tavsiye etmiyorum. Serin karanlık bir yer yeterli mesela çekmece.
Teşekkürler kanka şöyle bir durum var iki yerden sipariş verdim ama sponsorlardan değil başka bankalardan bir tanesinde patladık dolandırıcı çıktı diğerinden gelecek onda sıkıntı yok 5 adet gidecek benim çadırım dayım fazla iki tane koyabileceğim tohum var 3 tanesi duracak onun için sordum ne kadar süre dayanır diye ama güzel bir açıklama yapmışsın teşekkür ederim

higthead

Jolly Green
Dsotum şimdi ufak peçete alıyorsun kıbrıt kutusu kadar peceteyı kes veya kopar tohumları uzerıne koy kare sekılde veya nasıl yapıcaksan cok sıkıstırmadan peceteyle dola yanı sar sonra kıbrıt kutusu kadar strech fılm ıle cok sıkmadan sıkı sekılde yıne sar alsana hem hava gecırmez hemde ısık gecırmez oldu. Sonra ketçap veya mayonez veya herneyse kapagını ac kapagın ıcıne koy kenardan ve kapagını kapat hem gızlenmıs olur hemde daha saglıklı olur=)))

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
    ****** ********** ** hahahaha* ******** hahahaha** ** ******** ******** ********** hahahaha** ** **** ***** ******* ***
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • A ax-b:
    ******* **** ******* ********* *** *** ******** *
  • NewGardener NewGardener:
    ********** ***** ********* *** hahahaha*
  • NewGardener NewGardener:
    ****** ******* ***** ******* ******* ***** **
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    **** ****** *** ******* *** ** ********** ***** ****** ***** * *** ********* ********* ******
  • B Bboy:
  • bandaleros bandaleros:
  • B Bboy:
    *** ******** hahahaha ****** ***** ** ******
  • bandaleros bandaleros:
    **** ** **** ******** ******* **
  • B Bboy:
    hahahahahahahaha
  • B Bboy:
  • B Bboy:
    *** ***** *** hahahaha** ***
  • B Bboy:
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha **** ****** *** hahahaha*** ******* ** ***** ********** ** ** ** **
    +1
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ******* ********* ***** *** ** ******** ****** hahahaha** hahahaha ********** ***** ****** ********** ** ******
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    bandaleros bandaleros: ******* ****** ***** *********