En ucuz şekilde Hasat alabilme

• Konbuyu başlatan Cannabis-420
  • Başlangıç tarihi
C

Cannabis-420

Guest
Arkadaşlar dışardaki torbacılara her seferinde 500-500 paralanmaktan bıktım bi an önce kendim yetiştiriyim istiyorum bu forumun altında bilen tecrübeli growerlar en ucuz ekipmanlarla nasıl 1-2 oto bakılır tecrübelerini anlatırsa herkesin faydasına olucak güzel bi forum olucağını düşünüyorum. hazır setler cok pahalı 3000 binden asagıya set yok neredeyse ve bi ekstrasıda yok setlerin içindeki ışıklar yetersiz. Malzemeleri kendim toplıyım dediğinde sadece kabine ortalama 1500 gibi bi fiyat gidiyo buda insanın içini acıtıyo anladığım kadarıyla verimi artıran ışık oluyo güzel ışık havalandırma sistemi iyi gübre ile güzel hasat alınabiliniyo. Kabin masrafını ortadan kaldırmak için öneriler nedir ? 2000-3000 tlye nasıl hasat alıcak şekilde bi sistem kurulabilir?
Şimdiden teşekkürler

ewening

Üye
Arkadaşlar dışardaki torbacılara her seferinde 500-500 paralanmaktan bıktım bi an önce kendim yetiştiriyim istiyorum bu forumun altında bilen tecrübeli growerlar en ucuz ekipmanlarla nasıl 1-2 oto bakılır tecrübelerini anlatırsa herkesin faydasına olucak güzel bi forum olucağını düşünüyorum. hazır setler cok pahalı 3000 binden asagıya set yok neredeyse ve bi ekstrasıda yok setlerin içindeki ışıklar yetersiz. Malzemeleri kendim toplıyım dediğinde sadece kabine ortalama 1500 gibi bi fiyat gidiyo buda insanın içini acıtıyo anladığım kadarıyla verimi artıran ışık oluyo güzel ışık havalandırma sistemi iyi gübre ile güzel hasat alınabiliniyo. Kabin masrafını ortadan kaldırmak için öneriler nedir ? 2000-3000 tlye nasıl hasat alıcak şekilde bi sistem kurulabilir?
Şimdiden teşekkürler
kabini kendin yap, işik 400 vat hps kullan gubre biobizz kabin 140 60 120 olsun yeterli
havalandırma ve fan toplamda tohum da dahil 2000-2500 tl tutar

C

Cannabis-420

Guest
ss.jpg bu dolap iş görür mü sizce içine ne yapmam lazım bide? ve 1 tane oto tohumla en iyi şekilde nasıl verim alabilibilirim

C

Cannabis-420

Guest
unnamed.jpg buda dolabın içi bu dolabı kabin gibi verimli kullanabilirsem daha iyi bi ışık alabilirim ışık onerileri varsa linkiyle paylaşır mısınız?

C

Cannabis-420

Guest
işini görür kanka. 250w hps isik ve balans al
dolabın içine yansıtıcı ile kapla folyo vs
hava girisi hava çıkısı
biobizz gubre ve torf 15lt bez saksı al
3 ay sonra en kotu 60-80 grm sigaran var :)
kabin masrafından kurtulucağım için çok daha iyi bi ışık alabilirim ışık önerin nedir ve daha iyi bi ışıkla hasadım artar mı?

Organik

Kıdemli Üye
450 yada 600w hps yapabilirsin dostum ona nazaran blasta verdiğinde fiyat artıcaktır ama ^^

AwaKe4

Müptezel
Dostum eğer ısı problemin yoksa cob Led almanı tavsiye ederim hps lambalar biraz fazla sıcaklık yayıyo iyi havalandırman lazım.
Sana buraya bi konu linki bırakıyorum. 600w ışığı biraz kablo bağlama ile fan ve soğutmaları dahil 600 TL ye falan halledebilirsin. Ben ortalama o kadara paraya hallettim ışığı.

C

Cannabis-420

Guest
Dostum eğer ısı problemin yoksa cob Led almanı tavsiye ederim hps lambalar biraz fazla sıcaklık yayıyo iyi havalandırman lazım.
Sana buraya bi konu linki bırakıyorum. 600w ışığı biraz kablo bağlama ile fan ve soğutmaları dahil 600 TL ye falan halledebilirsin. Ben ortalama o kadara paraya hallettim ışığı.
kanka ısıdan yana sıkıntı yaşıcak mıyım bilmiyorum hps lambalar yerine 1k civarında iyi bi ışık alsam ve karbon filtre almasam nasıl olur

AwaKe4

Müptezel
Knka karbon filtre zaten tercihe bağlı bişey ışık konusunda da dediğim gibi bütçem az dediğin için böyle bişey öneriyorum bu arada benim dediğim ışıkla 3 auto bakarsın yerin de müsaitse. Kabinde 2 auto bakılır kur 400w yada 600w bi ışık bakarsın tertemiz. Ben bi arkadaşa kurdum bez dolaba dolabı vardı satın almadı ortalama 800 TL ye ışığı, kabinin iç yansımaları, hava giriş çıkışı halloldu.

kanka senle aynı sıkıntılardan ötürü bende growa başladım yıllardır bende bıkmıştım verdiğinin karşılığında istediğini alamamak sıktı.. Bendede senin kabinden cok azz daha büyük bi bez dolap vardı aliminyumla kapladım ve kızları attım toprağa. 12cm pc fanları kullandım en başta, imkanlardan dolayı iilk 1 ayı 60watt cfl ile geçirdi yavaş gelişti ama 1 aydan sonra 180watt beyaz cfl taktım güzel bi veg dönemi geçirdim diyebilirim. Şimdi bloom 2. haftadayım üstlerinde 184 watt sarı cfl kullanıyorum ve şu anki durum 1 Kez topping yaptım, toppingden sonra scrog devam ettim. Sadece biobizz biogrow ve bloom kullandım. Veg dönemi bitmeye yakında karbonfiltre aldım. 2 kızım var birisini Hollanda'dan arkadaşım gönderdi diğeri ise rastgele atılan bi tohum.. Ama çok güzel duruyor şuan. Yani demem o ki ilk adımı atmak için 2 3 k gibi paralarlada imkan yaratılabilir. Auto tabi daha hızlı olabilir ama ben photo ile ilk tecrübe yaşamak istedim. İmkanın varsa güzel bi full spectrum led al. Bol hasatlar şimdiden

C

Cannabis-420

Guest
kanka senle aynı sıkıntılardan ötürü bende growa başladım yıllardır bende bıkmıştım verdiğinin karşılığında istediğini alamamak sıktı.. Bendede senin kabinden cok azz daha büyük bi bez dolap vardı aliminyumla kapladım ve kızları attım toprağa. 12cm pc fanları kullandım en başta, imkanlardan dolayı iilk 1 ayı 60watt cfl ile geçirdi yavaş gelişti ama 1 aydan sonra 180watt beyaz cfl taktım güzel bi veg dönemi geçirdim diyebilirim. Şimdi bloom 2. haftadayım üstlerinde 184 watt sarı cfl kullanıyorum ve şu anki durum 1 Kez topping yaptım, toppingden sonra scrog devam ettim. Sadece biobizz biogrow ve bloom kullandım. Veg dönemi bitmeye yakında karbonfiltre aldım. 2 kızım var birisini Hollanda'dan arkadaşım gönderdi diğeri ise rastgele atılan bi tohum.. Ama çok güzel duruyor şuan. Yani demem o ki ilk adımı atmak için 2 3 k gibi paralarlada imkan yaratılabilir. Auto tabi daha hızlı olabilir ama ben photo ile ilk tecrübe yaşamak istedim. İmkanın varsa güzel bi full spectrum led al. Bol hasatlar şimdiden
kankam öncellikle hayırlı olsun kızların gayet iyi duruyolar. kanka dolaba delik açman gerekti mi içersinin ısısını nasıl korudun ben daha rahat olsun diye oto atıcam kanka dolabı folyoyla kapladıktan sonra 1k ya yakın bi miktarla ışık almak istiyorum. sen başka hangi ekipmanları aldın?

dolaba giriş fanı için açtım deliği kanka çıkış direk fermuarların bittiği yerden oluyor ekipman olarak 19l saksı x2 , 2 gübre, karbonfiltre ve üçlü prizler falan aldım ışık için çok amatörce bi çadırım oldu ama gayet idare ediyor. Isı sıkıntım çok fazla olmadı yaktığım ışık çok aşırı ısı yaymıyor zaten ışıkların hizasından aşağı çapraza doğru vantilatör vuruyor ayrıca karbonfiltre olduğu zamanda ısı ve nem oranın gayet normal oluyor bloomda. Veg için karbonfiltre gereksiz bence hem nem oranı yüksek kalmalı en başlarda hemde yaptığı koku yok zaten.Folyo kolay hasar görüp yırtılabiliyor kanka mylar ile daha iyi sonuç alacağını düşünüyorum.

growwing

Yeni üye
dostum selam ellerine sağlık çok iyi görünüyorlar. bende cfl lamba ile büyütmeyi düşünüyorum hangi marka hangi siteden aldım ışıklarını yeşillendirirsen çok sevinirim. iyi hasatlar

Aemili31

Müptezel
dostum selam ellerine sağlık çok iyi görünüyorlar. bende cfl lamba ile büyütmeyi düşünüyorum hangi marka hangi siteden aldım ışıklarını yeşillendirirsen çok sevinirim. iyi hasatlar
Işıkları http://elektromarketim.com/ sitesinden uyguna alabilirsin. Ben de dün cfl ışıklı mikro grow alanı oluşturmaya başladım bu haftasonuna kadar bütün malzemelerim elime ulaşır ve alanımı yapar detaylı bir şekilde konu açarım takipte kalırsan masraflarıyla birlikte görmüş olursun. Sağlıcakla kalın. :)

öncelikle teşekkürler dostum. Veg döneminde 60watt 3 adet 6500k cata kullandım internetten almıştım siteyi hatırlamıyorum bulması kolay ama. Blooma geçince 6 adet 23watt osram aldım koçtaştan. Şuan 6 osram ve 2 cata takılı. Beyaz sarı karışık yani anlayacağın. İmkanın varsa bloom döneminde daha fazla ışık sağla. 5Li duylardan alıp 3 tane kabine assan ve her birine 20-30 wattlık 2700k lambalar assan gayet yeterli olabilir 2 çiçek için

growwing

Yeni üye
öncelikle teşekkürler dostum. Veg döneminde 60watt 3 adet 6500k cata kullandım internetten almıştım siteyi hatırlamıyorum bulması kolay ama. Blooma geçince 6 adet 23watt osram aldım koçtaştan. Şuan 6 osram ve 2 cata takılı. Beyaz sarı karışık yani anlayacağın. İmkanın varsa bloom döneminde daha fazla ışık sağla. 5Li duylardan alıp 3 tane kabine assan ve her birine 20-30 wattlık 2700k lambalar assan gayet yeterli olabilir 2 çiçek için
değerli cevabın için çok teşekkürler dostum kabinin hakkında da biraz bilgi verirmisin kabin büyüklüğü havalandırma işini nasıl hallettiğin vs şimdiden cavabın için teşekkürler

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    dready****** ***** ***** ***** ******* ****** * * **** ******* *******
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ******* ****** ********* ******** ********** ******* *********** ****** **** dready* ***** **********
    dready**********
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    ******* ******* **** ****** ******* **
    ***** ***** ******* ****** **** ********* **** **** ***** ********* ***** ***** ***** ***** ********** ******* ****** ********* ******** ********** ******* *********** ****** **** dready* ***** **********
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ****** *** ****** **** ******* **** ******* ********* **** *** ****** ****
  • Mordecai Mordecai:
    *** ***** *** ** ********* **** ****** ****** ** ***** ****** *** ****** **** ******* **** ******* ********* **** *** ****** ****
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ***** **** ** ***** * **** ***** ******* ****** * ** ****** **
  • İstanbul İstanbul:
    **** dready*** ***** ****** ***** dready**********
  • İstanbul İstanbul:
    ******* **
  • Mordecai Mordecai:
    ******** ***** ********* dready** ***** **** ** ***** * **** ***** ******* ****** * ** ****** **
    *** ***** ***** *** ******** **** ********* ********** **** ***** ****** ** **** dready*** ***** ****** *****
    ******* **** ******** * ******* ***** **** ******* *** ***** *** ***** ********* ** ******* **
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • M Merciless:
    dready********** ****** ******** ********** ***** *** ***
    ****** ***** *** **** *** ** ******* **** **** ******** ** ******** *** ********** ******* ** *****
  • İstanbul İstanbul:
    **** ********** ******** dready*** ***** *********** ***** ** ** ***** ********* ** ******* *** ** ********* ***** ******
    +1
  • K K....K:
    **** *********** ** ******** ****** ****** ****** ********** dready***
    *** ***** ***** ** **** ********** ******** dready*** ***** *********** ***** ** ** ***** ********* ** ******* *** ** ********* ***** ******
    *** **** ******** ***** ******* *** ****** *********** ** ******** ****** ****** ****** ********** dready***
  • G GaribanMüptezel:
    ***** *** ******** **** **** ****** ******** ******** ****** **** dready* ***** ****** **** ******** *********
    G GaribanMüptezel: ***** *** ******** **** **** ****** ******** ******** ****** **** dready* ***** ******...