Eski saksida olan toprak kullanilabilirmi

husyn

Doktor
dostum, bunu senin bilmen gerek yani daha önce nasıl kullandın eğer gübre konusunda yani tuzlar kullanırken dozunda değilde fazla fazla kullandıysan toprak tuzlanmış olabilir onu kullanmak olmaz, ama bakteriyel olarakta desteklediysen ve gübreni dozunda kullandıysan sorun olmaz.

slayer3030

Yeni üye
Gübreyi uzerinde ne yazıyorsa öyle kullandim ama en son toprağı yikadim flush attim acaba tekrar yeni baslayayacagim grow için kullanabilirmiyim

husyn

Doktor
işini garantiye almak istiyorsan toprağı saksıdan çıkartıp yıka hartumla, nemi iyice diktikten sonra saksına koy

İstanbul

Müptezel
Kullandım (callmag eksikliği zannettiğim sorun ph metrem bozulmuş besin kitlenmesi olmuş başka sorun yaşamadım) kullanacağım da hatta bu sefer an gübre kullandım flush da atmadım bir haftaya yakın sinek böcek olmayan odada serip havalndırdım bu da bir tecrübe olacak

husyn

Doktor
şimdi sana kesin bir şey diyemem ne yaptığını bilemem, ama ben 2 yıldır aynı toprağı kullanıyorum

@slayer3030 Ben hep kullanırım atmam, kullanmadan önce toprağı güzel bi yıkar içinde kök birikintilerini vs ayıklarım, sonra içine perlit, solucan gübresi ve vermikülit ilave ederim. Önemli olan eski toprağının olabildiğince daha yaptığın önceki dönemden kalanlar arındırman.

İstanbul

Müptezel
@slayer3030 Ben hep kullanırım atmam, kullanmadan önce toprağı güzel bi yıkar içinde kök birikintilerini vs ayıklarım, sonra içine perlit, solucan gübresi ve vermikülit ilave ederim. Önemli olan eski toprağının olabildiğince daha yaptığın önceki dönemden kalanlar arındırman.
Evet atladığım konu bende solucan perlit ayrıca daha kaliteli hale getirmek için vermikülit ekledim bahsettiğim sorunda ph dalgalanması @Kanka çözdü sorunu ve düzeltti

husyn

Doktor
Ama kullanılmasa daha sağlıklı olur o toprakta ne vitamin nede mineral İzmir zıvır hicbisey kalmamıştır bide hep kök doludur içi degermi bence değmez uğraşmaya o kullanılmış toprak ile
kenevir toprakta verimliliği artıran bitkilerden biridir, kök iyi bir besin olur diğerine, bak şimdi mekanizma nasıl çalışıyor bakteri dediğimiz veletler ile çalışıyor onlar yer çıkarttığınıda o, sen, ben yeriz. en boktan toprakla bile bir şaheser çıkara bilkirsin.

kenevir toprakta verimliliği artıran bitkilerden biridir, kök iyi bir besin olur diğerine, bak şimdi mekanizma nasıl çalışıyor bakteri dediğimiz veletler ile çalışıyor onlar yer çıkarttığınıda o, sen, ben yeriz. en boktan toprakla bile bir şaheser çıkara bilkirsin.
Mutlaka çok güzel ama gerek var mı o kullanılmış toprağı kullanmaya kankam düşünsene Bir de sineklendiğini of başımı bir kere geldi perişan etti beni ben de öyle kullanılmış toprağın bir kısmını aldım yetmemişti toprağım o saatten sonra başıma Bu sinek ufak ufak sinekler dert oldu ya onlardan kurtulamadım yani

husyn

Doktor
Mutlaka çok güzel ama gerek var mı o kullanılmış toprağı kullanmaya kankam düşünsene Bir de sineklendiğini of başımı bir kere geldi perişan etti beni ben de öyle kullanılmış toprağın bir kısmını aldım yetmemişti toprağım o saatten sonra başıma Bu sinek ufak ufak sinekler dert oldu ya onlardan kurtulamadım yani
şimdi aldığınız torf bir kere ışıl işlemden geçiyor uluslar arası şart bu yani toprahında yumurta kalma olasılığı düşük, o küçük sinekler mutemelen meyvelerin kabukları ile gübre gibi bir şey yaptıysan ondardır, ben yapmıyorum ama anneminde baya çok yani çiçekleri var o yapıyordu o zamanda bizim evi sarmıştı. toprak önemli bir ayrınti ama hiçbir zaman çöp olmadı

husyn

Doktor
ben mesela toprağımı çöpe atmayı aklımdan bile geçiremem çünkü onu o dolaba koymak için çok uyraştım, dolabımda 120litre gibi toprak var içeriği bahçe toprağı %50 gibi, iki çesit torf var biri ince kıyımlı diyeri kaba %30 gibi, ponza taşı ve kum şeklinde %20 gibi, ve bazı noktalara yumruk büyüklüğünde bir takım taşlar var, saksılarımın altında tabak yok suyu alttan pek çıkarmam saksıları boşaltıp tekrardan doldurmam, toprağı ilk eve getirdiğimde kahverengi idi şimdi siyah her bir saksım 10litre ama kuruya yakınken bile 10kg geliyor öğle torf gibi değil torf 500g bile gelmez

şimdi aldığınız torf bir kere ışıl işlemden geçiyor uluslar arası şart bu yani toprahında yumurta kalma olasılığı düşük, o küçük sinekler mutemelen meyvelerin kabukları ile gübre gibi bir şey yaptıysan ondardır, ben yapmıyorum ama anneminde baya çok yani çiçekleri var o yapıyordu o zamanda bizim evi sarmıştı. toprak önemli bir ayrınti ama hiçbir zaman çöp olmadı
Anladım kankacığım ben senin tercihine saygı duyuyorum bilmediğimiz bir şeyler olacak tabii ki öğrenmeye de açığım

yani denemedim ama talaşla bile güzel bitki çıkarabinineceğine inanıyorum tabi ortamın kontrol altında
Ya ben daha önce 3 defa hasat aldım ama çadır ortamında kuantum board ile harika sonuçlar çıktı ama şimdi çocuklar büyüdü evde bunu yapamıyorum yani sıkıntım var nasıl bir şey yapacağım bilmiyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Sleepless Sleepless:
    ***** ******** *** ** hahahaha* **
  • İstanbul İstanbul:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ********* **** ** ***** **** hahahaha* ** *****
  • Sleepless Sleepless:
    * ******** ******* * ******** *** **** ******* * **** *
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • Sleepless Sleepless:
  • Didrug Didrug:
    +1
  • Emmy Emmy:
  • Didrug Didrug:
  • Emmy Emmy:
  • Didrug Didrug:
  • Emmy Emmy:
    **** ********** *** ****** ******* hahahaha** ****
  • nicozaniolo nicozaniolo:
  • Emmy Emmy:
    ***** * *** ***** ***** ** *** *** ****** ******** **** hahahaha**
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ******* ***** ***** ** *** **** *** **** ***** ** *** ********* ******* ***** **** ****** ****
    +1
    hahahaha*** ****** ** ******* ****** ******* **
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ******* ******* hahahaha** ***** *** *********
    TabldotLife TabldotLife: ***** ******* ******* hahahaha** ***** *** *********