Esrar, beni neden "hasta gibi" yapıyor?

Libertia

Yeni üye
6-7 aydır düzenli içiyorum. Whitewidow CBD/THC 1:1 olanı içtim çoğunlukla. Başlama sebeplerimden biri kronik karın ağrısı ve aşırı stresli, depresif, yorgun ve anti-sosyal olmamdı. Başlarda iyi hissettiriyordu fakat gün geçtikçe kafa karşılığı ve duygu değişimi yapmaya başladı. Son bir aydır da ne içersem içeyim paranoyak oluyorum, bayılacak gibi olup panik atak geçiriyorum. Üç farklı genetik denedim hepsi aynı etkiyi yaptı. Cannabutter olarak tüketim, bongla denedim, ampülden manuel vaporizer bile yaptım. Arkadaşlarımla içtiğimde onlar kafayı bulup rahatlıyor ben ise daha çok içime kapatıyorum. Başlarda aklımı daha iyi kullanıyor ve enerjik olabiliyordum. Son zamanlarda vücudum sanki kabul etmiyor, baş ağırısı, titreme, inanılmaz kötü hissediyorum.

Bol bol su içmeyi de denedim, içmeden önce bir şey yemeyi denedim, tütünlü/tütünsüz içtim, gece/gündüz denedim, içeride/dışarıda denedim.

Benim aklıma gelen en olası şey; hipoglisemi vardı ve tetiklendi(aşırı şe-ker düşmesi). Tesadüfen denk geldim, yabancı forumlarda da mevcut hipoglisemi atağı geçirenler varmış.

Çok fazla genetik deneme şansım olmadı fakat rahatlamaya ve dışarı çıkıp yaşama katılmak istiyorum.

"Whitewidow (Hybrid), diğer genetik Skunk no1. (Hybrid), diğeri ise Critical Bilbo (%80 Indica)"
*Skunk olanı da kime içirsem enerjik bir tarafı da var dedi, ama beni mal gibi yapıyor.

Sağlıklı bir yaşam sürmek istiyorum, 24 yaşındayım ve üniversite öğrencisiyim. Acaba yanlış genetik mi seçtim? Sativa ağırlıklı mı bir şeyler denemem gerekli?

Rufus Walabi

Yeni üye
Hiç ara vermeden 1-2 ay içince oluyor bende bahsettiğin şey. 1-2 hafta içmiyorum düzenli beslenme+spor pırıl pırıl yeniden devam.

Blueberry

Stay High
Öncelikle geçmiş olsun. Aynı sıkıntıları ben de yaşıyorum zaman zaman. Mesela Sativa genetikleri bana pek iyi gelmiyor. kalp çarpıntısı, baş dönmesi , ölecekmiş gibi hissetme oluyor. Ama indica ağırlıklı genetikler pek fazla o tripe sokmuyor. Sana tavsiyem 10mg Paxera al eczaneden onu kullan inan çok iyi geliyor. Ben sabahları tok karnına paxera 10mg kullanıyorum sonrasında esrar içiyorum ve kötü etkileri çok olmuyor şükür. Ben bunun için piskoloğa da gitmiştim bana dedi ki - vucut alarm veriyor THC den biraz uzak dur 5 ay kullanma '' dedi ben tabi 1 ay zor dayandım yine de içiyorum..Klasik bi şey ama Spor gerçekten rahatlatıyor koş biraz terle inan faydasını göreceksin. ter vucuttaki toksitleri atıyor.

Hsyn84

Yeni üye
Güzel kardeşim içme sende ara ver biraz neden bu kadar zorluyorsun kötü olduğun halde. Hala sativa mi içeyim indica mı diyorsun

jentina

Yeni üye
Cvp: Esrar, beni neden "hasta gibi" yapıyor?

Libertia' Alıntı:
6-7 aydır düzenli içiyorum. Whitewidow CBD/THC 1:1 olanı içtim çoğunlukla. Başlama sebeplerimden biri kronik karın ağrısı ve aşırı stresli, depresif, yorgun ve anti-sosyal olmamdı. Başlarda iyi hissettiriyordu fakat gün geçtikçe kafa karşılığı ve duygu değişimi yapmaya başladı. Son bir aydır da ne içersem içeyim paranoyak oluyorum, bayılacak gibi olup panik atak geçiriyorum. Üç farklı genetik denedim hepsi aynı etkiyi yaptı. Cannabutter olarak tüketim, bongla denedim, ampülden manuel vaporizer bile yaptım. Arkadaşlarımla içtiğimde onlar kafayı bulup rahatlıyor ben ise daha çok içime kapatıyorum. Başlarda aklımı daha iyi kullanıyor ve enerjik olabiliyordum. Son zamanlarda vücudum sanki kabul etmiyor, baş ağırısı, titreme, inanılmaz kötü hissediyorum.

Bol bol su içmeyi de denedim, içmeden önce bir şey yemeyi denedim, tütünlü/tütünsüz içtim, gece/gündüz denedim, içeride/dışarıda denedim.

Benim aklıma gelen en olası şey; hipoglisemi vardı ve tetiklendi(aşırı patlıcan düşmesi). Tesadüfen denk geldim, yabancı forumlarda da mevcut hipoglisemi atağı geçirenler varmış.

Çok fazla genetik deneme şansım olmadı fakat rahatlamaya ve dışarı çıkıp yaşama katılmak istiyorum.

"Whitewidow (Hybrid), diğer genetik Skunk no1. (Hybrid), diğeri ise Critical Bilbo (%80 Indica)"
*Skunk olanı da kime içirsem enerjik bir tarafı da var dedi, ama beni mal gibi yapıyor.

Sağlıklı bir yaşam sürmek istiyorum, 24 yaşındayım ve üniversite öğrencisiyim. Acaba yanlış genetik mi seçtim? Sativa ağırlıklı mı bir şeyler denemem gerekli?

Dostum bence sorunun satıva ındıcadan zıyade kullanım suren ve sıklıgın daha yenı bı kullanıcısın bu kafalara ve trıplere gırmen normal dıye dusnuyorum.hastalıgınla ılgılı hıc bır sey bılmıyorum ama 11 yıldır cok duzenlı  bır sekılde kullanıyorum ınsanın satıva ıcıp ıcıne kapanması nasıl bır seydır cok merak edıyorum .

Libertia

Yeni üye
Her birinize tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Fakat benim şöyle bir durumum var; 14-15 yaşlarından beri beni bezdiren, koltuğa, yatağa hapseden bir karın ağrım var. Tıbbi olarak hiç bir teşhis konulamadı. Yıllarca profesörlere, özel kliniklere gittim, tüm maddi gelirimizin yarısını bu ağrının sebebini bulmak için uğraştık. Hatta olası hastalıkların ilaçları denendi üzerimde sırf "teşhis" için. Yani kullanmamın bir sebebi var; ağrısız bir gün geçirmek. Esrarı ilk denediğimde karın ağrımı nasıl kontrol edebildiğimi keşfetmiştim. En iyi antidepresan bile doz aşımsız 1.5-2 ay etki gösteriyordu. Esrar ise bu zamana kadar aynı dozlarda ağrıyı azalttı yada yok etti. Fakat bu sefer beklemediğim etkiler yaşattığı için destek istedim, eğer varsa bu etkileri yaşayan ve çözen insanlardan en iyi yardımı alabileceğimi düşündüm.

Ü

Üye silindi 2874

Guest
arkadaşların dedikleri hepsi doğru bende aynı görüşteyim....Sadece özel bi rahatsızlıgım var diyosun? ağrı ve sızı gibi..Bunun için thc olan cigaraları degilde cbd si yüksek olan yani kafa yapmayacak sadece medical olanları yetiştirmelisin...birşeyi sürekli içersen bağımlı arada bir içersen keyif olur kardeşim.ara ver içme hasadını yap kaldır unut yada elinin altında olursa içilir hiç yapma......sonuçta bu bi keyif.içmeynce krize girmiyorsun aylardır 1 tek sigaram var hergün kokluyorum içmiyorum.o mu güçlü ben mi güçlüyüm diye......ARA VERMEN en güzeli..sonrasında degişik insanlarla degişik muhabbetlere girersin.

Bende kronik karın ağrısı olayina genellikle farklı düşünen, yaşadığı çağda ki insanlarla uyuşamayan insanlarda rastgeldim. En onemli ornekleri kurt cobain ve charles darwin. Kurt cobain bu konuda herhangi bir çözüm bulamamış, ama Charles Darwin soğuk su terapisi yaparmış kanka. Adam karin agrisindan ailesiyle sofraya oturamaz, morfin alirmis ilk zamanlarinda. Ama bu tedavi sadece anı kurtarmis. Asil tedavi soyle; bir su deposu dusun, hani uzun olan silo gibi. Ona soğuk su doldurup her karın ağrısı olduğunda onun altına geçip kapakları acip kendisine soğuk su terapisi yaparmış(ya her karın ağrısında ya da her sabah rutin olarak, eski bilgiler tam hatırlayamıyorum). Bu başından aşağı düşen sert, tazyikli su onda şelale etkisi yapar ve karın ağrısının geçtiğini yazmisti. Sende olmadı duşta soğuk su ile deneyebilirsin. Daha detaylılari için Darwin ve kurt cobainin hayatını anlatan kitaplar ve filmler var. Geçmiş olsun cok şey denemişsin yazdığına gore, geçmiş olsun. Bitkiyi her zaman yanında görme, biraz rahat ver alkol takıl ya da işlerini halledip kitap oku, erken uyu.

egmnersn

Yeni üye
Cvp: Esrar, beni neden "hasta gibi" yapıyor?

TRmarijuana' Alıntı:
Öncelikle geçmiş olsun. Aynı sıkıntıları ben de yaşıyorum zaman zaman. Mesela Sativa genetikleri bana pek iyi gelmiyor. kalp çarpıntısı, baş dönmesi , ölecekmiş gibi hissetme oluyor. Ama indica ağırlıklı genetikler pek fazla o tripe sokmuyor. Sana tavsiyem 10mg Paxera al eczaneden onu kullan inan çok iyi geliyor. Ben sabahları tok karnına paxera 10mg kullanıyorum sonrasında esrar içiyorum ve kötü etkileri çok olmuyor şükür. Ben bunun için piskoloğa da gitmiştim bana dedi ki - vucut alarm veriyor THC den biraz uzak dur 5 ay kullanma '' dedi ben tabi 1 ay zor dayandım yine de içiyorum..Klasik bi şey ama Spor gerçekten rahatlatıyor koş biraz terle inan faydasını göreceksin. ter vucuttaki toksitleri atıyor.

kanka paxera önermişsin ama paxeranın her vücutta farklı yan etkiler göstereceğini söylememişsin, ki bu ilaç öyle lap diye kullanılacak bi ilaç değil bence bunun bide ilacı bırakması var ilacı bıraktığın zaman daha kötü yoksunluk sendromlarına girecek. en basitinden paxilin yan etkileri arasında huzursuz bacak sendromu var insana çok zor günler geçirtir bence dediğin gibi sporla atsın toksitleri

roadside1

Yeni üye
Moruk bu karın ağrısı durumunu pek anlamadım ama yan etki bakımından ben de ne zamam içsem paranoyak oluyorum hızlı düşünmekten eriyor zihnim sürekli kafa yaşıyorum çok yüksek olunca kafa daha da tribe giriyorum kendimi yatıştırdım brkaç kere içtikten hemen sonra bir şey yok dedim ama kaçışı yok o tribe girince kafa gidiyor. Senin gibi her türlü yöntemi denedim olmuyor. Tek bir yöntem denedi o da kendini en huzurlu en rahat olabileceğin zamanı seçmek. Benimki deniz kenarı olmuştu. Kanki bipoların olabilir belki ona da bir bak. Paranoyak olduğunda yarattığın şeyleri insanlara anlatmak zordur çünkü paranoyadır o durumu senden başkası anlamaz. Paranoyanı olumsuzlaman gerekir. 2 haftada bir içmeyi dene ufak dozlarla git. en uygun vakiti seçmeyi unutma seni sen olarak kabul ettiğin en uygun an.

L

Labtech

Guest
kanka akşam masaya otur 5 çorba kaşığı pul biber ye.. yada 3 su bardağı tuz ye.. yada şöyle söyleyim.. 25 tane muz ye.. yada 12 kilo kuru soğan.. bunların hepside seni hastanelik eder değilmi....
sebep, aşırı dozda pul biber, aşırı dozda tuz, aşırı dozda muz yemeden dolayı bağırsak yırtılması, aşırı dozda kuru soğan.. 
eğer kullandığın yediğin içtiğin madde yan etkilerle seni rahatsız etmeye başladıysa, doz aşımındasın kanka.. biraz ara ver.. yada iki günde bir, bi tekli içmeyi dene.. nefsine hakim ol.. sınırlarını çiz... 
hayatının düzene gireceğini umuyorum...

cear

Yeni üye
Ben sorununu anladım. Sen iştah kaybıda yaşıyosundur. Bende de oyle bir sorun vardi. Birgün ortamda bir abimiz dedi ki. Sen kendini ne kadar cok kasiyorsun . Kasma kendini rahat bırak. Kabullen kendini. Ben bunu denedim sonra farketim ki hep badly dusunmekten agriyormus karnim mutlu bir kafa yasamiyormusum hep tereddut vs. Yuzunden. Kanka şimdi sabah ot icmeden kahvalti yapamiyorum. Tedavi ediyor beni..O biçim. Senin yapman gereken tek şey dusunce yapini degistirmek degistiremiyosan hafta 2 gun ic ve psikolog destegi al surekli kulanim paronaya bagladigi icin zorunlu hissedersin kotu düşünmeye . Bi de bu acidan bak :)

Lider

Yeni üye
günaydın allahım şifanı verir inşallah. bu cbd oil diye birşey gördüm internttte nedir bu bi bilgin warmı

Farklı sativa türü deneyebilirsin. Bi çok tür bende huzursuzluk, keyifsizlik, sosyal bozukluk yaratıyor. Bu yaklaşık 5-6 yıl içtikten sonra gelişmeye başladı. 
Şuana kadar kendi üstümde gözlemlediğim kadarıyla (ve hastanelik seviyesinde depresyon, bipolar olan çevremden bir kaç insan) yaygın olarak Super Silver Haze en iyi sonucu veren bitki. Örneğin Super Lemon Haze bende paranoyak etkiler yapmasına karşın Super Silver Haze'de sadece mutluluk, sırt ağrılarımın tamamen kesilmesi, konuşma isteğini takip eden eğlenme hissi uyandırdı. 
Çok geçmiş olsun, umarım bi çıkar yol bulursun. Paylaş bulduğunda.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
    ***** **** ****** *** *
  • lavrens lavrens:
    ******** ******* hahahaha****
  • lavrens lavrens:
    ********** ****** ***** ***** hahahaha* ***** ******
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
  • NewGardener NewGardener:
    hahahaha ******* ******** ***** **** ******* ** **** ****** hahahaha*** ******* ******* ** ***** *****
  • A ax-b:
  • bandaleros bandaleros:
    ****** hahahaha** **** ******* ****** *******
  • A ax-b:
  • bandaleros bandaleros:
  • lavrens lavrens:
  • A ax-b:
    ********* ***** ********* * ******* ********** ***** hahahaha **
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    *** hahahaha** ******* **** ******* *** * **** ****** ******* ***** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ****** **** ****** ****** **** ****** ********* ***** ********* * ******* ********** ***** hahahaha **
  • bandaleros bandaleros:
    * ***** *** ******** ******* ********* ********** ********* hahahaha***
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    +1
    ***** ********** **** **** *** **** ***** ***** ******* ** **** **** ********** ***** ********* ***** ****** **
  • A ax-b:
    **
  • A ax-b:
    ******* **** ******* ****** ********* **
    A ax-b: ******* **** ******* ****** ********* **