Esrar Bitki Hastalıkları ve Tedavisi

Yararlı oldumu dostum ?

• Evet Dostum

Kullanılan: 173 98.3%
  • Hayır Dostum

Kullanılan: 3 1.7%

• Kullanılan toplam oy
    176
https://imgyukle.com/i/HFr5Rv yaşarmı
Yeni fotoğraf varmı ne yaptın sen o bitkiye öyle :)

Donramo

Yeni üye
@Mr.Mrs.420 neler yapmadım desek daha doğru yarın atarım fotoğtaf :)) durum şu 36. Günde fakat blooma girdi 30. Günde o günden beri çok az büyüdü cok az pistil verdi. Şimdi bakıyoruz ama toparliyor gibi.ölür diyen çok oldu. Foto atcam yarın cumartesi de forum açarım bırakırım buraya. Her sorunu yaşayan kardeşlerime verebileceğim bilgiler edindim cok arastirdim ama burda herkes başka bisey dedi o yuzden herseyi denedim. Bitki artık biyerini duzeltsen diger yeri bozuluyor ondan fazla ellemiyorum toparliyor

Farm01

Yeni üye
https://imgyukle.com/i/HFr5Rv yaşarmı
Kardeşim bitkiyi potasyuma boğmuşsun fazla potasyum magnezyum ve kalsiyum alımını durdurur alt yani yaşlı yapraklarda sararma ve lekelenme magnezyum noksanlığı belirtisi üst pistildeki uç yanıklıkları ve şekil bozulması kalsiyum noksanlığıdır. Potasyum vermeyi hemen durdurman gerekiyor.

Donramo

Yeni üye
https://imgyukle.com/i/HAsJOc Yeni fotoğraflar

Donramo

Yeni üye
@Farm01 tamam kanka bugun yapacagim birde yeni cikan yaprakların uçları kırmızı ve onun altındakilerinde kenar uçları kırmızi Cfl kullaniyorum 5 6 cm ısı ve ışk kaynakli olabilir mi

Farm01

Yeni üye
@Farm01 tamam kanka bugun yapacagim birde yeni cikan yaprakların uçları kırmızı ve onun altındakilerinde kenar uçları kırmızi Cfl kullaniyorum 5 6 cm ısı ve ışk kaynakli olabilir mi
Kanka ışıklar hakkında pek bilgim yok bu yüzden yanlış bilgilendirme yapmak istemiyorum ama atmış olduğun fotoğraflarda gördüğüm kadarıyla kalsiyum noksanlığı

IronTyson

Yeni üye
İyi günler arkadaşlar. 2 farklı saksı şekilde gördüğünüz gibi sorunlar yaşıyorum. Biri iyice sarardı ve yapraklarda lekeler var, diğeride sararıyor. Emin olamadığım tam olarak sorun nedir. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler

İyi günler arkadaşlar. 2 farklı saksı şekilde gördüğünüz gibi sorunlar yaşıyorum. Biri iyice sarardı ve yapraklarda lekeler var, diğeride sararıyor. Emin olamadığım tam olarak sorun nedir. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler
Lekeler ph dalgalanması ph ölçümü yapıyormusun
Sararma da besin eksikliği var muhtemel ph ayarlanmadığından alamıyor besini

IronTyson

Yeni üye
Hocam hiç yapmadım ölçüm.Sistem kurmas
Hocam hiç ph ölçümü yapmadım. Sistem kurmaya çalışıyorum,kurana kadar 2 ledin altına koydum sonradan böyle oldu. Teşekkürler yardımın için

Farm01

Yeni üye
Sararmalar azot noksanlığı ve lekeler Septoria mantarı organik takılıyorsan bordo bulamacı kullan farketmez diyorsan Farklı etken maddelerine sahip birçok fungusit bulunuyor internetten araştırıp herhangi birini kullanabilirsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • F Fısfısss01:
  • F Fısfısss01:
    ** **** ** **** dready
  • F Fısfısss01:
    *********** ***** ******* * ****** ********** *** ****** ** **** dready
  • F Fısfısss01:
    ****** **** **** **** *** dready**** **** ******* ** ********* ********** *** ****
    ** ********** ***** ******** ***** **
  • F Fısfısss01:
    dready*********** ** ********** ** ********* ********* dready* ***** ******* ******* dready **********
  • F Fısfısss01:
    dready*********** ** ********** ** ********* ********* dready* ***** ******* ******* dready *********** **** ****** **** ****** *******
  • F Fısfısss01:
    ********* ******* ***** ***** dready* ***** ********** ***** *** ****** ******* ***** *** ****** ****** *******
  • F Fısfısss01:
    F Fısfısss01: ******** *****