Esrar Işık Döngüsü Temelleri

progrower:)

OldSchool
Reisim auto bitkide ışık döngüsü değiştirmek 24/0 dan 20/4 e geçiş yaparsak bitki stress yaşar mı ? 19 günlük 3 tane kızım var bugün çiçeklenmeye geçtiler pistilleri gördüm. Daha 2 kez gübre verdim bu stress konusu beni tedirgin ediyor şimdi 20/4 e geçmeye korkuyorum büyüme durur diye. Sence bir sıkıntı olur mu ? @progrower:)
genelde saat değişimi stres yaratır fakat zor durumlarda çok defa yaptım sıkıntı yok bi kaç gün saçmalıyor sonra alışıyor yavrucağız

Kanha

Yeni üye
Ellerine sağlık üsdat. Benimde bi sorum olcak. Işık kapanışı 00:00 ışık açımı 06:00 yaptım ama cok pişmanım timer olmadığı için uyuyamıyorum sabaha kadar. Bu saati strese sokmadan nasıl değiştirebilirim ?

Woppy

Ordinaryüs
Ellerine sağlık üsdat. Benimde bi sorum olcak. Işık kapanışı 00:00 ışık açımı 06:00 yaptım ama cok pişmanım timer olmadığı için uyuyamıyorum sabaha kadar. Bu saati strese sokmadan nasıl değiştirebilirim ?
Brom bitki hangi dönemde ? Birde cok yanlış saatleri secmişssin kabinin ısıkmı kacırıyor ? En mantıklı saatler 17.00 - 23.00 aralığı sebebide elektiriğin en pahalı olduğu saatler kullanım artıyor bu saatlerde ülke genelinde.

Kanha

Yeni üye
Brom bitki hangi dönemde ? Birde cok yanlış saatleri secmişssin kabinin ısıkmı kacırıyor ? En mantıklı saatler 17.00 - 23.00 aralığı sebebide elektiriğin en pahalı olduğu saatler kullanım artıyor bu saatlerde ülke genelinde.
Aynen kankam çadırım ışık kaçırıyo delik deşik biraz dikerek kullanmaya çalışıyorum. Bitki 17. Gününde. Bunu bilmiyordum teşekkür ederim çadırımı yeniliyince bu saatlerde kullanicam kesinlikle.

Woppy

Ordinaryüs
Cok mu büyük delik ışık sızmasını engellesen yeter. Ben olsam delik işinin bir caresine bakar sabah 6 da acılınca aksam üstü 17 de kapanış ayarlar 23 acılıs devam bu döngüde kank bitkin daha ufak cok sıkıntı cıkartcagını sanmıyorum.

Kanha

Yeni üye
Cok mu büyük delik ışık sızmasını engellesen yeter. Ben olsam delik işinin bir caresine bakar sabah 6 da acılınca aksam üstü 17 de kapanış ayarlar 23 acılıs devam bu döngüde kank bitkin daha ufak cok sıkıntı cıkartcagını sanmıyorum.
Okadar cok problemli değil. Zaten kış ayındayız erken karariyo havalar. Kankam cok teşekkür ederim müthiş bi iyilik yaptin. Bitki strese girmesin diye ben strese girmiştim sayende yarin uyuyabilcem.

Woppy

Ordinaryüs
Brom autoda 20/4 en ideali 24 versende olur 24'de 5-10 Gr belki oynar ama bitkinin de dinlenmeye ihtiyacı var bence 20/4 yap

djoser

Yeni üye
24/8 versek ışığı nasıl olur ?? Sonuçta döngüyü kendimiz kuruyoruz, 24 saat ışığı basıp arkasından 8 saat karanlık versek sonra tekrar 24 saat ışık tekrar 8 saat karanlık... Performansı artar mı??

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** hahahaha
  • muadip muadip: