Esrar Kalp Sağlığı

Arkadaşlar yaklaşık 3-4 senedir hemen hergün esrar içerim yalnız son 4-5 aydır içerken çoğu zaman kalbimi zıplatıyor ufaktan bir çapıntı hali ve huzursuzluk basıyor.

Normalde anksiyete derim ancak huzursuzluk ve evde duramama hissi başlıyor aynı zamanda sanki nefes darlığı sözkonusu.

Sizce neler yapabilirim yaşayanınız var mı
Çözüm nedir ?
Hem sağlığımdan hem esrarımdan olmak istemiyorum :(

Ü

Üye silindi 25277

Guest
Arkadaşlar yaklaşık 3-4 senedir hemen hergün esrar içerim yalnız son 4-5 aydır içerken çoğu zaman kalbimi zıplatıyor ufaktan bir çapıntı hali ve huzursuzluk basıyor.

Normalde anksiyete derim ancak huzursuzluk ve evde duramama hissi başlıyor aynı zamanda sanki nefes darlığı sözkonusu.

Sizce neler yapabilirim yaşayanınız var mı
Çözüm nedir ?
Hem sağlığımdan hem esrarımdan olmak istemiyorum :(
bro bi kalp doktoruna gözüksen iyi olur. vucutsal ataklar oluyor mu. epileptik bi rahatsizlik gibi duruyor sagligin sakasi olmaz kanka bi hastaneye gözük

Ü

Üye silindi 25277

Guest
Vücutsal ataklar nedir biraz açar mısın
her an bişey olucakmış gibi bir his varmi vucudunda, elinde bacağında. yani tekleme gibi sıçrama gibi. kontrolun sende olmadığı gibi bir durum. bende 2008de geçirdimde senin bahsettiklerin aynisini yaşıyordum sonra hastaneye gittigimde beyin tomografisi cektiler epilepsi çeşidiymiş. şimdi iyim allaha şükür ama senelerce çok çektim. yani o an sanki kotu seyler oluyor gibi bi his geliyor dimi kalp carpintisi falan olduğunda

Shepard

Müptezel
Aynı çarpıntı olayını ben de yaşıyorum. Sıradan yürüdüğüm yokuş yollardan sonra kalp ritmim 150-160a çıkıyor son 1-2 haftadır buda anksiyeteyi tetikliyor. Bundan dolayı 1.5 ay önce sinir nöbeti tarzı bir şeyi tetikledi kendimi kaybettim evi yerle bir etmişim kafamın içindeki psikolojiden ve sesten çıkamadığım için. Buda büyük travma yarattı. Aynı durumları ve hissiyatı yaşıyor musun emin değilim fakat bunların hepsini şu zamanda sokakta olan iğrenç sigaralara bağlıyorum. Bende yaklaşık 3 4 senedir her gün içerim 1.5-2 ay öncesine kadar sürekli yükselemediğimden şikayet edip kapak üstüne kapak alıyordum. Şimdi arap çarşafına old holborn filtreli sarıp 0.1 0.2 sarıp içiyorum kalp ritmim yine yükseliyor biraz fazla kaçırsam düşemiyorum. Growun bitmesine 1 ay kaldı umarım kendi sigaramda aynı şeyleri yaşamam. Anksiyete huzursuzluk ve özellikle evde duramama olayını çok fazla yaşıyorum biraz daha detaylı açarsan konuşabiliriz bu durumu

Ü

Üye silindi 25098

Guest
Bana bu sorun cigaradan gibi gelmedi kankalarim bir doktora gozukebilirseniz iyi olabilir. Piskolojik tarafi cok agir basiyor olabilir bu durum biraz oyle gibi gozukuyor meditasyon yapmayi deniyebilirsiniz gunde kisa sureler yalniz 5-10 dakka falan. Umarim cozersiniz problemlerinizi saglik diliyorum herkese burdan

pupilla

Üye
Yardım alın arkadaslar sonuc olarak uyusturucu kullanıyoruz. Şimdiden ufak gibi görünen problemler ilerde dahada büyük sorunlara yol açıyor ..

Shepard

Müptezel
Bahsettiğim travmatik olaydan sonra başladı kanka bu durum ben de psikolojik olarak düşünüyorum. Meditasyon olayı yardımcı oluyor azda olsa. En iyi kitap okuyarak tolare edebiliyorum bu saçma kafayı varsa yaşayan öneririm

“Bundan dolayı 1.5 ay önce sinir nöbeti tarzı bir şeyi tetikledi kendimi kaybettim evi yerle bir etmişim kafamın içindeki psikolojiden ve sesten çıkamadığım için.” Bu Mevzu Anksiyeteden kaynaklı. Genelde çok yaşıyosan bilişsel davranışçı terapi Alman gerek ben aldım mutluyum.

Diğer sebeb ise misal geçen arkadaştan ilaçlı sigara geldiği zaman kalbimi hızla attırdı ve bitişinde kalp yorulduğu için az biraz ağrı çektim. Farklı bir sigarada o kadar hissettiğimi hatırlamıyorum

yalnız şuan elimde orjin mari var bu sigarada da bu problemi çektim. İlaçlı gibi de durmuyor
Aynı zamanda alkolü abarttığım zaman bu huzursuzluk geçerli oluyor çok su içme isteği oluyor şeker yok dendi adh hormonuna bakılması lazım günde 5 lt su içiyorum.
2 hafta ara verdim içtim durum gene aynı sanırım çok etkilenmeye başladı vücut gayette sağlıklı besleniyorum sanırım belli başlı fiziksel sıkıntılar var en azından benim için öyle. Kaç kapak white widow alıyodum üst üste kendi growumdu bi cacık olmuyodu ama 2 sene öncesi şimdi belki gene yine sıkıntı olabilir

bu konuyu deneyimli biri ve kendi yetiştiren birisi de güzel bir açıklama yaparak durumu özetleyebilir

@oscarpeterson

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Aynı çarpıntı olayını ben de yaşıyorum. Sıradan yürüdüğüm yokuş yollardan sonra kalp ritmim 150-160a çıkıyor son 1-2 haftadır buda anksiyeteyi tetikliyor. Bundan dolayı 1.5 ay önce sinir nöbeti tarzı bir şeyi tetikledi kendimi kaybettim evi yerle bir etmişim kafamın içindeki psikolojiden ve sesten çıkamadığım için. Buda büyük travma yarattı. Aynı durumları ve hissiyatı yaşıyor musun emin değilim fakat bunların hepsini şu zamanda sokakta olan iğrenç sigaralara bağlıyorum. Bende yaklaşık 3 4 senedir her gün içerim 1.5-2 ay öncesine kadar sürekli yükselemediğimden şikayet edip kapak üstüne kapak alıyordum. Şimdi arap çarşafına old holborn filtreli sarıp 0.1 0.2 sarıp içiyorum kalp ritmim yine yükseliyor biraz fazla kaçırsam düşemiyorum. Growun bitmesine 1 ay kaldı umarım kendi sigaramda aynı şeyleri yaşamam. Anksiyete huzursuzluk ve özellikle evde duramama olayını çok fazla yaşıyorum biraz daha detaylı açarsan konuşabiliriz bu durumu
Sağlık bambaşka bir şey geçmiş olsun arkadaşlar ... anksiyete , panik atak genel olarak bir davranış bozukluğu ise .... O zaman bunu o üstüne sinek ilacından tutunda fare zehirine kadar koyduklarını ve kimyasal bir sürü ilaç sıktıklarını o pis çorbacı cigaralarındandır hepimiz biliyoruz aynı şeyleri yaşıyoruz veya en azından 1 kere bile olsa yaşadık bir keresinde evet dedim buraya kadarmış burası son dedim ...... Ama bunların büyük bir bölümünü hepimizin o çorbacıların eline düştüğümüz zaman yaşadığımızı az çok biliyorum dilerim sağlıklarınızda , sağlıklarımızda hiç bir sorun yoktur sorun sadece çorbacıdan aldığımız cigaralardır zehir içiyoruz biri fare zehirini verse elimize içermeyiz acaba ? Zannetmiyorum o kadarda değil.....

Ü

Üye silindi 25098

Guest
“Bundan dolayı 1.5 ay önce sinir nöbeti tarzı bir şeyi tetikledi kendimi kaybettim evi yerle bir etmişim kafamın içindeki psikolojiden ve sesten çıkamadığım için.” Bu Mevzu Anksiyeteden kaynaklı. Genelde çok yaşıyosan bilişsel davranışçı terapi Alman gerek ben aldım mutluyum.

Diğer sebeb ise misal geçen arkadaştan ilaçlı sigara geldiği zaman kalbimi hızla attırdı ve bitişinde kalp yorulduğu için az biraz ağrı çektim. Farklı bir sigarada o kadar hissettiğimi hatırlamıyorum

yalnız şuan elimde orjin mari var bu sigarada da bu problemi çektim. İlaçlı gibi de durmuyor
Aynı zamanda alkolü abarttığım zaman bu huzursuzluk geçerli oluyor çok su içme isteği oluyor şeker yok dendi adh hormonuna bakılması lazım günde 5 lt su içiyorum.
2 hafta ara verdim içtim durum gene aynı sanırım çok etkilenmeye başladı vücut gayette sağlıklı besleniyorum sanırım belli başlı fiziksel sıkıntılar var en azından benim için öyle. Kaç kapak white widow alıyodum üst üste kendi growumdu bi cacık olmuyodu ama 2 sene öncesi şimdi belki gene yine sıkıntı olabilir

bu konuyu deneyimli biri ve kendi yetiştiren birisi de güzel bir açıklama yaparak durumu özetleyebilir

@oscarpeterson
kanka bence problem kimya ile ilgili degil bence piskolojik olarak zor bir zamandan geciyorsun. Hayatindan memnunmusun? Hyatta seni mutsuz eden seyler var ve bu dusuncelerden kaciyomusun? Buludugun hayati degistirmek istiyormusun? Bu ulkede bir cok kisi memnun degil hayattan ve sorunu yalnis yerlerde ariyorlar hayatini istedigin gibi bicimlendirmeye calis ve gercekten degisikligin gerektigi yerlerde degisikligi gerceklestir. Benim dusuncem bu tarafa yatkin bir sorun oldugu bunun bende yasadim bir sure bende piskolojik ve bulundugum dunyadan memnun olmamadan geliyordu. Kapitalist bir duzende mutlu degilim o zamanlar bunun farkinda idim fakat problemi kendimde arayip kaybolmustum yalnis yerlerde cozum aradim, kontrolumde olmayan seyleri kabullenip kontrolumde olanlari degistirmeye calisiyorum artik hayatimi istedigim bir bicime sokmak icin emek veriyorum. Kendi planimi cizdim hayatta ve kendi yolumda yurumeye basladim artik bu problemleri yasamiyorum bu kararimdan sonra, hayatta aci cekiyorum hayat aci demek zaten, fakat kendim acilari buyutup kendime zorlastirmayi biraktigimdan beri cok daha mutluyum ve hayatin kacinilmaz acilarini kaldirabiliyorum. Umarim sifani bulursun dostum

Smokycat

Müptezel
Çözüm nedir ?
Hem sağlığımdan hem esrarımdan olmak istemiyorum
Unutmamamız gereken bir gerçek var; "Zehiri miktar doğurur". Bende kalp rahatsızlıklarının hepsi var, by pass oldum ayrıca kalp yetmezliği, ritm bozukluğu ve hipertansiyon, şoklu kalp pili ile geziyorum, bu yetmezmiş gibi çok önce panik atak geçirdim ve halen kaygı bozukluğum var. Mari kullanmıyordum, kalp pili takıldıktan sonra doktorumun tavsiyesi ile başladım mari içmeye (Avrupa'da yaşıyorum), doktor her akşam 1 tane ve fazla heyecanlanır veya üzülürsem ekstradan 1 tane içmemi, ölçüyü kaçırmamamı söyledi, reçete ile almaya başladım ve gerçekten de muazzam faydasını gördüm, 12 senedir gayet rahat yaşıyorum, tansiyonum düzenli ve gayet huzurluyum, 1 hafta kadar içmezsem tansiyon kıpraşmaya başlıyor. Ölçüsüz tüketilen her şey gibi mari de zararlı hale gelir, akşamları 1 kadeh şarap sağlığa yararlıdır ama şişelerle tüketmeye başlarsanız felaketlere hazırlanın gibi. Tekrarlıyorum "ZEHİRİ MİKTAR DOĞURUR", ölçülü olun ve hele de kimyasal pisliklerin yanına bile yaklaşmayın..

Doktora görünmenizi de tavsiye ederim..

Shepard

Müptezel
Kendi adıma konuşursam doğru diyorsun kanka genel anlamda birçok şeyden memnun değilim hayatımdaki. 9 aydır bir şeyi bekliyorum 5 ay daha bekleyeceğim. Arkadaşım 0 bir yandan beni yalnızlıkta bu hale getirdi içten içe biliyorum. Sağlıklıyken foruma ilk kaydolduğumda bu tarz problemleri yaşayan bir arkadaşa ''sorun sigarada değil sorun hayatında olup bitenlerden kaynaklanıyor sigarayı suçlamak biraz kolay olduğu için insan basite kaçıyor'' demiştim. Aynısını görmekte varmış

Kanka son durumun nedir nasıl oldun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Sleepless Sleepless:
    ********** ****** ***** ****** * ******* ***** ***** **** ** **** ****** *** **
  • A ax-b:
    hahahaha hahahaha*** ******* ** hahahaha **
  • kkush kkush:
    ***** ******** ********* hahahaha*** hahahaha*** ******* ** hahahaha **
  • Sleepless Sleepless:
    ****** ********* ***** ******** ****** ********* hahahaha** ** hahahaha* **** ********** ****** *** ******* ****** ****** *** ***** *** ******** ******* *** ***** hahahaha* *** ****** ******* **** ***** hahahaha*
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    **** ** ********* ******* ******* ********* ********* ***** ***** ****** ****** ******** ******* **** hahahaha** ********* ****** **
    +1
  • kkush kkush:
    ***** ****** ******** ***** ********* **
  • Sleepless Sleepless:
    hahahaha ******* hahahaha**
  • kkush kkush:
    hahahaha** ******** ****** *** ******* ****** ****** *** ***** *** ******** ******* *** ***** hahahaha* *** ****** ******* **** ***** hahahaha*
  • A ax-b:
  • kkush kkush:
    ***** ******* ******* hahahaha
  • A ax-b:
    ******* ******* ******* hahahaha
    *** ****** ******** ********* **** **** ** ****** hahahaha ********* **** ****** **** ** ****** **
    +1
  • kkush kkush:
    ******** ***** hahahaha* ***** *********
  • kkush kkush:
    ****** ******** ******** hahahaha* **** ****** *** ********* ******* **** ********** ***** ******** hahahaha* ********* ****
  • kkush kkush:
    hahahaha **
  • kkush kkush:
    ******* ********* ******* ***** ********** **
    ******* **** ******* *** ***** ***** **** hahahaha** *** ***** hahahaha ********* ******** **
  • kkush kkush:
    ******* **** hahahaha*** **** ******* *** ***** ***** **** hahahaha** *** ***** hahahaha ********* ******** **
  • Sleepless Sleepless:
    *** ****** ******** ********* **** **** ** ****** hahahaha ********* **** ****** **** ** ****** ** ***** ***** ****** ***** ****** ** ***** ***** ****
    ***** **** ********** ****** ****** *** ********* * ****** ****** hahahaha*** ********* **** **** ******* hahahaha* ****** ********** hahahaha** **** *******
  • A ax-b:
    ****** ********** ** ***** **
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ******** *** ***** *** ****** *** **
    kkush kkush: ******** *** ***** *** ****** *** **