evde ekili halde kenevir olmamasına rağmen kenevir ekme suçu.

Bigbut

Müptezel
5 yılı geçmedi kardo muhtemelen ceza verirse hagb vermicek, fakat anlatamadığım şey bu evde ekili halde veya kurutulmaya bırakılı kenevir olmamasına rağmen kenevir ekme suçu işlenmediği yargıtay kararında var. buna rağmen ceza verebilir mi acaba
Veremez kendi itirafın olmadigi surece bu olmaz.
Cok endiseliydim dikkatimden kacmis bunu ben soylemedim memurlar kendileri eklemis diyebilirsin.
Karakolda alinan ifadelerin pek bi onemi kalmaz mahkemede.
Avukat tutman iyi olmus, ancak o da sebi korkutmak ister para icin, endişelenme sadece icmek icin esrar bulundurmaktan ceza alacaksin o da tecil edecek denetimli serbestlik yani.

Cok gecmis olsun kuyrugu dik tut endiselenecek bisey yok.
Bundan sonra cok dikkat etmelisin bir daha olsursa kotu olur senin icin.

Bigbut

Müptezel
Çok geçmiş olsun bilader şahsen bana da baskın verseler bende kendim ektim derim başkasından almış olsam bile çünkü isim. Vermek zorundayız öyle demesek ama sen de diyorsun ki ektim demeyeceksim ne diycekmisz o zaman isim vermeden avukat birşey dedi mi
Beyoğlu'nda dolasiyordum the marmara otelin onunden gecerken bi adam yanima yaklasip abi ortam var kari kiz ne istersen dedi.
2 gun evvel kiz arkadasimdan ayrilmistim uzun sureli bi iliskiydi kafami dagitmak istedim.
Dertlerimi unutmak istiyorum oyle biseyin varmi diye sordum gulerek o da var dedi 500 lt karsiliginda bana bu paketi verdi.

Mesela boyle bir senaryo hep aklinizda olmali. Farzi misal yakalandiniz ilk 20/30 dakika hic konusmayin o arada pozisyonunuza gore bi senaryo uydurabilirsiniz.
Ne kadar cok detay olursa inandiriciligi da o oranda artar.

Ama boyle 90 gr sigara olursa yemez bu senaryo. :)

Beyoğlu'nda dolasiyordum the marmara otelin onunden gecerken bi adam yanima yaklasip abi ortam var kari kiz ne istersen dedi.
2 gun evvel kiz arkadasimdan ayrilmistim uzun sureli bi iliskiydi kafami dagitmak istedim.
Dertlerimi unutmak istiyorum oyle biseyin varmi diye sordum gulerek o da var dedi 500 lt karsiliginda bana bu paketi verdi.

Mesela boyle bir senaryo hep aklinizda olmali. Farzi misal yakalandiniz ilk 20/30 dakika hic konusmayin o arada pozisyonunuza gore bi senaryo uydurabilirsiniz.

ya aslında alt sınırdan verse mesela 1 yıl verse gene razıyım.çünkü ceza süresi az oldugu için yatarı yok.fakat ifadeyi mahkemede değitirdim diye acaba cezayı uzatır mı diye korkuyorum.

Bigbut

Müptezel
ya aslında alt sınırdan verse mesela 1 yıl verse gene razıyım.çünkü ceza süresi az oldugu için yatarı yok.fakat ifadeyi mahkemede değitirdim diye acaba cezayı uzatır mı diye korkuyorum.
Hayir olur mu öyle sey. Ben tam okumamisim sen daha evvel ceza almışsın.
5 yil dolmadiysa bu da dert olacak.

Hayir olur mu öyle sey. Ben tam okumamisim sen daha evvel ceza almışsın.
5 yil dolmadiysa bu da dert olacak.
kardeşim ceza vermesi durumunda ceza süreleri az oldugu için yatarı çıkmıyor. her biri ayrı dava oldugu için itiraz usulüyle denetimle yırtıyorsun.benim korkum buna genelde alt sınırdan 1 yıl veriyorlar ama mahkemede ifade değiştim diye uzatır mı diye korkuyorum

O senaryoyu 16 yaşımda yazmıştım 7 8 sigara ile yakalandım okuldan spora giderken otostop çektim abiler de de varmış aldım demiştim :) denetim yemiştim dediğin gibi miktar Cok olunca sıkıntı abi

C

Canna

Guest
Polisin ekledigi kendi ihtiyaci icin, kenevir ekme. Bunu ispat etmekle yükümlü, hic bir tesebbüs suc islemis sayilmaz. Yani sen birini öldürmeye tessebüs edebilirsin ama öldürmüs sayilamazsin, veya sen bir kisiyi öldürmek icin hazirlik yapabilirsin, öldürmedegin sürece ortada suc yok, bu örnekleri tam aciklayabilmek icin yazdim. Avkatin var dostum korkma sen sadece icicilikten bir seyler alabilirsin, belkide almazsin bile.

"""bir gece parkta oturuyordum yan tarafta oturanlardan esrar kokusu geldi. banada lazim nereden bulabilirim diye sordum var bizde dediler, fiyatta anlastik, 100gr olarak istedim 1 yil icerim diye elemanin birisi gitti 20 dakika sonra geldi verdi bu sekilde temin ettim isimlerini bilmem yerlerini bilmem"""

seklinde bir ifade versek yemezler mi kankalar? suan salladim bunu daha mantikli seyler soylenebilir. satici degilim sonucta

C

Canna

Guest
Tek yirtarin ici olduguna inandirman, satici derlerse kötü gecirebilirler.

Tek yirtarin ici olduguna inandirman, satici derlerse kötü gecirebilirler.
ilk geldiklerinde silah sordular zaten yok reyis nettiniz dedim içicimliğini aldık reyeis dediler :D yanımda savcıyı aradılar içicilikten işlemi yapın dedi nolduysa meymenetsiz birine denk geldik herşeyi o bok etti

C

Canna

Guest
Savci senden yana, ama avukatin daha iyi bilir, dayan dostum kurtaracaksin. Bir dahaki sefere aklinda olsun, evde balkonda büyük bir bitki yetistir ve stoklarini topraga göm.

Savci senden yana, ama avukatin daha iyi bilir, dayan dostum kurtaracaksin. Bir dahaki sefere aklinda olsun, evde balkonda büyük bir bitki yetistir ve stoklarini topraga göm.
tek sıkıntı ifademi alan polisin yanındaki adamın kendi isteğiyle bildiride bulundurması, iddianamede yazıyor zaten ekiciliğe dair cezalandırmanın olması için maddi bulgu olması lazım. ama bildiride bulundukları için dosya önüne gelen savcı açmış davayı

lellizli

Yeni üye
Kankam geçmiş olsun öncelikle evinde grow malzemesi. Buldular ise münhasıran maddesini direk eklerler ancak sen bunu kabul etmemeliydin etmişsin bu saatten sonra hakim senin ifadeni değiştirmeni yemez Çünkii karakolda verdiğin ilk ifadeyi ancak savcılıktaki ilk ifadende baskı dan korkudan yada ben öyle birşey söylemedim dersen samimi görebilirler ilk savcılık ifadende bunu kabul ettiysen eğer olacaklar şöyle 1-3 arası ceza alacaksın minimum Alman için samimi bir ikrar yap mahkemede saygılı davran ve pişman olduğunu söyle eveleyip geveleme pişmanlık ve mahkemedeki saygılı tavırlar alacağın cezayı minimuma indirir bunu yaşamış biri olarak söylüyorum hemde ağır cezadan , ceza alırsan inşallah almamanın bir yolunu bulursun bu arada ama alırsan ve onanırsa onandığı gün hagb de patlar ama ceza yerine denetim verirse denetimini de temiz verirsen hagb patlamaz neden çünkü artık temizsin aynı yıl içinde birden çok denetim alan insanlar gördüm bu birazda şans
Tutki ifadeni değiştirdin ve hakim inandı bu seferde evde malzeme olduğundan sen teşebbüs etmiş olursun
Olayın teşebbüste kaldığını düşünürse hakim ceza yarıya iner mesela birini öldürmek 36 yıldan açılır teşebbüste kaldığında yine kasten öldürmeden yargılanırsın ama 24 den açılır gibi gibi
Umarım yırtarsın ama zaten büyük bi çoğunlukla hala burda olduğuna göre minimum sınırdan bir ceza alırsın yani denetm diye düşünelim biz onu
Allah yardımcın olsun

Kankam geçmiş olsun öncelikle evinde grow malzemesi. Buldular ise münhasıran maddesini direk eklerler ancak sen bunu kabul etmemeliydin etmişsin bu saatten sonra hakim senin ifadeni değiştirmeni yemez Çünkii karakolda verdiğin ilk ifadeyi ancak savcılıktaki ilk ifadende baskı dan korkudan yada ben öyle birşey söylemedim dersen samimi görebilirler ilk savcılık ifadende bunu kabul ettiysen eğer olacaklar şöyle 1-3 arası ceza alacaksın minimum Alman için samimi bir ikrar yap mahkemede saygılı davran ve pişman olduğunu söyle eveleyip geveleme pişmanlık ve mahkemedeki saygılı tavırlar alacağın cezayı minimuma indirir bunu yaşamış biri olarak söylüyorum hemde ağır cezadan , ceza alırsan inşallah almamanın bir yolunu bulursun bu arada ama alırsan ve onanırsa onandığı gün hagb de patlar ama ceza yerine denetim verirse denetimini de temiz verirsen hagb patlamaz neden çünkü artık temizsin aynı yıl içinde birden çok denetim alan insanlar gördüm bu birazda şans
Tutki ifadeni değiştirdin ve hakim inandı bu seferde evde malzeme olduğundan sen teşebbüs etmiş olursun
Olayın teşebbüste kaldığını düşünürse hakim ceza yarıya iner mesela birini öldürmek 36 yıldan açılır teşebbüste kaldığında yine kasten öldürmeden yargılanırsın ama 24 den açılır gibi gibi
Umarım yırtarsın ama zaten büyük bi çoğunlukla hala burda olduğuna göre minimum sınırdan bir ceza alırsın yani denetm diye düşünelim biz onu
Allah yardımcın olsun
savcı mütalaayı yazdı cezalandır dedi avukatımda ek süre istedi, bu salı duruşmam var. genelde 1-3 yıl arasıymış ekme suçu sanırım1 yıl verip 10 ay veriyorlarmış iyi halli ise, bana ayrıca kullanmadan da dava açıldı onun davası şubatta ben en kötü ihtimali düşünüyorum. kenevir ekmeden 2 yıl vereceğini düşünüyorum ifademi değiştirdiğim için, ceza verirse hagb de 1.8 ay açıklanacak. uyuşturucu kullanmadanda 1.8 ay veriyorlar diye hesap edersem 5.6 ay 1.8 ay yatarı çıkıyo itiraz usulüyle biraz ötelersem 1 yıl civarı yatarım diye düşünüyorum

bu arada ifademde şöyle dedim evde bulunan kenevirleri nerden temin ettiğimi soracaklarından korktugum için böyle ifade verdim. kenevir ekmenin ayrı bir suç unsuru olduğunu bilmiyordum.
evde bulunan grow malzemelerini internetten satacaktım satış yaptığıma dair eski tarihli ilanların görselinide attım, ayrıca belirttiğim tarihteki ilanlar hala duruyor kaldırmadım. umarım hakim savcıyı dinlemez, bununla ilgili yargıtay kararlarıda var ekili kenevir olmayınca cezalandırılmaz diyor emsal kararlarıda verdim hakime bakalım nolacak.

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 26274

Guest
savcı mütalaayı yazdı cezalandır dedi avukatımda ek süre istedi, bu salı duruşmam var. genelde 1-3 yıl arasıymış ekme suçu sanırım1 yıl verip 10 ay veriyorlarmış iyi halli ise, bana ayrıca kullanmadan da dava açıldı onun davası şubatta ben en kötü ihtimali düşünüyorum. kenevir ekmeden 2 yıl vereceğini düşünüyorum ifademi değiştirdiğim için, ceza verirse hagb de 1.8 ay açıklanacak. uyuşturucu kullanmadanda 1.8 ay veriyorlar diye hesap edersem 5.6 ay 1.8 ay yatarı çıkıyo itiraz usulüyle biraz ötelersem 1 yıl civarı yatarım diye düşünüyorum
ne yatması kanka :D 5 senenin altına yatar yok rahat ol çok stress yapma :) amaç ve niyet yatırma olsa bu davalarda ilk duruşmadan zaten alır cezanı bağlarsın içeri. çıkacaksın mahkemene hagb verecek denetime takacak seni olacak bitecek sorun etme çok. eski bir mahkum olarak söylüyorum.

ne yatması kanka :D 5 senenin altına yatar yok rahat ol çok stress yapma :) amaç ve niyet yatırma olsa bu davalarda ilk duruşmadan zaten alır cezanı bağlarsın içeri. çıkacaksın mahkemene hagb verecek denetime takacak seni olacak bitecek sorun etme çok. eski bir mahkum olarak söylüyorum.
hagb zaten var 2 defa hagb verilmiyor belki erteleme verir :(

Ü

Üye silindi 26274

Guest
hagb zaten var 2 defa hagb verilmiyor belki erteleme verir :(
kanka savcının mütalaasına bakma sen savcıya kalsa idam ister.:D hakimin niyeti ve kanaati önemli sen hakimi içici olduğuna ve tedavi olmak istediğine ikna edersen sana yine aynı muameleyi yapıp yollayacak.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ******** * **** ***** *** ******* ***** *** ***** **** ** ***** ******* ******* ******** * **** ***** ****** *** ***** ********* ****** ***** ******* ***** *** *********
  • S sibetta:
  • S sibetta:
    ***** ******** ******** **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    dready********** ** ******* ** *** ***** *** ****
  • Mordecai Mordecai:
    *** dready
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ****** **** ***** *** ********** dready* *****
  • kawinnnz kawinnnz:
    **** dready** ********** ** *** *****