Evde Kendi Kabinimi Nasıl Yapabilirim

UmudoKush

Yeni üye
Selam Kardeşler Evde Kendi Kabinimi Yapmak İstiyorum İnternette Satılanlar Çok Pahalı Alacak Gücüm Yok Evde Kendi Yapan Veya Bilgisi Olan Kardeşlerim Yardımcı Olurlarsa Sevinirim.

AwaKe4

Müptezel
Knkacım bi sürü şey yapılabilir. Genel olarak ölçülere göre bez dolap tercih ediliyor. Ben 1.8mm lik mdf den yaptım ölçülerime göre. giriş çıkış fanlarına göre o ölçülerde delik açtırmaktan sonrası matkap ve bi kaç vida oluyor. Ama en basiti bez dolap

ewening

Üye
bende osb den kendım yaptım bez dolaplar dayanıksız ve ısıgı ve sıcagı dısarıya cok verıyor en saglıklısı osb yada mdf den kendın yapıcaksın hem saglam dayanıklı

Hoca666

Müptezel
bu kalorifer boruları var. ismi pprc. onlarla bi iskelet oluşturup panda veya mylar yansıtıcı filmle 1m lik bi kabini 400 tl civarına yapabilirsin. ona da param yok diyosan yine aynı iskeleti bi buzdolabı kutusunun içine kurup folyoyla kaplayabilirsin. ya da araba ön camı yansıtıcılarıyla. ;)

szrlkrsii

Müptezel
kardeş ben 180 170 dolap yaptım git çıta al çok merak edersen sana fotoğrafını atarım.

Gittim işte tahta parçası aldım çıta bilmem kaç tane onlarla güzel bir dolap matematiği ile ölçüp biçip şarjlı ile monteledim önce iskeleti hallettim ondan sonra iç taraftan dolap arkasında olan ince suntalar var bildin mi, onlardan tanesi 25 tl oluyor aklında olsun 4 tane aldım etrafını kapattım en dışını 20 lira falan gibi bir miktarda nalburdan muşamba aldım sardım, iç tarafı yansıtısı kapladım folyo molyo kafana göre kapla sende, imkanın yoksa folyo al prit yapıstırıcı al suntaya sür folyoyu yapıstır mis gibi kabin, iddia ediyorum sitelerde satılanlardan çok çok daha iyi ve taşaklı bir kabin yaptım.

Hatta ticaretine giresim gelmedi degil :D

oLiver

Yeni üye
İlk olarak forumlardan ya da hazır satılan kabin sitelerinden örnek bir proje araştır yetiştirme ortamın için ideal boyutları belirleyerek başla(Grow Diaria sitesinde beğenilen tentelere ilişkin tasarımlar mevcut) boyutu yüksekliği hava deliklerinin planı gibi
Sonrasında dış çerçeve için 4-5 cm kalınlığında tahta çita kullanabilirsin çevresi(duvar kısımları) içinse kontrplak kullanmanı tavsiye ediyorum birde ince her nalburdan bulabileceğin 30-40 adet çivi ve tahta yapıştırıc(köşelere boşluklara sıkarsın yalıtım ve ışık geçirmezlik ) iç kısım yansıtıcı için istersen panda film al 7.5m fazlasıyla yetiyor ya da daha uygun yollu beyaz mat her yüzeye uygulanan boyalar var onlardan alabilirsin. Gerisi senin el becerin ve tasarımına bağlı ama zevkli bir iş zamanın varsa öneririm zaten bu tür uğraşlar yetiştirmeyi eğlenceli yapıyor.

UmudoKush

Yeni üye
kardeş ben 180 170 dolap yaptım git çıta al çok merak edersen sana fotoğrafını atarım.

Gittim işte tahta parçası aldım çıta bilmem kaç tane onlarla güzel bir dolap matematiği ile ölçüp biçip şarjlı ile monteledim önce iskeleti hallettim ondan sonra iç taraftan dolap arkasında olan ince suntalar var bildin mi, onlardan tanesi 25 tl oluyor aklında olsun 4 tane aldım etrafını kapattım en dışını 20 lira falan gibi bir miktarda nalburdan muşamba aldım sardım, iç tarafı yansıtısı kapladım folyo molyo kafana göre kapla sende, imkanın yoksa folyo al prit yapıstırıcı al suntaya sür folyoyu yapıstır mis gibi kabin, iddia ediyorum sitelerde satılanlardan çok çok daha iyi ve taşaklı bir kabin yaptım.

Hatta ticaretine giresim gelmedi degil :D
senin dediğin mantıklı geldi kral valla deniyeceğim bi fotoğraf atarsan çok sevinirim ama banada ışık tutmuş olursun.

UmudoKush

Yeni üye
bu kalorifer boruları var. ismi pprc. onlarla bi iskelet oluşturup panda veya mylar yansıtıcı filmle 1m lik bi kabini 400 tl civarına yapabilirsin. ona da param yok diyosan yine aynı iskeleti bi buzdolabı kutusunun içine kurup folyoyla kaplayabilirsin. ya da araba ön camı yansıtıcılarıyla. ;)
yok kral 400 lira bişey değil yeterki sistemi kuralım :D

Hoca666

Müptezel
yok kral 400 lira bişey değil yeterki sistemi kuralım :D
öyleyse kanka. gir internetten hazır satılan kabinlerin resmine. pprc boruları ordaki boruların yerini tutacak. bu pprc borularının birleşimi sağlayan bağlantı kısımlarını da alacan. etrafını myler ya da panda yansıtıcı ile kaplayacan. baly iyi tutar diye düşünüyorum. biraz hesap yapacaksın. hem ömürlük çadırın olur. nereye gidersen söker rahatlıkla taşırsın. benim ilerki planım bu. hesaplamayı yaptım baya. 1m 1.5m 2m kabin 400 civarı tutuyo

UmudoKush

Yeni üye
öyleyse kanka. gir internetten hazır satılan kabinlerin resmine. pprc boruları ordaki boruların yerini tutacak. bu pprc borularının birleşimi sağlayan bağlantı kısımlarını da alacan. etrafını myler ya da panda yansıtıcı ile kaplayacan. baly iyi tutar diye düşünüyorum. biraz hesap yapacaksın. hem ömürlük çadırın olur. nereye gidersen söker rahatlıkla taşırsın. benim ilerki planım bu. hesaplamayı yaptım baya. 1m 1.5m 2m kabin 400 civarı tutuyo
saol kanka yeni fikirler uyandırdın kafamda sana bol hasatlar dilerim. :)

szrlkrsii

Müptezel
senin dediğin mantıklı geldi kral valla deniyeceğim bi fotoğraf atarsan çok sevinirim ama banada ışık tutmuş olursun.
atıyım kardeşim çıplak haliyle ayip ediyosun işin görülsün 2 3 k bayılma boştan yere kendin ne kadar büyük istiyosan yüksek istiyorsan yap işte tek bulman gereken çıta :')

Ü

Üye silindi 14336

Guest
Geçen hafta n11den aldım 400 küsür liraya 80x80x180 çok iyi değil ama çokta dandik değil. Biraz modifiye gerektirebilir. Sonuçta piyasada kabin 1000 liradan başladığını sayarsak 600 lira gibi bi fark bence çok iyi bi rakam. İş göreceğini düşünüyorum

UmudoKush

Yeni üye
Geçen hafta n11den aldım 400 küsür liraya 80x80x180 çok iyi değil ama çokta dandik değil. Biraz modifiye gerektirebilir. Sonuçta piyasada kabin 1000 liradan başladığını sayarsak 600 lira gibi bi fark bence çok iyi bi rakam. İş göreceğini düşünüyorum
yorumun için teşekkür ederim kral ama hallettim belki yeni başlayan arkadaşlar bakarsa onlara yol çizmiş olursun.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • RuhsuzGarden RuhsuzGarden:
    ***** *** *** **** *** ******** ** dready* **** *** ******* *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ***** *****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ***** ****** ********* ****** ******** *** ***** ********** ******* **** ****** **** ****
    ******* dready** ******* ***** ***** *********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** *** *** **** *** ******** ** dready* **** *** ******* *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ***** ******** ******** ***** ***** ********* ******* *** ****** **** ** ***** **** ** ** ***** **** **** ******* ********
    ********* **** dready*
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* **** dready*********** ** **********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ****** dready** ********** ** ******* **** ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********** **** dready***** **** *** *** ***** ******** *** ***** ***** ******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** ***********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** dready**** ** ****** ********* dready * ** *** *******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** **** *** ********* * **** ** ********** ****** ****** ********** ***** *** ****** ** ***** ******* *** **** ***********
    ***** dready****** ******** * ***** ******* **** ********
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** dready****** ******** * ***** ******* **** dready **** ******* ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    Nazim_Red Nazim_Red: ***** ********