Filiz yaprağındaki kıvrık-Acil

Mushazee

Yeni üye
Beyler tüm detayları vericem bu bitkideki sorun ne gelişim de yavaşladı 10. Gün oldu. başına gelmiş veya daha önceden görmüş kişilerin yardımını bekliyorum
Toprak light mix
Gübre hiç verilmedi
2 kez sulandı ilk sulamada pH ayarlamadım 2. De ayarladım
Işık şuanlık 50 w cob 20 cm de tutuyorum
Kabin içi sıcaklık 19-23 derece

Carlos1

Üye
Aşırı sulama gibi görünüyor kanka. Benim de ilk filizde başıma gelmişti önce gelişim durdu bitkinin sonra da öldü zaten.. bi müddet su verme toprağın kurumasını bekle bakalım inşallah toparlar

Führer

Üye
Toprak kurumadan sulama, toprağa parmağını sokarak kontrol et, sulama yaparken yaymaya dikkat et suyu, sadece bitkinin dibini sulama

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Bitkine hemen grow gübresi ver, Sicaklik, nemi ve isigi tam ayarla. Bitkin can cekisiyor, yalvariyor sana bana besin ver diye.Calmag ta ver.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Tamam devam et bitkin öldügünde bereber kilariz cenaze namazini

Carlos1

Üye
10!günlük bitkiye gübre verilmez diye biliyorum kankam toprağın zaten normal gelişimde iki hafta yetecek kadar gübreli.Aynı durum başıma geldiği için bence senin problemin yanlış sulamadan kaynaklı toprağın tamamen kupkuru olana kadar su vermeyi kes. Saksın kumaş saksı sanırım havalanma problemi olmaz ve nacizane önerim tohum baş verdikten sonra ilk bir hafta kağıt bardak veya benzeri bişeyin içinde büyütüp sonra saksıya alman.. ve bardaktayken herhangi bir pet şişeyi kesip üstünü deldikten sonra üstüne kapatman ayrıca can suyundan sonra ilk 10 gün üstüne kapattığın pete su püskürtsen yeter. 10 günlük bebeğin Sudan ziyade neme ihtiyacı olur

Son düzenleme:

AhorA

Yeni üye
Aynı dertten mustaribim, ışık stresi mi acaba diyerek ışığın mesafesini yükselttim birkaç gün gözlemledim gidişat aynı, calmag uyguladım yine değişen bir şey yok, ee tabi calmag uygulayabilmek için sulamaya yapmam gerekiyordu. Eğer problem dediğiniz gibi sulamaysa ateşe körükle gitmişim gibi duruyor. Artık su yok :) Bu arada tüm bitkilere eşit miktarda sulama yapıyorum ama yalnızca birinde bu durum söz konusu. Daha önce de benzer problemi yaşamıştım, bunu yaşayan bitkinin gelişimi de zayıf oluyordu.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Q qimliqsiz:
    dready**********
  • Q qimliqsiz:
    dready**********
  • Q qimliqsiz:
    dready**********
  • B Bomberx:
  • A ax-b:
    ********* ***** *********** dready***** ***** ********** *** ******** ***** ** ******* ****** *** * ***** **** dready*** ********* dready** ** ** ***** **** **** ******
  • A ax-b:
    +1
  • Q qimliqsiz:
  • Q qimliqsiz:
  • Q qimliqsiz:
    dready**
  • Q qimliqsiz:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ** ***** ****** ****** ******** ****** ********* **
    +1
  • B Bomberx:
  • Q qimliqsiz: