Filizlendirme hakkında

CheGuevaraTR

Müptezel
Dostlar selamlar dumanınız bol olsun, forumda açıklık getiremediğim bir sorum var, tohumlarımı önce cam bir kavanozda yaklaşık 1 dakika sallayıp dış kabuklarını çatlattım daha sonra bardağa alıp 12 saat sonra parmağımla dibe ittim ve 24 saat sonra peçeteye aldım orada da bir 24 saat bekledim ve 0.5 cm 1 cm kökler oluştu şimdi ise jiffy tablete alıp üzerini pet bardak ile kapattım bardağa da delikler açtım 3 5 tane.. sorum şu bu aşamada ışığı açayım mı yoksa karanlıkta mı beklesin kesin yöntemini bilen varsa yardımcı olabilir mi artık fideleri tohumları parayı çöpe atmak istemiyorum...

C

Canna

Guest
Kökler olsustuysa al bir karton bardagin icinde topraga o jiffy tableti, filizler topraktan cikana kadar 25 derece civarinda aydinlik bir yere koy, filizler topraktan ciktiktan sonra isigi ac ama cok kuvvetli isik verme ve kök gelistirci gübre ver, ve nemi %80 yap.

Vedoo

Kıdemli Üye
Abicim satın aldığınız tohumları kırmayın. 15 saat suda beklet sayın ustam, sonra çok sıcak olmayan oda sıcaklığındaki bir yerde ikişer kat ıslak olmayan ıslatılıp sıkılmış ayarında nemli peçete arasına koyun. Hava ışık almayan nem buhar yapacak bir kap veya kilitli poşet içine koy. 2 ila 7 güne kök ucu çıkar. Yarım cm civarı uzadığında parmağını topağa batır veya kalem batır toprağa, oyuk içine kök ucu aşağı gelecek vazıyette nakıl et tohumu. Tohum üzerindeki toprak yarım ila 1 cm olsun. sonra fıs fıs ile can suyunu ver. üzerine pet bidon kes kapat nem yapsın ki büyümesi hızlansın sayın ustam. Birisi vardı rahmetlik mezar kazar gibi toprağı koca taşları topraktan çıkartıp yarım metre kazıp eşip gömermiş dibine işermiş hap kırarmış bu buyumedi derdi sömek kafası yerine y..k kafası çıkmadığına dua et derdi eşide ona :)

CheGuevaraTR

Müptezel
Jiffy yi toprağa koyuyorum küçük bir bardak içine, bulunduğum oda sıcaklığı 25 derece nem %70 civarı oda içinde fideye dönüşür sanırım sonrasında kabine alıyorum ışık altına

C

Canna

Guest
Süper kök güclendirici icin daha iyisini bulamazsin :) Aynen filiz topraktan kafayi cikartiktan sonra isigin altina aliyorsun ama yazdigim gibi cok güclü isigin altina degil. Nemi filiz kafayi cikartinca %80 yap. Isik konusunu daha sonra konusuruz, eger bana elindki isigin markasini cinsini yazarsan ana isik konusunda da yardimci olurum eger ihtiyacin varsa yardima.

CheGuevaraTR

Müptezel
Süper kök güclendirici icin daha iyisini bulamazsin :) Aynen filiz topraktan kafayi cikartiktan sonra isigin altina aliyorsun ama yazdigim gibi cok güclü isigin altina degil. Nemi filiz kafayi cikartinca %80 yap. Isik konusunu daha sonra konusuruz, eger bana elindki isigin markasini cinsini yazarsan ana isik konusunda da yardimci olurum eger ihtiyacin varsa yardima.
İlgin için teşekkür ediyorum, ışığım viparspectra p2000 modeli ve bilgi paylaşımına açığım :)

C

Canna

Guest
O isik sana veg döneminde 40cm yükseklikten 120X60 cm bir alan icin yeter cicekte yetirsiz kalir, teknik bilgilerine baktim. Cicekte isik takviyesi yapmalisin.

CheGuevaraTR

Müptezel
O isik sana veg döneminde 40cm yükseklikten 120X60 cm bir alan icin yeter cicekte yetirsiz kalir, teknik bilgilerine baktim. Cicekte isik takviyesi yapmalisin.
İlk grow kabini kurmak 11k ya mal oldu malum fiyatlar çok yüksek
Giriş çıkış fanı
Karbon filtre
Işık
Gübreler an tüm seri
Toprak vs derken para kalmadı ekstra ışık bir sonraki grow a inşallah bununla idare etmek zorundayım..

C

Canna

Guest
Tamam dostum bütce kalmadiysa yapacak bir sey yok, ama sunuda bilesin ki o isikla büyük beklentin olmasin. Takviye isik dedigim 500 tl lik bir bütce ile hal olur.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
    ***** ***** hahahaha ********* ****** ******* ******
  • bandaleros bandaleros:
    **** ****** ** **** * **** hahahaha ******
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ******** hahahaha* ** ****
  • muadip muadip:
    ********* *** ** * ** ***** ******* *
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
  • muadip muadip:
  • muadip muadip:
  • muadip muadip:
    ***** ***** **** ****** ********** * ** ****** ***** ******** ** ***** *** ******* ***** ********
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
  • muadip muadip:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha* ***** ******** ********** *** *** hahahaha*
  • muadip muadip:
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
  • muadip muadip:
    muadip muadip: *****