filizler çok uzadı ne yapmam lazım ?

R

Ripley'sOG

Guest
Rickety sorunu yetersiz ışıktan kaynaklı önce kaliteli ve sağlam bir ışık kaynağı edin daha sonra ayrı bir saksı ya da kaba bitkini naklet uzayın kısımlarını toprağa göm nazikçe zamanla o dal kök olup bitkiye aynı şekilde hizmet etmeye devam edicektir.Sorun tekrarlanmaması içinde güzel bir ışık kaynağı edin

S

silas

Guest
Maşallah. Dostum siz kenevirsiniz, sarmaşık değil. Verdiğin ışık yetersiz, bu yüzdende bitki ışığa ulaşmak için sürekli uzamış.
Geniş saksılara aktar bitkiyi, gövdeyi toprağa gömerek destekle, kafa kısmı 5 cm falan dışarda kalsın, Çok dikkat li ol kırma. Kolay gelsin

ruhnerner

Yeni üye
Bitkiyi doğru düzgün saksılara al kanka. Kafasını da öyle boynueğri abdurrahman efendi gibi olmasın diye biraz daha derine ekip destekle. Daha az sula bitkiyi, nefes alamıyor bitki...

enoc

Yeni üye
üstadlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim Galiba daha önce 1 kere yarım yamalak yetiştirdim diye götüm kalkmış :) Ve tabi müptezelliğin getirdiği boşvermişlilk yüzünden böyle oldu Benim gibi yeni başlayan müptezeller içinde dikkat edilmesi gereken bir konu olduğunu düşünüyorum Şimdi değiştiriyorum resim atarım birazdan

enoc

Yeni üye
kanka şuanda bitkiler gayet güzel toparladı diğer yaprakları felan açıldı gitti hafta 20lt lik air saksılara alıyorum ve 400w ledim var onu takayım diyorum

bozo

Yeni üye
Aşırı boy uzaması bitki ile ışık arasindaki mesafeden kaynaklı dostum cok uzak kalmışlar yeterli foton miktarina ulasmak icinde garibanlar boy atmış mesafeyi iyi ayarla ideali 60 cm dir

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E Einsatz:
  • B bandaleros:
  • E Einsatz:
    ******* **** ***** **** **** * **** **** ** ******* **** ******* **** ****** ******** *** ****** ******** *** ***** ***** ********* ******* ****** *** ***** ****** *** ******** **
  • E Einsatz:
    ******** ******* ***** ********** ** ****** ** hahahaha **** ****** ******
  • E Einsatz:
    ******* **** hahahaha * **** ****** ** **** *** **
  • B bandaleros:
    hahahaha ****** ******* ******* hahahaha* ****** ***** **** **** *****
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ******* ** ****** ****** **** **
  • E Einsatz:
  • B bandaleros:
  • E Einsatz:
    *** ***** ***** ***** *** ****** *** **** ***** ****** ***** ******** **
  • İstanbul İstanbul:
    ********** hahahaha** ******* hahahaha******
    +2
  • E Einsatz:
    ********** hahahaha** ******* hahahahahahahaha
  • B bandaleros:
    ***** ***** ****** ***** *** ******* ***** ***** *** ***** ***** ***** *** ****** *** **** ***** ****** ***** ******** **
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ******** ******** ******** **** **
  • VendettaX VendettaX:
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    *** **** ********* ******** **
  • TabldotLife TabldotLife:
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahahahahahaha******* *** ********** ****** ** *********
  • B bandaleros: