Firecracker , yüksek ve uzun süreli kafalar!

• Konbuyu başlatan Üye silindi 20002
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 20002

Guest
Merhaba arkadaşlar,
Sigarayı bıraktığım için artık duman alternatifi arıyordum bunca zaman ciğeri gereksiz yere yormuşuz. Neden mi? Çünkü kişi başı 0,5 gr a 6-7 saat süren böyle yüksek kafa daha önce yaşamamıştım. Burda dikkat etminiz gereken miktar 0,5 i aştığımda kafası gelmeden 2 kere uykuya daldım belirteyim, daha çok bayılmıştım. Gece geç saat kullanımından ziyade gün içinde yada önceden hazırlanıp 2-3 gün sonrada tüketebileceğiniz, süper basit bir tarif.
Diğer püf noktalar , fansız modda bir fırın kullanın, mümkünse kurumuş sigarayı, grenderdan iyice geçirin , tarifte verilen süre ve sıcaklıklara kesinlikle uyun 20 dk yazıyosa 15 yada 25 dk yapmayın. Fırın ısısı 120 derece diyosa kesinlikle 120 olsun. Yoksa 1 sigaralık malzemeyle fırınınızın kafasını yapar sonra ağlarsınız olmadı diye.
Arkasından birden düşmek istemiyorsanız sigara yakmayın!çıkışı ve kafayı yavaş yavaş izleyin kafanın gelmesi 45 dk ile 2 saati buluyor ve yemek yiyerek ayılamazsınız. Hiç sigara içmemiş birine yedirmeyin.
Orjinal konu linkinide atıyorum. Çeviriyle ilgili sorun yaşayan arkadaşlar burdan bakabilir. Çok defa test edildi ve başarılı bir şekilde uygulayınca çoğu kişinin hadi canım diyeceğine eminim.

Mümkün olan en az zaman ve çaba harcayan bir yenilebilir ot mu arıyorsunuz? Mütevazı havai fişeklerden başka bir yere bakmayın, muhtemelen yapabileceğiniz en basit kenevir muamelesi. Havai fişek yapmayı öğrenmek kolaydır ve çoğunlukla kusursuzdur. Ancak havai fişek otunun yanmamasını sağlamak için akılda tutulması gereken bazı şeyler var, size lezzetli olsa da değersiz bir atıştırmalık bırakıyor.

İşte Havai Fişek Yapmanın Yolu
Harika bir havai fişek tarifi çıkarmak için ihtiyacınız olan şeyle başlayalım .

Öncelikle, yüksek kaliteli çiçeğe ihtiyacınız olacak . Sadece kendiniz için havai fişek yapıyorsanız, yaklaşık yarım gram (0.5 g) yapmalısınız . Paylaşmak için yeterince para kazanmayı planlıyorsanız daha fazlasını kullanın.

Sonra, graham krakerinize ihtiyacınız var.( Burçak kullanabilirsiniz!)Nabisco veya HoneyMaid, daha yüksek yağ içeriği nedeniyle en iyi sonucu verir. Tarçın versiyonu ile işleri renklendirin!
Son olarak, fıstık ezmesine ihtiyacınız var . Daha yüksek miktarda yağ içeren doğal şeyleri tercih edin. Ne kadar yüksek (yağ) o kadar iyi! Nutella ayrıca fıstık ezmesi ile kombinasyon halinde veya tek başına iyi çalışır.

Bu yüzden havai fişek yapmak çok basit. Havai fişek otları , fıstık ezmesindeki yağlara kolayca bağlanır ve diğer yabani otları yenmek için gereken adımların çoğunu ortadan kaldırır .

Aletleri de unutmayın: karıştırmak için bir kürdan , pişirme için alüminyum folyo ve doğru sıcaklık kontrollü bir fırın . Ekmek kızartma makinesi fırınları, özellikle dijital tipte iyi çalışır.

Havai Fişek Otlarınızı Dekarboksilleştirmeyi Unutmayın!
Bu havai fişek ot tarifinin işe yaraması için tomurcuklarınızdaki THC ve diğer kannabinoidleri yemeden önce etkinleştirmeniz gerekir. Bu, esrarınızı dekarboksilatlamak için ısı kullanmak anlamına gelir.

İlk zamanlayıcı için, havai fişekleri nasıl dekarboksilat haline getireceğinizi bulmak biraz zor olabilir. Ama gerçekten süreç basit. Unutma, alçak ve yavaş.

Onceden senin o sıcak almak için 10 dakika yaklaşık 250 derece F (120 C) ve bekleyişin fırın. Beklerken, elle senin nugs bölün veya kabaca öğütmek onları.

Sonra otu fırına koyun . Yaklaşık 15 dakikalık bir zamanlayıcı ayarlayın. Bu bir dekarb için bolca zaman, bu yüzden artık gitme. Çok uzun süre ısıtmak otunuzu mahvedebilir.

15 dakika sonra otunuzu kenara koyun ve soğumaya bırakın .

Ot Havai Fişeklerini Birleştir
Şimdi fırını 300 derece F'ye (150 C) ısıtın. Isınmaya başladığında, her graham krakerinin bir tarafına kalın bir kat fıstık ezmesi (ve / veya Nutella) sürün.

Profesyonel İpucu: Fıstık ezmesindeki yağ, THC'yi otunuzdan emen şeydir, bu nedenle ne kadar yağ olursa o kadar iyidir . Bu yüzden onu çok kalın yaymalısın.

Şimdi otunuzu fıstık ezmesi kaplı krakerlerin üzerine eşit şekilde serpin . Şimdi o kürdan otunuzu karıştırmak ve fıstık ezmesine katlamak için kullanma zamanı .

Otunuzu iyice karıştırın, böylece hepsi yağlı fıstık ezmesiyle kaplanır. Bu adımı aceleye getirmeyin.

Havai fişeklerinizi bir araya getirmeyi bitirmek için, üstüne ikinci bir fıstık ezmesi ve üstü kapalı kraker ekleyin ve birlikte sandviçleyin .

Fırında Pişirmeye Başlayın! İşte Havai Fişek Yapmanın Doğru Yolu…
Bu noktada, birçok insan fişekleri fırına atacak ve pişirecektir. Ancak bu en iyi yaklaşım değil.

Bunun yerine, havai fişeklerinizi folyoya sarın . Tıpkı bir kamp ateşi üzerinde bir şeyler pişirir gibi onları tamamen sarın. Bu, tüm iyi şeyleri kilitleyecek ve THC'nin kaçmamasını sağlayacaktır!

Şimdi devam edin ve folyoya sarılı havai fişekinizi fırına koyun ve 20 dakika pişirin . Siz beklerken "Broad forum kurallarını oku" bölümünün keyfini çıkarmak için mükemmel zaman .

Sakinleş, Sonra Chow Down!
Bu son bölüm en iyisidir. Havai fişeklerinize soğumaları ve folyo ambalajlarından çıkarmaları için zaman verin .

Lezzetli kokuyor, değil mi? Tabii ki öyle, ot ve fıstık ezmesi (ve belki tarçın ve çikolata).

Son olarak, fişekinizi yiyin! O kadar iyiler ki, kendinizi kaptırmak ve bütün partiyi yemek çok kolay. Ancak havai fişek otunun size nasıl çarptığını görmek için en az yarım saat ile 45 dakika beklediğinizden emin olun .”

Afiyet olsun!

Moderatör tarafında düzenlendi:

JrGrow

Üye
kanka mantık şumu . dekarbolatladığımız cigarayı iki bisküvi arasındaki kremalar arasına dökerek folyoya sarıp ısıtıp yemek ?

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Bu tarifi eksizsiz yaptım. Akşam 9 da yedim sabah işe kafam iyi gittim. Sararak içmek veya yemenin bu kadar farklı olabileceğini hiç tahmin etmemiştim. Sigaranın kafası belli bir süre sonra ne kadar içsen de stabil kalıyor. Yemek yüksek bir dağa adım adım tırmanmak gibiydi ve inanılmaz uzun sürdü.
Aynen tarifi tam tutturduğunda mükemmel kafa yaşıyorsun. Ben genelde 1-2 gün önceden hazırlıyorum bazen 14-15 gibi yada akşam 19 saatlerinde tüketiyorum. Geç saate bırakmıyorum.

Ü

Üye silindi 20072

Guest
5egvQP.jpg

Kapanış olsun diye ikincileri de artık fırına bizi nasıl bir son bekliyor hadi hayırlısı :)))

Ü

Üye silindi 19038

Guest
Hocam ben tarifi eksiksiz yaptım ama otu fırınladıktan sonra rengi hiç değişmedi malzeme çalışmadı , sanırım dekarbasyon olmadı bi dahaki sefere içi görünen saydam bi kaseye koyacağım sanırım dekarbasyon gerçekleşince otun rengi biraz kına rengine doğru dönüyor

Dekarbasyon sanırım çok önemli. Ben 2 tarzda yaptım beyler ilki direk folyonun üstüne otu greydlı şekilde koydum. 10 dakika fırında 120 derecede tuttum. Baya fırının içi felan hep ot koktu. 2. yöntemde ise bir küçük kap alıp içine koydum otu tekrar greydlı bir şekilde koyup üstünüde aleminyum folyoyla kapatım. Onuda 10 dakika tuttum ancak 1. yöntem daha çok kafama girdi diyebilirim. Bu konuda daha detaylı bilgi paylaşabilecek knkalar lütfen bir el atın. Çünkü yapılan en küçük hata kırakerlerin çalışmasına engel oluyor.

Dekarbasyon sanırım çok önemli. Ben 2 tarzda yaptım beyler ilki direk folyonun üstüne otu greydlı şekilde koydum. 10 dakika fırında 120 derecede tuttum. Baya fırının içi felan hep ot koktu. 2. yöntemde ise bir küçük kap alıp içine koydum otu tekrar greydlı bir şekilde koyup üstünüde aleminyum folyoyla kapatım. Onuda 10 dakika tuttum ancak 1. yöntem daha çok kafama girdi diyebilirim. Bu konuda daha detaylı bilgi paylaşabilecek knkalar lütfen bir el atın. Çünkü yapılan en küçük hata kırakerlerin çalışmasına engel oluyor.

hocam ben senin anlattıgın durumu yaşadım galiba neyi yanlış yaptım bilmiyorum tarife uydum fakat 2 adet krakerden kafa yakalayamadım.(az da koymadım petibörün tamamını kapladım.)

Ü

Üye silindi 20002

Guest
İlk gibi direk folyo üzerinde yayılmış, yapabildiğin kadar küçük parçalar halinde olacak. Gr olarak 0,5 kaliteli (yani çiçek) kullanırsanız etkisi daha iyi olur. Fıstık ezmeside ne kadar yağlı ise o kadar iyi youtube da videosunu izlemenizi de tavsiye ederim.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Hocam ben tarifi eksiksiz yaptım ama otu fırınladıktan sonra rengi hiç değişmedi malzeme çalışmadı , sanırım dekarbasyon olmadı bi dahaki sefere içi görünen saydam bi kaseye koyacağım sanırım dekarbasyon gerçekleşince otun rengi biraz kına rengine doğru dönüyor
Sadece folyo üzerine, çok küçük parçalar halinde yap ve yay! kapta toplu olmasın.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********