Flush nedir ? Nasıl atılır ? ( Bilgilendirme )

Adam bi konu açmış baştan sona okudum yorumları kafam açıldı cidden, bazı arkadaşlar gerçekten komik sorular sormuş. Konunun içinde yazılmış konuları tekrar sormak bana komik geliyor :D Adamı cevap vermekten usandırmışsınız

Coban

Üye
Flawless finish kullandım. Son 10 gün boyunca her sulamada litre başına 2 ml suya karıştırdım ve normal şekilde sulamaya devam ettim. Bir eksisini görmedim ce gayet memnun kaldım.

Silas

Müptezel
Flush, cs'de atarsan "atma ****" derler,
Sigarada atmazsan "bok gibi olmuş ****" derler.

Ahmetdmn

Yeni üye
Flush ; bitkiyi gübreden arındırarak yıkama işlemidir , özellikle kimyasal gübre kullanan kankalar

eğer flush yapmazsanız içtiği sigara boğazına oturur :)

Flush bıtkı besın kıtlenmesı yaşadığında veya kesmeden 1 hafta 10 gün önce karanlığa alma veya kesme evresinden

önce yapılır ( flush tek seferde yapılacaksa ) , flush ı 3 e bölerseniz kurumasıyla bu süre ortalama 15 gune uzayabılır

Flush atarken ppm ölçer kullanarak ilerlerseniz daha sağlıklı sonuç alırsınız ,

bu alet bıtkının altından cıkan suyun ölçümünü yaparak ilerlemenizi sağlar .

BİTKİNİZİN FLUSH' INI ATARKEN PH AYARLAMAYI UNUTMAYIN. (5.9-6.5)

Diyelim ki saksınız 20Litre , ortalama 60 L su vermeniz gerekiyor , bu suyu tek sefer 60 L olarakta döken var

Ben 3 e bölerek 20 L yi ortalama 3-4 gunde bir her kuruduğunda veriyorum , bitkinin gidişatına göre

Beklentinizden hızlı olgunlaştıysa bu kadar uzun vadeye bölme fikri kafanıza yatmazsa tek seferdede bitirilebilir.

60L suyun 40 L sını PH sını ayarlamadan koyup gerı kalan son 20 L yi PH ayarlayıp hemen ardından ilave edende var , tek sulamalardan bahsedıyorum.

Keçiboynuzu pekmezi : Kankalar keçi boynuzu pekmezinın ıcındekı besınler sız flush attıgınız sırada
bitkinizin besın ıhtıyacını karsılayarak ona yardımcı olur ve tat aroma olarak katkı sağlar

Ortalama 5L suya 1 yemek kaşığı karıştırılır.

Flawless Finish : Kankalar bunu flushın içine karıştırıp flushla ve flushtan sonraki boş sulamalarda uygulayanda var ,
hayır efendim flush zaten butun ne varsa alıp götürmek için , Flawless koymanın bir anlamı yok diyende var ,
burda tercih size kalmış , Ben hiç kullanmadım fakat kullansaydım flush suyunun , son 3 de 1 lik kısmın ıcınede koyardım sonucta gubre arındırma özelliği var. Litre başına 2 ml olarak kullanılır , asıl özelliği gübre temizliğidir bunun yanında
lezzet ve koku sağlar ve flush ın bıtkı uzerınde bırakacağı hasarı minimuma indirger.

Karanlığa almadan önce flush : Eğer son flush suyunuzdan hemen sonra toprak daha kurumadan karanlıga alırsanız bitkiyi ,
Karanlıktayken kurur topragı derseniz eğer , buda sömeklerın geç kurumasına sebep olur , dışı
çıtır çıtır olsada içi hafif nemli kalmasına sebep olabilir önermem

Şimdilik aklıma gelenler bunlar aklıma gelmeyen belkı vardır konuya ilaveten devam ederim
Eline bilgine sağlık çok faydalı bilgiler teşekkür

wish

Üye
Flush ; bitkiyi gübreden arındırarak yıkama işlemidir , özellikle kimyasal gübre kullanan kankalar

Flush bıtkı besın kıtlenmesı yaşadığında veya kesmeden 1 hafta 10 gün önce karanlığa alma veya kesme evresinden

önce yapılır ( flush tek seferde yapılacaksa ) , flush ı 3 e bölerseniz kurumasıyla bu süre ortalama 15 gune uzayabılır

Diyelim ki saksınız 20Litre , ortalama 60 L su vermeniz gerekiyor , bu suyu tek sefer 60 L olarakta döken var

Ben 3 e bölerek 20 L yi ortalama 3-4 gunde bir her kuruduğunda veriyorum , bitkinin gidişatına göre

Beklentinizden hızlı olgunlaştıysa bu kadar uzun vadeye bölme fikri kafanıza yatmazsa tek seferdede bitirilebilir.

60L suyun 40 L sını PH sını ayarlamadan koyup gerı kalan son 20 L yi PH ayarlayıp hemen ardından ilave edende var , tek sulamalardan bahsedıyorum.

Keçiboynuzu pekmezi : Kankalar keçi boynuzu pekmezinın ıcındekı besınler sız flush attıgınız sırada
bitkinizin besın ıhtıyacını karsılayarak ona yardımcı olur ve tat aroma olarak katkı sağlar

Flawless Finish : Kankalar bunu flushın içine karıştırıp flushla ve flushtan sonraki boş sulamalarda uygulayanda var ,
hayır efendim flush zaten butun ne varsa alıp götürmek için , Flawless koymanın bir anlamı yok diyende var ,
burda tercih size kalmış , Ben hiç kullanmadım fakat kullansaydım flush suyunun , son 3 de 1 lik kısmın ıcınede koyardım sonucta gubre arındırma özelliği var. Litre başına 2 ml olarak kullanılır , asıl özelliği gübre temizliğidir bunun yanında
lezzet ve koku sağlar ve flush ın bıtkı uzerınde bırakacağı hasarı minimuma indirger.

Karanlığa almadan önce flush : Eğer son flush suyunuzdan hemen sonra toprak daha kurumadan karanlıga alırsanız bitkiyi ,
Karanlıktayken kurur topragı derseniz eğer , buda sömeklerın geç kurumasına sebep olur , dışı

Şimdilik aklıma gelenler bunlar aklıma gelmeyen belkı vardır konuya ilaveten devam ederim
@Kanka ustam peki alttan gelen suyun ppm i kaç olmalı

Ü

Üye silindi 27466

Guest
@Kanka ustam peki alttan gelen suyun ppm i kaç olmalı
Kankam özetle gereni söylemiş. Benim de naçizane tavsiyem çeşmeden veriyorsan flush suyunu çeşmeden çıkan ec değerine bak. Flush bitir son 5 litreyi döküp ppm değerine bak. Örnek Çeşme suyun 180ppm alttan çıkan 180-200 arasında bir değer ise flush tamamlanmış olur. Gözünden kaçtıysa eğer flushu saksının tam 3 katı kadar vermelisin. 10litre saksıya 30 litre su saksıx3 olarak.

yardımcı olursan sevinirim kanka ilk growum..
tohumu geçen sene (sponsoru bilmiyordum tabi o zaman) bir firmadan aldım onu dış mekanda yetiştirmek istedim özetle beceremedim ama birkaç tohum aldım ve ektim çıktı ve şimdi resimde göründüğü gibi boyu 70cm e ulaştı. keçi boynuzu ve solucan haricinde gübre kullanmadım ama saydıklarımıda bol bol kullanmış olabilirim elimin ayarı pek yoktur.
sorularıma gelince son bir haftadır bitkinin durumu bu hiç bir ilerleme yok sömek gelişimi ve pistil renkleri hep aynı duruyor sömekleri şişirmem gerekiyorsa nasıl yapabilirim.
şimdi ben bunu ne zaman hasat edicem ne zaman flush yapacam hiç bir fikrim yok bu konuda bana yardımcı olurmusun

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Solucan gübresine yani azota artık ihtiyaç yok. Sürekli keçiboynuzu vermek toprağı katılaştırır Buda çeşitli sorunlara sebep olur. Önce yarı flush ile yıkama yap. 3-5 muz ye kabuğunu küçük parçalar halinde doğra 3-4 gün 5 litre suda beklet (günlük havasını al). 4. Gün sulamanda 1L/ 1 tatlı kaşığı keçiboynuzu 5 litre karışımı da 10 litre suya karıştır. PH / EC kontrolü yap kullan. Çiçekler çok cansız yarasa gübresi şart.
yardımcı olursan sevinirim kanka ilk growum..
tohumu geçen sene (sponsoru bilmiyordum tabi o zaman) bir firmadan aldım onu dış mekanda yetiştirmek istedim özetle beceremedim ama birkaç tohum aldım ve ektim çıktı ve şimdi resimde göründüğü gibi boyu 70cm e ulaştı. keçi boynuzu ve solucan haricinde gübre kullanmadım ama saydıklarımıda bol bol kullanmış olabilirim elimin ayarı pek yoktur.
sorularıma gelince son bir haftadır bitkinin durumu bu hiç bir ilerleme yok sömek gelişimi ve pistil renkleri hep aynı duruyor sömekleri şişirmem gerekiyorsa nasıl yapabilirim.
şimdi ben bunu ne zaman hasat edicem ne zaman flush yapacam hiç bir fikrim yok bu konuda bana yardımcı olurmusun

Solucan gübresine yani azota artık ihtiyaç yok. Sürekli keçiboynuzu vermek toprağı katılaştırır Buda çeşitli sorunlara sebep olur. Önce yarı flush ile yıkama yap. 3-5 muz ye kabuğunu küçük parçalar halinde doğra 3-4 gün 5 litre suda beklet (günlük havasını al). 4. Gün sulamanda 1L/ 1 tatlı kaşığı keçiboynuzu 5 litre karışımı da 10 litre suya karıştır. PH / EC kontrolü yap kullan. Çiçekler çok cansız yarasa güb
ilgin için teşekkürler üstad...
yarı flush tam olarak nedir bilmiyorum ama anladığım saksıyı banyoya alıp bir miktar yıkayacağım. düşündüğüm 20lt su ile yıkamak bunu 1 kez mi yapacağım? yoksa ard arda birkaçgün mü yapacağım? Sonrasında muz kabuklarını 4gün beklettiğim 5 lt suyu 10lt suyla karıştıracam (toplamda 15lt su olacak). 1lt suya 1 tatlı kaşığı keçi boynuzu demişsin yani muz kabuklarının olduğu suya 5 tatlı kaşığı keçi boynuzu da katıp o 15 lt suyla flush yapacağım. doğru mu çok mu karıştırdım :)
aklıma budamak geliyor mesela zayıf dalları koparsam diğer dalların güçlenmesine faydası olur mu?
birde yarasa gübresi bulunduğum yerde bulamıyorum ama https://www.toprakvesu.com/biobizz-bio-indoor-set?search=biobi&page=2
bu seti sipariş verdim gelecek Top-max ve bio bloom kullansam yeterli olur mu?
kankam son olarak hasatı ne zaman yapabilirim buram buram kokusunu alıyorum ama içemiyorum boş beklemek çok zor :)

Ü

Üye silindi 27466

Guest
ilgin için teşekkürler üstad...
yarı flush tam olarak nedir bilmiyorum ama anladığım saksıyı banyoya alıp bir miktar yıkayacağım. düşündüğüm 20lt su ile yıkamak bunu 1 kez mi yapacağım? yoksa ard arda birkaçgün mü yapacağım? Sonrasında muz kabuklarını 4gün beklettiğim 5 lt suyu 10lt suyla karıştıracam (toplamda 15lt su olacak). 1lt suya 1 tatlı kaşığı keçi boynuzu demişsin yani muz kabuklarının olduğu suya 5 tatlı kaşığı keçi boynuzu da katıp o 15 lt suyla flush yapacağım. doğru mu çok mu karıştırdım :)
aklıma budamak geliyor mesela zayıf dalları koparsam diğer dalların güçlenmesine faydası olur mu?
birde yarasa gübresi bulunduğum yerde bulamıyorum ama https://www.toprakvesu.com/biobizz-bio-indoor-set?search=biobi&page=2
bu seti sipariş verdim gelecek Top-max ve bio bloom kullansam yeterli olur mu?
kankam son olarak hasatı ne zaman yapabilirim buram buram kokusunu alıyorum ama içemiyorum boş beklemek çok zor :)
Flush toprağı yıkamak aslında. Formül de
saksı litresi (20) x 3 = 60 litre pH ayarlı su ile flush atılır. Yarı flush da yarısı kadar. Flush a ekleme yapılmaz amaç tuzluluğu gidermek. Muz kabuğunda potasyum Ve fosfor var tabiki ama gübreleri alıyorsan bu karışımı yapmakla uğraşma toprak kuruduktan sonra pH ayarlı suya gübreni ekle ver.
hasat en az 4-5 hafta sonra diyebilirim

Flush toprağı yıkamak aslında. Formül de
saksı litresi (20) x 3 = 60 litre pH ayarlı su ile flush atılır. Yarı flush da yarısı kadar. Flush a ekleme yapılmaz amaç tuzluluğu gidermek. Muz kabuğunda potasyum Ve fosfor var tabiki ama gübreleri alıyorsan bu karışımı yapmakla uğraşma toprak kuruduktan sonra pH ayarlı suya gübreni ekle ver.
hasat en az 4-5 hafta sonra diyebilirim
sağol üstad dumanın bol olsun...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
    ** ***** ** ***** **
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
  • muadip muadip:
  • muadip muadip:
  • muadip muadip:
    *** ***** ***** hahahaha *** **
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha *****
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
    *** * ***** *** ********** ** **
    *** *** ***** *** ********** ** **
    *** *** ***** *** ********** ** **
  • muadip muadip:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ******** *** ***** ***** ***** **** *** ********** ** ******* ****** ***** ***** ******
  • muadip muadip:
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
    ** ******* ***** ** ******** * ***** *** ********** ** ** *** *** ***** *** ********** ** ** *** *** ***** *** ********** ** ** ***** * ***** ******* ****
  • bandaleros bandaleros:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
    **** ****** *** * ***** ******** hahahaha* ********** *** ****** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha ********* ******
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    *** **** ******* hahahaha* ****** hahahaha* *********
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha*******
  • bandaleros bandaleros:
    *** hahahaha hahahahahahahaha
  • muadip muadip:
    ******* **** ****** hahahaha* ******* ******* **** * ****** * ********* ******
    muadip muadip: ******* **** ****** hahahaha* ******* ******* **** * ****** * ********* ******