Flush nedir ? Nasıl atılır ? ( Bilgilendirme )

El_Takashi

Kıdemli Üye
Hocam birde bu 40 lt damacayana MIKRO-GROW-BLOOM elimde çoğu AN gübresi markası var hangilerni kaç ml ekleyım sana zahmet ? gerek var mı ? pistillenmenin 10.günün de

El_Takashi

Kıdemli Üye
Bunu tek seferde vermek mi mantıklı yoksa ? birden hepsini mi ? ve ne kadar gübre ekleyim buna ? pistillenme ilk haftalar @HippieKanka
Sana zahmet kankam , ilgi ve alakan için teşekkür ederim.

Kanka

Administrator
Yönetici
@El_Takashi kankam bizi bitirdin be ne içiyorsan bırak gözünü seviyim bak kocaman yazıyorum kanka
Diyelim ki saksınız 20Litre , ortalama 60 L su vermeniz gerekiyor , bu suyu tek sefer 60 L olarakta döken var

Ben 3 e bölerek 20 L yi ortalama 3-4 gunde bir her kuruduğunda veriyorum , bitkinin gidişatına göre

Beklentinizden hızlı olgunlaştıysa bu kadar uzun vadeye bölme fikri kafanıza yatmazsa tek seferdede bitirilebilir.

60L suyun 40 L sını PH sını ayarlamadan koyup gerı kalan son 20 L yi PH ayarlayıp hemen ardından ilave edende var , tek sulamalardan bahsedıyorum.
konuya yazmışım zaten :D

Bu tatar

Üye
Ph ölçerim ve ph düşürücüm yok, ph ayarlamadan flush atsam ne gibi sıkıntı yaşarım ? Bulunduğum yerin su ph değerleri 7-7.3 civarında

erenreis8338

Yeni üye
Flush ; bitkiyi gübreden arındırarak yıkama işlemidir , özellikle kimyasal gübre kullanan kankalar

eğer flush yapmazsanız içtiği sigara boğazına oturur :)

Flush atarken ppm ölçer kullanarak ilerlerseniz daha sağlıklı sonuç alırsınız ,

bu alet bıtkının altından cıkan suyun ölçümünü yaparak ilerlemenizi sağlar .

BİTKİNİZİN FLUSH' INI ATARKEN PH AYARLAMAYI UNUTMAYIN.

Diyelim ki saksınız 20Litre , ortalama 60 L su vermeniz gerekiyor , bu suyu tek sefer 60 L olarakta döken var

Ben 3 e bölerek 20 L yi ortalama 3-4 gunde bir her kuruduğunda veriyorum , bitkinin gidişatına göre

Beklentinizden hızlı olgunlaştıysa bu kadar uzun vadeye bölme fikri kafanıza yatmazsa tek seferdede bitirilebilir.

60L suyun 40 L sını PH sını ayarlamadan koyup gerı kalan son 20 L yi PH ayarlayıp hemen ardından ilave edende var , tek sulamalardan bahsedıyorum.

Keçiboynuzu pekmezi : Kankalar keçi boynuzu pekmezinın ıcındekı besınler sız flush attıgınız sırada
bitkinizin besın ıhtıyacını karsılayarak ona yardımcı olur ve tat aroma olarak katkı sağlar

Ortalama 5L suya 1 yemek kaşığı karıştırılır.

Flawless Finish : Kankalar bunu flushın içine karıştırıp flushla ve flushtan sonraki boş sulamalarda uygulayanda var ,
hayır efendim flush zaten butun ne varsa alıp götürmek için , Flawless koymanın bir anlamı yok diyende var ,
burda tercih size kalmış , Ben hiç kullanmadım fakat kullansaydım flush suyunun , son 3 de 1 lik kısmın ıcınede koyardım sonucta gubre arındırma özelliği var. Litre başına 2 ml olarak kullanılır , asıl özelliği gübre temizliğidir bunun yanında
lezzet ve koku sağlar ve flush ın bıtkı uzerınde bırakacağı hasarı minimuma indirger.

Karanlığa almadan önce flush : Eğer son flush suyunuzdan hemen sonra toprak daha kurumadan karanlıga alırsanız bitkiyi ,
Karanlıktayken kurur topragı derseniz eğer , buda sömeklerın geç kurumasına sebep olur , dışı
çıtır çıtır olsada içi hafif nemli kalmasına sebep olabilir önermem

Şimdilik aklıma gelenler bunlar aklıma gelmeyen belkı vardır konuya ilaveten devam ederim
usta bu flash yaparken ışıkların açık mı olması gerekiyor tamamen kuruduktan sonra karanlığa çekip ne kadar bekliyoruz flush işlemi sömeklenmeden öncemi yapılır sonra mı ?

Dövmeci.murat

Yeni üye
Flush ; bitkiyi gübreden arındırarak yıkama işlemidir , özellikle kimyasal gübre kullanan kankalar

BİTKİNİZİN FLUSH' INI ATARKEN PH AYARLAMAYI UNUTMAYIN.

Keçiboynuzu pekmezi : Kankalar keçi boynuzu pekmezinın ıcındekı besınler sız flush attıgınız sırada
bitkinizin besın ıhtıyacını karsılayarak ona yardımcı olur ve tat aroma olarak katkı sağlar

Flawless Finish : Kankalar bunu flushın içine karıştırıp flushla ve flushtan sonraki boş sulamalarda uygulayanda var ,
hayır efendim flush zaten butun ne varsa alıp götürmek için , Flawless koymanın bir anlamı yok diyende var ,
burda tercih size kalmış , Ben hiç kullanmadım fakat kullansaydım flush suyunun , son 3 de 1 lik kısmın ıcınede koyardım sonucta gubre arındırma özelliği var. Litre başına 2 ml olarak kullanılır , asıl özelliği gübre temizliğidir bunun yanında
lezzet ve koku sağlar ve flush ın bıtkı uzerınde bırakacağı hasarı minimuma indirger.

Karanlığa almadan önce flush : Eğer son flush suyunuzdan hemen sonra toprak daha kurumadan karanlıga alırsanız bitkiyi ,
Karanlıktayken kurur topragı derseniz eğer , buda sömeklerın geç kurumasına sebep olur , dışı

Şimdilik aklıma gelenler bunlar aklıma gelmeyen belkı vardır konuya ilaveten devam ederim
kanka simdi çözdük olayı. Peki en son karanlıkta suyunu verdik en son aşama hasat etme dimi peki son suyu verdik toprak iyice kuruduktan sonra mi hasat edelim.

Kanka

Administrator
Yönetici
karanlıkta toprak kuruduktan sonra alınmalı ve nemın ortalama 40 45 olduğu ısık almayan ustune vantilatör vurmayan sadece hava gırısı cıkısı olabılen bı ortam olması lazım

BİTKİNİZİN FLUSH' INI ATARKEN PH AYARLAMAYI UNUTM

Kanka keçi boynuzu en sonmu vercez nasıl vercez

pineappleexpress

Kıdemli Üye
@Kanka yukarıda arkadaşın sorduğu soru beni de şüpheye düşürdü ya. benim de sana sormak istediğim bir şey var:

ben haftada 2 kez 2'şer litre su ile falan suluyorum 18lt saksıyı. son2 hafta 4 sulamamı flawless finish, keçi boynuzu, flawless finish ve 60 lt flush ile yapmayı düşünüyorum. doğru bi uygulama mı olur sence ne tavsiye edersin?

bir de bloom dönemde 2 sulama gübre, 1 sulama calmag şeklinde bir döngü kullanıyorum. calmag yerine keçiboynuzlu mu sulasam artık? (çiçeklenmenin 4. haftası bitti, genetik 10 hafta çiçeklenme gösteriyor)

bir de son olarak bu son 2 hafta illa 9-10. haftalar olarak tutmayabilir. trikomların %70'i sütlü olunca hasat mı ediyorum yoksa bu bu 2haftalık evreye mi başlıyorum? hasat ediyosam bu 2 haftalık evreye ne zaman başlayacağıma nasıl karar verebilirim?

çok soru sordum biliyorum ama artık growdaki son soru işaretlerim ve son 5-6 hafta, heyecanımı mazur gör :)

Kanka

Administrator
Yönetici
keçiboynuzunun amacından bahsederek gıreyım kanka gubre olarak kullanılmaz , bıtkıye besınsız kaldığında enerji ve besin sağlaması ve aroma ıcın ek olarak kullanılır , kullanıcam ılla dıyosan flushı tek seferde yap kalan son 3 de 1 e koy kalan 3 de 2 akıp gıdıcek zaten . ben olsam önden flush ı cıkarır önume bakardım eğer %70 rakı görüyorsan. @pineappleexpress @Gacamankurtulaman

Grow Muhabbetleri
Help Users
    F Fısfısss01: ****** **** ** ***** *** *******