Flush nedir ? Nasıl atılır ? ( Bilgilendirme )

ZehirZembelek

Yeni üye
kanka flushu biraz erken yaptım sanırım tekrar gübre versem sorun olur mu olmazsa toprağın kurumasını mı bekleyim yoksa nemli iken mivereyim ne yapmalıyım sence

AdsSs

Üye
20 günlük bir filizim var sadece su veryom ekstra bende keçi boynuzu şeyi verimmi hocam yoksa başka. Bizemi reçete edersiniz saygılar

Agabee39

Yeni üye
Flush ; bitkiyi gübreden arındırarak yıkama işlemidir , özellikle kimyasal gübre kullanan kankalar

eğer flush yapmazsanız içtiği sigara boğazına oturur :)

Flush bıtkı besın kıtlenmesı yaşadığında veya kesmeden 1 hafta 10 gün önce karanlığa alma veya kesme evresinden

önce yapılır ( flush tek seferde yapılacaksa ) , flush ı 3 e bölerseniz kurumasıyla bu süre ortalama 15 gune uzayabılır

Flush atarken ppm ölçer kullanarak ilerlerseniz daha sağlıklı sonuç alırsınız ,

bu alet bıtkının altından cıkan suyun ölçümünü yaparak ilerlemenizi sağlar .

BİTKİNİZİN FLUSH' INI ATARKEN PH AYARLAMAYI UNUTMAYIN. (5.9-6.5)

Diyelim ki saksınız 20Litre , ortalama 60 L su vermeniz gerekiyor , bu suyu tek sefer 60 L olarakta döken var

Ben 3 e bölerek 20 L yi ortalama 3-4 gunde bir her kuruduğunda veriyorum , bitkinin gidişatına göre

Beklentinizden hızlı olgunlaştıysa bu kadar uzun vadeye bölme fikri kafanıza yatmazsa tek seferdede bitirilebilir.

60L suyun 40 L sını PH sını ayarlamadan koyup gerı kalan son 20 L yi PH ayarlayıp hemen ardından ilave edende var , tek sulamalardan bahsedıyorum.

Keçiboynuzu pekmezi : Kankalar keçi boynuzu pekmezinın ıcındekı besınler sız flush attıgınız sırada
bitkinizin besın ıhtıyacını karsılayarak ona yardımcı olur ve tat aroma olarak katkı sağlar

Ortalama 5L suya 1 yemek kaşığı karıştırılır.

Flawless Finish : Kankalar bunu flushın içine karıştırıp flushla ve flushtan sonraki boş sulamalarda uygulayanda var ,
hayır efendim flush zaten butun ne varsa alıp götürmek için , Flawless koymanın bir anlamı yok diyende var ,
burda tercih size kalmış , Ben hiç kullanmadım fakat kullansaydım flush suyunun , son 3 de 1 lik kısmın ıcınede koyardım sonucta gubre arındırma özelliği var. Litre başına 2 ml olarak kullanılır , asıl özelliği gübre temizliğidir bunun yanında
lezzet ve koku sağlar ve flush ın bıtkı uzerınde bırakacağı hasarı minimuma indirger.

Karanlığa almadan önce flush : Eğer son flush suyunuzdan hemen sonra toprak daha kurumadan karanlıga alırsanız bitkiyi ,
Karanlıktayken kurur topragı derseniz eğer , buda sömeklerın geç kurumasına sebep olur , dışı
çıtır çıtır olsada içi hafif nemli kalmasına sebep olabilir önermem

Şimdilik aklıma gelenler bunlar aklıma gelmeyen belkı vardır konuya ilaveten devam ederim
Organik gübre kullanan arkadaşlarda bu işlemi yapmasına gerek varmı

@Kanka konu İçin sağol 12 lt kumaş saksım var an gübre kullandım 24 litreyi boş sulasam flush kullanmasam son 12 litreye canna flush litreyede 2 flawles eklesem pH 6/6,5 arası sulayıp suladıktan sonra toprak 2,3 gün sonra toprak kuruyunca karanlığa alıyorum nem 40/45 vantilatör olmayacak hava girecek o kadar doğru anlamışmıyım sağol:)

Woppy

Ordinaryüs
Knk söyle düşün sana hep ekmek versek gelişirmisin yemekle beraber ekmek versekmi gelişirsin ?

Woppy

Ordinaryüs
Knk finis flush atacagın için soguklugu cok önemli degil bazı growerlar hasata 10-15 gün kala stres yapsın tricom bassın diye dibine buz(kar) dolduran var veya bir baska teori 10-15 gün kala bitkinin ana gövdesine ortalayarak igne batırıp karsıdan cıkarıyor ve öyle bırakıyorlar bunlar kanıtlanmıs teoriler değil tabiki işe yaradıgını yazanlar olmuş ama nasıl test ettilerde yaradgına kanât getirdiler bir bilgim yok.

Knk finis flush atacagın için soguklugu cok önemli degil bazı growerlar hasata 10-15 gün kala stres yapsın tricom bassın diye dibine buz(kar) dolduran var veya bir baska teori 10-15 gün kala bitkinin ana gövdesine ortalayarak igne batırıp karsıdan cıkarıyor ve öyle bırakıyorlar bunlar kanıtlanmıs teoriler değil tabiki işe yaradıgını yazanlar olmuş ama nasıl test ettilerde yaradgına kanât getirdiler bir bilgim yok.
Vayyy be yeni şeyler öğreniyoruz eyvallah knk bilgilerin için :) öğrenmenin yaşı yok derler ya doğruymuş :)

Woppy

Ordinaryüs
Valla knk bende bizim forum yabancı forumlarda gördüm bu teorileri dediğim gibi kanıtlanmış şeyler degil daha dogrusu nasıl test edip kanktlanır onu bilmem ama denene bilir neden sonuç olarak zaten bitkiyi hasat edeceksin mahsül ortada kötü ne olabilir 10-15 gün kala en baba elindekiyle yetinirsin denenebilir yani. Ögrenmenin yaşı yok knk ben hala yeni seyler ögreniyorum arastırmak lazım nerdeyse forumda acılan cogu konuyu okuyorum bende olmaz demeyeceksin olurmu olur yarın oldugunda yumarta kapıya dayandıgında ne yapacam telaşına düşmek yerine aa ben bunu biliyorum şöyle yapayım erken müdahale etme sansın oluyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Sleepless Sleepless:
  • İnksel İnksel:
    ***** *** **** ***** ******** *** ********** ****** ********* ***** ****** **** ***** ********* ** *****
  • İnksel İnksel:
    ****** *********** ******* dready ****** * ****
  • İnksel İnksel:
  • Sleepless Sleepless:
    * ***** ***** ***** ******* ****** ***** ****** ******* ** *********** dready* *** *** *******
  • Sleepless Sleepless:
  • İnksel İnksel:
    +1
  • İnksel İnksel:
    ** ****** **** ******* *** ******** ****** ***** **** dready ***
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • İnksel İnksel:
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
  • İnksel İnksel:
    +1
  • İnksel İnksel:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ***** ***** **** ********* ******** ******* **** ********** ******* ***** **
  • Sleepless Sleepless:
    ** *** **
  • İnksel İnksel:
    ********** **** ***** **
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    **** ****** **** ******** **
  • Sleepless Sleepless:
    ** ******** ***** ***** ** ***** ****** dready ****** ******** ******** **
    ****** ** ***** ******** *** ****** * ** ******** ***** ***** ** ***** ****** dready ****** ******** ******** **
  • Sleepless Sleepless:
    Sleepless Sleepless: *** ******