Forumda Güvenliğiniz İçin Yapmanız Gerekenler

MedikalEsrarci

Yeni üye
Selam kankalar,

Sizin güvenliğiniz için bir kaç noktaya değinmek istiyorum çünkü foruma baktığımda bazı arkadaşlar çok çabuk ifşa olacak gibi görünüyor.

1)Telefondan çektiğiniz fotoğraf/videoların EXIF bilgilerini silmiyorsunuz, akıllı telefon kullandığınız zaman GPS(Konum),Çekildiği cihaz, Çekildiği tarih vs. gibi bilgiler bu fotoğrafların içinde saklanıyor amcalar için 2 dakika bile almayacak şekilde kendinizi ifşa ediyorsunuz, bunu önlemenin en kolay yolu çektiğiniz resmi pcde açtıktan sonra ekran görüntüsü alıp o şekilde upload edin!

2)Bazı arkadaşlar isim soyisim nick doğum yılı nick almışlar aynı zamanda birde kendi resimlerini pp yapmışlar, eğer başkasının adını kullanmıyorlarsa şimdiden geçmiş olsun diyorum çünkü bilgiler forumdan silinse bile google gibi sitelerde cache olarak kalıyor şimdiden yönetimden hesabın silinmesini istesinler.

3)IP adresiniz,VPN'siz giriş veya güvenli olmayan VPN kullanmak,Tüm internet servis sağlayıcılar 6 ay veya 2 yıl geriye dönük şekilde sizin girdiğiniz tüm siteleri kayıt etmekteler ayrıca bu kayıt ettiklerinin içinde belki postladığımız veriler(şuan yazdığınız yazı veya yorumlar) kayıt ediliyor olabilir, forum SSL sertifikası kullandığı için böyle bir kayıt işlemi söz konusu olamaz ancak VPN kullanmadan tohumsuz.com adresine girdiğiniz an ISS(TTnet,Superonline Vs.) sizin tohumsuz.com adresine giriş yaptığınızı kayıt eder ve ileride bu siteye girenleri ifşa edebilirler.O yüzden bu siteye VPN kullanmadan girmek kendi boynunuza yağlı urgan geçirmek demektir.

4)Kendi kullandığınız mail adresini bu siteye kayıt olurken vermeyin, ayrıca yeni bir e-posta adresiyle kayıt olacaksanız bile kayıt olacağınız mail adresinin sitesinde kayıt olma aşamasında ve kontrol aşamasında sürekli VPN kullanın.

Yukarıda yazdıklarıma rağmen hala %1 bile olsa yakalanma şansınız var ancak bu söylediklerime dikkat ederseniz Türkiye Cumhuriyetinde çalışan yıkama/yağlamayla yer bulmuş bir şey bilmeyen amcalara yakalanmazsınız.

Forum yöneticilerinin ne şekilde gizliliğe dikkat ettiğini bilmiyorum ama:

1)Foruma giren adres eğer TR adresiyse VPN ile girmesine zorlayabilirsiniz.
2)Forumdaki giriş-çıkış ip loglarını sürekli silmelisiniz, bildiğim kadarıyla forum IP ban atıyor ve gerçekten çok tehlikeli çünkü ip adresini sonsuza kadar kayıt ediyorsunuz.
3)Foruma kayıt olurken spam engelleme amaçlı bile olsa e-posta onayını kaldırıp, üyelere manuel onay verebilirsiniz.

Söyleyeceklerim bu kadar, eğer yok yere başınıza dert almak istemiyorsanız yukarıda yazdıklarıma dikkat edin.

MedikalEsrarci

Yeni üye
Cvp: Forumda Güvenliğiniz İçin Yapmanız Gerekenler

Yoddle12' Alıntı:
Faydalı bilgiler cok saol. Bu yazıyı okuduktan sonra, yorum atmaya korktum... :) :)

Kanka korkacak bir şey yok söylenenleri yapmazsan bile Türkiyede yakalanma şansın çok az ama risk almaya değmez :D

Maruk

Yeni üye
Istediginiz vpn programini kullanin bilisim istedigi zaman sizi bulur o yüzden cok fazla kasmayin  xD

daddy

Yeni üye
Tails kullanın beyler.  VPN dediğiniz şey gizlilik sağlamaz tünelleme yaparak istediğiniz siteye girmenizi sağlar. Stay safe.

MedikalEsrarci

Yeni üye

Maruk' Alıntı:
Istediginiz vpn programini kullanin bilisim istedigi zaman sizi bulur o yüzden cok fazla kasmayin  xD

Bulamaz.

daddy' Alıntı:
Tails kullanın beyler.  VPN dediğiniz şey gizlilik sağlamaz tünelleme yaparak istediğiniz siteye girmenizi sağlar. Stay safe.

Senin bahsettiğin tünelleme olayı VPN değil proxy :)

Bkc002' Alıntı:
Faydali bilgiler ama yakalamak isteseler yakalarlar kanka çok şey etmemek lazım :)

Beni yakalayamazlar :D

Maruk

Yeni üye
Bulamazlarmi allah allah bir tane vpn ile çözülüyor yani hersey :) bencede bulamazlar seni daha once bilisimden yakalananlar cracker veya hackerler kesin vpn kullanmamışlardır bencede akıllarına gelmemislerdir :) hadi bakalim insallah yakalanmazsin sen vpn kullanmaya devam et :)

Ü

Üye silindi 2874

Guest
arkadaşında dediği gbi sadece önlem diyor..foto atarken dikkat edin dıor...ama bilişim suçları vpn thor şu bu dinlemez arkadaşlar almak isterlerse nokta atışı yapıp alırlar..sistemlerinde nerede oturdugunuz kütügünz nerde kaç kişi ne iş yapıonuz kısacası tüm bilgiler var zatn....siz yinede dikkat edin aramızzda bile olabilirler cok zıplamayın

Maruk

Yeni üye
Arkadas beni yakalayamazlar diyor bu anlattıkları tam guvenlik sağlıyormuş insanlari yanlis bilgilendiriyor bende senun dedigini dile getirmek  istedim @player yoksa o kadar kolay degil bu isler helede devletten kaçmak ;)

MedikalEsrarci

Yeni üye

Maruk' Alıntı:
Arkadas beni yakalayamazlar diyor bu anlattıkları tam guvenlik sağlıyormuş insanlari yanlis bilgilendiriyor bende senun dedigini dile getirmek  istedim @player yoksa o kadar kolay degil bu isler helede devletten kaçmak ;)

Ethical Hacker Sertifikalarım var senin bildiğinin 100 katını biliyorum, tor+vpn kullanıyorum daha fazla detay verebilirdim ancak gerek yok çünkü söylediklerimin ne olacağını anlayabilecek bilgi birikime sahip biri olmadığın yazdıklarından anlaşılıyor, istersen ihbar et beni sonra sonucunu sorgula burda insanlara yardım olsun diye konu açıyoruz böyle gevşek tiplerle karşılaşıyoruz

Maruk

Yeni üye
Demek sertifikalarin var :) ciddi olamazsin :) bana gelmis burada tor+vpn den bahsediyorsun naptin iki tane hack forum sitelerinde yazanlarami inaniyorsun hani bulunmam felan gibilerinden haaa gel gelelim ihbar olayina piyonla isim olmaz azicik daha arastirma yap yerim senin o sertifikalarini :) dunyanin en unlu hackerleri bile bulunuyor bilisimden kacamazsin emin ol ki o yakalanan kisiler senden daha uzman insanlar ama sonuc belli olmuyor kardesim o isler oyle cahilliğin ikitane sertifikam var demekden anlasildi zaten :)

MedikalEsrarci

Yeni üye

Maruk' Alıntı:
Demek sertifikalarin var :) ciddi olamazsin :) bana gelmis burada tor+vpn den bahsediyorsun naptin iki tane hack forum sitelerinde yazanlarami inaniyorsun hani bulunmam felan gibilerinden haaa gel gelelim ihbar olayina piyonla isim olmaz azicik daha arastirma yap yerim senin o sertifikalarini :) dunyanin en unlu hackerleri bile bulunuyor bilisimden kacamazsin emin ol ki o yakalanan kisiler senden daha uzman insanlar ama sonuc belli olmuyor kardesim o isler oyle cahilliğin ikitane sertifikam var demekden anlasildi zaten :)

Öncelikle ethical hacker nedir ne değildir öğren, ondan sonra IP takibi nasıl yapılıyor veya yakalanan adamlar nereden nasıl yakalanıyor onu öğren.

IP adresin gizliyse, kayıt olduğun forum sitelerinde kişisel bilgi vermemişsen, paylaştığın postlar ofsayt değilse yakalanma ihtimalin %0. Bildiğin: %0

Tor ile her yeni bağlantıda ip adresin değişiyor, bi amerikadasın bi fas bi almanya bi cezayir, ben tor'a bile vpn'le bağlanıyorum ve ayrıca bunun yanında daha aldığım önlemler var o yüzden başkalarınn bilgi sahibi olduğu konuda başkalarına bilgi satmaya çalışma.Bilişim yakalarmış nerden yakalayacak ****

Maruk

Yeni üye
Sadece maske ip kullaniyorsun senin servis saglayicin bile bulabilir seni sen rahat ol benim bilisim ile ilgili bilgim senin tahmin edemeyecegin kadar ethical hack de sertifikayi sana verenin ben ****. :) sana bunlari kullanirsan yakalanmazsin dediler yani oylemi :) nereden aldin o sertifikalari hahahahhaa :)) valla merak ettim soyle :)

MedikalEsrarci

Yeni üye

Maruk' Alıntı:
Sadece maske ip kullaniyorsun senin servis saglayicin bile bulabilir seni sen rahat ol benim bilisim ile ilgili bilgim senin tahmin edemeyecegin kadar ethical hack de sertifikayi sana verenin ben ****. :) sana bunlari kullanirsan yakalanmazsin dediler yani oylemi :) nereden aldin o sertifikalari hahahahhaa :)) valla merak ettim soyle :)

Bilader sende okuduğunu anlama ve yorumlama problemleri var galiba biraz ingilizcen varsa tor browser ve encrypted vpn hakkında bir şeyler araştırmanı tavsiye ederim, senin gibi boş adama verecek cevabım yok daha :D

najher

Yeni üye
Konu yararlı tartışamalarınız bir kenara bulsunlar veya bulmasınlar önlem almak her daim gerekir. Mesela bu yazıyı okuyunca bir çok yapılması gereken şeyi yapmadığımı fark ettim. Bu hesabımı sildireceğim yönetimimize. Teşekkürler.

Marangoz

Kıdemli Üye
Tor+VPN kullanan bi kullanıcıyı yakalayacak bilişimcinin taşaklarını omzuma dövme yaptırırım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
    ******** dready ********* ********* ******** ****** *** ****
  • B Bomberx:
  • B Bomberx:
  • M Mûrâyî:
  • M Merciless:
    *** ***** ********* ***** *** ***** ******* *********** ***** ***** ********* **** ****** ****** ** ***** ******* ****** ***
  • M Merciless:
    ***** ****** ***** ****** *** ***** *********** ***** ******* ****** ******* ***** * *** **
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
    ********** *** ***** *** ***** *********** ********** ******* ****** ** ***** ***** ******** **********
  • G GaribanMüptezel:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
    dready* *******
  • B Bomberx:
  • kropotkin kropotkin:
    ******** ********** ******* ** ******** **** ** ******** ***** * ****** * ****** ****** ****** dready
  • Sleepless Sleepless:
  • kropotkin kropotkin:
  • Sleepless Sleepless:
    Sleepless Sleepless: ***** ********** *****