Gübre ile İlgili Konu

husyn

Doktor
Şimdi atkadaşlar, kütlece (w/w)% hesaplamak için, örneğin 1 çay kaşığı her zaman 4 gr gelmekte, dolu dolu 1 çay kaşığı, ve 4gr az bir değer değil bir bitki için, yarım çay kaşığı 2gr Potasyum Okit w/w% 45 varmış yani 2x45/100=0,9gr vermiş olursun bunuda 200ml suda çöz. yani 1 su bardağı suya yarım çay kaşığı ekleğip karıştırırsan 0,9gr Potasyum Oksit - 0,25gr Azot vermiş olursun. ve bu kadarlık dozu bitkiye en fazla 2 defa vermelisin.

Son düzenleme:

jertelka

Üye
Şimdi atkadaşlar, kütlece (w/w)% hesaplamak için, örneğin 1 çay kaşığı her zaman 4 gr gelmekte, dolu dolu 1 çay kaşığı, ve 4gr az bir değer değil bir bitki için, yarım çay kaşığı 2gr Potasyum Okit w/w% 45 varmış yani 2x45/100=0,9gr vermiş olursun bunuda 200ml suda çöz. yani 1 su bardağı suya yarım çay kaşığı ekleğip karıştırırsan 0,9gr Potasyum Oksit - 0,25gr Azot vermiş olursun. ve bu kadarlık dozu bitkiye en fazla 2 defa vermelisin.
Supersin agam bende metre kareye hesapladım ama yapay zekaya hesaplattım dogrusu

husyn

Doktor
yapay zekanın doğru hesaplıyacağını sanmıyorum, çünkü bir takım hesaplamalar var ben bu hesaplamaların sonuçu ile hareket ettiğim için, öğle işte

jertelka

Üye
Aga alakasi yok senin yaptigin hesapla
Senin dedigin olcek de verdim bu gun 2 bitkiye 1 hafta sonra hepsine vericem bir gozlem yapayim konunun basin da demistim ince diye havalar 3 gundur cok guzel cok guzel gelisme gosterdiler maasallah telefon guzel olsa atacam foto bak bir tane vardi fide halleri atayim buraya cok kotu kameram kirik ondan

Mikoo

Kıdemli Üye
dostum bence olmamış, ilk önce kap çok küçük, sağlıklı durmuyorlar. elindeki tohumlar çorbacı ise baştan yap onlarla zaman kaybetme
Sen niye baştan yap diyon usta la. Bunca zaman emek boşa mı gitsin. Çalı bu abicim. Bu çağa anası bellenerek bile gelse istenildikten sonra çağ bile atlar. Hicbisey icin gec degildir hele bu cicekler icin soyledigin sey cok cok gereksiz

husyn

Doktor
arkadaşlar benmi yanlış görüyorum açaba ama benim gördüğüm hastalar, tabi benim yanlışım

husyn

Doktor
Buldum arkadaslar hafta da bir 3 gram 1 litre suyla veriliyormus bir metre kareye ben biraz korkarim gubre vermeye ben iki hafta da veririm 3 gramı

Kanka gubrede % kac kno3 var oda onemli o 3 gram %33 icindir senin elindeki %66 liktir ona dikkat et
kankalar ben burayı kaçırmışım 1m2 3 gram %60 içerik bile olsa az gelir. iyide 1m2 ne alaka nasıl yani öğle nasıl oluyor,

Trefalgar

Kıdemli Üye
Kanka bir metre kare yuzey olan topraga 3 gram. Bu gubreler tarlaya atmak icin uretildigi icin hesabini ona gore yapmislar zamaninda 10 metre kare topraga 30 gram yani.

Trefalgar

Kıdemli Üye
Kanka 30 gramin %50 saflikta bi potasyum nitratsa 15 grami potasyum nitrat diger %50 si potasyum oksit falan oluyor değerleri salladim anla diye yani

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
    ******* *** ********* **** ***** **** ***** **
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    *** ********* ** ****** ******* **** hahahaha ******* **
  • muadip muadip:
    **
  • İstanbul İstanbul: