Gübre kafamı karıştırıyor.

Hyperone

Müptezel
Merhaba dostlar , tüm herşeyimi hallettikten sonra son olarak gübre ve toprak seçimim kaldı. Growkentten elden almayı düşünüyorum fakat forumda bir çok bilgi mevcut , ilk deneyimim olcağından konudan çok uzağım , bitkinin 3 dönemi var anladık , kullanmam gerekenleri de arkadaşlar yazmış fakat growkente girip bakıyorum, binbir çeşit gübre var , kullanım tablolarına bakıyorum 500 tane şey yazıyor kafam allak bullak oldu ,

https://www.growkent.com/class/INNO...arts/General Hydroponics Ana Besin toprak.jpg

Allah aşkına bu tablodan ne anlayacağımı açıklayabilecek var mı ?

3 dönem için de yeterli olabilecek gübreleri seçip atabilecek ve temiz bir kullanım çizelgesi (boş sulama ile beraber) atabilecek varsa çok makbule geçer.

Crimm

Üye
Bütçen varsa an serilerinden birini al kullanım tablosuda kafanı karıştırmasın litreye kaç ml vericegin yazar tabloda sen 5 litre su kullanicaksan ×5 vericeksin tabloda yazanın 3 litre su veriyosan ×3 öyle düşün bu miktarlarıda bitkin iyice gelistikten sonra vericeksin problem yaşamamak için tabloda yazanın yarısı x kaç litre su veriyosan o yavaş yavaş ta 2 3 haftada tablodaki değere ulaş tamamdır

Hyperone

Müptezel
Bütçen varsa an serilerinden birini al kullanım tablosuda kafanı karıştırmasın litreye kaç ml vericegin yazar tabloda sen 5 litre su kullanicaksan ×5 vericeksin tabloda yazanın 3 litre su veriyosan ×3 öyle düşün bu miktarlarıda bitkin iyice gelistikten sonra vericeksin problem yaşamamak için tabloda yazanın yarısı x kaç litre su veriyosan o yavaş yavaş ta 2 3 haftada tablodaki değere ulaş tamamdır
Resimde tek şişe görünüyor, sitelerde başka ürün de yok , ancak kullanım tablosunda 500 tane şey var , kullanımını anladım fakat neyi alacağıma karar veremedim

Crimm

Üye
Resimde tek şişe görünüyor, sitelerde başka ürün de yok , ancak kullanım tablosunda 500 tane şey var , kullanımını anladım fakat neyi alacağıma karar veremedim
Ben an serisi kullanıyorum ornekledirmeyi ordan yapiccam micro grow bloom üçlüsü ana besinlerindir olmazsa olmazlardir liste de yazan diğerleri içinden bütçen yettiği kadarını alırsın hepsinin dönem dönem bı faydası vardır kendimden ornekle gidiyorum ana besin olarak micro grow bloom üçlüsünü kullanıyorum yan besinlerden de sensicalmag ve bigbud bunlarla hasata kadar rahat bı şekilde gidebiliyorum bunlara ek diğer yan besinlerinde olsa 5 10 g neyse hasarı arttırır daha profsynel olmuş olur.an gubrelerde 3 çeşit ana besin var micro grow bloom yada sensigrow sensinloom yada connoisseurgrow connoisseurbloom bu 3 ana besin setinden birini mutlaka alıcaksın ek besinlerden butcene göre davran

Hyperone

Müptezel
Ben an serisi kullanıyorum ornekledirmeyi ordan yapiccam micro grow bloom üçlüsü ana besinlerindir olmazsa olmazlardir liste de yazan diğerleri içinden bütçen yettiği kadarını alırsın hepsinin dönem dönem bı faydası vardır kendimden ornekle gidiyorum ana besin olarak micro grow bloom üçlüsünü kullanıyorum yan besinlerden de sensicalmag ve bigbud bunlarla hasata kadar rahat bı şekilde gidebiliyorum bunlara ek diğer yan besinlerinde olsa 5 10 g neyse hasarı arttırır daha profsynel olmuş olur.an gubrelerde 3 çeşit ana besin var micro grow bloom yada sensigrow sensinloom yada connoisseurgrow connoisseurbloom bu 3 ana besin setinden birini mutlaka alıcaksın ek besinlerden butcene göre davran
Big bud : https://www.growkent.com/Advanced-Nutrients-Big-Bud-250-ml,PR-61.html
Grow : https://www.growkent.com/General-Hydroponics-FloraGro-500-ml,PR-4.html
Bloom : https://www.growkent.com/General-Hydroponics-FloraBloom-500-ml,PR-5.html
Micro : https://www.growkent.com/General-Hydroponics-FloraMicro-Hardwater-500-ml,PR-1884.html
Calmag : https://www.growkent.com/urun/atami-calmag-250-ml

İlk growum için bunlar ile başlasam yeterli olur o zaman sanırsam ? Ek besinler için tabloyu şimdi anladım. ana 3 besin için de ilk 2 hafta gübresiz boş sulama ,2. haftadan itibaren :

Bu listeye devam etsem sorun olur mu ? , ayrıca bu attığım miktarlar 2 bitki için yeterli olur mu hasata kadar?

Ekstra toprak tavsiyeni de isterim ustam , beni çok aydınlattın teşekkür ederim.

Crimm

Üye
Yeterli olur plagron light mix kullanıyorum gayet güzel bı toprak memnunum butcene göre başkada bakabilirsin light mix olmalı gubrelerinede başlarken ilk bı kaç hafta tabloda yazanların yarım dozlariyla başlayıp yavaş yavaş bitkinin durumuna göre artır az gübrenin telafisi olur fazlanin olmaz bitkini öldürür ana gubre kullanımının temelini anladığını düşünüyorum forumda gübre başlıklarını incelersen illa orada alicagin gübreleri kullanan arkadaşlar ve kendilerine göre başarılı oldukları reçeteleri vardır biraz araştırmayla hem daha fazla bilgi sahibi olursun bulamazsanda yine böyle bı konu başlığı aç gübre markanla ilgili kullanan biri yardımcı olur reçete konusunda

Hyperone

Müptezel
Yeterli olur plagron light mix kullanıyorum gayet güzel bı toprak memnunum butcene göre başkada bakabilirsin light mix olmalı gubrelerinede başlarken ilk bı kaç hafta tabloda yazanların yarım dozlariyla başlayıp yavaş yavaş bitkinin durumuna göre artır az gübrenin telafisi olur fazlanin olmaz bitkini öldürür ana gubre kullanımının temelini anladığını düşünüyorum forumda gübre başlıklarını incelersen illa orada alicagin gübreleri kullanan arkadaşlar ve kendilerine göre başarılı oldukları reçeteleri vardır biraz araştırmayla hem daha fazla bilgi sahibi olursun bulamazsanda yine böyle bı konu başlığı aç gübre markanla ilgili kullanan biri yardımcı olur reçete konusunda
Çok teşekkür ettim ilginize , iyi hasatlar dilerim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • VendettaX VendettaX:
    ***** *** ******** ** **
  • VendettaX VendettaX:
  • VendettaX VendettaX:
    *********** **
  • VendettaX VendettaX:
  • Mordecai Mordecai:
    ********** **** ****** ***** **** dready*
  • Emmy Emmy:
    ***** ** ***** ******** dready
  • VendettaX VendettaX:
    ***** ******** ******* ***** ******* ***** **
  • Mordecai Mordecai:
    dready ********* *********** ** dready * dreadydready*****
  • VendettaX VendettaX:
    ******* ***** ***** *********** **** dready** ***** ** ******* ***** dready* ** **** **** ******** **
  • VendettaX VendettaX:
  • Mordecai Mordecai:
    ******* ***** dready *******
  • VendettaX VendettaX:
    ********* ***** ***** ****** **** ****** **** *** ********* ******** ******* ***** ***** ****** ******* ****
  • Sleepless Sleepless:
  • VendettaX VendettaX:
  • VendettaX VendettaX:
    **** *** ***** **** ***** **
  • VendettaX VendettaX:
    *** ********* ******* **
  • Emmy Emmy:
    ****** **** ******* ***** dready ********* *********** ** dready * dreadydready*****
  • VendettaX VendettaX:
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ** ****** *** *********** ********** *** ******* *** **** ******* *******
  • VendettaX VendettaX:
    **** ******** *** *** dready ********* *** **** ***** ******** **
  • Mordecai Mordecai:
    +2
  • VendettaX VendettaX:
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    Mordecai Mordecai: ******* *********** ***** ***** ********* ******