Gübrelerim bozulmuş bi yardım lütfen.

Sonne

Kıdemli Üye
Arkadaşlar selamlar,
Amnesia haze photo periyod bakmaktayım.
Çiçeklenme 2. Haftasındayken kullandığım an serisi gübrelerde oluşan bi bokluk yüzünden çiçek dalında yanıyordu. Şimdi flashladım güzelce toprağı temizledim.
Sorum şu ki,
2. Hafta bitti 3. Haftaya geçiyorum toprağın kurumasını beklemem gerekiyor dimi önce şuan boş toprak olduğu için bitki gelişemeyecek mi?
Gübreleri kullanmayacağımdan npk 20-20-20 gübre kullanmayı düşünüyorum. Sizce bir sorun oluşturur mu?

benim için önemli olan ilk sorum,
Şuan boş toprakta çiçeğin 3. Haftasında suyun kurumasını beklim mi yoksa kurumadan gübreli su verim mi?

Ayhan

Administrator
Konsantre bir gübre bu 20-20-20 her bitki için kullanılabilir ama çok verme. Gerekirse az ver ama çok verme bu gübreden anında yakarsın bitkini. Az verirsen birşey olmaz

Sonne

Kıdemli Üye
Konsantre bir gübre bu 20-20-20 her bitki için kullanılabilir ama çok verme. Gerekirse az ver ama çok verme bu gübreden anında yakarsın bitkini. Az verirsen birşey olmaz
Peki flash attığım suyun toprakta kurumasını beklim mi? Yoksa kurumasını beklemeden vereyim mi?

olimposunkralı

Yeni üye
çiçeklenmenin 2. haftasındaki bitkiye 20 litreye 10 çay kaşığı attım 20-20-20'den, hepsi yandı bitkilerin. 10 litreye 1 çay kaşığı atıyorum şimdilik sorun yok.

kral Arthur

Kıdemli Üye
Arkadaşlar selamlar,
Amnesia haze photo periyod bakmaktayım.
Çiçeklenme 2. Haftasındayken kullandığım an serisi gübrelerde oluşan bi bokluk yüzünden çiçek dalında yanıyordu. Şimdi flashladım güzelce toprağı temizledim.
Sorum şu ki,
2. Hafta bitti 3. Haftaya geçiyorum toprağın kurumasını beklemem gerekiyor dimi önce şuan boş toprak olduğu için bitki gelişemeyecek mi?
Gübreleri kullanmayacağımdan npk 20-20-20 gübre kullanmayı düşünüyorum. Sizce bir sorun oluşturur mu?

benim için önemli olan ilk sorum,
Şuan boş toprakta çiçeğin 3. Haftasında suyun kurumasını beklim mi yoksa kurumadan gübreli su verim mi?
Sakın Sakın 20 .20.20 kullanma kanka sakın

kral Arthur

Kıdemli Üye
Kanka bence benim bitkimde yandı yaa…
Yeni oluşan sömeklerde pistiller yok olmuş yada koyukahverengi olmuşlar. Ve herhangi bir büyüme göstermiyorlar alt yaprakların uçları yarım santim gübre yanığı gibi. :(
Bendede aynı şeyler oldu büyüme durdu yapraklar da yanıklar olmaya başladı hata yapmış olabilirim diyerekten diğer bitkiye çok az verdim oda gitti kurtaramadim. Bitkileri bir grow boşa gitti evime bile sokmam o gübreyi artık :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kralartur01 kralartur01:
    *** **** ******* ******** ***** ***** hahahaha*
  • B burap1:
    ****** hahahaha*** ***** *** ***** ******* ** *** ******* ** ********* ******* ***** ******** ******** ***** ** hahahaha **** **** ******** ***** ** hahahaha*
  • muadip muadip:
    ***** ********** ******** ********* ********* *** ********* *** ********** ** ***** ******** ********** hahahaha* ******** ***** hahahaha*** ** *** **** ** ********* ****** **** ****** *** ****** ******** *** ****** ******** *** *** ******** ****** ******
    +1
  • B burap1:
    hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ****** *** **** ****** ****** ***** ******* ***** **** ******* ******** ***** ***** hahahaha*
  • B burap1:
    hahahahahahahaha
  • kralartur01 kralartur01:
    ********* hahahaha ****** ********** ***** hahahaha ***** ****** *** **** ****** ****** ***** ******* **
    +1
  • B burap1:
    ******* ****** ****** ******** *** hahahaha **** ****** ****** ******* hahahaha* ******* ********* ***** ********* ******** ****
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ******** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***** hahahaha ****** ********** ***** hahahaha *****
  • bandaleros bandaleros:
    ** ********* ******* **
  • bandaleros bandaleros:
    ******** ******* *** **** ***** hahahaha** hahahaha* ****** ********* **** hahahaha***
  • Kanka Kanka:
    *** ****** ***** ********* hahahaha * ******* hahahaha***** *** ***** ****** **
    +1
  • Kanka Kanka:
    ******* ***** hahahaha** ***** ***** hahahahahahahaha *** ******** hahahaha******* ******** ***** hahahaha **
  • NewGardener NewGardener:
  • S sefilzenci:
    hahahaha ********* **** ***** ***** ********* **** ******* ****** ***** **** hahahaha**** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ****** ******* *** **** ***** ****** ***** ********* hahahaha * ******* hahahaha***** *** ***** ****** **
  • Kanka Kanka:
    ******* ***** ***** hahahaha********
  • D deatheulalia:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • bandaleros bandaleros:
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
  • C clackster:
  • C clackster:
    C clackster: ******** ***** ********* ********* *** *******