Güvercin gübre - şerbeti

yokmubiseyinnn

HATAY HAZE
Kankalar merhaba başlıktan da görüldüğü gibi güvercin gübresini ele alacağız bana göre bu mucize gübre yeterince bilinmiyor. Bitkinizi kudurtmak için en ideal gübre güvercin gübresidir verdikten 1 hafta 10 gün sonra şaşırabilirsiniz nldu bu bitkiye diye ayrıca para vermeden bulacagınız ulaşılması kolay gübredir kuşçulara gıdın rica edin hepsi verir bok neticede napacak vermeyip.Güvercin gübresi çok kuvvetlidir o yüzden bizim tercihimiz güvercin gübresini şerbet olarak kullanmaktan yana katı olarak verildiği zaman bitkinizi yakabillir ondan sonra bana sövmeyin.Gelelim şerbet olayına katı haldeki gübreyi iyice kurutuyoruz çünkü güvercinlerin boşaltım sistemi tek oldugu için idrarlı cıvık gübrenin asit azot oranı çok yüksektir buda bitkinin köklerinde yanmalar meydana getirir ayrıca azot oranı cok yüksek oldugu için bitki gübreden iyi yararlanamaz.
Ben kendi konumda paylaşmıştım fakat konu başlığı altında kalması herkesin ulaşması için daha kolay kendi uygulama şeklim aşağıda ki gibi 

Kanka 5 litrelik bidonun içine göz kararı ceyregı kadar guvercin gübresini bas içine 4 / 3 kadar su koy bu link te var  https://imgur.com/N9M3VkU  daha sonra kapagı açık bırak git gel karıştır 4 - 5 gün suyun rengine bak anlarsın birde leş gibi kokar süzgeçten geçir gübrenin yogunluguna göre 0.75 çok yogunsa 0.50 lt uygula , bitkin az kendıne geldikten  sonra uygulayabılrsın takriben 20 - 25 gün sonra tekrar verilebilir bitkinin verdiği tepkilere göre ayarlanır.

Bu fotolarda yukarıda gösterdiğim ağacın şerbetten sonra ki halleri 

Şerbeti verdikten 1 hafta sonra

https://imgur.com/7emdWH3
https://imgur.com/Reo8iTW

Bu fotografta ilk şerbeti verdikten 25. gün sonraki hali 

https://imgur.com/8pPmHpM 

Bu fotografta 2.şerbeti verdikten sonraki hali 

https://imgur.com/S5jlGQm

***dipnot : Gübreyi şerbet yaparken gölgede bekletıyoruz  gübreyi vereceğiniz zaman havanın durumu çok önemli çatır güneş bunaltıcı hava varsa vermeyın yakarsınız pas geçin , Güvercin gübresini katı olarak vermekten kaçının bitkinizi yakabilir şerbet olarak vermek en sağlıklısı bitkinizi kudurtacaktır.

Sağlıcakla kalın kankalar umarım işinize yarar seviliyorsunuz.

Black Curse

Yeni üye
Cvp: Güvercin gübre - şerbeti

Ortalama kullanım süresi nedir yaptığımız şerbet bozulur mu zaman geçtikçe

yokmubiseyinnn

HATAY HAZE

Evet gölgede bekleyecek kanka

Gubreyi çok bekletmeyi tavsiye etmiyorum 4 - 5 gün yeterli işinizi görecektir önemli olan hava şartları yani siz bugün çok sıcak bunaldim dediginiz gunler vermeyin.

Black Curse

Yeni üye

yokmubiseyinnn' Alıntı:
Evet gölgede bekleyecek kanka

Gubreyi çok bekletmeyi tavsiye etmiyorum 4 - 5 gün yeterli işinizi görecektir önemli olan hava şartları yani siz bugün çok sıcak bunaldim dediginiz gunler vermeyin.

Teşekkürler bilgi için kanka

yokmubiseyinnn

HATAY HAZE
Kankalar işte size aman sıcak (bunaltıcı) havalarda uzak durun deme sebebim ben bile düştüm bu hataya yaktık bitkiyi zehir gibi cigaraydı bunun **** ıctım tipik bir sativaydı içince hızlandırıyordu captagon , şker hikayeydi bu sigaranın yanında.Tabi genetic dayanıklıgıda bır etken yanı ındıca baskın genetıcler sorunlarla daha kolay başa çıkabılıyor. 
https://imgur.com/0W7SZuf

yokmubiseyinnn

HATAY HAZE

ordinaryus' Alıntı:
25 gün aralıklarla en fazla kaç kere verebiliyoruz

Kanka veg dönemi bağlı uzun tutarsan 3 kerede verebılırsın zira güvercin gübresi büyüme döneminde iş görür çiçeklenme zamanı gübresi değildir. Yani veg döneminde 25 gun aralıkla verebılırsın çiçeklenmeye kadar

ordinaryus

Yeni üye

Çiçeklenme döneminde kullansan bi faydasını goremezmiyim çiçeklenme doneminde doğal gübre olarak ne kullana bilirim.

ozangondik

Yeni üye
Hayatımda koklagım en leş kokuya sahip. 2 gün sonra vericem aynı zamanda sensi grow ab ve b52 veriyorum bunlarla birlikte verirkenn nasıl vermemi önerirsin 1 kerelik sensileri mi vermiyim yoksa içine mi karıstırıyım. Gecen sefer içine ph down sensi ab karıstırdım serbetten dumanlar cıkıyodu ::D yine de verdim bi şey olmadı bitkilere

yokmubiseyinnn

HATAY HAZE

ozangondik' Alıntı:
Hayatımda koklagım en leş kokuya sahip. 2 gün sonra vericem aynı zamanda bitcoin grow ab ve b52 veriyorum bunlarla birlikte verirkenn nasıl vermemi önerirsin 1 kerelik sensileri mi vermiyim yoksa içine mi karıstırıyım. Gecen sefer içine ph down bitcoin ab karıstırdım serbetten dumanlar cıkıyodu ::D yine de verdim bi şey olmadı bitkilere

Kanka ben sade şerbet verıyorum hıc farklı bişey denemedım ki şerbetin kendisi bir atom bombası.. He sen dersen kanka ben bu pastanın üzerini süsleyim dene kanka sonuçlarıda paylaş amacımız araştırarak en iyisini bulmak.. Şerbeti vermeden önce sonra yap kanka iyice fotolardan farkına bak güzel oluyor 1 hafta 10 gün arayla.. Bol şans kanka

ozangondik

Yeni üye
Ayın 1inde şerbeti verdiğim gün
https://imgur.com/a/gUSYEEe

Ayın 6sındaki durumları 
https://imgur.com/a/t7xXUed

Bu kadar büyüyecceklerinni ben düşünmemiştim :D

Şu anda da balastım bozuldu 5 gündür dandik mor ışık veriyorum balastım gelene kadar. Dandik ışık yüzünden hiç bi gelişme gözlemlemiyorum.
https://imgur.com/a/9uPnq1j

yokmubiseyinnn

HATAY HAZE
5 günde maşallah kanka nasıl kelleri kaldırmışlar öyle degıl mı ::D ellerine saglık gübrenin forumda tutalması çok hoşuma gıttı böyle sonuçları gorunce mutlu oluyorum hayat paylaştıkça güzel.

ads19401

Yeni üye
çiçeklenme yani  sömeklenme döneminde yarasa gübresimi öneriyorsun hocam birde yarasa gübresini nasıl hazırlıyorsun onuda anlatma imkanımız varmı başka önerisi olanda yazabilir teşekkürler şimdiden

Ufuk33

Yeni üye

Ustalar kullanmisiniz ikinizde bende bitkiyi yakmamak icin yardim almam lazim diyr dusunuyom resimlerinizi gorunce
Benim bitkilerim suan 19.gununde besin olarak sadece hesi hydro kullaniyorum bunun ynainda şerbet nasil vermem lazim ve ikisini kullanirsam yanarmi ???

yokmubiseyinnn

HATAY HAZE

ads19401' Alıntı:
çiçeklenme yani  sömeklenme döneminde yarasa gübresimi öneriyorsun hocam birde yarasa gübresini nasıl hazırlıyorsun onuda anlatma imkanımız varmı başka önerisi olanda yazabilir teşekkürler şimdiden

Litreye 2 ml  kullanabılırsın çiçeklenme dönemı boyunca 3 defa verebılırsın  , yınede bıtkının verdıgı tepkılere göre ayar çekilebilir. 

Ufuk33' Alıntı:
Ustalar kullanmisiniz ikinizde bende bitkiyi yakmamak icin yardim almam lazim diyr dusunuyom resimlerinizi gorunce
Benim bitkilerim suan 19.gununde besin olarak sadece hesi hydro kullaniyorum bunun ynainda şerbet nasil vermem lazim ve ikisini kullanirsam yanarmi ???

ozan kankamız da farklı gubrelerle beraber verdı ona göre ayarlayıp verebılırsın kanka zaten herşeyi detaylı olarak yazmışız.

Haymen' Alıntı:
Koyun gübresi ve inek gübreleri bu bitkiler için kullanıma uygun mu ?

kuru olarak topraga karıştırıp verebılırsın fakat tohumları dırek ıcınde patlatmadıysan erken vermemelısın bıtkın azcık kendıne gelsın öyle ver

Ufuk33

Yeni üye

ozangondik' Alıntı:
Hayatımda koklagım en leş kokuya sahip. 2 gün sonra vericem aynı zamanda bitcoin grow ab ve b52 veriyorum bunlarla birlikte verirkenn nasıl vermemi önerirsin 1 kerelik sensileri mi vermiyim yoksa içine mi karıstırıyım. Gecen sefer içine ph down bitcoin ab karıstırdım serbetten dumanlar cıkıyodu 

Ozann şerbeti öbur besinlerle nasil veriyosun 5 ltre suya nekadar şerbet koyucaz şerbeti verdigim hafta hesi vermicem sanirim sence?

Cugara

Yeni üye
Kanka eline sağlık güzel bilgi bende denedim sunucları paylaşıcam burda şuan çok güzel bir şekilde geliyoror foto larını paylaşırım 
Esrarın bol kafan dumanlı olsu  .

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Turco:
    ****** ******* ** ********* *** ******* ** ******* ***** ********** **** ** ******* hahahaha **********
  • T Turco:
  • T Turco:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha****** ********** **** ********* ******* *** *** **** ****** hahahaha* ******* hahahaha********* * ******* hahahaha** ******* ***** ***** hahahaha *** ******
  • T Turco:
  • T Turco:
    ****** ******* hahahaha*****
  • bandaleros bandaleros:
    **** ********** ***** ***** hahahaha** *** ****** **** ***** ********* ******* **** ******** ****** hahahaha
    +1
  • T Turco:
    *** **** ******** ******** ***** ******* hahahaha****
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha hahahaha* ******** * ****** **** ******* hahahaha****** *** ****** ******* *********
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** ****** ** **** ********* **** *** ******* ****** ********* ********* **** ******** ******** ***** ******* hahahaha****
  • T Turco:
    ******* ****** hahahaha** **** *** **** hahahaha** ****
    +1
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    ****** ****** hahahaha* **** ** hahahaha ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ****** **** hahahaha ****** ********** ********* ****** ****** ***** hahahaha**** *******
  • T Turco:
    ******** ***** ** ** * *** **
  • T Turco:
    hahahaha*** *****
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
    **** hahahaha* **** ***** **** ********** ********** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • NewGardener NewGardener:
    ********* hahahaha ******* ****** *****
    ***** ** hahahaha** ****** **
    hahahaha* ***
  • T Turco:
    ****** hahahaha* hahahaha* **** ***** **** ********** ********** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • T Turco:
  • Bomberx Bomberx:
    Bomberx Bomberx: ******** ******