Güvercin gübre - şerbeti

Relaxaddiectt

Kıdemli Üye
knk eminmisin yakmiyim bitkiyi 050 075 falan diyordu konunun sahibi
e ozaman 500 ml yazsaya :/
500 ml yazmamış kanka 0.50 lt demiş. Yoğun değilsede 0.75 verin diye uyandırmış.. Nemli toprağa direk şerbetide dökebilirsin suyla seyrelterek de. Ben 2 lt ye 500ml karıştırdım ve 2 bitkime verdim sanada tavsiye ederim. Gözlemleyerek gidersin baya yarıyor bitkiye.

kalapar

Yeni üye
500 ml yazmamış kanka 0.50 lt demiş. Yoğun değilsede 0.75 verin diye uyandırmış.. Nemli toprağa direk şerbetide dökebilirsin suyla seyrelterek de. Ben 2 lt ye 500ml karıştırdım ve 2 bitkime verdim sanada tavsiye ederim. Gözlemleyerek gidersin baya yarıyor bitkiye.
knk çok saolasın aydınlattığın için beni bugün 1 litra 05 ml verdim kuruyunca dediğini yapıcam gözlemleyip fotoğraf atarım

kalapar

Yeni üye
Cvp: Güvercin gübre - şerbeti

Litreye 2 ml kullanabılırsın çiçeklenme dönemı boyunca 3 defa verebılırsın , yınede bıtkının verdıgı tepkılere göre ayar çekilebilir.

ozan kankamız da farklı gubrelerle beraber verdı ona göre ayarlayıp verebılırsın kanka zaten herşeyi detaylı olarak yazmışız.

kuru olarak topraga karıştırıp verebılırsın fakat tohumları dırek ıcınde patlatmadıysan erken vermemelısın bıtkın azcık kendıne gelsın öyle ver
knk litraye 2 ml demişssin 200 ml olcak sanırım o kafam karıştı burda çok

kalapar

Yeni üye

Sende sağol kanka paylaş bakalım.

Toprağı 3 gunde bir suladığını varsayarsak, suladıktan 1.5 gun sonra hafıf nemliyken toprak sade şerbetı vereceksın , günleri böyle kafanda ayarlayabılırsın.Yani kupkuru toprağa caarrr dıye dökme.
knkaaa adamın sorduğu 075 050 mililitremi yoksa 750 mililitremi 500 mililitremi asıl soru bu yani arada dağlar fark var ve bazı reisler 500 ml 2 litre su karışımı diyor

kalapar

Yeni üye

Kanka azcık göz kararı işte atmışım fotografını ılla şu kadar gram bu kadar gram degıl önemlı olan gubrenın yogunlugu , he şunu yapabilirsin 0,50 ml şerbet üzerine bir o kadar su ekleyıp 1 lt olarak ta verebılırsın , sade de verebılırsın önemli olan çok sıcak havalarda dıkkat etmek gerekıyor topragın da çok kuru olmaması gerekiyor.
Bol şans.
knk allahını seviyim 3 gündür mevzuyu anlamaya çalışıyorum bak burda dank etti şunu 0.50 ml değilde 500 ml yazsana be knkam 2 seferdir tırnak ucu kadar koyuyorum 1 litreye boşa suladım :(

Bar

Kıdemli Üye
Kanka selam. Benim bitkiler on çiçekte güvercin vermeyi düşünüyorum sence olur mu

Marley

Yeni üye
Kankalar merhaba başlıktan da görüldüğü gibi güvercin gübresini ele alacağız bana göre bu mucize gübre yeterince bilinmiyor. Bitkinizi kudurtmak için en ideal gübre güvercin gübresidir verdikten 1 hafta 10 gün sonra şaşırabilirsiniz nldu bu bitkiye diye ayrıca para vermeden bulacagınız ulaşılması kolay gübredir kuşçulara gıdın rica edin hepsi verir bok neticede napacak vermeyip.Güvercin gübresi çok kuvvetlidir o yüzden bizim tercihimiz güvercin gübresini şerbet olarak kullanmaktan yana katı olarak verildiği zaman bitkinizi yakabillir ondan sonra bana sövmeyin.Gelelim şerbet olayına katı haldeki gübreyi iyice kurutuyoruz çünkü güvercinlerin boşaltım sistemi tek oldugu için idrarlı cıvık gübrenin asit azot oranı çok yüksektir buda bitkinin köklerinde yanmalar meydana getirir ayrıca azot oranı cok yüksek oldugu için bitki gübreden iyi yararlanamaz.
Ben kendi konumda paylaşmıştım fakat konu başlığı altında kalması herkesin ulaşması için daha kolay kendi uygulama şeklim aşağıda ki gibi

Kanka 5 litrelik bidonun içine göz kararı ceyregı kadar guvercin gübresini bas içine 4 / 3 kadar su koy bu link te var https://imgur.com/N9M3VkU daha sonra kapagı açık bırak git gel karıştır 4 - 5 gün suyun rengine bak anlarsın birde leş gibi kokar süzgeçten geçir gübrenin yogunluguna göre 0.75 çok yogunsa 0.50 lt uygula , bitkin az kendıne geldikten sonra uygulayabılrsın takriben 20 - 25 gün sonra tekrar verilebilir bitkinin verdiği tepkilere göre ayarlanır.

Bu fotolarda yukarıda gösterdiğim ağacın şerbetten sonra ki halleri

Şerbeti verdikten 1 hafta sonra

Bu fotografta ilk şerbeti verdikten 25. gün sonraki hali

Bu fotografta 2.şerbeti verdikten sonraki hali

***dipnot : Gübreyi şerbet yaparken gölgede bekletıyoruz gübreyi vereceğiniz zaman havanın durumu çok önemli çatır güneş bunaltıcı hava varsa vermeyın yakarsınız pas geçin , Güvercin gübresini katı olarak vermekten kaçının bitkinizi yakabilir şerbet olarak vermek en sağlıklısı bitkinizi kudurtacaktır.

Sağlıcakla kalın kankalar umarım işinize yarar seviliyorsunuz.
çok doğru kardeşim güvercin gübresi üstüne gübre tanımam fakat suda mutlaka bekletilmesi asiti cıkarılması lazım yoksa kesinlikle yakar bitkileri

Kankalar merhaba başlıktan da görüldüğü gibi güvercin gübresini ele alacağız bana göre bu mucize gübre yeterince bilinmiyor. Bitkinizi kudurtmak için en ideal gübre güvercin gübresidir verdikten 1 hafta 10 gün sonra şaşırabilirsiniz nldu bu bitkiye diye ayrıca para vermeden bulacagınız ulaşılması kolay gübredir kuşçulara gıdın rica edin hepsi verir bok neticede napacak vermeyip.Güvercin gübresi çok kuvvetlidir o yüzden bizim tercihimiz güvercin gübresini şerbet olarak kullanmaktan yana katı olarak verildiği zaman bitkinizi yakabillir ondan sonra bana sövmeyin.Gelelim şerbet olayına katı haldeki gübreyi iyice kurutuyoruz çünkü güvercinlerin boşaltım sistemi tek oldugu için idrarlı cıvık gübrenin asit azot oranı çok yüksektir buda bitkinin köklerinde yanmalar meydana getirir ayrıca azot oranı cok yüksek oldugu için bitki gübreden iyi yararlanamaz.
Ben kendi konumda paylaşmıştım fakat konu başlığı altında kalması herkesin ulaşması için daha kolay kendi uygulama şeklim aşağıda ki gibi
Kanka 5 litrelik bidonun içine göz kararı ceyregı kadar guvercin gübresini bas içine 4 / 3 kadar su koy bu link te var https://imgur.com/N9M3VkU daha sonra kapagı açık bırak git gel karıştır 4 - 5 gün suyun rengine bak anlarsın birde leş gibi kokar süzgeçten geçir gübrenin yogunluguna göre 0.75 çok yogunsa 0.50 lt uygula , bitkin az kendıne geldikten sonra uygulayabılrsın takriben 20 - 25 gün sonra tekrar verilebilir bitkinin verdiği tepkilere göre ayarlanır.

***dipnot : Gübreyi şerbet yaparken gölgede bekletıyoruz gübreyi vereceğiniz zaman havanın durumu çok önemli çatır güneş bunaltıcı hava varsa vermeyın yakarsınız pas geçin , Güvercin gübresini katı olarak vermekten kaçının bitkinizi yakabilir şerbet olarak vermek en sağlıklısı bitkinizi kudurtacaktır.

alperen0121

Yeni üye

Dostum benim gübre biraz yoğun oldu kaç litreye ne kadar katayım

Sonne

Kıdemli Üye
Dostum benim gübre biraz yoğun oldu kaç litreye ne kadar katayım
Kardeş nasılsın yoğun oldu çok mu karıştırdın acaba? Hocam 1 gün bekle çöksün sonra bokları almayacak şekilde suyun üstünden yarım litre al hatta gerekirse kovaya dökerken süz. Yarım litreye gübresi suya 10 litre düz su ekle tamamdir

birilerivar

Yeni üye
Selamlar. Guvercin gübresini bitkinin hangi evresinde verebilirim ? Bitkim henüz 2 haftalık. 2 haftalık bitkiye organik gübre ne önerirsiniz ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** hahahaha
  • muadip muadip: