Güvercin gübre - şerbeti

booost

Yeni üye
kankalar selam güncel olarak sonuç alanlar var mı bende autoda veg sadece güvercin bloom sadece koyun şeklinde yapmayı düşünüyorum. araya yumurta kabuğu , toprağına solucan gübresi vs. gibi organik eklemeler yapıcam. fikirlerinizi bekliyorum

CahilKush

Doktor
Kankalar merhaba başlıktan da görüldüğü gibi güvercin gübresini ele alacağız bana göre bu mucize gübre yeterince bilinmiyor. Bitkinizi kudurtmak için en ideal gübre güvercin gübresidir verdikten 1 hafta 10 gün sonra şaşırabilirsiniz nldu bu bitkiye diye ayrıca para vermeden bulacagınız ulaşılması kolay gübredir kuşçulara gıdın rica edin hepsi verir bok neticede napacak vermeyip.Güvercin gübresi çok kuvvetlidir o yüzden bizim tercihimiz güvercin gübresini şerbet olarak kullanmaktan yana katı olarak verildiği zaman bitkinizi yakabillir ondan sonra bana sövmeyin.Gelelim şerbet olayına katı haldeki gübreyi iyice kurutuyoruz çünkü güvercinlerin boşaltım sistemi tek oldugu için idrarlı cıvık gübrenin asit azot oranı çok yüksektir buda bitkinin köklerinde yanmalar meydana getirir ayrıca azot oranı cok yüksek oldugu için bitki gübreden iyi yararlanamaz.
Ben kendi konumda paylaşmıştım fakat konu başlığı altında kalması herkesin ulaşması için daha kolay kendi uygulama şeklim aşağıda ki gibi

Kanka 5 litrelik bidonun içine göz kararı ceyregı kadar guvercin gübresini bas içine 4 / 3 kadar su koy bu link te var https://imgur.com/N9M3VkU daha sonra kapagı açık bırak git gel karıştır 4 - 5 gün suyun rengine bak anlarsın birde leş gibi kokar süzgeçten geçir gübrenin yogunluguna göre 0.75 çok yogunsa 0.50 lt uygula , bitkin az kendıne geldikten sonra uygulayabılrsın takriben 20 - 25 gün sonra tekrar verilebilir bitkinin verdiği tepkilere göre ayarlanır.

Bu fotolarda yukarıda gösterdiğim ağacın şerbetten sonra ki halleri

Şerbeti verdikten 1 hafta sonra

Bu fotografta ilk şerbeti verdikten 25. gün sonraki hali

Bu fotografta 2.şerbeti verdikten sonraki hali

***dipnot : Gübreyi şerbet yaparken gölgede bekletıyoruz gübreyi vereceğiniz zaman havanın durumu çok önemli çatır güneş bunaltıcı hava varsa vermeyın yakarsınız pas geçin , Güvercin gübresini katı olarak vermekten kaçının bitkinizi yakabilir şerbet olarak vermek en sağlıklısı bitkinizi kudurtacaktır.

Sağlıcakla kalın kankalar umarım işinize yarar seviliyorsunuz.
https://www.tohumsuz.com/threads/sa...gübresi-vb-Şeylerle-hasat-alan-oldu-mu.14706/ hocam yardımın gerek.

Kankalar merhaba başlıktan da görüldüğü gibi güvercin gübresini ele alacağız bana göre bu mucize gübre yeterince bilinmiyor. Bitkinizi kudurtmak için en ideal gübre güvercin gübresidir verdikten 1 hafta 10 gün sonra şaşırabilirsiniz nldu bu bitkiye diye ayrıca para vermeden bulacagınız ulaşılması kolay gübredir kuşçulara gıdın rica edin hepsi verir bok neticede napacak vermeyip.Güvercin gübresi çok kuvvetlidir o yüzden bizim tercihimiz güvercin gübresini şerbet olarak kullanmaktan yana katı olarak verildiği zaman bitkinizi yakabillir ondan sonra bana sövmeyin.Gelelim şerbet olayına katı haldeki gübreyi iyice kurutuyoruz çünkü güvercinlerin boşaltım sistemi tek oldugu için idrarlı cıvık gübrenin asit azot oranı çok yüksektir buda bitkinin köklerinde yanmalar meydana getirir ayrıca azot oranı cok yüksek oldugu için bitki gübreden iyi yararlanamaz.
Ben kendi konumda paylaşmıştım fakat konu başlığı altında kalması herkesin ulaşması için daha kolay kendi uygulama şeklim aşağıda ki gibi

Kanka 5 litrelik bidonun içine göz kararı ceyregı kadar guvercin gübresini bas içine 4 / 3 kadar su koy bu link te var https://imgur.com/N9M3VkU daha sonra kapagı açık bırak git gel karıştır 4 - 5 gün suyun rengine bak anlarsın birde leş gibi kokar süzgeçten geçir gübrenin yogunluguna göre 0.75 çok yogunsa 0.50 lt uygula , bitkin az kendıne geldikten sonra uygulayabılrsın takriben 20 - 25 gün sonra tekrar verilebilir bitkinin verdiği tepkilere göre ayarlanır.

***dipnot : Gübreyi şerbet yaparken gölgede bekletıyoruz gübreyi vereceğiniz zaman havanın durumu çok önemli çatır güneş bunaltıcı hava varsa vermeyın yakarsınız pas geçin , Güvercin gübresini katı olarak vermekten kaçının bitkinizi yakabilir şerbet olarak vermek en sağlıklısı bitkinizi kudurtacaktır.

Hocam bol hasatlar iyi günler gübreyi hangi miktarda ve nasıl verdin su ile birlikte mi yoksa sadece şerbeti mi döktün ?
Ayrıca benim bitkiler 2 haftalık sence hangi zamanda vermem daha doğru olur aydınlatırsan çok sevinirim

growerLand

Yeni üye
Allmix toprağım var ilk 3 hafta topraktiki gunbre yeterli oldugu için gubre vermeye gerek kalmıyor bildiğim kadari ile. Sonrasinda 15-20 gün ara ile 0.5 guvercin 0.5 normal su ile karıştırıp bitkinin durumuna gore çiceklenmeye girmeden 3 defa falan verebiliyoruz. Doğru anlamışmıyım?

Üstad lar güvercin şerbeti azot gübresidir. Azot yönünden çok zengindir. O nedenle gelişim döneminde verilir.

10 lt lik petin içine 3-4 parmak yüksekliğinde güvercin gübresi koyulacak üstü suyla tamamlanıp ağzı açık 10 gün bekleyecek. Her gün bir miktar karıştırmak ya da çalkalamak lazım.

Daha sonra vereceğiniz suya örnek olarak 1,5 lt su verecekseniz 100-150 ml güvercin şerbeti üzerine su ekleyerek veriniz.

Gelişim döneminde 2 defa vermek yeterlidir.

Evlat_dayisi

Yeni üye

Kardesim, muhabbet kusu boku olur mu?

Golgegrow2

Yeni üye
Guvercin gubre şerbetini verdikten sonra diğer sulamalarda normalde kullandığımız gübreler kullanmaya devam edebiliyormuyuz bide kanka demişsin ya veg döneminde ise yarar diye çiçek döneminde hangi doğal gubreyi önerirsin

Ee kekomanki

Yeni üye
Kanka ben öğrenci işi 9 10 tane tohum attım suya patlamaların bekliyor sadece doğal gübreler ile büyütücem indoor olarak hangi gübreleri önerirsin ilk olucak bu deneme amaçlı

kalapar

Yeni üye
kanka eline sağlık güzel konu yalnız şeyi anlayamadım işlemleri tamamladım gübre hazır 0.50 0.75 derken yani 5 litre suyun için 0.50 ml litre gübredenmi koyucam yoksa bitkiye su verip 0.50 ml bundan mı dökücem

Ü

Üye silindi 28636

Guest
Kanka tarla mı sulayacaksın o miktar ne :D kaç kök var

Ü

Üye silindi 28636

Guest
Veg boyunca Sadece güvercin mi vereceksin kızlara? Yoksa Solucan falan ekledin mi kankam ?

YAGA

Kıdemli Üye
Veg boyunca Sadece güvercin mi vereceksin kızlara? Yoksa Solucan falan ekledin mi kankam ?
Kanka outdoor yapıyorum, bahçe toprağı, torf ve %20 kadar solucan gübreli toprağa ektim. Ektiğim yere 2 ay öncede balık kuş ölüsü ve defne yaprakları gömdüm. Bunlarla birlikte veg dönemi boyunca sadece güvercin gübresi bitkimi çok rahat idare eder diye düşünüyorum

kalapar

Yeni üye
knk auto bitkiye yaptım yarın hazır olucak 1 litreye 5 ml şeklinde karıştırıp dökücem
sonuçları paylaşırım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İnksel İnksel:
  • Sleepless Sleepless:
    * ***** ***** ***** ******* ****** ***** ****** ******* ** *********** dready* *** *** *******
  • Sleepless Sleepless:
  • İnksel İnksel:
    +1
  • İnksel İnksel:
    ** ****** **** ******* *** ******** ****** ***** **** dready ***
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • İnksel İnksel:
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
  • İnksel İnksel:
    +1
  • İnksel İnksel:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ***** ***** **** ********* ******** ******* **** ********** ******* ***** **
  • Sleepless Sleepless:
    ** *** **
  • İnksel İnksel:
    ********** **** ***** **
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    **** ****** **** ******** **
  • Sleepless Sleepless:
    ** ******** ***** ***** ** ***** ****** dready ****** ******** ******** **
    ****** ** ***** ******** *** ****** * ** ******** ***** ***** ** ***** ****** dready ****** ******** ******** **
  • Sleepless Sleepless:
    +1
    3grcigara1dal 3grcigara1dal: **