Geç patlayan tohum

Trouble39

Yeni üye
Selamlar arkadaşlar öncelikle ben yeni üyeyim ve ilk defa yetiştiricem ışıklandırma sistemi yok tabi herneyse 2 adet tohum aldım suya attım 24 saat sonra dokundum dibe çöktü bende çıkardım nemli peçete ile saklama kabında 4 gün bekledim ama tohumlar patlamadı ümidi kestim ucuzluktan hazır toprak almıştım yogurt kovasına koymustum kalemle hafif iki cm deldim ve patlamayan tohumları içine koydum sonra su döktüm ve bir hafta 10 gün geçti nerdeyse bi bakayım dedim birisi patlamış hayretler içerisindeyim nasıl olur böyle bişey geç patlayan tohum iyi midir sizce nasıl olur ?

Tuzsuz Bekir

Kıdemli Üye
valla kanka benimde sponsor var 7 tohum. Direk toprağa ektim. 2 tanesi 5. günde kafa çıkardı. Diğerleri stabil duruyor ve beni tribe sokuyor. 10 güne kadar yolu var diyolar bakalım

Trouble39

Yeni üye
İnşallah çıkar dostum ben ümidi kesmiştim hadi dedim toprağa ekeyim ama dün akşam bi baktım kafa patlatmış şaşırdım inşallah sağ salim büyütürüm evde tesisat yok belli bi boya geldi mi güzel bi yer bulcaz ona bakalım ☺️

Tr@cyaLı

Ordinaryüs
Ben sponsordan kaçtane tohum aldıysam hepsipatladı ve baş çıkardılar
1 karton bardağa ucuzluk pazarlarındaki torflu toprakta fideliyorum ve sonra toprağa ekiyorum

Trouble39

Yeni üye
Ben sponsordan kaçtane tohum aldıysam hepsipatladı ve baş çıkardılar
1 karton bardağa ucuzluk pazarlarındaki torflu toprakta fideliyorum ve sonra toprağa ekiyorum
Kanka ben yoğurt kovasına koydum direk bardakta yapmadım gerçi umudu kesmiştim ama ikiside kafa patlattı beni şaşırttı beklemedeyiz bakalım kızlarımız doğdu bende Trakyalı

SariTursu

Kıdemli Üye
ben de ilk şişe içine alıp çalkaladım ardından 18 saat bardağın içine aldım karanlıkta beklettim sonrasında bi kabın içinde nemli havlu kağıt arasına alıp kapağını kapattım 4. gün oldu ses seda yok. ne bir patlama ne de bir hareketlilik. Bugün bardak altı ile hafiften kabuğunu kendim çatlattım tekrar havlu kağıt arasına koydum bakalım nasıl olacak

Trouble39

Yeni üye
ben de ilk şişe içine alıp çalkaladım ardından 18 saat bardağın içine aldım karanlıkta beklettim sonrasında bi kabın içinde nemli havlu kağıt arasına alıp kapağını kapattım 4. gün oldu ses seda yok. ne bir patlama ne de bir hareketlilik. Bugün bardak altı ile hafiften kabuğunu kendim çatlattım tekrar havlu kağıt arasına koydum bakalım nasıl olacak
Valla dostum bence ellemeseydin keşke benimkiler 15 cm büyüklüğünde oldular bile maşallah diyelim inşallah seninkilerde kök patlatır istersen ek ekeceğin yere toprak kuvveti ile çıksın

SariTursu

Kıdemli Üye
bol dumanlar kankam. kökü alta doğru ekeceğimden şimdiden ekersem belki kökü yukarda açarsa kafayı o zaman sıkıntı işte zaten tüm gün işteyim bi akşam gelip kontrol ediyorum.

Trouble39

Yeni üye
bol dumanlar kankam. kökü alta doğru ekeceğimden şimdiden ekersem belki kökü yukarda açarsa kafayı o zaman sıkıntı işte zaten tüm gün işteyim bi akşam gelip kontrol ediyorum.
Kanka bende gündüzleri koca gün işte oluyorum kalemle iki cm del öyle ek yukarı doğru patlar benim de ilk deneyimim ama hep araştırdım tecrübe edindim ama ilk deneyim olcak ☺️☺️ şimdi bez saksı alcam

SariTursu

Kıdemli Üye
tohumu sponsorlardan mı aldın peki?
saksı konusunda da para verme derim kendin dik yada terziye diktir keçeden. para bile alacağını sanmıyorum

SariTursu

Kıdemli Üye
bende arkadaşımın sağda solda unuttuğu 2 adet tohumunu aldım belki 1 senelik var
bakalım bi şans belki patlar büyür. yoksa o kadar para vermek istemiyorum en kötü 650den başlıyor .

Trouble39

Yeni üye
bende arkadaşımın sağda solda unuttuğu 2 adet tohumunu aldım belki 1 senelik var
bakalım bi şans belki patlar büyür. yoksa o kadar para vermek istemiyorum en kötü 650den başlıyor .
Kanka nem almadıysa hiç bi problem olmamıştır inşallah patlatırsın tohumları senin de mi ilk deneyim olcak

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    *** *** ** ***** ***** **
    ********* **** **** *** ***** ****** ****** *** ****** ********* *** **** ***** ****** ***** *** ********* *********** ********* **** ****** **
    +1
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
    ***** **** ****** ******* ******* ******* ******* ****** **** ******** *** * ***** ********** ********** **** ** ***** ********** **** ***** dready **** **
    *** ***** ***** ** * * ***** ***** ****** **** ** ***** ** **** **
    *** *** ******** ******* * ********* ** ****** ********** ***** ** ***** * ******* ***** ** ******
  • Sleepless Sleepless:
    *** ***** ***** ** * * ***** ***** ****** **** ** ***** ** ***** ***** ****** ****** *****
    +1
    ******** ***** ********** ***** *** ******* **** dready ***** ********* ******* ***** ** *********** *** **** ****** *********** ***** dready******* *** dready** ********* *********
    +2
    ******* **** ******* ****** **** ******** *** ***** ****** ***** *** ***** ***** ****** ****** *****
    +1
    *** **** ***** *** ******* *** *** ********* dready*** **** ***** **** ********* ******** **** ******
  • Sleepless Sleepless:
    ******* **** ******* ********** *** ******** ******* ******** **
    ****** ** **** **** ****** ** ******* **** ******* ********** *** ******** ******* ******** **
  • Sleepless Sleepless:
    ******** ***** ********** ***** *** ******* **** dready ***** ********* ******* ***** ** *********** *** **** ****** *********** ***** dready******* *** dready** ********* ********* *** dready ****** *** ******
  • Sleepless Sleepless:
    ********** **** ***** **** ********* ******** **** ****** *** ***** *** *******
    +1
    ******** **** ****** ** *** dready ****** *** ******
    **** dready ***** ********** ***** ****** ****** ******** *** dready*** ********* ******** ********** *** ****** *** ***** *** *******
  • Sleepless Sleepless:
    ******* **** ******* ****** **** ******** *** ***** ****** ***** *** ***** ******* ********* ****** ******** *** ***** *** ********* ******* ********** *** ********* ***** ******* *** * ***** ******** ********** ***** ******* ***** ****** ******
    +1
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    **** dready ***** ********** ***** ****** ****** ******** *** dready*** ********* ******** ********** *** ****** ******* ***** ***** ********** *****
    ***** *** * ***** ***** ****** ****** ***** ** ******** **** ******** ***** ******* ***** ********* ********* * * *** **** *** ***** ******** ***** ******* ********* ****** ******** *** ***** *** ********* ******* ********** *** ********* ***** ******* *** * ***** ******** ********** ***** ******* ***** ****** ******
    **** ****** dready ****** dready***** ********** ***** ******* ******** ****** ****** ** *******
    3grcigara1dal 3grcigara1dal: **** ****** dready ****** dready***** ********** ***** ******* ******** ******...