Grow Setupimda Ne Eksik? Onerilerinizi Bekliyorum.

Aguş

Doktor
Bu fan yeter,
Dream in dediği doğru bu arada HPS de sıcaklık sorun oluyor sen hps yazdın diye ben bu fanları önerdim,
Işığı değiştrirsen led e geçersen bu fanlarıda düşüklerle kullanabilirsin
kankam cikis fani olarak su nasıl olur sence? bunu kabine disaridan hava almak icin alıyoruz degil mi? o halde bir boru ile camdan disari vermem gerekiyor cikisi degil mi

kankam bir de şöyle bir hazır set gözüme çarptı. fiyatı baya uygun kabinin ve çeşitli gerekli ürünlerin. fiyatı biraz düşürmek çok iyi gelecek önümüzdeki aylar icin. sence nasıl su urun? https://zeuxe.com/home/38-bitki-yetistirme-kabin-seti-90x90x180-cm.html

S

silas

Guest
Biobizzin Ph düşürücüsünü asla tavsiye etmem, mutlaka değiştir. Ayrıca auto bitki yapacaksan tang çizelgesini kullan ve AN marka gübreleri seç, Çizelgedeki gübrelere ek olarak calmag al, bütçene göre yarasa, bigbud, voodoo ekleyebilirsin. Hps kullanacaksan 190m3/h kapasite yetersiz kalır en az 250m3/h seç.

Biobizzin Ph düşürücüsünü asla tavsiye etmem, mutlaka değiştir. Ayrıca auto bitki yapacaksan tang çizelgesini kullan ve AN marka gübreleri seç, Çizelgedeki gübrelere ek olarak calmag al, bütçene göre yarasa, bigbud, voodoo ekleyebilirsin. Hps kullanacaksan 190m3/h kapasite yetersiz kalır en az 250m3/h seç.

Su fan listedeki aktif karbon filtre setiyle verimli olur mu sence kanka?

growwing

Yeni üye
Gerek yok. Gerek yok bu masrafa. Al bir kolinin içinde 30 watt cfl ile büyüt ilk 10 gün. Bak bakalım oluyo mu?
Oluyorsa, al çiçekleri koy 5 lt lik saksılara cfl leri 3-4 e çıkar ( cfl başı 20-30 watt)- 6500K 10 gün daha bu şekilde geçir. Zaten bitkinin isteyeceği maksimun ışığı veriyor olacaksın.
Hala sıçmadıysan asıl ışık yatırımını 20. Günden sonra yap. Çak altına ve coşsun
40. Güne kadar ne çadıra ne de karbon filtreye ihtiyacın olacak.
Belki hiç ihtiyacın olmayacak.
(Jackherer ve Northen lights bitkilerim 60. Gününde ve kokmuyor )
özetle
dene, gör, masraf yap ve ilerle
baştan bu kadar masraf yapıp, ilk growda sıçsan bile sıçmış gibi hissetme, deneyim kazan,
benim fikrim budur.
dostum selamlar bende aynı senin kafadayım ilk growum olacak cfl ışık ile yapacağım kabin vs. konularında bilgim var fakat köfteciden aldığım tohumları kullanıcağım, asıl sorum şu sana hangi marka gübre kullanmalıyım ve çok fazla bütçem yok çok parada harcamak istemiyorum ilk growum yardımcı olup yeşillendirir misin? teşekkürler..

Aguş

Doktor
Reyiz neden Biobizz pw down tavsiye etmiyorsun

S

silas

Guest
Reyiz neden Biobizz pw down tavsiye etmiyorsun
Gördüğüm bir çok growda toprak yapısını çok bozuyor. En az 30 growda karşılaştığım besin alımına ve kükürt eksikliğine neden olan bir ürün. Komple bitkiyi sarartıyor, sitrik asit içerdiğini düşünüyorum. Ph düşürücü olarak nitrik asit, ec'yi fazla yükseltmesini istemiyorsak fosforik asit kullanın.

zurnaist

Yeni üye
Dostum selam. Kiwi fandan ben de kullanıyorum ama tavsiye etmem. Pervanesi biraz büyük ve dönmüyor, sabit kalıyor. Çadırın bir kısmına sabitlemek biraz zor oluyor ve dönmediği, hızı ayarlanmadığı için sürekli aynı yere vuruyor. Bu yüzden bitkilerimin bir tanesi rüzgar stresine girdi. Fanı 2 gün kapayınca toparladı kendini.

dostum selamlar bende aynı senin kafadayım ilk growum olacak cfl ışık ile yapacağım kabin vs. konularında bilgim var fakat köfteciden aldığım tohumları kullanıcağım, asıl sorum şu sana hangi marka gübre kullanmalıyım ve çok fazla bütçem yok çok parada harcamak istemiyorum ilk growum yardımcı olup yeşillendirir misin? teşekkürler..
Kankacım selamlar. Gübre konusunda en temel ihtiyaçlarını karşılayacak bir çizelge var. Bu çizelgenin hata payı çok düşük. İlk grow için dünyadak en ideal gübre çizelgesidir. İsmi " Tang ". Buradaki arama motoruna ya da Google a Tang gübre çizelgesi diye yaz, çıkar.
İlk grow için bana sorsan gübre kullanma derim, çünkü hata olasılığı çok yüksek.
Ya fazla gübre verme hatasına düşülüyor ya da fazla sulama.
Sulama konusunda buradaki Silas kankanın konusu var. Gerekirse hergün oku o konuyu. Kafana yazılsın.
Ben şuan toplamda 1500 TL masrafla grow çıkardım bitmek üzere.
500 TL si tohum parasıydı. Bana soracak olursan, o kadar zaman ve emek harcayacaksın, buradaki sponsordan tohumu orijinal al. Gerekirse para biriktir bunun için.
Köfteci tohum erkek çıkabilir çok üzülürsün.
Uzun dönem bitki çıkabilir çok sıkılırsın ( ilk grow olduğu için)
Kafası az çıkabilir yine sıkıntı.
Önce tohumu al derim 500 TL
Sonra tepesine ilk hafta 2-3 cfl yeter 60 TL.
2. Hafta 2-3 cfl daha. 3. Ve 4. Haftaya kadar arttırarak bu şekilde git. Çiçek çok güzel dallanıp budaklanıyor. Kısa kalıyor ama olsun.
Bu sırada hata yaparsan çok üzülmezsin, çünkü masrafın yok.
Varsın hasat yüzde 30 düşük olsun.
İlk ayı tamamlayınca çak 4 bitkinin tepesine 400 watt hps yı : 650 TL ( tüm sistem)
Jack herer ve Northen lights alırsan ( degenetica dan ) koku problemi sıfır. Karbon almana da gerek yok.
Kiler gibi yerin varsa, yakınındaki kaloriferleri kapa, yakınındaki odaların camlarını aç, sıcaklık problemi sıfır olacaktır.
Ya da balkona keresteciden kereste al kabin çak. ( Panjurluysa balkonun) Kabin ve havalandırma derdim de böylece olmadı.
Sadece bir tane vantilatör sürekli açık ve sıcaklığı dengeliyor.
Yeşilin dumanın bol olsun. Aklındakileri buraya sorabilirsin başlık da açabilirsin. Daha deneyimli arkadaşlar var, herkes yardımcı olur.

growwing

Yeni üye
f
Kankacım selamlar. Gübre konusunda en temel ihtiyaçlarını karşılayacak bir çizelge var. Bu çizelgenin hata payı çok düşük. İlk grow için dünyadak en ideal gübre çizelgesidir. İsmi " Tang ". Buradaki arama motoruna ya da Google a Tang gübre çizelgesi diye yaz, çıkar.
İlk grow için bana sorsan gübre kullanma derim, çünkü hata olasılığı çok yüksek.
Ya fazla gübre verme hatasına düşülüyor ya da fazla sulama.
Sulama konusunda buradaki Silas kankanın konusu var. Gerekirse hergün oku o konuyu. Kafana yazılsın.
Ben şuan toplamda 1500 TL masrafla grow çıkardım bitmek üzere.
500 TL si tohum parasıydı. Bana soracak olursan, o kadar zaman ve emek harcayacaksın, buradaki sponsordan tohumu orijinal al. Gerekirse para biriktir bunun için.
Köfteci tohum erkek çıkabilir çok üzülürsün.
Uzun dönem bitki çıkabilir çok sıkılırsın ( ilk grow olduğu için)
Kafası az çıkabilir yine sıkıntı.
Önce tohumu al derim 500 TL
Sonra tepesine ilk hafta 2-3 cfl yeter 60 TL.
2. Hafta 2-3 cfl daha. 3. Ve 4. Haftaya kadar arttırarak bu şekilde git. Çiçek çok güzel dallanıp budaklanıyor. Kısa kalıyor ama olsun.
Bu sırada hata yaparsan çok üzülmezsin, çünkü masrafın yok.
Varsın hasat yüzde 30 düşük olsun.
İlk ayı tamamlayınca çak 4 bitkinin tepesine 400 watt hps yı : 650 TL ( tüm sistem)
Jack herer ve Northen lights alırsan ( degenetica dan ) koku problemi sıfır. Karbon almana da gerek yok.
Kiler gibi yerin varsa, yakınındaki kaloriferleri kapa, yakınındaki odaların camlarını aç, sıcaklık problemi sıfır olacaktır.
Ya da balkona keresteciden kereste al kabin çak. ( Panjurluysa balkonun) Kabin ve havalandırma derdim de böylece olmadı.
Sadece bir tane vantilatör sürekli açık ve sıcaklığı dengeliyor.
Yeşilin dumanın bol olsun. Aklındakileri buraya sorabilirsin başlık da açabilirsin. Daha deneyimli arkadaşlar var, herkes yardımcı olur.
Dostum değerli vaktini ayırdığın için öncelikle çok teşekkür ederim. önce kabin işini halledicem tohumlar için verdiğin ender bilginide göz önünde bulundurucam fakat hps lamba kullanmayı düşünmüyorum fazla ısı yaydığı ve en önemlisi elektrik parasından dolayı. hasata kadar CFL lambalar ile sonuç alamazmıyım ? şuan 3 adet 60w tam spiral beyaz renk 3780 lümen siparişi verdim gittigidiyor' dan hasat çiçeklenme dönemi içinde sarı renk ışık lazım diye biliyorum yanlışsam lütfen yeşillendir :)
gübre için de SENSİ BLOOM A-B 500 ML almayı düşünüyorum başka ekleme kesin yap dersen ne tavsiye edersin onada kulak kabartırım şimdiden teşekkür ederim dostum :)

growwing

Yeni üye
Cob ledler var 50 watt lık full spektrum diye yazıyor yxo olanları iyi 36tlden aldım ben, 10 TL fan 8 cmlik, üzerine birde alüminyum kasa monte etsen 250 tlye 200 wat ışığın olur elinden gelirse dene kendin yap kolay birşey yada hazırlığı var 400 500e onlarda iş görüyor diye okudum bende ilk hasatta onla yürüyeceğim çok kopmadan
dostum selamlar evet cob led olayını çok araştırdım fakat bahsettiğin sistemi yapamam elim yatkın değil. bahsettiğimiz sistemi yapıp satanlar var fakat onlarda aradaki fiyat çok fazla.

Petch

Yeni üye
Gördüğüm bir çok growda toprak yapısını çok bozuyor. En az 30 growda karşılaştığım besin alımına ve kükürt eksikliğine neden olan bir ürün. Komple bitkiyi sarartıyor, sitrik asit içerdiğini düşünüyorum. Ph düşürücü olarak nitrik asit, ec'yi fazla yükseltmesini istemiyorsak fosforik asit kullanın.
Selam dostum, peki marka olarak önerebilecegin bir sey var mi?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M Mamba70:
    ** **** ***** ******* ******* ******** ***** **
  • M Mamba70:
    ******** ****** dready****** *
  • M Mamba70:
  • Sleepless Sleepless:
    ***** ******** *** ******* ******* ***** **** ****** ***** *********** ***** *********** ******* ***** ******* ******* **
  • M Mamba70:
  • VendettaX VendettaX:
    **** ***** *** ****** ********* **
  • M Mamba70:
    ********* **** ****** ******* ****** ****** ****** ****** ********** ****** ********** ***** ****** **
  • VendettaX VendettaX:
  • VendettaX VendettaX:
  • Sleepless Sleepless:
    ****** ** ******** ***** ****** ***** ******* ******* *** ***** **** **
  • VendettaX VendettaX:
    ******* ********** ****** ****** **
  • kralartur01 kralartur01:
  • kralartur01 kralartur01:
  • M Mamba70:
    ****** ** ******** ***** ****** ***** ******* ******* *** ***** **** ** ********* ******** ****
  • Sleepless Sleepless:
    ******* ******** ******* ****** ***** ***** ******* ****** ** ***** ****** ******** ***** ******** **
  • M Mamba70:
  • Sleepless Sleepless:
    ********* ******** **** ***** ****** ***** ****** **** ** ** ***** ******* ***** ** **** ****** *** ********** ***** *******
  • M Mamba70:
    ********** * ******** ******* ** ***** *** dready*** ***** *** ** ***** *** ****** * ***** *******
    +1
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ********** * ******** ******* ** ***** *** dready*** ***** *** ** ***** *** ****** * ***** ******* ********* ******
  • M Mamba70:
  • VendettaX VendettaX:
  • Sleepless Sleepless:
    ***** *** *** ** **** ***** **
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ***** ****** ******* ***** *** ***** ******* ***** ********* **
    Sleepless Sleepless: ***** ****** ******* ***** *** ***** ******* ***** ********* **