Grow shoplar ve vergi dairesi

Beyler memurlar bilgileri vergi dairesinden alıyorlarsa growshoplardan hepsiburada, n11 üzerinden filan alsak bilgilerimiz geçer mi yine sizce, sonuçta ektreye hepsiburada olarak geçiyor para da hepsiburada üzerinden gidiyor satıcıya nedir fikriniz

Weedseed93

Kıdemli Üye
Dostum sıkıntı yaşayan siteler magicplants ve growkent , toprakvesuyun ismi geçmemiş oyle söylüyorlar. onlar kadar grow üzerine etiket olmadığı için herhalde. Hepsini geçtim istediğin platformdan alışveriş yap bence 5 10 bin lik alışveriş yapmadığın sürece dikkat çekmez. Hepsiburadadan da yapsan satıcıya alıcı bilgileri erisiyor yani birsey değiştirmeyecektir.

Aynen kanka işte orası muamma onu bi netleştirsek aslında daha güvenli ilerleyebiliriz, bilgileri grow shoplar mı veriyor yoksa memurlar vergi dairesinden mi alıyor basılan arkadaşlar vardı nerden aldıklarını yazsalar doğrudan siteden mi hepsiburada dan filan mı diye açıklığa kavuştururuz çünkü vergi dairesinde hepsiburada olarak geçmesi gerek diye düşünüyorum para oradan dolaylı geçtiği için

Weedseed93

Kıdemli Üye
Aynen kanka işte orası muamma onu bi netleştirsek aslında daha güvenli ilerleyebiliriz, bilgileri grow shoplar mı veriyor yoksa memurlar vergi dairesinden mi alıyor basılan arkadaşlar vardı nerden aldıklarını yazsalar doğrudan siteden mi hepsiburada dan filan mı diye açıklığa kavuştururuz çünkü vergi dairesinde hepsiburada olarak geçmesi gerek diye düşünüyorum para oradan dolaylı geçtiği için
Bunu vergi dairesinde çalışan bir eş dost olsa net olarak öğrenebiliriz su anlik net birsey söyleyemiyorum bende. Sahsen benim alışverişlerim yüksek mevla olmadığı için ve adı temiz olduğu icin toprak ve su dan direk yapıyorum.

higthead

Jolly Green
Dostum herkes n11 den veya hepsıburadan toprak veya gubre alıyor problem olmazzz. Sadece growkent ve magıcplant e dıkkat edın. Geri kalan sıtelerden alısverıs yapabılırsınızzz.

Kimde Bu

Müptezel
Vergi dairesinde takibe kart ekstrelerinden değil tc nize kesilen faturalardan düşüyorsunuz, önceden growkentten alışveriş yaparken tc istemiyordu 8 10 ay önce birşey alacaktım baktım benden bilmem ne kanun bilmem ne maddesinden dolayı tc no istiyor sözde fatura kesilecek ama takip sonuçta, ve tcyi random girdigimde kesinlikle kabul etmiyor sistem teyitliyor yanliş tc ise kabul etmiyor, ondan sonra geçerli olan ama başka birine ait olan bir tc yazdım bu kez sistem isim ile tc uyuşmadığı için kabul etmedi, ondan sonra almadım o alacağım şeyi growkentin bile sistemi bu şekilde calisiyorsa durum ciddi. 1,5 senedir falan tüm işletmeler 5 bin ve üzeri faturaları e-fatura olarak kesiyor yani internet sistemi üzerinden (yillik hacmi belirli bir sınırın uzerinde olanlar 1 tl dahi olsa e fatura kesmek zorunda), vergi dairesinde sizin tcniz sisteme girildiğinde ne almışsınız kaç liraya almışsınız hepsi gorunuyor polisler buna cok rahat ulaşabilir, ama dedigim gibi faturanin sizin tcnize kesilmesi lazım bazı işletmeler faturaya tc numarasını 11111111111 yazarak muhtelif müşteriler diye kesiyor onda fatura adınıza da kesilse hicbisey olmaz uzun lafın kısası faturada tcniz yazıyorsa sistemde sizde artık fişli olabilirsiniz

higthead

Jolly Green
Vergi dairesinde takibe kart ekstrelerinden değil tc nize kesilen faturalardan düşüyorsunuz, önceden growkentten alışveriş yaparken tc istemiyordu 8 10 ay önce birşey alacaktım baktım benden bilmem ne kanun bilmem ne maddesinden dolayı tc no istiyor sözde fatura kesilecek ama takip sonuçta, ve tcyi random girdigimde kesinlikle kabul etmiyor sistem teyitliyor yanliş tc ise kabul etmiyor, ondan sonra geçerli olan ama başka birine ait olan bir tc yazdım bu kez sistem isim ile tc uyuşmadığı için kabul etmedi, ondan sonra almadım o alacağım şeyi growkentin bile sistemi bu şekilde calisiyorsa durum ciddi. 1,5 senedir falan tüm işletmeler 5 bin ve üzeri faturaları e-fatura olarak kesiyor yani internet sistemi üzerinden (yillik hacmi belirli bir sınırın uzerinde olanlar 1 tl dahi olsa e fatura kesmek zorunda), vergi dairesinde sizin tcniz sisteme girildiğinde ne almışsınız kaç liraya almışsınız hepsi gorunuyor polisler buna cok rahat ulaşabilir, ama dedigim gibi faturanin sizin tcnize kesilmesi lazım bazı işletmeler faturaya tc numarasını 11111111111 yazarak muhtelif müşteriler diye kesiyor onda fatura adınıza da kesilse hicbisey olmaz uzun lafın kısası faturada tcniz yazıyorsa sistemde sizde artık fişli olabilirsiniz

Dostum bu growkent ve magıcplantte gecerli. Sen hepsı buradan veya havalandırma sıtesınden atıyorum nem makınası aldın veya fan aldın veya herhangı bırsey hiç birşey olmaz cunku mılyarlarca sırket var hangı bırı takıp olsun. Bu sadece growkent ve magıc plant ıcın gecerlı.

Pek ınsanları tedirgin etmeye gerek yok dıkkat edılecek sıtelerı yazdık.

Kimde Bu

Müptezel
Dostum bu growkent ve magıcplantte gecerli. Sen hepsı buradan veya havalandırma sıtesınden atıyorum nem makınası aldın veya fan aldın veya herhangı bırsey hiç birşey olmaz cunku mılyarlarca sırket var hangı bırı takıp olsun. Bu sadece growkent ve magıc plant ıcın gecerlı.

Bende orda growkenti yazmışım zaten kimseyi korkuttugum yok bilgi vermeye calışıyorum trendyoldan nem makinesi toprak alıp takibe düşeceğini sanıp korkan adam bu işi yapmasın zaten

Ü

Üye silindi 27418

Guest
ben aliexpresten led siparişi verdim tüm bilgiler var adamlarda bi sıkıntı olur mu ki zaten paranoyaklık var bazen hiç girmesemiydim bu işlere diyorum :d

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dostum o TC mevzusu yok artık galiba ben sipariş verirken boş geçtim tc'yi zorunlu alan olarak görünmüyordu zaten geçti siparişi, ben başkasının kartından sahte isim soyisim girerek kargo şubesine veriyorum siparişi gidip alıyorum sorun yaşamadan
ben aliexpresten led siparişi verdim tüm bilgiler var adamlarda bi sıkıntı olur mu ki zaten paranoyaklık var bazen hiç girmesemiydim bu işlere diyorum :d
Alide sıkıntı yok kanka :D

ÖzgürG

Yeni üye
bende bekliyorum ucakta simdi gergin ve pusudayim kapiya gelirse neymis bu ya Allah allah bak simdi gibisinden alip hemen acmicam paketi, kapi mapi bir daha çalar filan bisey olur yaninda babami arayip sen çinden bir sey mi aldin baba demeyi düşünüyorum

Aga sakin olun ne bu ya bu korkuyla yaşanmaz patlayanlarin %90 çevresi yüzünden patlıyo veya agzinin gevşek liginden merak etmeyin aliexpress le isik vs alip patlamazsiniz growkentten vs de patlicaginizi sanmiyorum ama yinede onlem almak her zaman iyidir ama sakin olun bu psikolojiyle devam ederseniz artik biyerden sonra paranoyak olur cevrenizdeki herkez size grow yaptiginizi bilir gibi baktigini sanarsiniz:)

higthead

Jolly Green
En azından havalandırma sıstemınızı drkarbon fıltreden alın. grow sıtesı degıldır havalandırma sıtesı oldugu ıcın gonul rahatlıgı ıle alısverıs yapabılırsınız.

Grow sıtelık urunlerınız de olursa toprakvesu daha ıyı

kaiser

Kıdemli Üye

n11, hepsiburada gibi siteler de fatura bilgilerini kart bilgilerini vergi dairesi, maliyeyle düzenli şekilde istenmeden paylaşmakla mükellef yanlış bilgilendirme yapmayalım, meblalar konusunda haklı olabilirsin veya baskın yapmamış olabilirler sana ancak herkes için geçerli olmaz. Belki hepsiburada üzerinden iletilen faturalara pek takılmamışlardır diye düşüneceğim ancak sistem bunu pek ayırt etmez, yine de işi biraz daha karmaşık yaptıgı için tercih edilebilir bunun dışında gizliliği yok

Birileri growkentten alış veriş yapıp patlamayacağını düşünüyor haklı olarak biz de öyle düşünüyorduk neler olup bittiğini takip etmek önemli arkadaşlar mayıs ayında growkentten alışverip yapıp evine baskın yiyenler oldu tecrübeyle sabit tutanağı görmüş biri olarak söylüyorum.
hala acılmıs bir dava yok bekliyoruz başımıza neler geleceğini.
Kanka sen mi patladın growkentten tanıdığın mı?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • New Rookie New Rookie:
  • deyorke deyorke:
  • deyorke deyorke:
    *** **** *** ***** **** *** ****** hahahaha****** ********** ***
  • A ax-b:
    +1
  • A ax-b:
    ******** hahahaha** ******** ********* **
  • TabldotLife TabldotLife:
  • A ax-b:
    **
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    hahahaha*****
    ******** *** ***** * hahahaha*****
  • A ax-b:
    ** hahahaha*****
    +1
  • Runtz Runtz:
    **
  • Runtz Runtz:
    ******** hahahaha ****** ********* **** ******* hahahaha* ** ****** ****** ********** *******
  • New Rookie New Rookie:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha** ******** **
  • deyorke deyorke:
  • A ax-b:
  • deyorke deyorke:
  • deyorke deyorke:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    A ax-b: