Growe a ilk adım.Ustadlar yardım...

Baronimo

Yeni üye
Cümleten herkese merhaba dostlar.Uzun zamandır heveslenip bazen maddi açıdan bazen yer açısından imkanım olmamıştı.Evlendim dostlar ve eşimi ikna ettim.İndoor bir growe yapıcam.DIY (Kendin yap) bir kabın yapıyorum.Olculerim (60*120*180h) bu kabinde 2 photo genetik yetiştirmeyi düşünüyorum.Oncelikle sormak istediğim karbon filtre setini kac M3 lük almalıyım bu konuda tavsiyelerinizi istiyorum.Işık olarak linkini paylaştığım ürünü tercih ettim.
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...amsung-lm301h-osramredir-lguv-919558392/detay YORUMLARINIZI BEKLİYORUM SİZCE YETERLİ Mİ 2 BİTKİ İCİN HERSEY 3 EKLESEM COK MU OLUR

Baronimo

Yeni üye
Cümleten herkese merhaba dostlar.Uzun zamandır heveslenip bazen maddi açıdan bazen yer açısından imkanım olmamıştı.Evlendim dostlar ve eşimi ikna ettim.İndoor bir growe yapıcam.DIY (Kendin yap) bir kabın yapıyorum.Olculerim (60*120*180h) bu kabinde 2 photo genetik yetiştirmeyi düşünüyorum.Oncelikle sormak istediğim karbon filtre setini kac M3 lük almalıyım bu konuda tavsiyelerinizi istiyorum.Işık olarak linkini paylaştığım ürünü tercih ettim.
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...amsung-lm301h-osramredir-lguv-919558392/detay YORUMLARINIZI BEKLİYORUM SİZCE YETERLİ Mİ 2 BİTKİ İCİN HERSEY 3 EKLESEM COK MU OLUR
Lütfen bilgi verin dostları

higthead

Jolly Green
Dostum havalandırman alanına göre

480m3h karbon fan set quite ultra sessiz model

Veya butcene gore aynı m3 ve m3h normal seri

Giriş fanın ıse

Işık ise 20lt saksı uzerı cıkmazssan 240w idare eder. Ne yapıyorsan yap 3 demırbasın olan alan(kabın) - Havalandırma - ısık bu 3 u demırbasındır ve bu ısın kalbıdır ne yapıyorsan yap bu 3 demırbasından fıyat olarak kısmakı sorun yasama ve acilen demırbaslarını al hergun zamlar gelıyor kur yuzunden. Dıgerlerı saksı toprak vs ufak tefek seyler. Aklına takılan bırsey olur ıse yaz dostum.

CheGuevaraTR

Müptezel
kanka havalandırma için link bırakıyorum

Baronimo

Yeni üye
Dostum havalandırman alanına göre

480m3h karbon fan set quite ultra sessiz model

Veya butcene gore aynı m3 ve m3h normal seri

Giriş fanın ıse

Işık ise 20lt saksı uzerı cıkmazssan 240w idare eder. Ne yapıyorsan yap 3 demırbasın olan alan(kabın) - Havalandırma - ısık bu 3 u demırbasındır ve bu ısın kalbıdır ne yapıyorsan yap bu 3 demırbasından fıyat olarak kısmakı sorun yasama ve acilen demırbaslarını al hergun zamlar gelıyor kur yuzunden. Dıgerlerı saksı toprak vs ufak tefek seyler. Aklına takılan bırsey olur ıse yaz dostum.
Çok teşekkürler elimden geldikce bütçeyi zorlayacagim.Peki bu alanda 2 photo ideal mi yoksa 3 olabilir mi

higthead

Jolly Green
2 adet 25-veya 30 lt saksılarda 2 photo yaparım dostum 3 yapıp sıkıstırmaya gerek yok 2 tanesını guzel aca aca gıdersın 3-4 e bedel olur.

higthead

Jolly Green
Havalandırma urunlerı 2. el alınmaz alınsa bıle acılen karbon fıltreyı yenıle dostum. Ne kadar kullanıldıgını bılemezssın hernekadar sukadar kullanıldı dese bıle rıske gerek yok anında koku salarsa 20mt oteden koku alınır. Karbon fıltreyı yenılersın.

Photoda saksı lt sı buyudukce veg yanı gelısım donemını uzun tutarsın mesela 50 gun falan 30lt saksıda falan efsane olur donusu somek olarak guzel olur. Nekadar cok yasam alanı okadar saglam bıtkı. Tabı bu yerın m2 sıyle orantılı olucak senın alanda 2 adet 30lt guzel olur.

Baronimo

Yeni üye
Havalandırma urunlerı 2. el alınmaz alınsa bıle acılen karbon fıltreyı yenıle dostum. Ne kadar kullanıldıgını bılemezssın hernekadar sukadar kullanıldı dese bıle rıske gerek yok anında koku salarsa 20mt oteden koku alınır. Karbon fıltreyı yenılersın.

Photoda saksı lt sı buyudukce veg yanı gelısım donemını uzun tutarsın mesela 50 gun falan 30lt saksıda falan efsane olur donusu somek olarak guzel olur. Nekadar cok yasam alanı okadar saglam bıtkı. Tabı bu yerın m2 sıyle orantılı olucak senın alanda 2 adet 30lt guzel olur.
Hocam ben 35lt bez saksıda yaklaşık 60-75 gün arası vegde tutup elimden geldiğince vegin başından sonuna topping lst yapmayı düşünüyorum.Kabinim 60*120*180h olduğunu varsayımda 1 bitki için 60*60*140 gibi bir alan kalıyor (180h -40cm ışık için) burda güzel bitkiler olacağını düşünüyorum.

higthead

Jolly Green
2Adet 35 lt cok guzel olur. 60-75 gün vege gerek yok. Ver koklendırıcılerı hızlıca koklensın ve ıklımlendırmenı dalgalandırmazssan 50 gunluk bıtkı 70 gunluk gıbı olur. Yeterkı degerlerı stabıl tut stress yasattırma.

CheGuevaraTR

Müptezel

kanka neden böyle diyorsun sonuçta bir kere yapıp bırakan dostlar da var yanlış yönlendirme insanları sponsora yönlendirip indirim kazanacağına outlet yap saygınlık kazan, kendimizi kandırmayalım hepimiz aynı davadayız

CheGuevaraTR

Müptezel

gayet ikinci el alınır bro herkesin parası yok bu arkadas lar growa güç bela başlıyor burası tr senin bahsettiğin havalandırma 5k moruk napsın torba mı tutsun bu cocuklar almak icin ya 2.el yada dandik ürün sen neyin peşindesin

higthead

Jolly Green
kanka neden böyle diyorsun sonuçta bir kere yapıp bırakan dostlar da var yanlış yönlendirme insanları sponsora yönlendirip indirim kazanacağına outlet yap saygınlık kazan, kendimizi kandırmayalım hepimiz aynı davadayız

Dostum sen ıyımısın?? Benım yonlendırmem oldumu burda ?? Ben göremiyorum. Adam gecmısını bılmedıgı karbonu 2.el aldı ne zaman kokuyu salıcagını nerden bılebılırsın????? İşte bunun ıcın 2.el karbon fıltre olmaz dıyoruz ama sen bunu yanlış yere getirdin.

gayet ikinci el alınır bro herkesin parası yok bu arkadas lar growa güç bela başlıyor burası tr senin bahsettiğin havalandırma 5k moruk napsın torba mı tutsun bu cocuklar almak icin ya 2.el yada dandik ürün sen neyin peşindesin

Bu 2. yazışım sana. 60x120 kabıne pc fanlarıyla mı kursun??? Sence 60x120 az hava hacmınemı sahıp? Yıne yanlıs yere getırdın konuyu.

100 gönderi var havalandırma sponsoru ile ilgili ben 1 yıldır üyeyim bakıyorum hepsi senin ismin hayırdır yani başka havalandırma yada aynı markanın 2.eli iş yapmaz mı derdin ne bro

Dostum bu 3. ve son yazısım olucak. Dostum yukarıda yazdıklarımı okuuuuu 2. el karbon fıltre alınmaz dedım. Ve acılen karbon fıltrenı yenıle yazmısım.

ve yine konuyu yanlış yere saptırmaya calıstın ama malesef olmadı brom iyi growlar dılıyorum.

Bu yanlışınla , konuyu acan arkadasın konusu maffoluyor bunudamı dusunmedın???? Konuyu uzatma dostum arkadasın konusu devam etsın. Özelden yazabılırsın bana elımızden geldıgınce dostum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Melez Melez:
    hahahaha ****** **** *******
  • Melez Melez:
    *** ****** ******* ***** ** ******* ******* ******* ** ********* ****** ****
  • Emmy Emmy:
  • NewGardener NewGardener:
    **** ***** ****** *** ***** **
    +1
  • Emmy Emmy:
  • Melez Melez:
    ****** ** ***** ********** ******* ******* ******** ******** ***** ****** *** ***** **
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** * ***** ********* ***** ****** *** ***** **
    +1
  • Emmy Emmy:
    ******* *** **** ***** ** **** ******* ** **** ***** **
    +1
  • Emmy Emmy:
  • Melez Melez:
  • Melez Melez:
  • Melez Melez: