Hasat Sürecinde Nerede Olduğumuzu Anlama

wardog

Üye
Kankalar selamlar herkese. 3x blue dream yetiştiriyorum 120x120x200 alanda 600w cob ledle. Bitkiler kafayı topraktan çıkarınca 1 dedim, 50 gün sonra 12/12'ye aldım. 45. gün pistil görmeye başlamıştım sağda solda ama 12/12'ye aldığımdan itibaren bloom günlerini saymaya başladım ve buna göre 5. hafta bugün bitti. Over drive bildiğiniz gibi hasattan 2 hafta önce kullanılmaya başlanıyor, son hafta flush atılıyor ve hasat ediliyor bitkilerimiz. Hasat sürecinde son ayı, hatta 3 haftayı planlamaya çalışıyorum over ve fluh için. Bu konuda chatte pek bir yere varamadık açıkçası. Son 3-4 haftaya girdiğimizi nereden anlarız? Neye bakıp ne gördüğümüzde son 3-4 hafta kaldı diyebiliriz? Bu konuda tecrübeli grower kardeşlerimizin yorumlarını bekliyorum. Hasatı yaklaşan çok arkadaş var, bi el atarsanız çok seviniriz kankalar.

@Kanka @Canna @Woppy

Aklınıza gelen isimleri @'lerseniz fikrimiz pekişir kardeşler.

Bol dumanlar.

Ratata

Kıdemli Üye
Benim deneyimlediğime göre, ki şuan bloom 4. Haftaya giriş yaptım. İlk kahverengi pistili bugün gördüm. Bir önceki growumda da ilk kahverengi pistil gördüğümde yine 4-5 haftasındaydım. Ancak en sağlıklı yöntem takvim kullanmak tabi ki.

Ratata

Kıdemli Üye
AN gübreler için BUDLABS adında bir uygulamaları var. Harika bir uygulama. Hem haftalara göre gübreleme miktarını hem de takvimini veriyor

wardog

Üye
AN gübreler için BUDLABS adında bir uygulamaları var. Harika bir uygulama. Hem haftalara göre gübreleme miktarını hem de takvimini veriyor

Kanka yanlış anladın. Hangi hafta ne vereceğimi biliyorum. Şöyle anlatayım, 9 hafta olarak planladığım çiçek için, 9 haftalık takvime göre 7. ve 8. haftalarda over kullanıp 9. hafta flush atmam lazım ama bu bitki 8. veya 10. haftada da hasata hazır olabilir. O zaman gübre takvimim değişir, big bud'ı kesip overdrive'a erken veya geç başlayabilirim. Bu son 3 hafta 7-8-9 veya 8-9-10 olabilir bitkinin durumuna göre.

Mikroskopla anlarsın knka

Öyle yapıcam da dayı %50 rakı olduğunda ortalama 3 haftası vardır diyebileceğimiz bir işaret var mı mesela? Mikroskopla neyi aramak lazım? Son günlerde trikom takibi yaparken %10-15 (keyfimize göre) amber arıyoruzya, gördü mü karanlığa alıp hasat ediyoruz, son 3-4 haftayı kestirmek için ne görmemiz lazım?

Woppy

Ordinaryüs
kank ben şöyle yapıyorum chatte de anlatmıstım %10 amber %20 sefaf %70 rakı kıvamı ıdeal oluyor gercekten bır cok kez deneyımledım eğer elınde yoksa 1000x bır usb mıkroscop edınmenı onerırım cok faydasını gorursun anlık bakarsın hasat zamanı yaklastıgını amberlere gore ve rakı kıvamına gore belırlıyorum ve planlıyorum mesela %40-50 rakı ve %3-5 cıvarı amber gormeye basladınmı flush geldı demekdır bu surecte yıkamayla zaten kuruyana kadar ıstedıgımız kıvama gelecek overada amber veya haıffı sarımsılık gordunmu trıcomlarda baslıyorum ortalama 2 3 sulama veryorum her bıtkı aynı olmyor maalesef kımı 9 hafta bloomda ısı bıtıyor kımı 12 hafta aynı genetetıkten bahsedıyorum.

wardog

Üye
kank ben şöyle yapıyorum chatte de anlatmıstım %10 amber %20 sefaf %70 rakı kıvamı ıdeal oluyor gercekten bır cok kez deneyımledım eğer elınde yoksa 1000x bır usb mıkroscop edınmenı onerırım cok faydasını gorursun anlık bakarsın hasat zamanı yaklastıgını amberlere gore ve rakı kıvamına gore belırlıyorum ve planlıyorum mesela %40-50 rakı ve %3-5 cıvarı amber gormeye basladınmı flush geldı demekdır bu surecte yıkamayla zaten kuruyana kadar ıstedıgımız kıvama gelecek overada amber veya haıffı sarımsılık gordunmu trıcomlarda baslıyorum ortalama 2 3 sulama veryorum her bıtkı aynı olmyor maalesef kımı 9 hafta bloomda ısı bıtıyor kımı 12 hafta aynı genetetıkten bahsedıyorum.
Tamam kanka. Peki over kullanmaya ne zaman başlamak lazım? Mesela trikomlar rakıya dönmeye başlarken mi veya %50 pistil kahverengiye dönünce mi? Dediğin gibi kimisi 9 kimisi 12 hafta sürebilir. Bu da takvime göre over vermemek lazım demek. Bu konuda izlediğin bir yol var mı? Bitkiye bakarak en az 4 haftası var demek için hangi işaretleri izlemek lazım? Hasat ve flush OK kanka, ben önceki 2-3 haftayı merak ediyorum over kullanmak için.

zeko dayi

Müptezel
Kanka yanlış anladın. Hangi hafta ne vereceğimi biliyorum. Şöyle anlatayım, 9 hafta olarak planladığım çiçek için, 9 haftalık takvime göre 7. ve 8. haftalarda over kullanıp 9. hafta flush atmam lazım ama bu bitki 8. veya 10. haftada da hasata hazır olabilir. O zaman gübre takvimim değişir, big bud'ı kesip overdrive'a erken veya geç başlayabilirim. Bu son 3 hafta 7-8-9 veya 8-9-10 olabilir bitkinin durumuna göre.

Öyle yapıcam da dayı %50 rakı olduğunda ortalama 3 haftası vardır diyebileceğimiz bir işaret var mı mesela? Mikroskopla neyi aramak lazım? Son günlerde trikom takibi yaparken %10-15 (keyfimize göre) amber arıyoruzya, gördü mü karanlığa alıp hasat ediyoruz, son 3-4 haftayı kestirmek için ne görmemiz lazım?
Keçi boynuzunu verceksin mikroskopla anlarsın zaten baktında sende ayıkıyon zaten

Woppy

Ordinaryüs
Kanka sana şöyle bi link atayım over olayınıda yazdım dikkli okursan ben kendi izledim yolu yazdım bu siteyi tercüme ettirerek oku yabancı dil varmı bilmiyorum ;)

wardog

Üye
Kanka sana şöyle bi link atayım over olayınıda yazdım dikkli okursan ben kendi izledim yolu yazdım bu siteyi tercüme ettirerek oku yabancı dil varmı bilmiyorum ;)

Advanced+++ İngilizcem kanka, sertifikalı ama aktif olmayan bir İngilizce öğretmeniyim :D okudum bu yazıyı daha önce. %40-50 rakı gördü mü basıcam overı kanka, sağolasın <3

Woppy

Ordinaryüs
Eyw knk umarım işini görürü bu yabancı siteleri bende okuyorum sürekli inana illaki bir bilgi öğreniyor insan bende dil yok mecbur tercüme ile okuyorum

wardog

Üye
Eyw knk umarım işini görürü bu yabancı siteleri bende okuyorum sürekli inana illaki bir bilgi öğreniyor insan bende dil yok mecbur tercüme ile okuyorum
Görür kankam ya görmez mi chatten de paslaşıyoruz zaten, foto falan atar yardımınızı sorarım zaten buraya kadar çok yardımcı oldun aro. Böyle sitelerde okuduklarımı konulara yazarak veya chatte herkesle paylaşıyorum zaten. Topluluk olarak herkes birbirine birşeyler katıyor, öyle ilerliyoruz. El elden üstündür.

C

Canna

Guest
Kankalar selamlar herkese. 3x blue dream yetiştiriyorum 120x120x200 alanda 600w cob ledle. Bitkiler kafayı topraktan çıkarınca 1 dedim, 50 gün sonra 12/12'ye aldım. 45. gün pistil görmeye başlamıştım sağda solda ama 12/12'ye aldığımdan itibaren bloom günlerini saymaya başladım ve buna göre 5. hafta bugün bitti. Over drive bildiğiniz gibi hasattan 2 hafta önce kullanılmaya başlanıyor, son hafta flush atılıyor ve hasat ediliyor bitkilerimiz. Hasat sürecinde son ayı, hatta 3 haftayı planlamaya çalışıyorum over ve fluh için. Bu konuda chatte pek bir yere varamadık açıkçası. Son 3-4 haftaya girdiğimizi nereden anlarız? Neye bakıp ne gördüğümüzde son 3-4 hafta kaldı diyebiliriz? Bu konuda tecrübeli grower kardeşlerimizin yorumlarını bekliyorum. Hasatı yaklaşan çok arkadaş var, bi el atarsanız çok seviniriz kankalar.

@Kanka @Canna @Woppy

Aklınıza gelen isimleri @'lerseniz fikrimiz pekişir kardeşler.

Bol dumanlar.

Shammy

Kıdemli Üye
Kanka overi ilk defa bende bu growumda kullanacam benimde daha zamanım var. Ne sormak istedigini anladigimi düşünüyorum ben şu şekilde yapacam tanıtımında da yazıyor ki zaten overin gorevide bu sanırım somekler sismeyi bıraktığında overdrive başlıyorsun big bud bırakıp. Overdrive sayesinde somekler son bir patlama daha yapıyor yani yazilana göre görevi bu sonra tricom takip edicem ben tamam dediğimde flush atacam. Umarım yardımcı olabilir...

Mertali54

Doktor
Kankam günaydın bi over diriver organik gübre mi kimyasal mi ?

Woppy

Ordinaryüs
Tam bir bilgim yok ama şöyle bi durum var knk an marka yan besinler genelde organik oluyor ki çok önemli detil zaten bitki ölecek son 2 3 sulama veya 4 5 sulama yapacaksın com etkilemez organik kimyasal

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • B bandaleros:
  • istr istr:
  • istr istr:
  • N nicozaniolo:
    N nicozaniolo: ** ***** ********* *******