Hasat Tahmini

utopia

Üye
Herkese merhaba kankalar,
Fotoğraflardan da göreceğiniz üzere bu sömeklerin tahmini hasadı ne zaman olur? Ve bu sömeklerin gelişim sürecinde özellikle nelere dikkat etmem gerekiyor? Hasat zamanı için bitki bana ne gibi sinayaller verecek?

Resim1

Resim2

Resim3

L

LAIN__

Guest
Herkese merhaba kankalar,
Fotoğraflardan da göreceğiniz üzere bu sömeklerin tahmini hasadı ne zaman olur? Ve bu sömeklerin gelişim sürecinde özellikle nelere dikkat etmem gerekiyor? Hasat zamanı için bitki bana ne gibi sinayaller verecek?

Resim1

Resim2

Resim3
bro kabin alanını ve ışığını öğrenebilir miyim teşekkürler

L

LAIN__

Guest
60×90×130 kendim mdf plakalar ile yaptım. Işığı da kendim yaptım. Seoul marka 50w 4000k çiplerden aldım. Alüminyum soğutucu vs. monteledim.
kabini bende bez dolap aldım içini mylar yapıcam da araba güneş yansıtıcı da oluyormuş fakat nerden temin ederim ucuz yollu ne yapılabilir sence ?

utopia

Üye
kabini bende bez dolap aldım içini mylar yapıcam da araba güneş yansıtıcı da oluyormuş fakat nerden temin ederim ucuz yollu ne yapılabilir sence ?
Bir şeyin tek bir seçeneği yok. Senin yaratıcılığına kalmış bir şey. Alüminyum folyodan bile yaparsın hiç imkanın yoksa. Panda ve mylar öneriyor herkes, sadece onu biliyorum.

L

LAIN__

Guest
Bir şeyin tek bir seçeneği yok. Senin yaratıcılığına kalmış bir şey. Alüminyum folyodan bile yaparsın hiç imkanın yoksa. Panda ve mylar öneriyor herkes, sadece onu biliyorum.
alüminyum % 50 % 60 verim sağlıyor diyorlar ondan sordum dostum

utopia

Üye
alüminyum % 50 % 60 verim sağlıyor diyorlar ondan sordum dostum
Oran olarak bu kadar az verimli olduğunu bilmiyordum. Demek istediğim o aralar imkanım olmadığı için folyo ile kaplamıştım. Yine bayağı iş görüyor.

Tabi imkanın varsa her zaman kaliteden yana kullan tercihini. Panda ve mylar en çok önerilen yansıtıcılar. Kabini yenilediğimde ben de ikisinden birinde tercih kılacağım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • K Keyifcihtiyar:
    ******** ** ******* *** *** *********** ******* ******* ********** **** ******* ******* ***** ***** ******** ******* ** **** ******** ******* ********** ***** dready*
  • O Omnibuw:
    ******** ** ******* *** *** *********** ******* ******* ********** **** ******* ******* ***** ***** ******** ******* ** **** ******** ******* ********** ***** dready* ***** ****** ***** ******* ***** **** ** **** ***** *********** **** ***** dready**** *** ** ***** ***** ********** *** ********** ********* ****** ***** ****** ********* **** ******* ******* ******** **** ****** ********* ****** **** ****** ****** **** ********* ** *** ****** ***** ******** ** ********** ***** *********** *** **** *** **** *** * ***** **** *********** ********* ********* ******* ***** ******** *** ******* ***** **** dready** ** *********** **** ********
    O Omnibuw: ******** ** ******* *** *** *********** ******* ******* ********** **** ******* ******* *****...