Hasat Zamanı (Resimli Anlatım)

Benjo55

Yeni üye
Cvp: Hasat Zamanı (Resimli Anlatım)

Sayın değerli kankalar resim gönderiyorum acaaba hasat gelmişmi elimde şu an mikroskop yok karar veremedim cvp yazarsanız sevinirim

Ekli dosyalar

• IMG_20200402_142711-1200x1600.jpg
    IMG_20200402_142711-1200x1600.jpg
    432.3 KB · Görüntüleme: 260

kallavi

Yeni üye
beyler burda yazdigi gibi sut beyazi iken hasat yaptim cok beklemisim icleri tohum doldu yani ne zaman flusha baslamaliyiz aslinda bu onemli bunu merak ediyorum. flush ve 10 gun sonunda hasat tam bu ayar, en iyi zamani nasil anlariz.

Ü

Üye silindi 23640

Guest
Hasat zamanı ile ilgili arkadaşlar hasat zamanı tahmini en iyi tricomlardan yapılır, bunun için kendinize en az 60x bir büyüteç almalısınız, aliexpress vs sitelerde uygun fiyatlı bulabilirsiniz. >> 60X büyüteç
Sonrasında tricomlarınızı gözleyip tabloya göre istediğiniz kafayı yaşamak için hasat zamanı nı ayarlayın.
Burada benim tercihim hasat zamanı: bulut tricom sonrası çok az amberleşmiş tricomlar.
Artboard_1trichomes_smaller.png

1. ŞEFFAF
Açık tricomlar sadece prekürsör kannabinoidler içerir ve bunlar psikoaktif değildir. Bu aşamada hasat yapmak size güçlü bir ürün vermez.
clear.png

2. BULUTLU
Sütlü reçine bezleri tamamen olgunlaşmış THC içerir. En güçlü tomurcukları elde etmek için % 100 bulutlu tricom'a yaklaşmak istersiniz.Ayrıca, hasat ettikten sonra bile trikomlar gelişmeye devam edecektir.
cloudy.png

3. AMBER
Amber reçine bezleri, THC'nin THC'nin bozulmuş bir şekli olan CBN'ye dönüştürüldüğünü işaret eder. Bu, ürününüzün gücünün büyük bir bölümünü kaybettiği anlamına gelir. CBN, herhangi bir hasatta arzu edilmez, çünkü sağlam bir yüksek kafadan çok daha narkotik bir his yaratır.
amber.png

Tricomların yaklaşık% 85'i sütlü,% 10'u kehribar ve% 5'i berrak olduğunda, bitki hasat edilir.
merhaba şeffaf bulut ve amber arasındaki süreç kaç günde tamamlanır şeffaftan buluta nekadar zamanda geçilir belirli bir zamanı varmı genetiğe göre değişiyormu tşkrlr

Onuroloji

Yeni üye
Bitki 13 günlük s.l.h olarak geldi tohumu fakat ne olacağını tam.bilmiyorum. ilk gününden itibaren ışık veriyorum fakat güçlü bir ışık olmadığından bitki tam gelişemedi diye düşünüyorum. Son 2 3 gündür beyaz 50w 2 adet ışığa geçtim biraz yapraklarda büyüme olduğunu gördüm sizce durum nasıl ne yapmaliyim beklemeli miyim 3 4 günde 1 sulama yapıyorum toprak kurudukca.. bundan ümidi kes derseniz koparicam :)

Smokycat

Müptezel
bundan ümidi kes derseniz koparicam
Çıkmadık candan ümit kesilmez, bendeki köfteci ağır şoktan sonra 10 gün kımıldamadı, tam koparmaya karar verdim ki büyümeye başladı, şimdi iyi gidiyor, Yalnız ışık gelişme için çok önemli, belki yeterince ışık alamadığı için büyümemiş de uzamış sanki, Alman şairi Goethe'nin son sözleri bile "ışık, biraz daha ışık" olmuş, bence dinle sen şairi:)..

Onuroloji

Yeni üye
Çıkmadık candan ümit kesilmez, bendeki köfteci ağır şoktan sonra 10 gün kımıldamadı, tam koparmaya karar verdim ki büyümeye başladı, şimdi iyi gidiyor, Yalnız ışık gelişme için çok önemli, belki yeterince ışık alamadığı için büyümemiş de uzamış sanki, Alman şairi Goethe'nin son sözleri bile "ışık, biraz daha ışık" olmuş, bence dinle sen şairi:)..
Eyv hocam bekleyelim bakalım :)

Onuroloji

Yeni üye

Çocuk da gelişmeler var gibi :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    ***** *** * ***** ***** ****** ****** ***** ** ******** **** ******** ***** ******* ***** ********* ********* * * *** **** *** ***** ******** ***** ******* ********* ****** ******** *** ***** *** ********* ******* ********** *** ********* ***** ******* *** * ***** ******** ********** ***** ******* ***** ****** ******
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
    **** ****** dready ****** dready***** ********** ***** ******* ******** ****** ****** ** *******
  • Sleepless Sleepless:
    dready********** ******** ***** ** ** **** ***** ***** ********* ** **** ** ****** ********* ******* ********** **** *** **** ******
    **** ***** ** ****** ***** ******** **** ****** dready ****** dready***** ********** ***** ******* ******** ****** ****** ** *******
    ****** ******* ******* ********* ** dready********** ******** ***** ** ** **** ***** ***** ********* ** **** ** ****** ********* ******* ********** **** *** **** ******
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    dready**********
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • G GaribanMüptezel:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ***** *** * ***** ***** ****** ****** ***** ** ******** **** ******** ***** ******* ***** ********* ********* * * *** **** *** ***** ******** ***** ***** ***** ** ****** **** * ****** ** ***
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ***** ***** ***** ******** *********** ****** ******* ** ****** ****** **
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • I isoT:
    dready**********
  • I isoT:
  • G GaribanMüptezel:
    dready**********
  • G GaribanMüptezel:
    dready ****** ****** ****** ***** ****** ********* ********** ** ********
  • B Bomberx:
    ******** *********** dready*
  • G GaribanMüptezel:
  • I isoT:
    +1
  • G GaribanMüptezel:
    ****** ****** ***** *** **** *** **** ******** ********* ******** ******* ****** ******** ***
    G GaribanMüptezel: ****** ****** ***** *** **** *** **** ******** ********* ******** ******* ****** ******** ***